Jump to content
Piotrek

Plebiscyt na ulubioną piosenkę (organizacja i dyskusja)

Recommended Posts

Zauważyłem, że jest wątek o 10 ulubionych piosenkach, ale chyba więcej zabawy byłoby gdyby zrobić konkurs, w którym stopniowo eliminowalibyśmy utwory ;) Co Wy na to?

Co do formuły, mam 2 propozycje:

a) klasyczny "survivor" spośród wszystkich utworów

b) każdy, kto chce przesyła listę X piosenek (liczba do ustalenia) odpowiedniej osobie, ta wybiera te najczęściej się powtarzające i spośród tak sporządzonej listy wybieramy już metodą z punktu a.

 

Co Wy na to?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za. :) Ciekawi mnie, które utwory fani uważają za ich absolutne faworyty. :) Opcja "b" wydaje mi się najlepsza, tylko może zamiast wysyłania list do kogoś wszyscy publikowali by swoje głosy w założonym wątku?

I wtedy wybralibyśmy też osobę, która podliczałaby głosy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a - ciężko byłoby ogarnąć :D

b - interesujące

 

Co będzie z podobnymi wykonawcami, czy będzie kilka utworów tego samego wykonawcy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jednego wykonawcy"? Mówimy o jednym zespole- Nightwish, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak apropo to, 10 piosenek to zdecydowanie za dużo do plebiscytu- taką selekcję można zrobić na podstawie wątku " 10 ulubionych piosenek NW". Wystarczy wytypowana 5, dla zawężenia typowań:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaczy, że każdy typowałby 5 piosenek? :O Po pierwsze już widzę zalew postów typu "nie jestem w stanie wybrać 10, a Ty mi każesz wytypować 5!?" Po drugie taki plebiscyt skończyłby się bardzo szybko, a chodzi m.in o to, żeby taka zabawa trochę potrwała ;) (choć przesadzać też nie ma co- na forum Tarji mieliśmy plebiscyt ciągnący się chyba przez pół roku i pod koniec sporo ludzi było już tym zmęczonych...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że taki plebiscyt maksymalnie do miesiąca wystarczy.

Czy w grę wchodzą covery?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się właśnie zastanawiam- na początku chciałem odpowiedzieć "nie", ale wtedy odpadnie też "Over The Hills and Far Away"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może na podstawie 10 najlepszych wylosujmy 20-25 , a potem róbmy głosowania który wywalamy i tak powstanie super lista najlepszych?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaktuska - i to jest świetny pomysł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może na podstawie 10 najlepszych wylosujmy 20-25 , a potem róbmy głosowania który wywalamy i tak powstanie super lista najlepszych?

Czyli ludzie dają swoich 10 kandydatów, na tej podstawie powstaje lista "20-25", a potem ustawiamy je w konkretnej kolejności? I jeszcze pytanie co masz na myśli przez "losujemy".

 

Fajnie że są też dołączyliście się do obmyślania zasad ;) Mam nadzieję, że ostatecznie uda nam się zdecydować na jedną formułę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli ludzie dają swoich 10 kandydatów, na tej podstawie powstaje lista "20-25", a potem ustawiamy je w konkretnej kolejności? I jeszcze pytanie co masz na myśli przez "losujemy".

 

Fajnie że są też dołączyliście się do obmyślania zasad Mam nadzieję, że ostatecznie uda nam się zdecydować na jedną formułę.

Głosujemy - na zasadzie który z 25 lubisz najmniej -> większość głosów -> utwór "odpada" czyli zostaje wpisany na 25. miejsce -> kolejne głosowanie - który z 24 lubisz najmniej, i tak do czasu aż zostanie GLS i będzie miejscem 1. :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm a może coś w rodzaju gry Kill/Save? nie byłby to dobry pomysł? w sumie pewnie trochę by to potrwało, ale to nie takie złe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dajcie wszystkie piosenki i ta która otrzyma w danej rundzie najwięcej głosów, ta odpada ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że jak na chwilę odszedłem, to dyskusja umilkła, a konsensusu nie ma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrek, zasady zasadami, ale czy nie jest nas za mało jeszcze na organizowanie takiego konkursu. Proponuję poczekać, aż przybędzie więcej aktywnych fanów NW.

Zasady możemy powolutku ustalać, jak najbardziej:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i tak. Nie byłoby to zbyt pasjonujące, gdyby w każdej rundzie brało udział, powiedzmy, 10 osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helo, Piotrek wzywamy Cię do kontynuacji powyższego projektu- myślę już nasza spora grupka fanów NW jest gotowa?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Konkurs? Jam chętna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.