Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

Guest Morderczyni

u mnie niezbyt ambitnie, aktualnie brnę w serię "Gone. Zniknęli". książka chwilami trąci totalnym bezsensem i paranoją, ale grunt, że miło się czyta XD

 

Dotrwaj do części piątej. Najgłupsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie niezbyt ambitnie, aktualnie brnę w serię "Gone. Zniknęli". książka chwilami trąci totalnym bezsensem i paranoją, ale grunt, że miło się czyta XD

 

Dotrwaj do części piątej. Najgłupsza.

 

Właśnie jestem w połowie piątej, chciałam się wyrobić do premiery szóstej, ale dotarło do mnie, że w Polsce to się szybko nie doczekamy :huh: najbardziej w tej książce nie mogę zrozumieć, dlaczego jeszcze im zęby nie wypadają po tak długim czasie, no bo wątpię, aby w ETAP-ie mieli jak je myć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem co to za książka, ale jeżeli chodzi o mycie zębów to dziadek mojej koleżanki nigdy w życiu nie używał szczoteczki i w wieku lat 80-kilku ma pełne uzębienie. bez ubytków :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

O "Gone" słyszałem i czytałem, choć żadnej części jak dotąd nie przeczytałem. W ogóle z literaturą australijską miałem minimalny kontakt, zarówno z klasyką, jak i książkami wspóczesnymi. Na studiach anglistycznych uczą o kwestiach (literatura, instytucje, zwyczaje) dotyczących tylko USA i Wlk. Brytanii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałam czytać "Gone" ale jakoś nie wyszło. Teraz próbuję przebrnąć przez "Pachnidło", a w planach mam "Milczenie owiec".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam "podziemny krąg", może ktoś z Was czytał lub oglądał film? Ja coś czuję, że wcześniejsze obejrzenie filmu nieco zepsuje mi wspaniałą lekturę xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Kiedyś miałam czytać "Gone" ale jakoś nie wyszło. Teraz próbuję przebrnąć przez "Pachnidło", a w planach mam "Milczenie owiec".

 

Przez "Pachnidło" to i ja próbowałam przemknąć. Nie udało mi się. Kiedyś będę musiała wrócić. Ja skończę "Inkwizytor. Wieże do nieba". Potem "Ludzie bezdomni".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pachnidło przeczytałam z przyjemnością, za to film mnie znudził...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam "podziemny krąg", może ktoś z Was czytał lub oglądał film? Ja coś czuję, że wcześniejsze obejrzenie filmu nieco zepsuje mi wspaniałą lekturę xD

 

nie widziałaś jeszcze?? to czytaj, czytaj ;) a później bierz się za film (jeden z moich ulubionych).

Pachnidła. film bardzo mi się podobał. też zaliczam do swojej czołówki... ale książki jeszcze nie miałam okazji czytać. muszę się kiedyś zabrać za to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie widziałam film. To psuje mi lekturę, bo wiem kim jest Taylor. Już trochę przeczytałam, bardzo mi się podoba i jak na razie mogę powiedzieć, że film świetnie odzwierciedla treść książki ;)

 

Pachnidło czytałam jakiś czas temu do prezentacji maturalnej, ciekawa powieść xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Skończyłam "Ludzi bezdomnych". I nagle zauważyłam, że skończyły mi się książki. Trzeba iść do biblioteki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy 2 : Morze Potworów". Naprawdę fajna książka ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze wydawało mi się, że to jest dla dzieci. Albo dla młodszej młodzieży.

A jakie jest naprawdę? Takie tam czytadło czy naprawdę dobra książka?

 

A ja czytam sobie dalej "Atlas Chmur", można powiedzieć, że się delektuję. Chociaż i tak wyławiam z całości listy R.F. do Sixsmitha i czytam z wielkim uśmiechem na ustach :) On czyta Whitmana i słucha Sibeliusa! Poza tym ,że jest genialnym kompozytorem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sami W związku z tym iż mam tylko 15 lat i wielki sentyment do fantasty dla "dzieci" to ta książka bardzo bardzo mi się spodobała. Jeśli nie przepadasz za Harrym Potterem to nie wydaje mi się, że polubisz Percy'ego.

 

Co do Atlasu chmur to muszę sobie jak najszybciej kupić :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sami W związku z tym iż mam tylko 15 lat i wielki sentyment do fantasty dla "dzieci" to ta książka bardzo bardzo mi się spodobała. Jeśli nie przepadasz za Harrym Potterem to nie wydaje mi się, że polubisz Percy'ego.

 

Co do Atlasu chmur to muszę sobie jak najszybciej kupić :).

 

Harry'ego uwielbiam! I wszystko co z nim związane :) Ja też znowu taka stara nie jestem, więc może Jackson też mi się spodoba :)

 

A Atlas szczerze polecam ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj wypożyczyłam w szkolnej bibliotece (jako pierwsza osoba w naszej szkole :) "Trafny wybór" Rowling. W sumie trochę zbyt mugolska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Hmm też czytałem Percyego Jacksona - całkiem fajna lektura :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Również czytałam, napisana przystępnym językiem, z przyjaciółką godzinami się z niej śmiałyśmy.

A ja aktualnie czytam "Przełamać noc", Liz Murray.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co teraz czytamy. Hym...

Forum, napisy w filmie.

I książke Dana Browna "Zaginiony symbol"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Co teraz czytamy. Hym...

Forum, napisy w filmie.

I książke Dana Browna "Zaginiony symbol"

 

"Zaginiony symbol" czytałem, a nawet posiadam w mojej skromnej bioblioteczce domowej :D Też całkiem ciekawe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co teraz czytamy. Hym...

Forum, napisy w filmie.

I książke Dana Browna "Zaginiony symbol"

 

Dana Browna czytałam wszystko. super się czyta, na jeden raz, nie da się oderwać od tego. tylko problem w tym, że wracać do tych książek też mi się już nie chce. wrażenie robią tylko za pierwszym razem. ale i tak są świetne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zabieram się teraz za "Talizman" autorstwa King/Straub. Opinie o książce są bardzo zróżnicowane - zobczymy! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matura za 2 tyg, a ja zamiast się uczyć i czytać 'Zemste' i 'Pana Tadeusza' (mam te lektury na prezentacji), to ja sobie czytam inne ksiazki, czego wczesniej nie robilam ;o

 

Aktualnie czytam John Green "Gwiazd naszych wina" . Tytul troche dziwny, ale ksiazka zapowiada sie zaje*iscie ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Próbuję zmęczyć "Chłopów", tom pierwszy. Może być ciężko, bo rozprasza mnie widok kilku innych (ciekawszych) książek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.