Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

Śpię też w nocy ,porobię coś z modelem i potem głowa do podusi ,miejsca już mam coraz mniej co możesz zauważyć na zdjęciu mojego sufitu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezentuje kolejny model który skończyłem w piątek a jest nim Airbus A340-300 w malowani linii lotniczej z Polinezji Francuskiej Air Tahiti Nui skala 1:300

ln5T4Un.jpg

 

a teraz ukazuje część pierwszą mojego projektu który robię równolegle z pasażerskimi ,a nazwane jest Operacja Hind

 

KJuKLGu.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończony o 2:00 w nocy kolejny z moich modeli tym razem jest to Boeing B777-300 ER w malowaniu linii lotniczej z Bahrajnu Gulf Air skala standardowa 1:300

 

i2vi4n.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończony wczorajszej nocy z środy na czwartek ,kolejny model ,tym razem samolotu który jeszcze w tym malowaniu nie lata jeszcze ,ale oblot niebawem ,a jest nim Airbus A350-900 w malowaniu irlandzkiej linii lotniczej Aer Lingus w skali 1:300

 

152ncjo.jpg

 

 

A niebawem za jakiś czas będzie jeszcze jeden A350 w malowaniu linii lotniczej z pewnego zimnego kraju na północy Europy

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejnym modelem który właśnie skończyłem jest trzeci w malowaniu tej linii lotniczej Boeing B777-300 w malowaniu japońskiej linii lotniczej All Nippon Airways ,model standardowo w skali 1:300

 

7vkLGLp.jpg

 

teraz trzeba coś porobić przy Mi-24 ,a następny pasażerski będzie z linii lotniczej z Azji

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I w końcu mogę w końcu ogłosić że Operacja Hind dobiegła do końca ,udało mi się skończyć model mojego ukochanego śmigłowca szturmowego Mil Mi-24 D.ciekawostką jest to że ten model robiłem już raz 10 lat temu i postanowiłem go odtworzyć na nowo

 

EyGsY18.jpg

 

A na dokładkę z dumą serwuje skończony dziś po 12 ,Airbus A380-800 w malowaniu linii lotniczej z Azji Malaysian Airlines skala 1:300

 

gKeXGfr.jpg

 

Następny na mojej liście jest model z motywem z filmu a ,równolegle zaczynam nowy duży projekt

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią ,skończony dziś w nocy ,Boeing B777-300 w specjalnym malowaniu Smaug linii lotniczej Air New Zealand ,to już drugi z malowaniem z Hobbita poprzednio też był B777 kilkanaście postów do tyłu .Skala klasyczna 1:300

9CU7l5H.jpg

 

A teraz zaprezentuje warsztat w którym jest równoległy duży projekt który zajmuje mnóstwo mojego czasu ,będzie to model śmigłowca Mi-6 ,całość prac potrwa pewnie do wakacji jak nie dłużej

 

m8NXLJn.jpg

 

Jeśli chodzi o kolejne modele samolotów pasażerskich to następne będą z mroźnej Finlandii

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią dziś prezentuje dwa modele w malowaniu fińskich linii lotniczych Finnair

Na początek Boeing 757-200 ,w starym malowaniu tej linii

lo13kmV.jpg

A jako drugi z tej linii to Airbus A350-900 w odświeżonym malowaniu linii Finnair skala obu to 1:300

1Q0ICW7.jpg

 

Jeśli chodzi o budowę Mi-6 ,to posuwa się powoli do przodu na razie nie napotkałem żadnej przeszkody ,a jeśli chodzi ,o moje dalsze modelarskie plany ,to będą dwa Jumbo Jety

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I w końcu go skończyłem oto jest pachnący nowością skończony dziś Rano Boeing B747-8i w malowaniu linii lotniczej Lufthansa ,dopełniający moją serię Lufthansy którą zrobiłem wcześniej ,model standardowo w skali 1:300

 

20axyck.jpg

 

A teraz ciąg dalszy z budowy Mi-6 ,Mi-6 robi się jak pisał mój znajomy modelarz gdy także robił Mi-6 ,powoli nabiera kształtu ,choć do końca budowy jeszcze sporo pracy przede mną

 

ilghef.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładne i widać, że super dopracowane. Przeglądając twoją galerię nadal nie wychodzę z podziwu nad szczegółami i nad ilością tych modeli. :D Tego jest mnóstwoooooooo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne są te Twoje samoloty! Ile tych modeli już skleiłeś? Tak na oko wygląda, że...sporo:-) Dużo przestrzeni potrzeba na taką kolekcję? Pamietam, jak mój brat robił kiedyś podobne rzeczy..Kupował w kiosku "Małego Modelarza" i kleił papierowe statki, albo takie plastikowe zestawy ze śmierdzącym klejem i kalkomanią do ozdoby..Miał już tego tyle, że nie mieściło się na półkach! Podziwiam Twój zapał i cierpliwość. Masz bardzo oryginalne i niespotykane hobby:-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ich w pokoju ponad 100 ,ja zaczynałem od Małego modelarza ,cały pokój mam w modelach tam wcześniej jest foto sufitu luknij wcześniej kilka postów

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, spoko! Wszędzie samoloty, wow! Robi wrażenie:-) Wszystko w jednym pokoju? Aj tam, mój braciszek ledwie przechodził przez pokój, tyle miał kiedyś tego;-). Niestety, przez nasze wieczne przeprowadzki szlak trafił tą kolekcję. Te modele muszą być bardzo delikatne..Czy może je czymś lakierujesz dla wzmocnienia?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lakieruje ich ,robię je z twardszego papieru 200 albo 250 i dzięki temu są sztywne ,tak wszystko w jednym pokoju ,to zdjęcie sufitu pokazuje super jak to u mnie wygląda a to tylko kawałek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę koniecznie pokazać Twoje dzieła swojemu braciszkowi, też Paweł ma na imię...ale nic już teraz nie klei:-( W jego przypadku to była taka młodzieńcza pasja,a potem to ustało. Zajął się czymś innym. A Ty kleiłeś już jako nastolatek załóżmy, czy to hobby zaczęło się dopiero w dorosłym życiu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z tym co pisałem ,kolejny model w mojej kolekcji to Boeing B747-400 w malowaniu rosyjskiej linii lotniczej TransAero ,model w skali 1:300 358nktu.jpg

 

A teraz kolejna relacja z budowy Mi-6 ,śmigłowiec stoi już na własnych kołach

obecnie robię drugi przy kadłubowy zbiornik paliwa , pierwszy jest już przyklejony na miejscu

 

2w4znue.jpg

 

A teraz zostało mi do zrobienia najgorsze ,dwa rotory główny i ogonowy z resztą popatrzcie sami :

 

2ajdqhw.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG! To ile nocek z głowy;)? Z tego co widać będzie sporo drobnych i precyzyjnych części..Dużo cierpliwości, Paweł! Jak Mi-6 będzie gotów to proszę o fotkę:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rewelacyjnie te modele tobie wychodzą.

Pogratulować tylko talentu i cierpliwości ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I w końcu udało mi się skończyć mój duży projekt ,nad którym spędziłem masę roboczogodzin ,o to przed wami model Mil Mi-6 Hook w skali 1:48 pomniejszony o 20 %

 

25kie5z.jpg

 

A teraz co nieco o tej wspaniałej konstrukcji :

 

Mi-6 (ros. Ми-6) (oznaczenie NATO Hook) – radziecki ciężki śmigłowiec transportowy konstrukcji Michaiła Leontjewicza Mila. Był to pierwszy w ZSRR śmigłowiec transportowy o udźwigu ładunku wewnątrz ładowni 12000 kg, a na zaczepach zewnętrznych 9000 kg. Budowany w kilku wersjach: dźwigowej, pasażersko-transportowej, przeciwpożarowej i transportowej. Od 1963 stosowany w wojsku, jak i w zastosowaniach cywilnych. W Polsce użytkowany od 1974 roku i wycofany z eksploatacji w latach 90. XX wieku. Produkowany jako dźwig powietrzny oznaczony jako Mi-10, posłużył też jako baza do budowy jeszcze większego śmigłowca Mi-12.

 

Państwo ZSRR

Producent Zakłady Lotnicze Rostvertol,

Konstruktor Biuro konstrukcyjne Michaiła Mila

Typ śmigłowiec transportowy

Konstrukcja metalowa

Załoga 5 (dwóch pilotów, nawigator, radiotelegrafista, mechanik pokładowy)

Historia

Data oblotu 5 czerwca 1957

Lata produkcji 1961 – 1981

Egzemplarze 860

Dane techniczne

Napęd 2 silniki turbinowe Sołowiew D-25W

Moc 5500 KM (każdy)

Wymiary

Rozpiętość 15,30 m

Średnica wirnika 35,00 m

Długość 41,74 m

Długość kadłuba 33,16 m

Szerokość kadłuba 3,20 m

Wysokość 9,86 m

Powierzchnia nośna 962 m²

Masa

Własna 27 240 kg

Startowa 40 500 kg

Osiągi

Prędkość maks. 300 km/h

Prędkość przelotowa 250 km/h

Pułap praktyczny 4500 m

Pułap zawisu bez wpływu ziemi 1000 m

Zasięg 620 km (z dodatkowymi zbiornikami - 1450 km)

Dane operacyjne

Uzbrojenie

przednie stanowisko strzeleckie NUW-1M z karabinem maszynowym kal. 12,7 mm

Przestrzeń ładunkowa

długość - 11,72 m

szerokość - 3.00 m

wysokość - od 2,00 do 2,65 m

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo, brawo, brawo!:) Gratuluję cierpliwości! Dziś rano patrzyłam w niebo (jakoś dużo samolotów dziś latało..wiesz, mam korytarz powietrzny nad głową) i tak sobie myślałam, że Paweł coś długo nie kończy swojego Mi-6...A tu proszę, gotowy!

I w dodatku ze szczegółowym opisem! Paweł - jesteś wielki;)!!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
śmigłowiec transportowy o udźwigu ładunku wewnątrz ładowni 12000 kg, a na zaczepach zewnętrznych 9000 kg

 

Czyli w sumie ponad 20000 kg? Czy to albo zewnętrzny albo wewnętrzny ładunek? Jeśli to się kumuluje to niezły jest!

 

Jestem pod wrażeniem. Już ci mówiłam - ja bym nie miała cierpliwości żeby dłubać przy takich małych elementach! Nie wiem czy się nie mylę, ale złożenie helikoptera jest chyba trudniejsze niż samolotu? Przynajmniej tak to wygląda. Prezentuje się naprawdę dumnie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny śmigłowiec, mnóstwo detali... To zapewne bardzo czasochłonny projekt nie mówiąc o cierpliwości, której mnie by pewnie zabrakło. :) Gratulacje!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po sporym projekcie wracam do tego co uwielbiam czyli do samolotów pasażerskich ,kolejnym w mojej wielkiej kolekcji jest skończony wczoraj Boeing B777-300 w malowaniu rosyjskiej linii lotniczej TransAero ,tej samej z której robiony niedawno Boeing B747-400 ,skala B777-300 to 1:300

 

20a5vgn.jpg

 

A teraz na filmie zobaczcie jak ten samolot wygląda w realu i ruchu

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałam, że nas nie zawiedziesz Paweł!;) Boeing rewelacja!! Jak żywy!:) Szybko Ci poszło tym razem! Jakaś podstaweczka by się przydała..Te Twoje modele super prezentują się w taki właśnie sposób. Ale w zasadzie "latający" sufit wygląda też bardzo imponująco! I pewnie najnowszy model będzie kołował nad głową...he;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłbyś zacząć produkcję hurtową modeli, tempo masz naprawdę świetne!

Model jak zwykle dopracowany, widać że w każdą pracę wkładasz dużo serca.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.