Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

Przeprowadziłem mały eksperyment przeskalowałem sobie model który mi się podobał a w 1:100 był za duży aby go zrobić (miejsca mam coraz mniej ),a więc przeprowadziłem przeskalowania owego modelu i oto efekt mojej mozolnej pracy (a łatwo nie było)

A zatem prezentuje model samolotu Antonov An-148 w malowaniu linii lotniczej Angara Airlines który bazę główną ma w Irkucku w Rosji

 

21bkno.jpg

 

A następny będzie bardzo ciekawy pod względem konstrukcyjnym model pewnego samolotu z Rosji który obecnie produkowany jest na Ukrainie

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model który wytoczono z mojej wytwórni to Antonov An-74TK w skali ok 1:200

fu9yq1.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woooh, oryginalne masz hobby. Przejrzałam sobie kawałek Twojej galerii i muszę przyznać - zachwycam się. Ile czasu zajmuje Ci zrobienie takiego modelu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od tego jak model jest duży i jak jest skomplikowany ,te w skali 1:300 robię kilka dni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny wspaniały samolot. :) Muszę przyznać że umiejscowienie silników mnie ciekawi. Czyżby umiejscowienie silników na górnej części płatu miało coś wspólnego z zdolnością samolotu do krótkiego startu i lądowania? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow Kuolema666 ,jestem pod wielkim wrażeniem twojej dedukcji,masz racje położenie silników na skrzydle w An-74 daje własności temu samolotowi krótkiego startu i lądowania ,a efektem tego daje nadmuch gorących gazów wylotowych na klapy znajdujące się na krawędzi spływu skrzydeł ,twoja miłość do szybowców akcentuje wiedzą ,gratuluje .

A teraz serwuje kolejny model w postaci samolotu Airbus A320 w malowaniu nisko kosztowych linii lotniczych Easy Jet ,skala 1:300

adooqp.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po krótkiej przerwie wracam z kolejnym modelem tym razem jest to Airbus A330-300 w malowaniu linii Asiana Airlines skala 1:300

ok1k6a.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny wczoraj ukończony model,tym razem jest to Boeing B777-200LR w malowaniu linii lotniczej z Pakistanu PIA skala 1:300

 

21d53iu.jpg

 

 

A następny model będzie moim kolejnym eksperymentem

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas na kolejny mój eksperyment ,zrobiłem model samolotu w układzie którego jeszcze nie mam w swojej kolekcji i to był dla mnie poligon doświadczalny

A więc prezentuje owoc mojego doświadczenia czyli Saab J35 Draken w skali 1:60 model ten prezentuje malowanie ostatniego Drakena w służbie liniowej w szwedzkich królewskich siłach powietrznych z jednostce F10 która wchodzi w skład 2 dywizjonu

mw8fp0.jpg

 

A teraz kilka słów o tej bardzo ciekawej konstrukcji Saab J35 Draken zbudowany jest w układzie podwójnej delty bez usterzenia poziomego ,powstało kilka wersji m in rozpoznawcza ,myśliwska oraz do atakowania celów naziemnych .

 

Kolejnym modelem wrócę do samolotów pasażerskich

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kilku dniach nieobecności wracam z kolejnym modelem ,tym razem jest to Ukraiński Antonov An-158 w malowaniu fabrycznym ,skala 1:ok 150

 

8y9baf.jpg

 

An-158 to wydłużona i zmodernizowana wersja samolotu An-148 ,na pierwszy rzut oka można ją odróżnić od An-148 dłuższym kadłubem oraz wingletami na końcach skrzydeł

 

A następne będą 2 modele samolotów pasażerskich w wersji do przewozu frachtu

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią na koniec roku ukazuje moje dwa ostatnie modele w 2014 roku ale nim to nastąpi ,chce wam pokazać model którego nie miałem w planach i nie jest w mojej kolekcji ,a jest prezentem dla mojego siostrzeńca pod choinkę ,a jest nim Airbus A330-200 w skali 1:150 w malowaniu linii lotniczej Emirates

10gzeqx.jpg

to model na stojaczku po wręczeniu siostrzeńcowi

io3mky.jpg

a to model przed zamontowaniem do podstawki

a teraz moje dwa ostatnie modele w tym roku ,jak obiecałem będą to samoloty pasażerskie przystosowane do przewozu towarów na paletach ,pierwszy z nich to Boeing B777F w malowaniu linii lotniczej Emirates Cargo skala ok 1:200

2rpcmeo.jpg

a drugim jest Boeing B747-400F w malowaniu linii lotniczej Emirates Cargo w skali 1:300

16a9wr5.jpg

A teraz kilka słów o towarowych wersjach samolotów pasażerskich ,a więc owe wersje to nic innego jak samolot pozbawiony przedziału pasażerskiego w którym jest wielka ładownia ,w podłodze umieszczone są specjalne rolki aby w łatwiejszy sposób przemieszczać po pokładzie ,z zewnątrz odróżnić można samoloty towarowe od pasażerskich tym że towarowe nie mają okienek ,mają duże drzwi przez które ładuje się fracht oraz w przypadku B-747-400F mają unoszony dziób ,aby ułatwić dostęp do głównej ładowni

 

 

A teraz podsumowanie 2014 roku w mojej galerii ,a więc rok 2014 zaczął nowy etap w mojej modelarskiej działalności tzn powstała moja wielka kolekcja która przekracza już 100 modeli ,samolotów pasażerskich

A plany na 2015 rok ,hmm zacznę od czegoś rosyjskiego ,mam w planach przynajmniej 2 serię ,mam także w planach zrobić kilka nietypowych modeli także z ciekawymi malowaniami ,jak tylko miejsce którego jest coraz mniej mi na to pozwoli

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój pierwszy w 2015 roku modelem jest model samolotu pasażerskiego Tu-114 w skali 1:300

 

 

15dtpch.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejnym modelem ,jaki wczoraj w nocy skończyłem ,jest nim Boeing B787-8 Dreamliner ,w malowaniu jakim były malowane prototypy od numeru 003

6pxbes.jpg

 

a teraz pokaże wam jak ciasno robi mi się pod sufitem jest już coraz mniej miejsca

 

2z6x9pk.jpg

 

A następnym modelem będzie model samolotu który uczestniczył w jednej z najbardziej tajemniczych katastrof lotniczych w historii lotnictwa

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wspominałem ,w poprzednim poście kolejny model który właśnie skończyłem ,jest modelem samolotu który uczestniczy w bardzo tajemniczej katastrofie,a jst nim Boeing B737-300 w malowaniu nieistniejącej cypryjskiej linii lotniczej Helios Airways (linia oglosiła swoją upadlość niedługo po katastrofie ktora była w 2005 roku)

 

rstte9.jpg

 

Jako ciekawostkę dodam że linia Helios ,miała swego czasu połączenie z Polski ,latała z Warszawy i Poznania .

 

Jak ktoś chce sobie poczytać o przebiegu owej katastrofy odsyam do linku ,oraz do serialu z cyklu Katastrofy w przestworzach ,który dostępny jest na YT

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Helios_Airways_522

 

Następnym modelem będzie coś większego w ciekawym malowaniu

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie myślałeś, by je szpachlować i malować po sklejeniu, ew. wcześniej lakierować dla usztywnienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szpachlować i malować to można modele plastikowe ,a ja robię papierowe ,które po pierwsze nie trzeba malować bo są pomalowane ,a szpachla na papierze ,to sam się domyśl jakby to się skończyło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model który właśnie skończyłem przed 5 minutami ,a jest nim Airbus A330-300 w malowaniu brytyjskiej linii lotniczej British Midland skala standardowa 1:300

 

2sb3go0.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo, jak Ty znajdujesz tyle czasu i cierpliwości na te modele? Podziwiam. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Droga Paulo ,jeśli chodzi o cierpliwość to po 16 latach robienia modeli ,cierpliwość sobie wyrobiłem,a co do czasu to robię w wolnych chwilach i bardzo często nocami ,bo wtedy znacznie lepiej mi to idzie niż za dnia zdarza się też często że jak tracę wenę to często leży w surowym stanie i czeka na powrót weny

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo, wspaniałe modele tworzysz. Powinieneś otworzyć sklep z modelami samolotowymi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli kiedy Ty śpisz? Sypiasz w ogóle? xD

Tak czy inaczej gratuluję dorobku twórczego. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.