Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

2 piosenki! :D :D

Google tłumaczy "Elan" jako "rozmach". A "Sagan" to chyba jakieś naczynie...

 

EDIT:

Dopiero teraz zauważyłem, że to dopiero w lutym -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

O mamooo :D Do lutego jeszcze tyle czasu! Okładka bardzo mi się podoba, tytuł też. Mam przeczucie, że to będzie coś wyjątkowego :)

 

Co do słówka elan, to ja znalazłam, że to jest energy and enthusiasm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wujek google przetłumaczył "Élan" z francuskiego na Polski Pęd. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tłumaczcie z google, bo wychodzą bzdury. Élan to jest francuski tytuł (stąd ten znak diaktryczny przy E) i wyraz ten oznacza wigor, pęd, zapał. "Élan vital" - to siła twórcza, życiowa, coś co nas napędza.

 

Biorąc pod uwagę, że kawałek jest zainspirowany Whitmanem i to co o nim mówi Tuomas, to całość składa się jak widać w bardzo spójny pakiet :)

 

Oh, while I live to be the ruler of life, Not a slave. To meet life as a powerful conqueror, and nothing exterior to me will ever take command of me.

Ten piękny cytat z wujka Walta był punktem wyjścia przy tworzeniu Élan. Leżący u podstaw piosenki motyw jest niczym innym, jak sensem życia, który może być całkiem inny dla każdego z nas. To ważne by poddać się czasem swobodnemu opadowi i nie bać się podążać mniej uczęszczaną ścieżką. Élan jest wspaniałym teaserem całego albumu, dając przedsmak całości, ale jednocześnie nie odsłaniając zbyt wiele z właściwej Majestatycznej Podróży, która nadejdzie...

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wreszcie jakiś konkretny news! Okładka jest całkiem niezła jeżeli chodzi o kolorystykę, choć przedstawiony motyw nie jest szczególnie odkrywczy, ale nie oceniajmy singla po okładce! Motyw dobrze oddaje podane przez Maćka znaczenie utworu i możemy mieć nikłą nadzieję, że, biorąc pod uwagę zachęcajacą wypowiedź Tuomasa i cytat, nie będzie to singiel tak oklepany jak ostatnie trzy (Nemo, Amaranth, Storytime). Oczywiście, singiel to singiel i musi być wpadajacy w ucho i prosty, więc nie spodziewam się cudów, nie będę zgorszona, czy rozczarowana. Zastanawiam się też nad trzema pozostałymi utworami; wersją alternatywną (podejrzewam zagranie podobne do "A Lifetime of Adventure" (alt.) z solowego krążka Tuomasa), wersją radiową i, chyba najciekawszym elementem, bonusem o dziwnym tytule "Sagan" (Wielki garnek?! :happy: <żart>).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astronomia:

Sagan - krater marsjański

(2709) Sagan - planetoida z pasa głównego asteroid

Sagan - meteoryt kamienny spadły w Polsce w 1636 roku

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzmi intrygująco!

Wygooglowałem Sagana i to może być nazwisko naukowca:

 

Carl Edward Sagan (ur. 9 listopada 1934 w Nowym Jorku' date=' zm. 20 grudnia 1996 w Seattle) – amerykański astronom i popularyzator nauki, pionier w dziedzinie egzobiologii.[/quote']

 

A co to egzobiologia?

Astrobiologia (egzobiologia' date=' kosmobiologia, ksenobiologia) – dziedzina nauki zajmująca się powstaniem, ewolucją, rozpowszechnieniem i przyszłością życia poza Ziemią. Ponieważ dotychczas nie wykryto w kosmosie życia, które nie pochodziłoby z Ziemi, astrobiologia skupia się na badaniach, które mogą zwiększyć szanse jego wykrycia.[/quote']

 

Dużo tych wątków biologicznych i filozoficznych (Whitman)... Ciekawy miks...

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest tez sportowiec Peter Sagan. :D

 

Peter Sagan (ur. 26 stycznia 1990 w Żylinie) – słowacki kolarz szosowy, górski i przełajowy, mistrz świata juniorów, zawodnik profesjonalnej grupy Cannondale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znając życie znajdą sie tacy którzy będą narzekać na singiel i sie przyczepią jak do każdego z ostatnich pierwszych singli zespołu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątki filozoficzne z Whitmana to tak naprawdę niemiecki Hegel, prekursor filozofii romantycznej i teorii tezy i antytezy, którym Whitman się fascynował, co podkreśla w swoich wierszach. Tak więc raczej nie można mówić o filozofii Whitmanowskiej, ale raczej jego twórczej wersji heglowskiej dialektyki. Wujek Walt w swoich wierszach prezentuje bardziej interpretację teorii Hegla niż jej rozwinięcie. Można co prawda jako filozofię Whitmana określić także jego światopogląd, w którym wyraża właśnie swoją pochwałę życia, równości, otwarcia na ludzi itd. Niemniej to raczej jest taka filozofia życia niż filozofia jako taka (myślę, że wiecie, co mam na myśli; chodzi tu o wymiar praktyczny, nie teoretyczny - pod względem teoretycznym to właśnie Hegel).

 

 

(Więcej na temat heglowskiej dialektyki np. tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dialektyka#Znaczenie_heglowskie)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre wieści, zaczyna się coś dziać. Okładka mi nie pasuje do NW kompletnie xD po prostu - NIE. Niby kolorystyka okej, ale jakieś to takie "płaskie" :P ale motyw, choć oklepany, podoba mi się.

Ale to nie ważne, ważne natomiast jest to, że można już czekać na singla i wiadomo jak długo :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I narzekań czas sie zaczął.... : P

Ja tam i tak będę słuchał nowej płyty Nightwisha choćby i nagrali popową płytę ;D choć Tuomas do tego pewnie nie dopuścił ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzmi intrygująco!

Wygooglowałem Sagana i to może być nazwisko naukowca:

 

Carl Edward Sagan (ur. 9 listopada 1934 w Nowym Jorku' date=' zm. 20 grudnia 1996 w Seattle) – amerykański astronom i popularyzator nauki, pionier w dziedzinie egzobiologii.[/quote']

 

A co to egzobiologia?

Astrobiologia (egzobiologia' date=' kosmobiologia, ksenobiologia) – dziedzina nauki zajmująca się powstaniem, ewolucją, rozpowszechnieniem i przyszłością życia poza Ziemią. Ponieważ dotychczas nie wykryto w kosmosie życia, które nie pochodziłoby z Ziemi, astrobiologia skupia się na badaniach, które mogą zwiększyć szanse jego wykrycia.[/quote']

 

Dużo tych wątków biologicznych i filozoficznych (Whitman)... Ciekawy miks...

 

Myślę, że Adrian jest najbliższy prawdy; w końcu album ma traktować o początkach życia, o ich naukowej stronie, o biologicznym życiu samym w sobie, a zatem ewolucjonizm i przyszłość życia nie jest złym tropem, a w kazdym razie, jak do tej pory, najtrafniejszym z tu przedstawionych.

 

Jest tez sportowiec Peter Sagan. :D

 

Peter Sagan (ur. 26 stycznia 1990 w Żylinie) – słowacki kolarz szosowy, górski i przełajowy, mistrz świata juniorów, zawodnik profesjonalnej grupy Cannondale.

 

Zapewne ma z singlem wiele wspólnego... ale ja i tak dalej twierdzę, że chodzi o garnek. :happy:

 

I narzekań czas sie zaczął.... : P

Ja tam i tak będę słuchał nowej płyty Nightwisha choćby i nagrali popową płytę ;D choć Tuomas do tego pewnie nie dopuścił ;)

 

A Lucid jak zwykle nie dostrzega różnicy między fanowaniem, dopuszczajacym swobodę myslenia, a bezkrytycznym fanatyzmem.

W sumie, zgadzam się z Evi; kolorystyka i klimat okładki są sympatyczne, mają w sobie coś z narodzin, atmosferę brzasku nowego dnia pełnego fantazji i energii, ale sam motyw, choć bardzo trafny i czytelny, jest też raczej płasko przedstawiony, nieco brak mu głębi i Nightwishowej tajemniczości. Jednak, motyw ten mógł być stokroć lepiej przedstawiony i o wiele bardziej NIghtwishowy. Zerknijcie, proszę, na koszulkę promującą singiel:

 

nw_elan_cd-t-shirt.jpg?width=450

 

O wiele więcej Nightwishowości i subtelnej mistyki jest w takim przedstawieniu i naprawdę żałuję, że okładka nie wygląda właśnie tak.

Wiem, mimo to, że album będzie trzymał poziom, od tylu lat słucham NW i jak do tej pory nie powstał żaden album, na którym nie podobałaby mi się mniej niż ponad połowa piosenek. Singiel będzie, jaki będzie; albo wpadnie mi w ucho od razu, albo z czasem się oswoję, bo nie sądzę, by całkowicie mi nie podszedł. Tak nigdy nie bywało. :D

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudowne wieści z Facebooka Nightwish. :D

 

EXITING NEWS!!!

We are proud to announce the release of our first single called 'Élan', which will be out on February 13, 2015 via Nuclear Blast!

 

Tracklisting:

CD:

1. Élan (album version)

2. Élan (radio edit)

3. Élan (alternate version)

4. Sagan (non-album bonus track)

Vinyl:

Side A:

1. Élan (album version)

2. Élan (radio edit)

Side B

1. Élan (alternate version)

2. Sagan (non-album bonus track)

 

2zfu6qh.jpg

 

Jaram się jak jasny gwint ♥ Nie ma to jak dobre newsy z obozu NW, żeby rozweselić mój chemiczno-ponury poniedziałek. ^^

I uwielbiam jak w fandomie coś się dzieje.

 

W ogóle to chyba pierwszy raz, że tytuł piosenki to coś w innym języku niż po angielsku albo fińsku. Bardzo mi się to podoba. Jeśli w żadnym z znanych ci języków nie ma odpowiedniego słowa, żeby określić to, co miałeś na myśli, użyj takiego, który to robi. Good job, Tuo:)

 


Znając życie znajdą sie tacy którzy będą narzekać na singiel i sie przyczepią jak do każdego z ostatnich pierwszych singli zespołu :P

 

Takie tam aluzje, heheszki, 'bo mogę.' Nie, skończyłam. To nie ma sensu. Bye.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też się jaram :) Nie wiedziałem, że podanie daty nowego singla może wywołać u mnie taką euforię. Euforię bo po raz pierwszy usłyszymy nowe dzieła Tuomasa, zaaranżowane przez Floor. Wypowiedź Taiteilija'i (garnek;)) i Evi są jak najbardziej trafne. Zastanawiam się czy płyta ta, będzie nieco inna niż dotychczasowy dorobek Nightwish'a? Narodziny mogą sugerować powrót do korzeni (do początków zespołu - ale to wydaje mi się mało prawdopodobne). Zastanawiam się też nad kupnem singla. Myślicie, że to kupowanie kota w worku?; bo przecież nie wiem czy on mi się spodoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sagan jako garnek to całkiem fajna opcja, skoro była "Dark chest of wonders" to może być i sagan :D Dark sagan of wonders! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja z wszelkimi komentarzami poczekam do premiery singla i całego albumu ,trudno mi jest komentować coś czego nie ma ,to tak jak hejtować burmistrza który dopiero co zaczął kadencję (a u mnie w mieście niestety tak jest )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten kobiecy cień to Floorcia? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten kobiecy cień to Floorcia? :D

 

Flooroholizm level master; Ty to byś Aresie Floor dostrzegł nawet w odciskui buta Tuomasa. :P

Poważnie, nie, nie widzę tam Floor.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten kobiecy cień to Floorcia? :D

To takie na okładce? A mi się wydaje, że to jest jakiś facet... :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten kobiecy cień to Floorcia? :D

To takie na okładce? A mi się wydaje, że to jest jakiś facet... :D

 

Też mi wygląda na faceta. Taka trochę płaska klata :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W ogóle to chyba pierwszy raz, że tytuł piosenki to coś w innym języku niż po angielsku albo fińsku.

 

Było Nemo po łacinie i wydaje mi się, że teraz będzie podobnie tytuł obcojęzyczny, ale cały liryk będzie oczywiście po angielsku. Z łaciną jest o tyle prościej, że nie ma czegoś takiego jak prawidłowy akcent łaciński, bo nie jesteśmy w stanie odtworzyć dźwiękowo, jak mówili ludzie przed wiekami. Natomiast tutaj nawet nie wiem, czy Élan będzie w ogóle tekście, bo Floor musiałaby to słowo śpiewać z francuskim akcentem :D, trochę by to dziwnie brzmiało z całością, choć byłby to na pewno fajny smaczek.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę' date=' że Adrian jest najbliższy prawdy; w końcu album ma traktować o początkach życia, o ich naukowej stronie, o biologicznym życiu samym w sobie, a zatem ewolucjonizm i przyszłość życia nie jest złym tropem, a w kazdym razie, jak do tej pory, najtrafniejszym z tu przedstawionych. [/quote']

Rzeczywiście, to byłaby bardzo prawdopodobna opcja, ale mam pewną wątpliwość. Przez album będzie przewijał się motyw przewodni traktujący najprawdopodobniej o...

 

/.../ początkach życia' date=' o ich naukowej stronie, o biologicznym życiu samym w sobie /.../[/quote']

 

Wszystko się zgadza, ale wygląda na to, że jest to bonus niemający zbyt wiele wspólnego z albumem (zostało to wyraźnie zaznaczone jako "non-album" bonus). Jak to rozumieć? Dowiemy się w lutym... ;)

 

Co do okładki singla... Jest ładna, estetyczna i właściwie tyle. Gdy zespół ukazał okładkę do "Storytime" to nie mogłem od niej oderwać oczu - była tajemnicza, intrygująca, baśniowa. Nowa okładka nie wywołała we mnie żadnych emocji. :(

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.