Jump to content
Jillian

Showtime, Storytime!

Recommended Posts

Jeśli ktoś kupił, oglądał, słuchał... podzielmy się wrażeniami :D

 

Ja dopiero co przesłuchuję nagranie z koncertu po raz pierwszy i już wiem, że będę miała przez najbliższy czas fazę na Floorkowe "Ever Dream" i "Ghost River" :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja-zła przesłuchałam tylko nieco nagrań audio na youtube. Kasy obecnie brak, więc kupno sobie chwilowo odpuszczam. :undecided: Myślę, żę "Ever Dream" odzyskało sporo z dawnego uroku; Anette śpiewała tą piosenkę jakoś płasko. Niby nie jest to dawne wykonanie Tarji, ale jest w tym iskra, są zadatki. Floor nieco piszczy i nie wyrabia pod koniec, ale przecież jest nowa i jeszcze musi na spokojnie wyćwiczyć repertuar, a będą z niej ludzie. ;) Tak, czy inaczej, Jansen daje tej piosence coś nowego. Podobało mi się też "Bless The Child" w wykonaniu Floor; takie lekkie. Muszę poszperać jeszcze, ale wiem, że GLS genialnie jej idzie i oczywiście GR. Nie no, całkiem na rzeczy śpiewa. Jest takim ogniwem łączącym umiejętności obu pań: Tarji i Anette, ale dodaje też coś nowego, swojego unikalnego pazura i myślę, że odrobina ćwiczeń i własny repertuar może zmienić ją w najlepszą z trzech wokalistek, bo najbardziej z nich uniwersalną i multizadaniową. Nie powinniśmy sądzić jej już teraz tylko po koncercie z Wacken, czy innych nagraniach na żywo z Nightwishem, bo ona dopiero zaczyna, tak jak zaczynała Anette, i jest pod dużą presją. Odrobinę wyrozumiałości i cierpliwości, a jej śpiew sięgnie wyżyn finezji. :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Początki jak zawsze nie są łatwe, ale przyznam że Florka daje radę. Po odsłuchaniu kawałków z neta kocham ją coraz mocniej i przyzwyczajam do jej sopranu- mocno innego od TT. Podglądając jej wypowiedzi jestem zauroczona jej spokojem i normalnością, prawidłowym podejściem do sytuacji w jakiej znalazła się nowa wokalistka. Uważam, podobnie jak Tuo, że jest to wspaniała ciepła osoba z którą można przysłowiowe "konie kraść";)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj właśnie szukałem tego tematu - sądziłem, że ma już kilka stron, a tu nic...

 

Tak się zastanawiam czy kupić to wydawnictwo, a jeśli tak to czy w wersji 2 CD czy w wersji DVD. Trochę się boję żeby nie skończyło się tak jak z innymi DVD koncertowymi w moim posiadaniu- czyli 2 razy obejrzane i leży na półce... Fakt, że jest tam Floor poprawia sytuację, bo to w końcu wykonania trochę inne od studyjnych, ale mimo to wciąż się zastanawiam. Chętnie poczytam opinie tych co już się zapoznali z płytami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia dlaczego, ale wcale nie kusi mnie oglądniecie/przesłuchanie/kupno nowego wydawnictwa... Jakoś nie mam ochoty słuchać tego wszystkiego (do czego jestem już tak przyzwyczajony) w nowym świetle na tę chwilę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się bardzo spodobało Floor jest znakomita wokalistka i piękna kobieta niech bóg błogosławi Tuomasa za to, że zadecydował o jej pozostaniu, więc ode mnie te wydawnictwo ma serducho ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor dała radę na koncercie, ale i tak uważam, ze Buenos Aires w porównaniu z Wascken wymiata i kurzy. Floor tam naprawdę dała czadu, a na DVD jakoś jej power był mniejszy. Nie wiem czy to wina tego, ze oszczędzała siły, czy może chciała spróbować klasyczniej, delikatniej. Chciałam kupić DVD jeśli wycieknie w internety coś więcej, aby mnie przekonać. Ale nie kupuje. Nie warto.

 

 

... co oczywiście nie zmienia faktu, ze kocham Floor ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam Nadzieje, że Mikołaj będzie taki dobry i mi sprezentuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już jakiś czas temu zamówiłam w empiku DVD i drugiego grudnia mi wyślą. Wysępiłam od rodziców na Święta. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi się bardzo podoba :D W ogóle tak środek koncertu jest zajebistością ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chóry genialne, Marco cudowny, Emppu i jego gitara mruczy, Floor mi niszczy uszy. Po przesłuchaniu tego jednego utworu jestem bardziej zmęczona niż Podłoga po całym koncercie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ok, każdy ma inne upodobania ;D A słuchałaś w ogóle całego koncertu? Bo jak coś to chętnie wyśle na maila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mamuś, czemuś taka negatywnie nastawiona do Storytime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invi nie bądź taka surowa przypomnij sobie, że Anette tez potrzebowała czasu by się zaaklimatyzować w zespole :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słucham dopóki nie odbiorę swojej kopii i nie przesłucham z płytki. I już. Jestem twarda! Dam radę, jeszcze tylko 2 dni...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak.

Ale już mnie nosi. Moi znajomi z Finlandii na fejsie gadają o tym od dwóch dni, wy tutaj bez przerwy, Piraci, gadacie o tym... Jak ja mam wytrzymać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.