Jump to content
Piotrek

Plebiscyt na ulubioną piosenkę (organizacja i dyskusja)

Recommended Posts

Ja chcę, żeby wygrało coś z czasów Tarjii, nie Anetki :P

Poza tym GLS wielbię aż w dwóch odsłonach, bo i Floor - tak więc ze spokojem czekam na zwycięstwo :P

 

(Choć nie ukrywam, że z chęcią zobaczyłabym na podium Dead Boy's Poem, bądź Ever Dream).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale Scaretale jest jedyne w swoim rodzaju, a GLS jest jednym z wielu utworów o milosci. Jak dla mnie to jest już dostatecznie wyczerpany temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Choć nie ukrywam, że z chęcią zobaczyłabym na podium Dead Boy's Poem, bądź Ever Dream).

 

No gdyby to było Ever Dream to nie miałabym nic przeciwko :P Ale serio - ja wolę Scaretale od GLS :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale Scaretale jest jedyne w swoim rodzaju, a GLS jest jednym z wielu utworów o milosci. Jak dla mnie to jest już dostatecznie wyczerpany temat.

 

Ja wiem, że teksty w NW są niesamowicie ważne, jednak zawsze stawiam wyżej muzykę, kompozycję, melodykę więc temat "o miłości" to za mało, by stwierdzić że NW ma pełno takich utworów. Tak skomponowanych, wyważonych nie ma jakiejś masowej ilości moim zdaniem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tomkiem, dla mnie muzyka również gra nadrzędną rolę nad tekstami.

"Przeciwników" GLS jest zdecydowanie mniej i oczywistym wydawało się już na starcie, że wygra- zobaczymy?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale Scaretale jest jedyne w swoim rodzaju, a GLS jest jednym z wielu utworów o milosci. Jak dla mnie to jest już dostatecznie wyczerpany temat.

 

Ja wiem, że teksty w NW są niesamowicie ważne, jednak zawsze stawiam wyżej muzykę, kompozycję, melodykę więc temat "o miłości" to za mało, by stwierdzić że NW ma pełno takich utworów. Tak skomponowanych, wyważonych nie ma jakiejś masowej ilości moim zdaniem. :)

 

Ale muzyka w GLS też jest dla mnie przeciętna. Znaczy taka normalna, Najtłiszowa. Nie wiem, mnie jakoś Scaretale urzekło od pierwszego odsłuchania :) Tak samo miałam z Planet Hell :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusta i guściki. :) Mnie GLS katowane dzień-w-dzień nie znudziło od kilku lat, natomiast Scaretale słucham już zdecydowanie rzadziej.

Czasami wyobrażam sobie teledyski na podstawie muzyki... Do Scaretale wymyśliłem sobie przerażającą historię, natomiast do GLS nie potrafię wyobrazić sobie niczego ciekawego... Wydaje mi się, że to dlatego, że Scaretale jest dużo bardziej przyziemne, natomiast GLS sięga wysoko, zdecydowanie poza moim zasięgiem.

 

Nie mam wątpliwości, który utwór jest dla mnie ważniejszy, co nie zmienia faktu, że duet wiedźmy i mistrza ceremonii cyrkowej jest genialny i w pełni zasługuje na finał. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to GLS (w ogóle to jest taka firma kurierska, wczoraj się zorientowałam xD ) od strony tekstu praktycznie wcale mnie nie rusza... Nie wiem dlaczego, ale po prostu nie rusza. Muzyka jest super, ja to odbieram jak takie Najtłiszowe Bohemian Rhapsody :P Tylko mnie to po prostu nudzi... dla mnie za długie. Dlatego wybieram Scaretale, tym bardziej, że uwielbiam groteskę, uwielbiam motyw cyrku i uwielbiam wiedźmy :P Chociaż troszkę przydługawy wstęp moim zdaniem :P ach, jak żałuję, że Ever Dream nie dotarło do tego etapu. Albo Planet Hell :P

 

gls_logo.png

 

edit: W sumie to po prostu miałam nadzieję, że jednak wygra po prostu COŚ innego :P GLS jak najbardziej zasługuje na wygranie, ale tak samo zasługuje na to imo kilka innych kawałków. dziwnie potoczyło się to całe głosowanie, dużo moich "faworytów" odpadło zbyt wcześnie... trzeba będzie kiedyś powtórzyć takie głosowanie, może w bardziej udoskonalonej formie... Bo są płyty, z których więcej niż jeden kawałek powinien znaleźć się w finale, a są takie, z których mogłoby żadnego nie być i nie byłaby to duża strata :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możemy za jakiś czas, kiedy przybędzie trochę nowych, zorganizować drugą edycję, w której można by, powiedzmy, zagłosować na 2 z DPP, ale żadną z Once. Mogłoby to wyglądać jakoś tak: jest 5 (nie pamiętam ile jest naprawdę, także to tylko przykład) albumów 12 piosenkowych, więc głosujemy na 5 piosenek, ale z dowolnych albumów. Dopracowałoby się ten system ;)

 

Evi, ja też miałam to coś z CZYMŚ innym. Uwielbiam GLS, ale fajnie by było, żeby potoczyło się to inaczej, niż przewidywaliśmy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi się podobał czyjś pomysł, żeby każdy podał swoje np. 15 propozycji i te, które najczęściej by się pojawiały wzięłyby udział w głosowaniu :) żeby startować np. z 20 pozycjami. Czy jakby tam było najwygodniej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wolę eliminować, bo trudno by mi było wybrać taką piętnastkę :P

 

I GLS wygrało. Ale wy jesteście mainstreamowi... :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ale eliminacje odbywałyby się później :P a najpierw wybrałoby się utwory, które powinny wziąć udział w plebiscycie :P

 

I GLS wygrało. Ale wy jesteście mainstreamowi... :P

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Sugeruje, żeby zrobić kilku tygodniowy odpoczynek od plebiscytów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakończyłem ostatnią rundę. Dziękuję wszystkim za glosowanie :)

 

W kwestii innych plebiscytów, zastanawiałem się nad takim, w którym brałyby udział same bonusy- ciekawe, jak by to wypadło. Jednym z powodów takiego pomysłu był, jak pewnie niektórzy wnikliwi obserwatorzy zauważyli ( ;) ), brak w puli niektórych utworów dodatkowych, jak np. While Your Lips Are Still Red czy Reach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugeruje, żeby zrobić kilku tygodniowy odpoczynek od plebiscytów.

 

A to na pewno :P Proponuję przynajmniej do końca wakacji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno drugą edycja wyboru ulubionego kawałka zrobimy za jakiś dłuższy czas, skoro jedna się dopiero skończyła.

 

GLS wygrało zasłużenie, o dziwo żaden utwór z podium to nie jest czołówka jesli chodzi o teksty więc zdecydowanie w plebiscycie wygrała muzyka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję następnym razem zrobić plebiscyt NIE drogą eliminacji ...

Jeśli w pierwszej rundzie wybierzemy ulubione utwory to plebiscyt skończy się bardzo szybko. :D Chyba, że miałoby to działać odwrotnie - wybór najgorszego utworu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem GLS wygrało zasłużenie, bo to kwintesencja Nightwish. Chóry, orkiestra itd. to jest właśnie NW, nie ujmując niczego oryginalnemu Scaretale, który również uwielbiam.

 

 

Co do głosowania, to może plebiscyt na najlepszy teledysk albo singiel? By było mniej utworów i trochę inne kryteria (teledysk).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie obie piosenki zasługiwały na wygraną, więc z każdego wyniku bym się cieszył. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

wynik plebiscytu nie jest dla mnie zaskoczeniem,a Piotrowi gratuluję świetnego pomysłu z plebiscytem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablo

Dziękuję :) Podziękowania należą się też Escapistowi za pomysł na formułę konkursu, a także wszystkim którzy włączyli się do plebiscytu głosując i zabierając głos w kwestiach organizacyjnych. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Piotrek, 3cie miejsce jest raczej dla "Beauty OF the beast", szkoda że to nie Scaretale wygrało albo Last ride of the day.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.