Jump to content
Piotrek

Plebiscyt na ulubioną piosenkę (organizacja i dyskusja)

Recommended Posts

Guest Simo

Maciek zamilkł, wystraszył się :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie Maciek zamilkł tylko Piotrek jak już coś ;) a prowadzący będzie niech was o to głowa nie martwi :). Na pewno ruszymy z plebiscytem już niedługo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ups, przepraszam, rozkojarzony dziś jestem, osiem lekcji, w tym dwie historie ...

 

A co do plebiscytu, czekamy z niecierpliwością, wynik może nas zaskoczyć :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie konkurs a plebiscyt :D

 

A niech będzie i plebiscyt :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Mniejsza z tym. I tak się piszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozkminicie jaka formuła Wam odpowiada to możemy zaczynać. Jakby co, to bralibyśmy tylko piosenki studyjne pojawiające się na albumach i ew. singlach (typu "Lagoon").

 

Może jednak klasyczny survivor, żeby długo nie dyskutować nad 10 propozycjami formuły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kiedy zaczynamy? ^^

 

Może jednak klasyczny survivor' date=' żeby długo nie dyskutować nad 10 propozycjami formuły?[/quote']

W sensie, że mamy wybierać 1 wśród wszystkich (iluśdziesięciu o ile nie set? utworów, jakie ma NW) ten, który ma w danej "rudzie" wylecieć? I tak po kilei?

Czy np. na początek wziąć typy z tematu "10 naj. utworów NW" i z nich zrobić skróconą listę najczęściej występujących i wtedy dopiero na zasadzie: po 1 typie "najmniej zasługujacym" na miano ulubionego na rundę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Pojedynczo wywalać :3 Mówię Wam, to będzie zabawa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że najlepiej będzie głosować na każdy album po kolei, wywalając najgorsze utwory jak leci. Będzie tyle rund ile piosenek. Potem możne zrobić głosowanie na ulubioną ogólnie, wybierając wygrane z albumów. Można jeszcze dodać głosowanie na ulubiony teledysk i singiel. Wydaje mi się, że tak będzie najlepiej, ale może tylko mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja myślałam o czymś takim:

Osoba prowadząca podaje listę 10 utworów. Uczestnicy wpisują przy jednym wybranym np. "L" (od like); a przy najbardziej znielubionym np. "K" (od kill). Jeżeli utwór dostanie 10 pkt (+1 za L, -1 za K) przechodzi albo do "Portalu Chwały" albo "Czeluści Piekielnych"(to tylko propozycja!!!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mielibyśmy robić plebiscyt w klasycznej formule z udziałem wszystkich piosenek, to raczej w pierwszych seriach odpadałyby po, powiedzmy, 2 albo 3 piosenki, żeby było szybciej.

Pomysł głosowania "płytami", a potem robienie finału jest całkiem fajny, ale 1) trzeba by go jakoś przyśpieszyć, bo wyszłoby to samo co w przypadku planu A, a po 2. są też piosenki, które nie pojawiły się na żadnym konkretnym albumie albo EPce (np. demo, "Lagoon", "While Your Lips Are Still Red".

@margoQ

Dlaczego tylko osoba prowadząca miałaby podawać arbitralnie wybraną przez siebie listę? Można by to zmodyfikować tak jak proponowałem w pierwszym poście: każdy przesyła swoją listę powiedzmy 20 piosenek, z tego wybieram 20 najczęściej się powtarzających i na tej podstawie głosujemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@margoQ

Dlaczego tylko osoba prowadząca miałaby podawać arbitralnie wybraną przez siebie listę? Można by to zmodyfikować tak jak proponowałem w pierwszym poście: każdy przesyła swoją listę powiedzmy 20 piosenek, z tego wybieram 20 najczęściej się powtarzających i na tej podstawie głosujemy.

 

Ależ proszę Cię bardzo, to była luźna propozycja. A pierwszego postu nie czytałam :happy: z lenistwa :blush:

 

Chciałam tylko dodać do swojej propozycji, że po osiągnięciu maximum, piosenka zostaje usunięta z puli a na jej miejsce wchodzi nowa propozycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Pomysł z płytami rzeczywiście dobry. Wtedy, by to przyspieszyć, wszystkie płyty (utwory, których na żadnej nie było można dać do wspólnego koszyka) byłyby w konkursie jednocześnie. W sensie, jednocześnie wybieramy najgorszą wg nas piosenkę ze wszystkich albumów. Piszę nie po polsku, ale myślę, że wiecie o co mi chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o to, że w jednej turze wybieralibyśmy najmniej lubiany utwór z każdej płyty? Dobry pomysł :) Drobnym problemem byłby fakt, że nie wszystkie albumy mają taką samą liczbę piosenek, ale to można jakoś obejść.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

To dany album po "ostaniu się" jednej piosenki - tej najlepszej, nie brałby udziału w dalszych rundach :)

I tak, o to właśnie mi chodziło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zwycięzcy z poszczególnych albumów weszliby do rundy finałowej. Dobre :)

Co inni na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Jestem za.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podliczyłem piosenki na poszczególnych płytach (wliczając w to bonusy) i wyszło tak:

AFF +demo 13

Oceanborn 12

Wishmaster 12

Century Child 12

Once 13

Dark Passion Play 14

Imaginaerum 13

 

W pierwszej rundzie oddalibyśmy głosy tylko na utwory z płyt mających po 13 i 14 piosenek, tak żeby wyrównać do 12, a potem już w każdej rundzie jedna piosenka z każdego albumu/ Pewnym problemem byłoby OTHAFA, ale myślę, że moglibyśmy po prostu zacząć na nie głosować w momencie, kiedy w pozostałych płytach zostaną po 4 utwory. Co Wy na ty? Mam nadzieję, że plan przejdzie i będzie można zacząć głosowanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Czyli zrób nowy temat i zaczynamy zabawę :) Jeszcze można ustalić czas, w którym można oddawać głosy w danej rundzie. 24h ? Od 20 jednego dnia do 19.59 drugiego dnia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Sądzę, że lepszy będzie dłuższy termin.

(Nie nadążam tego czytać).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez przesady ;) Nie każdy jest tu codziennie. Myślałem o 3-4 dniach na turę. Przynajmniej na początek- jak się okaże że wszystkie głosy są oddawane np. w ciągu 2 pierwszych dni, a potem cisza, albo odwrotnie- ludzie nie będą nadążać- to się zmodyfikuje :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Bez przesady ;) Nie każdy jest tu codziennie. Myślałem o 3-4 dniach na turę. Przynajmniej na początek- jak się okaże że wszystkie głosy są oddawane np. w ciągu 2 pierwszych dni, a potem cisza, albo odwrotnie- ludzie nie będą nadążać- to się zmodyfikuje :)

 

I masz rację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.