Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

A czy są w Polsce takie samoloty z wymalowanymi różnymi kwiatkami czy postaciami z bajek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W taki super sposób to nie ale w barwach LOT lata Embraer 170 z namalowanym motywem z Bajki Samoloty 2

DreamwingsEmbraer170Lot_Planes_SP-LDH.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny. Ładne to malowanie; postarali się. Szkoda, że nie pomyśleli o innych bajkach, najlepiej polskich np. o kocie Filemonie, Smoku Wawelskim - to byłaby dobra promocja Polski i polskiej kultury. Więcej takich samolotów a będzie kolorowo na niebie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deutschland, Deutschland über alles ,tymi słowami wstępu pragnę zaprezentować wam moją kolejną serie tym razem to będzie wielka trójka made in Germany ,czyli bohaterem mojej kolejnej serii będzie niemiecka linia lotnicza Lufthansa

Jako pierwszy w szeregu stawia się Airbus A340-600 w skali 1:300

6h0o6c.jpg

 

Model ten zgodnie z obietnicą dedykuje Nightfall

 

Kolejne oblicza wielkiej trójki niebawem

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akt drugi mojej Serii Made in Germany : Tym razem jest to Airbus A380-800 w malowaniu Linii lotniczej Lufthansa skala jak zwykle 1:300

 

2rh6w7m.jpg

 

za jakiś czas w ostatniej odsłonie mojej serii będzie tym razem coś dużego z Koncernu Boeing

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni trzeci akt mojej wielkiej trójki Made in Germany tym razem będzie to Boeing B747-400 w malowaniu linii lotniczej Lufthansa w skali 1:300 ,a na drugim planie jest Boeing B747-200 w malowaniu tej samej linii (model ten zrobiłem bardzo dawno i pomyślałem że będzie pasował jak ulał do B747-400

 

24y1ysj.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolejny Boeing 747 został wytoczony z mojej wytwórni ,tym razem to jest Boeing B747-400 w malowaniu holenderskiej linii lotniczej KLM

 

16icp03.jpg

 

A niebawem 2 następne samoloty w malowaniu KLM w tym jeden w okazjonalnym malowaniu

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie było tak ładnie pięknie i przyjemnie same nowe modele , pokaże teraz drugą stronę mojej wytwórni ,każdemu modelowi przytrafia się tzw zmęczenie materiału tak jak w prawdziwych samolotach ,i często modele trzeba serwisować ,tym razem do mojego warsztatu wrócił po kilku upadkach z szafy Tu-154B (znany z postu nr 1 ) ,potrzebna była wymiana centropłata na nowy (dla niewtajemniczonych centropłat to część przechodząca przez kadłub do której mocowane są skrzydła ,centropłat był też główną przyczyną śmierci ofiar z katastrofy smoleńskiej.) ,centropłat został już wymieniony i skrzydła uzyskały odpowiednią sztywność .

 

zk0nte.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pawełku, prawdziwy z Ciebie fachowiec, zbudować "Latadełko" potrafisz i serwis zapewniony- fiu, fiu:)

A poważnie , to wiadomo jak nie spadnie to się gdzieś zgniecie czy zbyt czas przykurzy. Właściwie cały czas masz robote przy swoich zabaweczkach- sama przyjemność:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojej wytwórni wytoczono kolejne dwa samoloty ,tym razem są to dwa Boeingi B777-200 ,jeden w malowaniu klasycznym niebieskim a drugi w okolicznościowym pomarańczowym (oficjalne barwy Holandii) holenderskich linii lotniczych KLM ,skala niestety inna niż zwykle ponieważ pierwszy raz schrzaniłem skale podczas wydruku ,a więc skala jest albo 1:350 ,albo 1:400

 

mc6omb.jpg

 

A następnym modelem udowodnię że samolot w odpowiednim malowaniu może być seksowny jak kobieta w fajnym wdzianku

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model został wytoczony z mojej wytwórni : Tym razem jest to Boeing B787-9 w malowaniu linii lotniczej Air New Zealand w skali 1:300

 

148jdyv.jpg

 

Ten model dedykuje pamięci przedwcześnie zmarłej pięknej i bardzo sympatycznej Aktorki Ani Przybylskiej ,zawsze gdy będę spoglądał na ten model będę miał ją w pamięci

 

Ps,to jest niesamowity zbieg okoliczności że jak robię modele z czarnym malowaniem to umiera ktoś kogo dobrze znałem i lubiłem

 

A następny model będzie miał 3 silniki w nietypowym miejscu

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to będzie niestosowne, jak napiszę, że ten ostatni samolot ma takie śliczne pasiaki na ogonku? Bardzo mi się podobają. Takie tygrysiaste, jeśli wiecie, co mam na myśli. ;)

 

Btw. na tym zdjęciu, wygląda, jakby był oliwkowy, a nie - czarny. No dobra, w sumie może jednak wygląda. Ale co tam. Czarny też ładny.

A pani Ani szkoda, ale cóż zrobić...? Możemy tylko ufać, że jest szczęśliwa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejnym modelem który zrobiłem jest Boeing B727-200 w malowaniu linii lotniczej Lufthansa skala oczywiście standardowa 1:300

 

2uhtjpz.jpg

 

A teraz kilka słów o tej ciekawej konstrukcji :

Boeing 727 to samolot komunikacyjny krótkiego i średniego zasięgu z trzema silnikami odrzutowymi ,wolnonośny dolnopłat z usterzeniem w kształcie litery T.Pierwszy lot odbył się 6 Lutego 1963 roku.Dzięki zamontowaniu silników w tyle kadłuba skrzydła uzyskały pełną mechanizację .Boeing 727 występuje w dwóch wersjach ,podstawowa 727-100 oraz 727-200 z przedłużonym o 6 metrów kadłubem.Rejsową eksploatację pierwotnego modelu 727-100 zainicjowano 1 lutego 1964 roku pierwszym lotem w barwach linii lotniczej Eastern .C-22 to wersja B727 przeznaczona dla wojska ,siły zbrojne USA używała kilku sztuk do działań transportowych,także siły powietrzne innych państw dysponują pewną liczbą B727 odkupionych od linii lotniczych

Dane Techniczne Boeing B727-200 :

Rozpiętość 32,92 m

Długość 46,68 m

Zespół napędowy : 3 silniki odrzutowe Pratt and Whitney JT8D każdy o ciągu 62,3 kN

Max Masa Startowa 68 946 kg

Prędkość przelotowa 917 km/h

Zasięg 4735 km

Pułap 11 400 m

Liczba pasażerów 131

Ilość wyprodukowanych egzemplarzy 1832

 

A następny model będzie pasował do jednego z moich poprzednich modeli

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model został wytoczony z mojej wytwórni ,tym razem jest to Boeing B777-200 linii lotniczej AeroMexico skala 1:300

 

 

1055ro5.jpg

 

 

A następny będzie model związany z badaniami kosmosu

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią ,kolejny model ma wiele wspólnego z kosmosem jest to Boeing B747-SP SOFIA w skali 1:300

 

118fu4m.jpg

 

Pare słów o projekcie SOFIA :

SOFIA to skrót od Stratospheric Observatory For Infra-red Astronomy czyli tłumacząc na polski : Stratosferyczne obserwatorium astronomii w podczerwieni.Samolot który został wykorzystany w tym programie kosmicznym został odkupiony od linii lotniczej Pan Am i przebudowany do przenoszenia w tylnej części kadłuba teleskopu w zamykanym pokrywą okienku tuż przed ogonem samolotu .

 

A teraz Pare słów o samym samolocie : Boeing B747SP to wersja 747 zbudowana na bazie wariantu 747-100 ,skrót SP oznaczał Special Performace (specjalne osiągi),nowa wersja SP dysponowała większą prędkością wznoszenia ,prędkością przelotową oraz pułapem a zasięg wzrósł do ponad 11 100 km . Wyróżniający się wyglądem 747SP był o 14,87 m krótszy od standardowych 747-100 jego długość wynosiła 53,91 m .Aby zachować górny pokład przekonstrułowano centralną sekcję kadłuba ,zmienił się również kształt części ogonowej.Redukcja długości wymusiła podwyższenie o 1,5 m Usterzenia pionowego powiększono również o 3 m Usterzenie poziome .Pierwszym użytkownikiem wariantu SP była linia lotnicza Pan Am .Pierwszy SP został wytoczony z hali produkcyjnej 19 Maja 1975 a 4 Lipca samolot odbył pierwszy lot trwający 3 H 4 Min

Łącznie zbudowano 45 egzemplarzy wersji SP,ich użytkownikami zostali m in linie lotnicze: Brannifb,China Airlines, Iran Air,Korean Air Lines, Qantas, Arab Airlines, TWA,

Jako ciekawostkę chciałbym dodać że żaden z wyprodukowanych 747SP nie został nigdy rozbity w wypadku lotniczym

Obecnie żadna linia nie lotnicza nie używa już 747SP ,ale SP jest użytkowany jako samolot dyspozycyjny monarchów i arabskich szejków , przez to są częstym gościem wielu portów lotniczych na świecie

 

A następny będzie pierwszy raz samolot wojskowy

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy wojskowy model w skali 1:300 ,tym razem jest to Boeing C-17 Globmaster III

 

2i76dcx.jpg

 

kolejny będzie model w pięknym specjalnym malowaniu który na pewno zaciekawi Nimfe

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale fajne! Masz talent i gratulacje hobby :) w sumie to nie znam żadnej osoby która by się czymś takim zajmowała

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model który zrobiłem to Airbus A340-300 w odświętnym malowaniu linii Austrian Airlines z okazji jubileuszu Filharmonii Wiedeńskiej ,model w skali 1:300

 

20arsjt.jpg

 

A następny model będzie samolotu który istnieje tylko na deskach kreślarskich na razie

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem prezentuje model samolotu który nie istnieje jeszcze w ani jednym egzemplarzu ,jest to projekt firmy Boeing B777-9X.Skala 1:300

 

30i9c0y.jpg

 

Trochę zdań o tym niesamowitym projekcie :

B777-9X to wydłużona wersja modelu B777-300 (jest jeszcze krótsza wersja 8X która jest przedłużoną wersją modelu 777-200)

A tak wygląda program projektu

zamrożenie konfiguracji w 2015

szczegółowy projekt w 2016

produkcja pierwszych elementów w 2017

pierwszy lot 777-9 w 2018

próby w locie przez cały 2019 rok

pierwsza dostawa 777-9 w 2020

pierwsza dostawa 777-8 w 2022..

 

Przedstawiam też wizualizację komputerową

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.