Jump to content
beatag60

Floor Jansen

Recommended Posts

Guest krzys47

Tak Adrianie, Hannes Van Dahl jest obecnie chłopakiem Floor. Używa wobec Niej określenia "my woman', zaś wzajemnie Floor pisze "love of my life"

 

Focia z czerwca 2014

 

10507894_345749152240470_2130387060_n.jpg.62e9d033613ae49199e272c992e8bcf4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem ładnego ma tego faceta. Z wyglądu bardziej podoba mi się on niż ona :>

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Całkiem ładnego ma tego faceta. Z wyglądu bardziej podoba mi się on niż ona :>

 

Biorąc pod uwagę że jesteś Kobietą, to nawet zdrowo z Twojej strony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krzyś Ty pewnie wiesz: dlaczego Florka schudła? Pytam , bo bardzo podobała mi się taka "mięciutka"- mam nadzieje, że już bardziej jej nie ubędzie?! Jej "love of my life" wizualnie jest oki, ale jakoś! coś! mnie w nim nie przekonuje:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Floorka wypowiadała się ostatnio w wywiadzie z Bloodstock na temat trasy Revamp po Ameryce. Trafiło się tam zdanie o znajdowaniu restauracji z wegetariańskim jedzeniem oraz ćwiczeniach ciała i ducha (m.in Joga). Z tego co mi wiadomo, po nieszczęsnym "burn-out" jaki przeszła ponad dwa lata temu zmieniła co nieco w swoim dotychczasowym życiu. No i mieszka teraz w Finlandii, a tam codziennie sauna :)

 

Osobiście w Hannesie nic mi nie pasuje, to jeszcze dzieciak jest, na większości fotek piwsko i balangi, taki tam początkujący muzyk metalowy. Ale że boyfriend Floor, trzeba zdzierżyć :)

 

 

* wywiad jest tutaj, na poprzedniej stronie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Tak Pablito :), zdecydowanie. Między nami, oba są z tej samej płyty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Zacznę od tego, że pisałem tak długo "dwa lata" i "ponad dwa lata" aż minęły trzy lata od przyznania się do choroby, prawie cztery od jej powstania i ponad dwa od powrotu do pracy ;)

Miała "burnout" czyli syndrom wypalenia, odmianę depresji. Skutkowało to między innymi odwołaniem południowo-amerykańskiej trasy koncertowej Revamp.

Przyczyną było przepracowanie twórcze i problemy finansowe. W tym czasie zniknęły również wzmianki o ówczesnym chłopaku Floor. Założenie własnego zespołu było wzięciem na siebie dosłownie wszystkich obowiązków. Floor komponowała, pisała teksty, wynajmowała sale, projektowała wydawnictwa a także zajmowała się finansową stroną Revamp. Podobno właśnie finanse będące w opłakanym stanie doprowadziły do załamki trwającej aż póltora roku, o czym mało kto wie:

 

"I had a general burnout; I got extremely tired, I couldn't do anything anymore. I canceled tours; I cancelled everything in my life. For a year and a half, I was completely sick; I couldn't do anything."

 

Powrót "do życia" nastąpił późną wiosną 2012 roku.

"Wild Card", druga płyta Revamp jest w połowie opowieścią o chorobie (tryptyk The Anatomy Of A Nervous Breakdown), zawiera także utwór ukazujący Jej wnętrze (Wolf And Dog).

Obecnie Floor stara się prowadzić bardziej higieniczny dla psychiki tryb życia, przeprowadziła się do Finlandii "na czas współpracy z Nightwish", zapewne z możliwością przedłużenia :). Medytuje, ćwiczy Jogę ale i kondycję (w zdrowym ciele zdrowy duch), komponowanie w Revamp powierzyła chłopakom.

 

Poniżej "wyznanie" Panny Podłogi.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łooo nie wiedziałem że Floor miała syndrom wypalenia ,twarda z niej babka że wyszła z tego w jednym kawałku ,tu ma racje joga i medytacje dobrze robią na psychę ,sam to stosuje więc wiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Pablito,

najprościej jest kłapać jadaczką na czyjś temat nie mając pojęcia (to o "znawcach" jaki to babochłop, dominująca osobowość itd). Na naszym forum jest stosunkowo mało takich "filozofów", dlatego do DE chciałem dołączyć. Na anglojęzycznych użeram się z niektórymi "mułami" już bardzo długo.

 

Też Ją podziwiam, NW bardzo pomaga dobrą atmosferą. Wiesz że była zapraszana prywatnie do Kitee, tak po prostu jako koleżanka, zanim została stałym członkiem zespołu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też Ją podziwiam, NW bardzo pomaga dobrą atmosferą. Wiesz że była zapraszana prywatnie do Kitee, tak po prostu jako koleżanka, zanim została stałym członkiem zespołu?

 

Przypomniałeś mi to zdjęcie z Joasią ♥

 

 

tumblr_mq6xmtmHgc1qcud6fo1_1280.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałam powiedzieć że Floor ślicznie wyszła na tym zdjęciu, ale jak zobaczyłam Joasie to zapomniałam o wszystkim. ♥ Jednak dobra, trzeźwiej obie wyszły pięknie. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuolema, w sumie to nie uzyskałam odpowiedzi, ale nadajesz się na moją córeczkę w 100%. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż Floor to moja ulubiona wokalistka od wielu lat (jakby nie patrzeć, to dalej nią jest), lecz jedna rzecz mnie martwi. Przypomniała mi się płyta Black Sabbath z Ianem Gillanem. Cały czas miałem wrażenie, że słucham Black Sabbath z wokalistą Purpli, a nie po prostu Black Sabbath.

 

Hipotetyczna sytuacja. Within Temptation zakończyło kilka lat temu działalność i Sharon została wokalistką Nightwish. Zespół wydaje pierwszy singiel z Sharon i nolens volens, utwór musi wzbudzać skojarzenia z... WT.

 

Analogicznie - słysząc głos Floor, moje pierwsze skojarzenie to After Forever albo jakiś projekt Arjena Lucassena. Dużo jeszcze wody w Wiśle musi upłynąć, żeby głos Floor jednoznacznie kojarzył się z Nightwish. W zasadzie nie wiem, czy to w ogóle możliwe.

 

To rzadki przypadek, przeflancować wokalistkę ze znanego zespołu z tego samego gatunku, który w zasadzie działał niemal równolegle. Na szczęście aż takim fanem AF nie byłem, a sam zespół nie zdobył jakiejś oszałamiającej popularności, więc liczę, że przywyknę :).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

To rzeczywiście może być pewien dylemat. Jednak gdy wziąć pod uwagę klimat tworzony przez NW, kontrast z AF i Revamp jest bardzo wyraźny. Niby wszystko metal, ale zupełnie osobne bajki. Bardzo mnie zaskoczył udział Floor w IM Tour, jeszcze bardziej tempo, w jakim opanowała setlisty, a najbardziej to co wyszło z połączenia magii NW z Jej głosem. Jest to dla mnie na tyle zjawiskowe i niepowtarzalne, że nie skojarzy się z niczym innym. O ile Holopainen nie ograniczy się do kwartetu smyczkowego a Emppu nie zacznie katować gitary shreddingiem, pomyłka mi nie grozi. W sumie to już przywykłem, byłem fanem AF, tyle że ostatnia płyta 7 lat temu, zaś Revamp jest znacznie mniej melodyjmy. Nie ma problemu. Będzie era NW z Floor Jansen i będzie Revamp z Floor Jansen, o takiej przyszłości jest mowa. Zobaczymy czy będziemy się motać z rozróżnianiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W oswojeniu z pewnością pomoże jednak mocno charakterystyczny styl Holopainena( jak dla mnie) i charakterystycznie brzmiące Najtłiszowe instrumenty: klawisze:) U mnie sytuacja jest o tyle jeszcze łatwiejsza, że Florce przyjrzałam się dokładnie już po jej wejściu do NW- nie kupiła mnie żadnym swoim poprzednim projektem:( Dziś wiem, że jest doskonałym fachowcem i chylę jej czoła.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wiadomo już w ogóle co dalej z ReVamp? Będą dalej istnieć czy projekt zawieszony? (Nie słucham ich, więc w sumie mało mnie to obchodzi, ale jestem ciekaw).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

A wiadomo już w ogóle co dalej z ReVamp? Będą dalej istnieć czy projekt zawieszony? (Nie słucham ich, więc w sumie mało mnie to obchodzi, ale jestem ciekaw).

 

Istnieją, ostatnie 2 występy 10 i 14 sierpnia na Bloodstock Festival i Sabaton Open Air.

Czemu miałby być zawieszony?

 

Albo jesteś ciekawy albo Cię to nie obchodzi.

W tym pierwszym przypadku jest kilka artykułów i wywiadów na temat "godzenia" NW i Revamp.

Ja Ci nie wyszukam bo może jednak drugi przypadek, a wtedy to bezcelowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

W oswojeniu z pewnością pomoże jednak mocno charakterystyczny styl Holopainena( jak dla mnie) i charakterystycznie brzmiące Najtłiszowe instrumenty: klawisze:) U mnie sytuacja jest o tyle jeszcze łatwiejsza, że Florce przyjrzałam się dokładnie już po jej wejściu do NW- nie kupiła mnie żadnym swoim poprzednim projektem:( Dziś wiem, że jest doskonałym fachowcem i chylę jej czoła.

 

U mnie jest jeszcze prościej. Na własne potrzeby, w gatunku symphonic-metal stworzyłem pojęcie imagine-metal lub magic-metal, nazwa do wyboru. Reprezentuje ją tylko jeden zespół, Nightwish ;)

Nawet Lemmy Kilmister na wokalu nic nie zmieni, NW nadal pozostanie NW.

 

Floor pozostawię bez komentarza, stronniczy jestem i bardzo dumny z tego powodu :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niewiele słyszałem o Floor dopóki nie dołączyła do Nightwisha. Także pewnie z tym zespołem będę kojarzyć jej wokal.

Nie mogę odmówić Jansen głosu ani charyzmy, ale niestety również nie zostałem "kupiony" przez jej poprzednie projekty. To nie wina Floor ale repertuaru: z AF słucham tylko kilka wybranych piosenek a ReVamp jest dla mnie zbyt mało melodyjny.

 

Nawet Lemmy Kilmister na wokalu nic nie zmieni' date=' NW nadal pozostanie NW.[/quote']

To prawda - styl Tuomasa jest tak wyjątkowy, że nie da się go podrobić (choć wielu próbowało i próbuje). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Kiedy (około 15 lat temu) moja dobra koleżanka wyjechała na stałe do Holandii poprosiłem o próbki tamtejszej twórczości rockowej. Dostałem trochę różnych utworów, w tym Beyond Me After Forever. Początkowo przypisywałem ten "lepszy" głos Sharon Den Adel z WT, dopiero po jakimś czasie okazało się, że należy do 19 letniej wówczas smarkuli o imieniu Podłoga :) No i wpadłem po uszy. Tutaj nie chodzi o repertuar AF, ReVamp czy inny Ayreon, od początku sednem jest barwa tego głosu, rozkłada moje zmysły i tyle. Mam w życiu jeden instrument i jeden głos, które są w stanie wycisnąć ze mnie łzy wzruszenia. Głos należy do Floor, instrument nie ma żadnego związku z naszym forum. After Forever polubiłem zapewne tylko z jednego powodu :), chociaż to był naprawdę niezły zespół. Było nie było po kłótniach z Sanderem Gommansem i wyrzuceniu z zespołu, jeden z członków AF Mark Jansen założył Epica, a to już "epickie" przedsięwzięcie :). Floorcia może śpiewać z kapelą z Czerniakowskiej, wszystko mi jedno, śpiewa moim ulubionym głosem!

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Ponieważ ostatnio tylko Floor koncertuje, poniżej headbanging z Falun (Sabaton Open Air 14.08.2014). Jak ja to lubię w Jej wykonaniu ;).

 

revamp036.jpg.80295178f330ded1db560235061ef148.jpgrevamp037.jpg.315bf7f70c00bc688ef98059bc548dc3.jpgrevamp052.jpg.afe663ffaa6ecebb48a37c05a2f1a6a6.jpgrevamp053.jpg.36b116a1492ea452f6e846a3506a3adf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I weź człowieku jej nie kochaj. ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.