Jump to content
beatag60

Anette Olsson

Recommended Posts

Tardża już spacerowała samotnie , a całkiem niedawno obiecała sobie, że już nigdy, nigdy więcej, tak samo jak Tomek żegnał się ze swą pięknością :P

Tak, czekam na bye bye beautiful 2 :devil:

 

Nie ma się co dziwić, lubią się tak ze sobą muzycznie żegnać, jak doświadczenie pokazuje.

 

A co do Anette, super, że nie poszła w jakieś ślady paranightwishowe, najbliżej tego to mogłaby nagrać coś typu nowe WT i wyszło by jej to lepiej niż im, o wiele lepiej pasuje do takiego stylu.

Szkoda, że te kłamstwa są takie zwyczajne, nie są złe, ale z takim mężem i po Falling proszę więcej elektroniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fanklub NW z Chorwacji podesłał wywiad z "hejtowaną" Anette, która coraz dosadniej "hejtuje" swój były zespół.

 

"The lyrics are very personal most of them, not all but most of them have some kind of meaning from my life..."

 

"... some of the guys in Nightwish go on tour to get away from the family... they felt it was like a holiday"

 

"...they kind of fired me in a very bad way, I was quite angry and sad about the situation. Then a few months later they asked my manager if I wanted to pay for this documentary and be in it, and my reaction was Why? There’s a new singer and they’d done this in a bad way so I didn’t want to participate."

 

planetmosh.com/anette-olzon-interview-february-2014/

 

Jaki ma cel w załatwianiu w ten sposób prywatnych konfliktów? A, pardon, zapomniałem... promocja płyty. ;)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

a może po prostu lubi się nad sobą uzalać i robić z siebie ofiarę, jak ma coś do zespołu nich im to powie bezpośrednio a nas już nie męczy.

:dodgy:

zaczyna mnie ona wkurzac, niech się lepiej skupi na muzyce i nie promuje jej cudzym kosztem a te "wielkie żale" niech zostawi dla siebie - to już luty, kiedy ona wreszcie przestanie, a może każdą płytę chce tak promować. mnie to już zmęczyło i znudziło, mam tego dość (dziwne,że ona nie - chyba ją to bawi, a przynajmniej sprawia satysfakcję).

chyba nikt jej nie uświadomił, że życie to nie bajka- ludzie mają większe problemy niż ona i się nad sobą nie uzalają, tylko żyją dalej.

niech się ona ogarnie wreszcie.

(tylko mi humor popsuła :( )


i jeszcze ten tekst o wakacjach- rozmowy prywatne powinny pozostać prywatne, nie wszystko musi trafiać do sieci i być ogłaszane całemu światu- czy ona pracuje dla CIA. :dodgy:

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę, ludzie, może się złożymy na paczkę chusteczek dla biednej-Anettki-oni-mi-slobili-ksyfdę. Ona już mnie nawet nie irytuje, ona mnie śmieszy, bo zachowuje się bardzo żałośnie. Mam nadzieję, że promowanie płyty w taki sposób przyniesie jej same straty, bo jest to bardzo nie fair, niehonorowe i dwulicowe. Zamiast, jak mówiła annaif, wygarnąć im prywatnie, osobiście, prosto w twarz, jak coś do nich jeszcze ma to dąsa się i żali całemu światu. Tarja tak płyt nie promowała, a miałaby do tego znacznie większe prawo, bo ją gorzej potraktowano.

Wstyd, żali i porażka, aż ręka sama lgnie do czoła w teatralnym:

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chyba w ogóle nie przesłucham jej albumu mam jej dosyć. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Nic innego nie robicie, tylko ją hejtujecie... O to właśnie jej się rozchodzi, że cały czas była hejtowana i porównywana do Tarji. Nie mówiła o tym, gdy była w zespole, bo czemu miała mówić? Pewnie miała nadzieję, że wszystko się poprawi. Ale nawet Tuomas jej nie traktował poważnie... Dobra, z resztą nieważne, nie piszę w tym temacie nic więcej, bo znowu skończy się na tym, że przekonuję innych do swoich racji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simo, nie do końca o to się rozchodzi... Bardziej o to, że zaczęła o tym tyle mówić właśnie teraz, kiedy niedługo wydaje płytę. A wcześniej wszystkie pytania na ten temat zbywała milczeniem lub stwierdzeniem, że "chce już zamknąć ten etap". A teraz na nowo go otwiera. Taki byznes, cóż poradzić. Ja tylko żałuję, że nie zgodziła się na wykorzystanie jej wizerunku w dokumencie do Showtime, Storytime...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Hejtowanie" wzięło swoją nazwę od angielskiego słowa "hate" (nienawiść). Niby oczywista oczywistość, ale zauważyłem, że wiele osób używa tego słowa w kontekście krytycznego mówienia o innych. A przecież uzasadniona krytyka nie jest objawem nienawiści tylko negatywnej oceny postępowania - w tym przypadku Anette.

 

Otóż, nikt nikogo nie "hejtuje". Powyższe posty wyrażają jedynie brak akceptacji do tego, co robi Olzon w mediach. Zespół pożegnał się z nią w elegancki sposób - nie pierze brudów publicznie. Anette zachowuje się bardzo dziecinnie i wylewa swoje żale oczerniając NW. Do tego przytacza prywatne rozmowy w wywiadach. Sama świadomie pracuje na taką opinię.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, nie ma sensu się przekonywać na siłę ;) i tak wiem, że Simo będzie Anetkę lubił i nie powie o niej złego słowa. I okej. Ale tyle zaznaczam: chodzi mi tylko o to w jakim czasie ona o tym wszystkim zaczyna mówić. Dlaczego nie od razu? Tylko teraz, po tak długim czasie?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Nie wiem, nie mogę jej tutaj w żaden sposób usprawiedliwić. Nie mówię też, że w 100% musi mieć ona rację, co do tego, w jaki sposób ją potraktowano. Ale uważam, że ma rację, opowiadając o propozycji co do Showtime, Storytime. Cały czas byłaby porównywana, tym razem nie do Tarji, a do Floor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, nie mogę jej tutaj w żaden sposób usprawiedliwić. Nie mówię też, że w 100% musi mieć ona rację, co do tego, w jaki sposób ją potraktowano. Ale uważam, że ma rację, opowiadając o propozycji co do Showtime, Storytime. Cały czas byłaby porównywana, tym razem nie do Tarji, a do Floor...

 

Mogła zarządać że chce obejrzeć finalny efekt przed wydaniem i byłoby po strachu. Chcąc nie chcąc jest internet, youtube i każdy może sobie porównać jej wykonania i Podłogi i wyrobić opinię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anetka ma w jednym rację: niektórzy fani NW to fanatycy, a jak wiemy fanatyzm w każdej formie jest zły.

 

Czego teraz opowiada o tym co się stało, tylko ona wie. Zastanawia mnie to zdanie: " they asked my manager if I wanted to pay for this documentary and be in it..." Znaczy że co, że jeśli chciała się pojawić w SS, to musiała za to zapłacić czy pay for znaczy coś innego?

Powtórzę raz jeszcze: co zaszło między członkami wiedzą tylko sami zainteresowani. Jeżeli uważają że Anette ich oczernia, sio do sądu!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, zapłacić. Bo - tak myślę - że skoro występowałaby, to dostawałaby kasę ze sprzedaży (część). Ale żeby dostać tę część, to trzeba najpierw zapłacić, to funkcjonuje jak akcja jakaś czy coś. Poprawcie mnie, jeśli źle mówię (piszę). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Hejtowanie" wzięło swoją nazwę od angielskiego słowa "hate" (nienawiść). Niby oczywista oczywistość, ale zauważyłem, że wiele osób używa tego słowa w kontekście krytycznego mówienia o innych. A przecież uzasadniona krytyka nie jest objawem nienawiści tylko negatywnej oceny postępowania - w tym przypadku Anette.

 

Otóż, nikt nikogo nie "hejtuje". Powyższe posty wyrażają jedynie brak akceptacji do tego, co robi Olzon w mediach. Zespół pożegnał się z nią w elegancki sposób - nie pierze brudów publicznie. Anette zachowuje się bardzo dziecinnie i wylewa swoje żale oczerniając NW. Do tego przytacza prywatne rozmowy w wywiadach. Sama świadomie pracuje na taką opinię.

 

zgadzam się.

każdy pracuje na swoją opinię swoim zachowaniem i wypowiedziami- i na tej podstawie oceniam Anette (i innych też)nikt nie jest ideałem, jak ktoś zachowuje się źle to wiadomo chwalić go nie będę.


są fani i fanatycy, tacy którzy się kogoś czepiają bez powodu i tacy, którzy są bezkrytyczni wobec swoich idoli i nie widzą ich wad, są w nich wpatrzeni jak w słońce ... itp- ja nie należę ani do jednych ani do drugich.

jeśli chodzi o porównywanie- Anette i tak go nie uniknie, zawsze będzie z kimś porównywana jeśli nie z Tarją to z inną piosenkarką a jej płyta z innymí płytami -tak już po prostu jest.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę, parę miesięcy temu miałam ją za trochę, jakby to nazwać, pocieszną (te jej wdzianka...), ale sympatyczną osóbkę. To jest, takie sprawiała wrażenie. A ona widocznie uparła się, żeby pogorszyć moją opinię o niej, i wciąż konsekwentnie na to pracuje. Mimo, że już jakiś czas temu straciłam resztki sympatii do niej. Nieładnie, Anetko, nieładnie. :c

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna piosenka z "Shine" :)

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette Olzon zadebiutuje jako artystka solowa na fińskim festiwalu jako headliner.

Mało tego, drugim headlinerem będzie... Sonata Arctica!

 

Wybuchowa mieszanka, ponieważ jak wiemy między Anette a wokalistą Sonaty - Tonym Kakko - panuje napięta atmosfera. Tony publicznie w wywiadzie uznał, że "Anette zepsuła piosenki NW", na co ta napisała "Nigdy więcej Tonego i jego Sonaty Arktiki na moim blogu".

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizatorzy mają wspaniałe poczucie humoru :D

 

 

 

Do taitellija: ale ja tylko tyle miałam do powiedzenia na temat umieszczenia AO i SA na jednej scenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, biedny Tony, aż mi go żal. Kurczę, on jest bliskim przyjacielem Tuo, jestem przekonana, że wiedział o Anette więcej niż my i dlatego jej nie lubił... Chociaż w sumie nie jestem, tylko tak sobie myślę. Swoją drogą, przypomniałam sobie, jak kiedyś poczułam żal do Tonego, że shejtował Nette. Potem okazało się, że miał sporo racji co do niej... W sumie, może nie nawet odnośnie jej głosu, chociaż też.

A może... (taki mi właśnie przyszedł pomysł do głowy) - bo wiecie, Tony dobrze wie, jak gra w NW i w ogóle... Może on był takim pośrednikiem z myśli Tuomasa, który jednak uznał, że podjął złą decyzję (że przyjęli Nette)... I Kakko akurat jakoś to powiedział szczerze i otwarcie mediom... Tak sobie pomyślałam, w sumie to dziwny pomysł. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, organizatorzy "zatrollowali" Tony'ego równo. Pewnie się ucieszył. Jestem ciekawa, jak na to zareaguje Anette; czy będą kolejne niepochlebne komentarze w mediach? To taka niezręczna sytuacja, coś, jakby Tuo występował z Tarją... no może nieco łagodniej, ale jednak. Tony był chyba jedynym człowiekiem, będącym w bliskich stosunkach z Nightwishem, który publicznie powiedział, że za Anette nie bardzo przepada i za to należą mu się pokłony; powiedział szczerze, ale i dyplomatycznie - nie obraził Anette ostrymi słowami, a Anette? No, cóż. Wiemy, jak było. ;)

 

Metallinko: na forum trwa akcja "rozwijaj swoje wypowiedzi", której powodem jest zdecydowanie zbyt duża ilość "jednozdaniowców", więc jako członek ekipy staram się motywować ludzi do rozwijania wypowiedzi, gdzie się da. O, a mój nick jednak pisze się z dużej litery. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian napisał: "Anette Olzon zadebiutuje jako artystka solowa na fińskim festiwalu jako headliner.

Mało tego, drugim headlinerem będzie... Sonata Arctica!"

Jestem w zaskoczona ( Anette potrafi zaskakiwać) - dlaczego debiutuje w Finlandii, a nie w Szwecji? Czyżby miała więcej fanów w Finlandii? Najpierw obraża się na Nightwish ( zespół fiński), robi fochy i wypowiada się zle o tym zespole i jeszcze ma zamiar najpierw wystąpić w Finlandii ( ojczyzna Nightwisha) a nie w swoim rodzinnym kraju- to co najmniej dziwne. Na jednej scenie z SA - masakra, zwłaszcza, że się nie lubią. A może robi to specjalnie- na złość lub chce pokazać, że kocha Finlandię i Finów i że nie ma nic przeciw Sonacie a tylko Nightwisha nie cierpi lub to pomysł organizatorów festiwalu, żeby podgrzać atmosferę. Ona działa mi na nerwy :(. Nie sądzę żeby to był dobry pomysł ( SA i Anette razem na scenie) ale mogę się mylić. Ja jej życzę jak najlepiej, dlatego nie podoba mi się jej zachowanie. Lubi chyba grać ludziom na nerwach lub może robi to niechcący, przez przypadek. Albo to pomysł wytwórni/ producenta płyty - taka promocja płyty porostu. Mimo wszystko jestem zdegustowana, oczekuje po niej przynajmniej przyzwoitego zachowania na tym festiwalu i mam nadzieje,że zaskoczy nas ona wreszcie pozytywnie.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może robi to specjalnie- na złość lub chce pokazać, że kocha Finlandię i Finów i że nie ma nic przeciw Sonacie a tylko Nightwisha nie cierpi lub to pomysł organizatorów festiwalu, żeby podgrzać atmosferę. Ona działa mi na nerwy :(. Nie sądzę żeby to był dobry pomysł ( SA i Anette razem na scenie) ale mogę się mylić. Ja jej życzę jak najlepiej, dlatego nie podoba mi się jej zachowanie. Lubi chyba grać ludziom na nerwach lub może robi to niechcący, przez przypadek. Albo to pomysł wytwórni/ producenta płyty - taka promocja płyty porostu. Mimo wszystko jestem zdegustowana, oczekuje po niej przynajmniej przyzwoitego zachowania na tym festiwalu i mam nadzieje,że zaskoczy nas ona wreszcie pozytywnie.

 

Wątpię, żeby Tony choćby wspomniał o tamtej sytuacji, czy to w wywiadzie czy na scenie czy gdziekolwiek. On chyba już przez to przeszedł, wątpię czy nawet o tym pamięta. Po prostu Sonata wejdzie na scenę, zrobi swoje, zejdzie i oleje Anetę. Każdy sobie. Również nie wierzę w to, żeby fani Sonaty pamiętali co Tony kiedyś na jej temat powiedział i nie przypuszczam, żeby powtórzyła się sytuacja z jej wczesnych koncertów z NW, kiedy to fani byli jacy byli...

A Nette? Ciekawe co ona zrobi. Bo na pewno pamięta to, co Tony powiedział w tamtym wywiadzie. Ciekawe też kto wpadł na genialny pomysł grania z Sonatą. Chociaż właściwie nie muszą nawet się do siebie odzywać. Po prostu - ja gram, wy gracie, a potem idziemy każdy w swoją stronę i już ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.