Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

W końcu ukończyłem kolejne moje modelarskie marzenie ,o to jest Antonow An-22 Anteusz w skali ok 1:150

2wpnfdd.jpg

 

a teraz trochę informacji o tym niesamowitym radzieckim samolocie :

An-22 (ros. Aн-22) „Anteusz” – radziecki samolot transportowy zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Olega Antonowa.

Samolot przewidziany do transportu wojska i ładunków oraz poszukiwania złóż minerałów. Wyposażony w silniki turbośmigłowe Kuzniecow NK-12, które napędzały również samoloty Tu-95 i Tu-142 z rodziny samolotów bombardujących i patrolujących. NK-12 był najpotężniejszym wówczas używanym turbinowym silnikiem śmigłowym. Pierwszy lot samolotu miał miejsce 27 lutego 1965 roku. Pierwszy publiczny pokaz odbył się podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Paryżu rok później. W swoim czasie An-22 był największym samolotem transportowym na świecie. W roku 1970 uległ katastrofie samolot An-22 z żywnością i sprzętem przeznaczonym do pomocy dla Peru po trzęsieniu ziemi. W 1975 roku produkcja została zakończona. Wyprodukowano 68 maszyn.

 

 

Państwo ZSRR

Producent Antonow

Typ samolot transportowy

Konstrukcja metalowa

Załoga 5-6

Historia

Data oblotu 27 lutego 1965

Lata produkcji 1965-1975

Egzemplarze 68

Dane techniczne

Napęd 4 x Kuzniecow NK-12MA

Moc 4 × 11 030 kW (15 000 KM)

Wymiary

Rozpiętość 64,4 m

Długość 57,9 m

Wysokość 12,53 m

Powierzchnia nośna 345 m²

Osiągi

Prędkość maks. 740 km/h

Zasięg 10 950 km

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja czekałam, i zaglądałam..I już myślałam, że "Yours Is An Empty Hope"..Paweł w komisji siedzi i napewno modelu nie skończy;). A tu niespodzianka! Kolejne piękne cacko gotowe! Ile tu detali, te malutkie śmigiełka, ogon, silniki..I jak zwykle garść interesujących ciekawostek na temat tego dzieła. Gratuluję kolego! Po raz kolejny jestem pod wrażeniem:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rewelacyjnie ten model wyszedł, po prostu kawał dobrej roboty.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

MASAKRA :O ile śmigiełek... robi wrażenie. Wygląda bardzo potężnie. Brawo, Pablito, świetny model!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym modelem dopełnia się moja seria Emitares ,ponieważ o to prezentuje ,ostatni brakujący do mojej serii model który przed momentem skończyłem ,a jest nim Boeing B777-200 w malowaniu linii lotniczej Emirates w skali 1:300

 

9ltwd56.jpg

 

 

A jutro następny tym razem rosyjski

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woooow, Paweł! To już następny? Ale złapałeś wiatr w skrzydła! Niezłe masz tempo:) Ten Boeing jest bardzo okazały, ale ja chyba jednak wolę te wojskowe modele: śmigłowce, transportowce..itp. Mimo wszystko kolejny raz podziwiam Twój wielki zapał twórczy i cierpliwość..Jestem pod wrażeniem! Życzę miłego klejenia i czekam na kolejny model:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablito, niedługo to hurtowo zaczniesz je sklejać :D

Nie nadążam z komentowaniem! Jest jak zawsze dopracowany w każdym szczególe.

Ania woli wojskowe, a ja sama nie wiem... i jedne i drugie mają coś w sobie. Te wojskowe wydają mi się bardzie skomplikowane, ale z kolei gdy widzę te pasażerskie, to prawie jakbym widziała kopię tego, co mi nad głową lata. Są bardziej przyziemne, co czyni je równie ciekawymi. Przynajmniej dla mnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

co by napisać..., An-22, bardzo fajny samolot, a szczegóły no bomba. Dobra robota :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed 5 min skończyłem kolejny model tym razem jest to model rosyjskiego samolotu Jakowlew Jak-42

2lvn4eh.jpg

 

A teraz co nieco o tej ciekawej rosyjskiej konstrukcji :

 

Jak-42 (ros. Як-42) – radziecki średniodystansowy samolot komunikacyjny. Kod NATO: Clobber.

 

Samolot skonstruowany został, by zastąpić w służbie Aeroflotu wysłużone samoloty An-24, Tu-134 i Ił-18. Loty komercyjne rozpoczął w 1980 roku. Jak-42 jest wykorzystywany w programie badawczym z silnikiem śmigłowo-wentylatorowym oznaczonym 42E-LL, inne wersje stosowane są w badaniach z wyposażeniem optoelektronicznym.

 

Wersje :

Jak-42D - o zwiększonym zasięgu

Jak-42T - transportowy

Jak-42B - z awioniką firmy Bendix

 

Państwo ZSRR/ Rosja

Producent Jakowlew

Konstruktor Aleksander Siergiejewicz Jakowlew

Typ samolot pasażerski

Konstrukcja Dolnopłat

Załoga 2-3

Historia

Data oblotu 1975

Lata produkcji 1979-2002

Egzemplarze 188

Liczba wypadków

• w tym katastrof 98

 

Dane techniczne

Napęd 3 x ZMKB Progress D-36

Ciąg 3 x 63,75 kN

Wymiary

Rozpiętość 34,88 m

Długość 36,38 m

Wysokość 9,83 m

Powierzchnia nośna 150 m²

Masa

Własna 34 500 kg

Startowa 57 000 kg

Osiągi

Prędkość przelotowa 810 km/h

Pułap praktyczny 8 800 m

Zasięg 4100 km

A tak Jak 42 wygląda w skali 1:1 ,na jednym z rosyjskich lotnisk

1zlaphx.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paweł, jak zawsze bardzo starannie, dokładnie i szybko! Nie minął nawet tydzień, a nowy model już gotowy! Wielki szacunek za tyle cierpliwości i wielki zapał. Kadłub jest taki gładki, że gdyby nie linie w miejscach połączeń poszczególnych elementów to nikt by nie przypuszczał, że to sklejany model:) Zastanawia mnie jedna rzecz w opisie..Aż 98 katastrof ?( może źle odczytałam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z fabryki wytoczył się kolejny model tym razem jest to Iliuszyn Ił-96-300 w nowym malowaniu linii lotniczej Aerofłot w skali 1:300

 

5yx8pf.jpg

 

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale to mój drugi Ił-96-300 w mojej kolekcji ,pierwszy jest w pierwszym malowaniu Aerofłotu biało niebieskim

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super wyszło, a tempo masz niesamowite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło popatrzeć na kolejny, piękny samolocik, który "wylądował" na Twoim biurku! Ale szybko dopracowałeś nowy model! Naprawdę, Twoja kolekcja rozmnaża się w rekordowym tempie. Masz rację, że to taka mini-fabryka:) Gratuluję ogromnej pasji, wiedzy i cierpliwości. No i nie mogę się doczekać na jakiś kolejny, wojskowy model;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle wygląda, a malowanie podkreśla ten kształt. Super wybór :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I o to w końcu jest ,skończony przed chwilą Antonov An-72 w malowaniu linii lotniczej Aerofłot ,model zaliczył małą obcierkę w trakcie prac i nie jestem z niego zbyt zadowolony model jest w skali 1:ok 100

 

2j46653.jpg

 

Kolejne modele niebawem

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówisz o tej "obcierce" na podwoziu? Gdybyś mi o tym nie powiedział, to bym wcale tego nie zauważyła:)! Wiem, że Ciebie to pewnie razi i w rzeczywistości widać, że był jakiś problem, ale cóż, może się tak zdarzyć! To jest papier, a nie stal;) Nie przejmuj się wcale! Twój model znów powstał w ekspresowym tempie, jest bardzo ładny! Czekam na kolejny (mam cichą nadzieję, że będzie wojskowy;)) model..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezentuje wam model Boeinga B777-300 w którym po raz drugi sam zaprojektowałem malowanie ,malowanie jest banalne i szkoleniowe bo uczę się nowego graficznego programu ,model jest w fikcyjnym malowaniu fikcyjnej linii lotniczej Star Airlines model jest w skali 1:300

 

351byia.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze ci to wyszło. Jak wyobrażę sobie taki samolot, to by było coś widowiskowego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne gwiazdki :D Taki kosmiczny ten samolot :D Miałam kiedyś pościel z podobnym motywem, od razu mi się tak skojarzyło ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co z tego, że malowanie fikcyjne, ale rewelacyjne! Bardzo ciekawie wygląda ten wzór. Już sobie wyobrażam, jakby taki samolot wyglądał w rzeczywistości. I widzę go oczami wyobraźni lecącego gdzieś wysoko na niebie;) Różne mamy malowania, ale to jest naprawdę bardzo oryginalne. Nawet wiem co było inspiracją:) !

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie najbardziej zadziwia to, że zawsze chce ci się robić samoloty. Widać jednak, że twoja pasja do modeli będzie trwała wiecznie ;)

Bardzo fajne, niektóre samoloty naprawdę przyciągają moją uwagę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie wiem jak ty to robisz? Każdy twój model jest lepszy od poprzedniego, aby tak dalej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model wytoczył się z Hangaru mojej fabryki a skończyłem go dosłownie parę minut wcześniej ,tzn Airbus A380-800 w malowaniu linii lotniczej Korean Airlines z słynną Pepsi na ogonie ,skala 1:300

 

2exwjkw.jpg

 

 

A kolejny model to będzie kolejny mój projekt tym razem z muzycznym akcentem

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.