Jump to content
Sign in to follow this  
Sølvi

Kołysanka

Recommended Posts

Czy przywiązujecie uwagę do tego, jakiej piosenki słuchacie przed snem?

Posiadacie swe "kołysanki" ?

Pochwalcie się ;)

 

Przyznam, że u mnie z tym bywa różnie, ale zazwyczaj zwracam na to uwagę, przez co potrafię pójść co najmniej pół godziny później spać, tylko dlatego, że szukałam odpowiedniej kołysanki.

 

Z piosenek NW najczęściej kołysze mnie do snu "White Night Fantasy" lub "Sleeping sun", a dziś kołysało mnie Depeche Mode ze Stripped ;)

[video=youtube]http://youtu.be/amLw-hTgXAI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez pewien czas służyła mi jako kołysanka ballada While Your lips are still red, swego czasu było to Angels od WT, niedawno przez dwa tygodnie zasypiałam przy :

Jednak coraz rzadziej zdarza mi się słuchać czego prosto przed snem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się boję tego tematu :D

 

Kiedyś, dawno dawno temu, kiedy kładliśmy się ze ślubnym spać, On miał zwyczaj słuchać muzyki, żeby usnąć, do którego to celu wykorzystywał DCD, This Mortal Coil lub "Souvlaki" Slowdive...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taikatalvi to ideał do snu od Nightwisha, ale lubię też spać przy utworach takich jak: Sleepwalker, Away, White Night Fantasy, Once Upon A Troubadour i część Meadows Of Heaven - są naprawdę wspaniałymi usypiaczami!

Mam też masę ulubionych kołysanek innych wykonawców: Kitaro-Moondance, Enya-May it Be, Enya-Fairytale, Enya-Only Time, Beethoven-Dla Elizy, Chłopcy z Placu Broni-Kocham Cię, Danny Elfman-Ice Dance, Danny Elfman-Introduction (Edward Scissorhands theme), Dżem-Sen o Victorii, Elton John-Can You Feel The Love Tonight, Raul Di Blasio-Corazón de Niño, Rufus Wainwright-Hallelujah, Stratovarius-Forever, Sonata Arctica-Draw Me, Sonata Arctica-Shy, Sonata Arctica-Tallulah, Yirma-River Flows In You i soundtrack do The Village...jest ich jeszcze więcej, ale nie chcę już bardziej was zanudzać! ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Taiteilija ma rację w przypadku Nightwish. Ja przez snem najczęściej słucham "Ghost love score" Nightwish, "Chasing the dragon" Epiki i "...A distance there is..." Theatre of Tragedy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnie bywa ale kiedy na rano muszę obudzić się pozytywnie muszę przesłuchać mnóstwo utworów a po skończeniu słuchania nie mogę zasnąć bo jestem ożywiona.

Z zasypaniem kojarzy mi Hunter "Labirynt Fauna" niesamowitą atmosferę wtedy tworzy się...

Co do utworów Nightwish zgadzam się z Taiteilija.To doskonałe usypiacze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Różnie bywa ale kiedy na rano muszę obudzić się pozytywnie muszę przesłuchać mnóstwo utworów a po skończeniu słuchania nie mogę zasnąć bo jestem ożywiona.

 

Mam podobnie. Jeszcze tak czasem bywa, że: a jeszcze ten jeden posłucham i już zasypiam, a może jeszcze ten i tamten i... potem się wybijam ze snu, albo przy większym zmęczeniu zasypiam ze słuchawką w uchu (wtedy to nawet i mogłoby lecieć Arch Enemy :-D), a potem się budzę oplatana kablem czując, ze coś mi się w plecy wbija XD

 

W tej chwili z takich kołysankowych to mi się kojarzy "Wait for Sleep" Dream Theater, albo podobno granie Opeth jest nudne, rozwlekłe i można przy tym zasnąć... jeszcze tego nie uświadczyłam, ale może mnie się to po prostu podoba i przez to nie działa usypiająco ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie mogę słuchać niczego do snu, bo zamiast zasypiać wsłuchuję się :D. A rano wstać nie mogę...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż z taki spokojnych usypiający utworów Nightwish na dobranoc to składanka Walking in the Air: The Greatest Ballads całkiem nieźle się prezentuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. Ja usypiacze mam dwa, niezmienne od lat:

- Oasis - Tarja

- Boy And The Ghost - Tarja - tutaj za każdym razem wyobrażam sobie teledysk... Może kiedyś Wam go opowiem przy piw... przy herbacie malinowej. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam kołysanki, za każdym razem kiedy słucham muzyki przed snem to potem nie mogę usnąć bo mi po głowie łazi :P

@Adrian, a może przy kawie? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam wiele kołysanek różnych zespołów, więc raczej nie będe tutaj wymieniał.

Jestem wrażliwym człowiekiem więc czasem łza spływa i z mojego policzka

Lubie kołysanki ballady piosenki opisujące nasz dzisiejszy świat z prawdziwej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Znam wiele kołysanek różnych zespołów, więc raczej nie będe tutaj wymieniał.

 

Podziel się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Away, away in time

Every dream's a journey away

Away to a home away from care

Everywhere's just a journey away...

 

Od dłuższego czasu (co najmniej tydzień) kołysze mnie NW - Away.

 

Wokal Tarji ma na mnie kojące działanie, uspokaja i wycisza, a sama piosenka dodaje mi otuchy w pewnym sensie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

tego czasami słucham "na dobranoc"... mimo, że jest to chyba najsmutniejsza melodia jaką w życiu słyszałam, ale zarazem jest przepiękna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio słucham Eluveitie Isara .Sama nie wiem dlaczego ale ten instrumentalny utwór kojarzy mi się z pięknym słonecznym dniem o którym śnie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

zazwyczaj zanim zasnę słucham dynamicznej muzyki np. "agressio" Apulanty ,żeby się wyciszyć i uspokoić, "wytracić energię", potem mogę iść spać a do tego potrzebuję ciszy. Nie śpię przy włączonym telewizorze czy radiu.Musi być cicho i ciemno ;) Zdarza się, że słucham czasem czegoś spokojnego i jest to wtedy "Ohuella langalla" Karjalainen/Koivuniemi/Tapio , "Parrasvalot" Yö lub "Jos mikaan ei rita" Suvi Terasniska oraz "En haluu kuolla tänä yönä" (nie chcę umierać tej nocy ) J. Vartiainen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wreszcie, bo planowałam to od dobrych paru dni, stworzyłam sobie na empetrójce folder z kołysankami. To dopiero prototyp, nie chciało mi się już dzisiaj dłużej nad tym siedzieć i myśleć, co tam wrzucić, pewnie w najbliższych dniach pojawi się tam więcej muzyki. Na razie skromna lista wygląda tak:

Apo - "Ruska"

Clannad - "Coinleach Glas An Fhómhair", "Lady Marian"

Nightwish - "Taikatalvi"

Omnia - "Moon", "Fairy Tale"

Enya - "Amarantine", "May It Be", "Fairytale", "Only Time"

Wilki - "Son Of The Blue Sky"

Voltaire - "Goodnight, Demonslayer"

Coldplay - "The Scientist"

Joasia Kurkela - "Satojen Merien Nakija"

Tuomasz - "Go Slowly Now, Sands Of Time"

Javier Navarette - "Pan's Labyrinth Lullaby"

Ciekawa jestem, czy pomysł z usypiającym folderem się sprawdzi :)

(Mam w planach jeszcze drugi, z "energetykami", na wszystkie te poranki przed szkołą, kiedy umieram z senności :>)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna lista, Emi :)

Jak dla mnie na takiej liście powinny się znaleźć wszystkie piosenki Kurkeli.

 

Jako kołysanki używam często soundtracku z Atlasu Chmur, ale to chyba takie moje osobiste skrzywienie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.