Jump to content
Piotrek

Plebiscyt na ulubioną piosenkę (organizacja i dyskusja)

Recommended Posts

Mój plik służący do podliczania głosów w rundzie finałowej pokazuje, że jak na razie 4 utwory są nietykalne. Ciekawe czy zaczniecie na nie glosować dopiero w momencie kiedy wszystkie pozostałe odpadną? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghost Love Score kontra Scaretale. Clash of the titans.

 

Jeżeli faktycznie zostanie ta dwójka (a podejrzewam, że tak będzie), będę miała prawdziwy dylemat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Dobra, pierwsze i drugie mamy. Trzecią pozycją ma być "Stargazers".

 

Co do pojedynku. Będę głosować na "Ghost love score", bo ogólnie wolę głos Tarji. Anetkę toleruję w kilku piosenkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również wolę głos Tarji, dlatego ubolewam nad odpadnięciem kilku dobrych kawałków ;) ale głosować będę na Scaretale - chyba najlepsza piosenka w wykonaniu Anette... chociaż na żywo już mi się wcale nie podoba :P ani wykonanie Floor, ani Anette ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za GLS. Szczerze powiedziawszy, to podobają mi się w tym utworze tylko partie chórów, resztę mogli by sobie darować. Dlatego mój głos będzie na Scaretale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też obstawiam, że w finale znajdą się Scaretale i Ghost Love Score. I jeśli tak będzie, to... nie jestem pewna, na co zagłosuję. Wiem, że GLS jest lepsze i za każdym razem, jak tego słucham, utwierdzam się w przekonaniu, że to niezwykły utwór, ale zdarza się, że subiektywnie wolę Scaretale. Zobaczymy, co mi w danym momencie do głowy strzeli ;).

Co do trzeciego miejsca, to chciałabym Beauty Of The Beast (tzn, w sumie to chciałabym Pharaoh Sails To Orion, noalle. Gdyby dotarł do tego etapu, to dopiero bym miała dylemat! Trójka faworytów...), ale Stargazers też byłoby ok.

 

ale głosować będę na Scaretale - chyba najlepsza piosenka w wykonaniu Anette... chociaż na żywo już mi się wcale nie podoba ani wykonanie Floor' date=' ani Anette [/quote']

A mnie się niektóre (chociaż nie wszystkie) koncertowe wersje Anette podobają bardziej niż studyjna ;). Floor sobie na początku z tą piosenką zupełnie nie radziła, ale w końcu się ją nauczyła śpiewać (chociaż tych wykonań Anette, które uważam za najlepsze, w moich oczach nie przebija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale głosować będę na Scaretale - chyba najlepsza piosenka w wykonaniu Anette... chociaż na żywo już mi się wcale nie podoba ani wykonanie Floor' date=' ani Anette [/quote']

A mnie się niektóre (chociaż nie wszystkie) koncertowe wersje Anette podobają bardziej niż studyjna ;). Floor sobie na początku z tą piosenką zupełnie nie radziła, ale w końcu się ją nauczyła śpiewać (chociaż tych wykonań Anette, które uważam za najlepsze, w moich oczach nie przebija).

 

może nie widziałam tych co trzeba :P ja mam takie odczucie, że ona za bardzo się starała być tą wiedźmą i czasami to wychodziło aż komicznie... tak się śmiesznie wczuwała. jak masz jakiś link do takiego "lepszego" wykonania to będę wdzięczna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, skoro już ustaliliście skład finału, to może darujemy sobie kilka następnych tur i przejdziemy do podsumowania konkursu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, a najlepiej od razu było spytać co proponujecie do finału i w tydzień załatwilibyśmy podium :P Bo zakładam, że w propozycjach byłoby GLS, Scaretale, Beauty of the Beast... Ja bym dała jeszcze Pharao.. (ale nikt go nie chce :( ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym dała jeszcze Pharao.. (ale nikt go nie chce :( ).

 

Ja bardzo chętnie zobaczyłbym Faraona jak najwyżej i też nie spodobało mi się jego dość szybkie odpadnięcie :dodgy:

 

Jak już ktoś powiedział wcześniej, ciekawe jakie albumy byłyby najliczniej reprezentowanie, gdybyśmy grali według klasycznych reguł? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co znaczy "klasycznych reguł"?

Mnie ciekawi co by było, gdyby każdy wybrał swoje np. top 10 i z tej listy dopiero głosowanie XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez "klasyczne reguły" miałem na myśli eliminację piosenek bez podziału na albumy.

 

A co do drugiej części Twojego posta, to była i taka propozycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak po jednej jakby miały opdadać? Jej, chyba z rok by to głosowanie musiało trwać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie jak trochę czasu upłynie to zrobimy kolejną edycję i się zastanowimy nad regułami.

 

No ja osobiscie zawsze finał widziałem jako starcie kolosów GLS vs TPTP/SoM, a GLS a Scaretale ciezka sprawa bo cieżko porównywać utwór na serio z utworem który nie jest na serio i ma wszystko celowo przerysowane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja bardziej obstawiałabym za GLS. Mimo, że oczywiście każda piosenka jest inna itd. to GLS wydaje mi się taka bardziej Nightwishowa. Chyba lepiej by reprezentowała zespół. Bardzo lubię Scaretale, jest wyjątkowa, ale tego typu utworów w NW nie mamy. Ale to tylko moje zdanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GLS to mój absolutny faworyt. Ciekawa jestem czy Tuo skomponuje w swoim życiu coś poważnie konkurencyjnego dla tego kawałka?

Scaretale jest bez wątpienia genialne, ale z kolei tylko w wykonaniu Anety. TPTP uwielbiam, tyle że początki wokalne Olzonki nie pozwalają mi postawić go na piedestale. Gdyby ten utwór zaśpiewała już po "udoskonaleniu głosu", kto wie, jaką by zajął pozycję?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z końcówką TPTP Aneta poradziła sobie imo świetnie i tam już bym nie nie zmieniał, a resztę utworu z chęcią bym posłuchał juz po tym jak się wyrobiła. Takie GLS to się nagrywa chyba raz w życiu. Dziwne, że Tuomas jakoś nigdy specjalnie nie rozwodził się na temat tego utworu. Nie sądzę by był u niego nawet w top 3 ulubionych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężki będzie wybór, Ghost love score jest piękne, w szczególności z End of an era, Scaretale ma w sobie moc i czuć świeżość. Wahadełko jest majstersztykiem jeżeli chodzi o symfonię. Beauty of the beast ma jak dla mnie tylko fajny fragment "all of my songs can only ...", reszta jego ujdzie.

Faraona nie lubię, growl mnie irytuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że Ghost Love Score to mój fawory!To moja ulubiona piosenka i po prostu musi zwyciężyć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja może się teraz rozmarzę - chciałabym, aby 10th Man Down stał się czarnym koniem plebiscytu ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zauważyliście że w konkursie zostały więcej niż 2 utwory? :D

 

Tak? Gdzie? :happy:

A tak na serio, to wychodzi na to, że jesteśmy dość zgraną społecznością i mamy podobny gust. To chyba dobrze :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie do końca ;/ Wywaliliście mi Pharao ! I Romanticide i FantasMic i Dead Boy's Poem...

 

10th Man Down ? A tak się zastanawiałam czu by na to już nie zagłosować :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypominam,że jeszcze przez 2 h można głosować w dogrywce. A może, tak jak ja, nie możecie się zdecydować? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj obawiam się że jak tak pójdzie dalej to Stargezers zatonie po porządnym ostrzale

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.