Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

Guest krzys47

Do wydania płyty jeszcze około pół roku, a u nas już oceniona a nawet tak porysowana, że się słuchać nie da :(

Nie wiem, może to kwestia podeszłego wieku, ale jakoś nie uważam się za uprawnionego do wybaczania bądź nie czegokolwiek Holopainenowi, oceniania tego co robi z własnym zespołem, czy jak wygląda zarówno On jak i reszta.

Osobiście pozwolę swoim emocjom zaszaleć dopiero słuchając płyty.

 

Na razie Kai z pasją okłada bębny, Floor jest w Szwecji (zdjęcia w odpowiednim wątku) i to są bieżące newsy na temat Nightwish.

 

Może nie od rzeczy byłby osobny wątek: komisja Macierewicza do badania przyszłej katastrofy zespołu z nową wokalistką i nietrafionym tematem przewodnim?

Pozwoliło by to wydzielić ten dziwny nurt i nie mylić szukających tutaj tego, co w tytule wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie Krzychu ,płyty jeszcze nie ma ,a już jest narzekanie ,poczekajmy stanowczo do premiery a nie róbmy fermentu na forum

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Ale w 4 utworze "*chór popr. refren czubków", podoba mi się cokolwiek znaczy :)

 

*(Tak to jest kiedy się pisze w dwóch forach na raz, dzięki za zwrócenie uwagi :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej refren czubków :D Chociaż imo bardziej pasowałoby tłumaczenie "zwariowany refren"... Ale "refren czubków" brzmi śmiesznie :D

Lucid, może ten sleeper to będzie jakaś śliczna kołysanka, hm? :3

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

A to ja pozwolę sobie przeinaczać na wesoło. Lubię kiedy Dire Straits śpewają utwór Bracia W Ramionach, a Golden Eye albo Private Dancer śpiewa tajna Turner :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Taiteilijo, jak można skończyć temat, skoro jeszcze nie wszystko zostało wypowiedziane?

 

Może też moja wypowiedź była nieco zbyt napastliwa i właściwie spodziewałam się, że ktoś bystry napisze: "mamy przecież prawo do wyrażania naszej opinii".

Oczywiście, że macie takie prawo! Mnie zwyczajnie zdumiała tak negatywna postawa i postanowiłam owe zdziwienie wyrazić - do czego też miałam prawo, bo to z kolei była moja opinia; fani powinni mieć więcej wiary w ulubiony zespół, nawet jeżeli pewne posunięcia jego członków nam nie leżą. Tak długo, jak nie ma dowodu na to, że album definitywnie nie przypadnie nam do gustu, sprawa powinna być otwarta, a fanach powinno być choć trochę wiary, skoro uważają się wciąż za fanów, a nie za byłych fanów.

 

Byłaś zbyt napastliwa, co przejęli od Ciebie inni użytkownicy (co jest zupełnie zrozumiałe - temat został podjęty i rozwinięty przez innych, bardzo popularna rzecz w dyskusjach) i gdybyś wyraziła swą myśl inaczej, prawdopodobnie zignorowałabym ją.

 

Według definicji w słwoniku języka polskiego PWN fan to:

entuzjasta, sympatyk, np. zespołu muzycznego, sportowca, piosenkarza

Z kolei sympatyk:

osoba okazująca swoją sympatię i przychylność komuś lub czemuś

Zaś entuzjasta:

człowiek pełen entuzjazmu

Entuzjazm:

stan emocjonalnego zaangażowania w coś

 

Etymologia słowa "fan".

 

Emocjonalne zaangażowanie nie musi być jednorodne i nastawione tylko na sympatię bądź antypatię (lista emocji). Jak to sama określiłaś, skrajności są złe.

 

Być może nie jestem niczyją fanką - nie lubię tego słowa, zazwyczaj unikam używania go w stosunku do siebie - częściej zdarza mi się posługiwać bardziej konretnymi synonimami, ale z pewnością daleko mi też do fanatyzmu.

 

Masz rację - nieco optymizmu by się przydało, choćby przez wzgląd na społeczność.

 

Przecież sprawa przypadnięcia nowego albumu do czyjegoś gustu jest otwarta. Nie mylcie przypuszczeń z arbitralną oceną.

 

Teraz ta część Twojej wypowiedzi ma sens, bo wcześniej zabrzmiało to, jakbyś pragnęła wersji instrumentalnej, ponieważ teksty Tuo Ci nie leżą, a to wydało mi się trochę dziwne. Pomyślałam, że zwyczajnie przypadkowo tak to zabrzmiało, a w istocie chodziło o wokal Floor, którego nie tolerujesz.

Mnie, także irytują niektóre Holopainenowe maniery i potrafię zrozumieć, że nie jestem w tym osamotniona. Jeżeli coś powtarza się zbyt często, to staje się banalne, a Tuomas ma do tego żyłkę; do powtarzania pewnych fraz i określonej budowy pewnych zwrotów.

 

Cieszę się, że to sobie wyjaśniłyśmy. Rzeczywiście nieco pomieszałam w kompozycji, w przyszłości będę ostrożniejsza w budowaniu wypowiedzi i w wyrażaniu swoich odczuć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Tak jak miło było czytać tutaj newsy, równie dużą ulgą będzie omijanie tego wątku od teraz :(

Taiteilijo sprawdź proszę, bo może zniknął przycisk PW pod Twoimi postami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja rozmowa kończy się w momencie, gdy druga strona dyskusji zaczyna cytować słownik. Mam naturalną awersję do podobnego postępowania i z doświadczenia wiem, że prowadzenie dyskusji z osobami, które słownik cytują jest owszem ciekawe, ale i rozwlekłe, a tu już, jak wspomniałam, offtopów powinien nastać kres. Jeżeli ktoś chce kontynuować temat, który ja osobiście uważam za skończony, ponieważ wyraziłam wszystko, co chciałam klarownie i z rozwagą, zapraszam na priv. Choć myślę, że to trochę bezcelowe (bo jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza i ma trochę przyrodzonego uporu, to z reguły sprawdza się zasada "trafiła kosa na kamień" i rozmowa będzie trwała miesiącami ;) ) , ale i tak lepsze to niż dalsze zaśmiecanie tego wątku (włącza mi się pedantyczna część mojej duszy, która nie znosi bałaganu) .

Każdy kolejny offtop będę konsekwentnie usuwała.

 

Co do newsa, najbardziej intryguje mnie ów "sleeper"... kocham ballady i wolne kawałki, więc... That's what I'm waiting for!

Dobrze, że Pip informuje nas o postępach, bo można wyrobić sobie choć mgliste pojęcie o tym, czego możemy oczekiwać. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Ja w sprawie newsa :) Doczytałem co następuje: "And just to add- wait til you hear what we're doing with the Metro Voices choir on this one- some manic stuff!"

 

Kochany Pip :), jednak mogę się spodziewać "chóru czubków", bo "choir" to już na pewno nie refren ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to wogole dziala z tym Score? Tuomas daje wskazówki Pipowi a on pracuje nad tym czy raczej daje mu demówki piosenek i daje mu wolna rękę i czeka na efekt do akceptacji przez niego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Przeczytaj artykuł z menu Leksykon / Kompendium muzyczne. Tuomas komponuje utwory od razu na orkiestrę, Pip zajmuje się precyzyjną orkiestracją. Dostaje score i demo od Tuo grane na keybordach, robi swoje demo używając EWQLSO (najlepszy na świecie zestaw sampli orkiestrowych na komputer East West Quantum Leap Symhonic Orchestra), Tuo wypowiada się na temat poszczególnych brzmień i instrumentów i dopiero powstaje Pipowa ;) orkiestracja. Żmudna praca, ale obaj są perfekcjonistami i efekt jest zwykle powalający.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sleeper" powiadacie... :) Podobną "ksywę" miało "Rest Calm" z Imaginaerum. Pewnie chodzi o utwór z wolnym tempem.

 

Tuomas coś wspominał o "balladzie morderców" na nowym albumie. Może tu chodzi właśnie o ten "chór czubków"? Szaleństwo i coś psychopatycznego? Coś jak chór pod koniec cyrkowej części "Scaretale" gdzie dzieciaki wrzeszczą i się śmieją?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam sie czy przebije nowa plyta ostatnia

Jak my wszyscy. :) Ale samo zastanawianie się nie wnosi nic konstruktywnego do wątku. Poczekajmy na więcej informacji/wskazówek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To juz od jutra zaczynaja sie oficjalne nagrania do plyty ;) Wokale pewnie nagrywane beds jak zwykle na koncu to Floor bedzie mogla sie obijac luv na Te poboczne projekty skupic swoj czas :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Mam ochotę ich udusić, kolejny archiwalny wywiad z Tuomasem :(

 

"It takes at least 12-18 month to write an album.”

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi na ten przyklad bardzo podobaja sie wypowiedzi Sir maestro Tuomasa ;)

Odpowiada mi również jak traktuje pisanie piosenek,jak krótki soundtrack do filmu :) on sam wygląda bardzo majestatycznie i dostojnie,takich kompozytorów to ja uwielbiam ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Mi na ten przyklad bardzo podobaja sie wypowiedzi Sir maestro Tuomasa ;)

Odpowiada mi również jak traktuje pisanie piosenek,jak krótki soundtrack do filmu :) on sam wygląda bardzo majestatycznie i dostojnie,takich kompozytorów to ja uwielbiam ;)

 

Polubiłem Cię LD :) Też mi się podobają, nawet znacznie więcej, jednak chciałbym zobaczyć bieżącą pracę nad albumem, taki niedosyt fana stęsknionego za prawdziwym newsem, nic więcej.

 

Dajmy spokój bo wylądujemy w off topicu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milo ;) Ciekawi mnie ile bedzie tych epizodów.

Czekam na jakis z obozu zespolu. Jednak nagrania zaczynaja sie od dzis ;) Fb Kai Hahto(Nie podaje links Bo moj telefon nie kopiuje odpowiedniego...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

84285346_kaismessage.thumb.jpg.6592fc07e02b445d05c79b7d1eecc930.jpg

 

Proszę bardzo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.