Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

I w końcu mam serię Big Wings linii Emirates

Na pierwszy strzał idzie Airbus A340-200 linii lotniczej Emirates

10xv9dc.jpg

A na drugi strzał idzie Airbus A380-800 linii lotniczej Emirates

1zfr9qb.jpg

a niebawem zamieszczę zdjęcie 3 Airbusów linii Emirates obok siebie dla porównania wielkości

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podziwiam ! *-* Ojejku, ile przy tym potrzeba cierpliwości! Niesamowite, gratulacje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za miłe słowa Dark Moon i Kuolema666 ,fakt cierpliwości trzeba sporo i przede wszystkim precyzyjnej łapki ,wszystko musi pasować co do milimetra ,choć przez grafika nie zawsze tak jest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak obiecałem ,3 Airbusy z Linii ,to zdjęcie zatytułowałem Big Wings Airbus Emirates

wujjhk.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieplutki wczoraj w nocy skończony model Boeing B777-300 ER linii lotniczej American w nowym malowaniu skala oczywiście 1:300

sdird0.jpg

 

A niebawem B747 -400 w bardzo ładnym specjalnym malowaniu

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny świetny model , gratulacje :) Bardzo mi się podoba :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią prezentuje kolejny skończony wczoraj pózną nocą model samolotu Boeing B747-400 Jumbo jet ,w specjalnym malowaniu linii Lotniczej z USA Cathay Pacyfic

 

256xuvo.jpg

 

A niebawem kolejny model tym razem A330

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachowując się jak przystało na laika-kobietę, powiem, że bardzo ładne kolory. Ciekawe zestawienie. No i model też dobry - ale na tym się nie znam. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończony wczoraj po północy Airbus A330-200 w malowaniu linii lotniczej z USA US Airways

 

2ziy4c0.jpg

 

Model ten dedykuje pamięci wspaniałego i niezapomnianego aktora Robina Wiliamsa ,model ten robiłem m in w dzień w którym zmarł ,i teraz za każdym gdy będę spoglądał na ten model będzie mi przypominał o tym smutnym wydarzeniu

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Początek kolejnej serii po Big Wing Etihad ,w zależności od tego czy mi podrzuci jeden model ,mój holenderski kolega seria będzie składała się z 3 bądz 4 modeli ,Oto pierwsza odsłona ,na początek coś małego :

Airbus A300-600 w malowaniu linii lotniczej Thai Airawys z Tajlandii ( ta linia będzie motywem przewodnim mojej serii )skala standardowo 1:300

 

es2fq0.jpg

 

a następny będzie większy Airbus

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań:

1 Ile masz modeli?

2 Czy jakiś model z kolekcji jest twoim ulubionym, bo np. długo go robiłeś lub był trudny do zdobycia?

3 Czy jest taki, o którym marzysz, żeby go zrobić a nie możesz go nigdzie dostać?

4 Czy jest to kosztowne hobby, ile kosztują modele samolotów i gdzie je kupujesz?

5 Czy nie śnią ci w nocy się samoloty?

6 Co będziesz robił gdy zrobisz już modele wszystkich samolotów?

7 Czy robisz modele na zamówienie, na sprzedaż lub na konkursy?

8 Czy twoim znajomym, rodzicom podoba się twoje hobby?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Droga Annaif odpowiadam na twoje pytania : 1. W pokoju mam ponad 100 modeli a w piwnicy jeszcze 50 .2.mam takie dwa modele pierwszy to model An225 i model Boeinga 757 Iron maiden.3.jest kilka modeli jakie chciałbym zrobić z moich marzeń tylko brakuje mi na nie miejsca w pokoju są po prostu za duże.4.hmm czy to kosztowne hobby to zależy skąd się mam modele w tym momencie jedyny koszt jaki mam to za wydruk za klej i kartki.5.Tym pytaniem mnie rozwaliłaś ,owszem śnią mi się samoloty .6.nie wiem co będę robił jest tyle typów samolotów i śmigłowców że modeli mi starczy do mojej śmierci jedyny problem to brak miejsca w pokoju.7.tak robię modele na zamówienie na konkursy nie wystawiam bo to dla mnie za wysokie progi .8.moja mama na początku nie tolerowała mojej pasjii po jakimś czasie się do niej przekonała i teraz podziwia mnie za to co robię

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałam, że pytanie nr 5 cię rozwali. Po prostu pomyślałam, że jak ktoś tyle zajmuje się samolotami muszą mu się śnić po nocach. :) Niestety ja nie mam snów o lataniu a tak je uwielbiam...

Dużo masz modeli ( myślałam że, masz ich z 60 a tu aż 150 ). Potrzebujesz większego mieszkania lub garażu. Dzięki, Pablito za wszystkie odpowiedzi, moja ciekawość została zaspokojona, teraz będę mogła spokojnie iść spać. I fajnie, że twoja mama polubiła twoją pasję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Annaif ,może temu nie masz lotniczych snów ponieważ mało intensywnie o tym myślisz ,ja mam niesamowite sny przed imprezami lotniczymi typu air Show czy pikniki lotnicze ,zapraszam do zaglądania do mojej galerii ,bo jeszcze wiele modeli ,mam na rozkładzie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akt drugi mojej ,drugiej serii tzn Thai Airways ,Airbus A330-200 w malowaniu linii lotniczej Thai Airways skala 1:300

2m62ulj.jpg

 

po weekendzie będzie akt 3 mojej serii (może ktoś się domyśla jaki samolot będzie bohaterem aktu 3 mojej serii ),a wracając do pytań Annaif to A330-200 to mój 52 model w skali 1:300

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnia Trzecia odsłona mojej serii w trzech aktach ,tym razem jest to Airbus A380-800 w malowaniu linii lotniczej Thai airways skala 1:300

 

14lh7cp.jpg

 

A jutro zapodam fotkę całej serii w locie w moim pokoju

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam trójkę Airbusów Thai Airways we wspólnym locie w moim pokoju

 

2jbp6w0.jpg

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Teraz mała przerwa od samolotów nowoczesnych i powrót do klasyków czyli starych wspomnień czar : Vickers Super VC-10 w malowaniu linii lotniczej British Airways skala 1:300

1zeehap.jpg

 

A teraz kilka słów o tej niesamowitej konstrukcji :

Vickers Vc-10 to brytyjski samolot pasażerski produkowany w latach 1962-1970 przez firmę Vickers-Armstrongs. Samolot jest przystosowany do obsługi gorących i wysoko położonych lotnisk w państwach afrykańskich.

 

Kilka lat po zaprezentowaniu VC-10 brytyjscy konstruktorzy postanowili dokonać zmian w konstrukcji maszyny. Powstał wówczas samolot Vickers Super VC-10, o zasięgu zwiększonym do 11 470 km. W wyniku przedłużenia kadłuba na pokładzie znalazło się 220 miejsc. Mimo dobrych osiągów, większym zainteresowaniem cieszyły się wersje wojskowe i transportowe tych maszyn.

25 września 2013 roku[1] ostatni użytkownik VC-10 na świecie - Royal Air Force wycofał te samoloty ze służby, w celu zastąpienia ich nowszymi Airbusami A330 MRTT.

 

Dane podstawowe

Państwo Wielka Brytania

Producent Vickers-Armstrongs

Typ samolot pasażerski

Konstrukcja dolnopłat

Załoga 4 + 3 stewardesy

Historia

Data oblotu 29 czerwca 1962

Lata produkcji 1962-1970

Wycofanie ze służby 25 września 2013

Egzemplarze 64

Dane techniczne

Napęd 4 silniki dwuprzepływowe Rolls-Royce Conway Rco 43D Mk.550

Wymiary

Rozpiętość 44,55 m

Długość 52,32 m

Wysokość 12,04 m

Powierzchnia nośna 272,38 m²

Masa

Własna 71 975 kg

Startowa 151 953 kg

Osiągi

Prędkość maks. 940 km/h

Pułap praktyczny 11 600 m

Zasięg 8100 km

Dane operacyjne

Liczba miejsc

151

Użytkownicy

British Airways, Royal Air Force

 

A następnymi będą dwa modele na zbliżającą się niedługo rocznicę pewnego wydarzenia

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo nie myślałeś o jakiś studiach z lotnictwa itp?

Masz na prawdę dużą wiedzę, którą mógłbyś wykorzystywać i znaleźć w tym kierunku pracę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz w mojej galerii pora na modele rocznicowe

13 lat temu 11 Września 2001 roku w Nowym Jorku budził się poranek ,ludzie wstawali do pracy,rodzice budzili dzieci do szkoły strażacy i policjanci zaczęli poranny dyżur ,nic nie zapowiadało tego co miało za moment nastąpić

 

O 9:45 Boeing B767-300ER linii American Airlines Lot Nr 11 porwany tuż po starcie z lotniska w Bostonie uderza w północną wieżę World Trade Center,na pokładzie znajduje się 81 pasażerów i 11 członków załogi

 

292obhz.jpg

 

Wszyscy po tym wydarzeniu (tak samo jak ja po zobaczeniu tego w TV) stwierdzili że to nieszczęśliwy wypadek.

Ale to co nastąpiło po 18 minutach sprawiło że to już nie była zwykła katastrofa ,po tym jak amerykanie oceniali uszkodzenia na północnej wieży ,po zatoczeniu łuku i przechyleniu na lewe skrzydło w południową wieżę uderzył drugi Boeing B767-300ER linii United Airlines Lot Nr 175 ,na pokładzie było 56 pasażerów i 9 członków załogi

 

13ydt9u.jpg

 

Potem nastąpiło coś co zmroziło mi włosy na plecach ,wtedy gdy wróciłem wieczorem ze szkoły i zobaczyłem jak najpierw południowa a po chwili północna wieża zawaliła się i zniknęła w tumanach pyłu

 

A odpowiadając na pytania Nimfy i Annaif ,to jakoś nigdy o tym nie myślałem aby kształcić się w lotniczym kierunku ,do tego pilotem być bym nie mógł bo zdrowie mam kiepskie

 

A następnym razem będzie bajkowy samolot ,który powinien spodobać się Nimfie która lubi kolorowe samoloty

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pawełku, to prawdziwy hołd te wypielęgnowane modele- szkoda że taka smutna historia:( Wielkie uznanie dla Ciebie:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z tym co pisałem w zapowiedzi ,przedstawiam model samolotu w bajkowym malowaniu tzn Boeing B747-400D w malowaniu Pokemon japońskiej linii lotniczej ANA

4v0q2p.jpg

 

Wersja D Boeinga B747 to wersja przeznaczona specjalnie dla Japonii i przeznaczona jest do tras wewnątrz Japonii o dużym natężeniu startów i lądowań ,od wersji bazowej 747-400 różni się kilkoma zmianami :

1) Brak wingletów na końcach skrzydeł

2)Wzmocnione skrzydła kadłuba oraz podwozie

3)Dodatkowy zbiornik paliwa w usterzeniu poziomym

4) Zwiększoną masą startową

Pierwsze B747-400D linie lotnicze Japan Air Lines otrzymały w 1993 roku ,a w 1994 pierwsze 747-400D otrzymały linie lotnicze ANA

Jeśli chodzi o specjalne malowanie Pokemon linie lotnicze ANA pomalowały kilka Boeingów 747,767oraz 777 ,za każdym razem malowania były bardzo kolorowe ,na standardowym malowaniu oraz na niebieskim i żółtym tle

200px-ANA_B767-381_JA8569_Pokemon-Jet98.jpg

200px-ANA-Boeing_747_25645-979.jpg

200px-All_Nippon_Airways_Boeing_747-400_yellow_pokemon.jpg

 

A następnym razem będzie kolejna seria 3 modeli jednej linii lotniczej ,jakiej okaże się w swoim czasie ,pierwszym z 3 będzie model ze specjalną dedykacją

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.