Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Jeśli nie weźmie najlepszej obecnie wokalistki w gatunku to się niczego nie nauczył. Ja zamiast wyborem wokalistki modliłbym się lepiej żeby nie popełnił po rozstaniu z Anette DPP II.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie weźmie najlepszej obecnie wokalistki w gatunku to się niczego nie nauczył. Ja zamiast wyborem wokalistki modliłbym się lepiej żeby nie popełnił po rozstaniu z Anette DPP II.

 

Kolejne BBB i MPG nie wchodzą raczej w grę,prędzej piosenka z podziękowaniem i delikatnie zaznaczonymi błędami.

A Floor to najlepszy możliwy wybór, oby Tuo tym razem przedłożył dobro zespołu nad własne ego i zatrudnił kogoś kto nie da się zdominować i w dodatku jest bardziej wyrazisty niż sam zespół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez względu na to co Tuo wykombinuje i ile to będzie w nas budziło kontrowersji, zrobi jak najlepiej się da dla kapeli dla siebie- przecież jest to oczywiste:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie , nightwish to całkowicie odbiciem jego duszy, to jego twórczość i to on ustala co jest nightwish a co nie jest nightwish bo w sumie parafrazując słynne zdanie Ludwika XIV, Tuomas może rzec Nightwish c'est moi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś to Tarja była Nightwishem. Była twarzą zespołu, reprezentowała go z Tuomasem, który jednak cały czas pozostawał w cieniu. To o niej się mówiło, o jej głosie, wyglądzie, prezentacji. Po rozstaniu z Turunen (a nawet odrobinę wcześniej), Holopainen nabrał więcej pewności siebie. Wtedy zaczął mówić otwarcie: Nightwish to odzwierciedlenie mojej duszy, mój pamiętnik, moje piosenki i kompozycje.

Czy Tarja go w jakiś sposób ograniczała? Czy może chciał być ograniczany (z różnych powodów)? Temat rzeka - możemy gdybać do końca życia. Mamy za to wiele wskazówek w postaci kilkudziesięciu utworów, które cały czas odkrywamy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wiecie co? Ja chciałbym, by wybrali KOLEJNĄ wokalistkę. Dzięki Nightwish'owi poznawałem muzykę - a Floor jest mi już znana :)Nie twierdzę, że się nie nadaje - po prostu Floor jest zbliżona do Tarji możliwościami (no dobra - jedna to sopran liryczny - druga to dramatyczny). Chciałbym zobaczyć Nightwish w czymś nowym - takie małe wyzwanie dla Tuomka. Czy stworzy coś, co będzie współgrało z nowym głosem? Wszystkiego się dowiemy w ciągu najbliższego roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekaw jakby NW brzmiał np. z Angelą Gossow, albo Alissą White-Gluz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdania jak widać są podzielone. :) Dla mnie Floor to solidna firma, sprawdzony głos i silny na tyle, by śpiewać piosenki NW bez "sapania".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę nie mówmy już o motywie "Pięknej" w utworach z wczesnych lat twórczości zakończonym BBB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ją od dawna i uważam, że ma niezwykły, kojący wpływ na słuchacza. Kto, słuchając jej, podważy fakt, że nasz Tuomas już wówczas był dobrze zapowiadającym się, młodym kompozytorem? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Tarja go w jakiś sposób ograniczała? Czy może chciał być ograniczany (z różnych powodów)?

A może taka była po prostu kolej rzeczy? Może z nieśmiałego, wątpiącego w swoje możliwości chłopaka zaczął się "przepoczwarzać" w bardziej pewnego siebie mężczyznę, może napotkał opór dla rodzących się w jego umyśle wizji. Może dostrzegł, że nie potrzeba już "konia ciągnącego ten wóz", bo sam pociągnie go lepiej? Takie gdybanie, wiadomo, nie wiemy zbyt wiele o jego prawdziwym charakterze, ale wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.

 

A tak z innej beczki...

O tym jak i gdzie lubi pocić się Tuo (oprócz sauny oczywiście :P)

http://www.visitfinland.com/article/tuomas-holopainen-likes-to-escape-from-crowds-and-sweat-in-the-hiking-trails/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas rozpoczął właśnie pracę nad swoim kaczym projektem:

http://www.tuomas-holopainen.com/index.php/en/news/298-tuomas-commences-work-on-scrooge

Czy tylko ja podskakuję z niecierpliwości? Wyobrażacie sobie zestawienie stosunkowo poważnej muzyki Tuomasa z opowieściami o Sknerusie McKwaczu, bo ja chwilowo nie jestem w stanie nawet podejrzewać jak taka mieszanka może brzmieć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jestem mocno ciekawa, jaki charakter będzie miał ten projekt?

My fani i tak z pewnością odnajdziemy tam same ciekawe opcje:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielbię Tuomasa. ♥ Jest rewelacyjnym muzykiem.

Również z niecierpliwością czekam na projekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też czekam na płytę mimo że wydana pewnie bedzie dopiero w I polowie 2014. Muzycznie to wydaje mi się że będzie coś jak wersje orkiestralne kawałków Nightwish bo przecież kompozytor ten sam więc harmonie i linie melodyczne się nie zmienią tyle że nie bedzie gitar.

Pewny jest Troy na płycie i ponoć jakieś wokale w kilku utworach się pojawią. Może Floor jako zaczyn przyszłej współpracy :D choć znając życie pewnie to bedzie przyjaciólka Tuomasa, Johanna Kurkela:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
choć znając życie pewnie to bedzie przyjaciólka Tuomasa' date=' Johanna Kurkela:P[/quote']

Zaraz, zaraz... przyjaciółka? A oni czasem nie romassihuhujowali?

 

romanssihuhuja_5104441c87394.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawił się jakiś mini news od Tuomasa, którego 95% stanowi zdjęcie pokoju - o ile trafnie wnioskuję to jeden z pokojów w jego leśnym domostwie z wieżyczką. ;)

 

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło popatrzeć na Tuo w innym wydaniu, jak estradowym. Sporo wokół niego materiałów, jak rozumiem do pracy nad nowym projektem. Fajne, przytulne wnętrze:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wczoraj się wieczór zastanawiałem czy to jest hotel na florydzie w Disneylandzie czy właśnie pokój strychowy w jego domu ;), godzina wysłania maila sugeruje że raczej Finlandia :), dopiero w marcu jedzie na miesiąc do Orlando by przesiąknąc Disneyem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to foteczka z prezentem Tuo, który dostał na święto-urodziny od społeczności swojej oficjalnej strony (prowadzonej przez niejaką panią Carol Walker). Z tego co kojarzę, wyrzeźbili mu jakiś wilczy pomnik, ale rozbił się niedługo przed wręczeniem, więc naprędce wyrzeźbiono to co widać na zdjęciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.