Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Nasze ulubione bajki/baśnie

Recommended Posts

Shrek, do dziś tej bajeczki żadna nie pobiła i Mały Książe- to moi faworyci:)

Każdy z nas lubi wracać do krainy dziecięcych marzeń, sięgamy po bajki czy baśnie- jakie lubisz oglądąć/czytać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bajki? Brzechwa, Tuwim, Jerszow, "Baśnie Narodów Związku Radzieckiego"... Ja wiem, że to niepopularne, ale na tym się wychowałam, zdecydowanie wolę od Andersena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam baśnie Jean de La Fontaine, mam w domu taki stary zbiór jego baśni, na tych oraz na polskich się wychowałem.

Do tej pory mam na strychu najróżniejsze książki Brzechwy, Andersena.

Mam nawet "Obważanek" Wandy Chotomskiej w dedykacją i autografem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andersen i bracia Grimm, ale pełne i wierne przekłady - za tą niezwykłą tajemniczość, mroczny, czasem wręcz horrorowy klimat. Poza tym - Muminki, niektóre starsze bajki Disneya... Było tego trochę, na pewno jeszcze coś mi się przypomni z czasem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulubione bajki...

"Piękna i Bestia" Disney'a i "Król Lew", a z tych zarówno książkowych jak i telewizyjnych "Muminki".:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...

 

Baśnie Andersena, szczególnie "Dziewczynka z Zapałkami" - gdy już umiałem czytać to najczęściej do niej wracałem. Bardzo smutna i wzruszająca opowieść...

"Pocahontas" - miałem film na kasecie VHS. :D Odtwarzana była minimum raz dziennie.

"Piękna i Bestia" - nie miałem filmu, ale za to książeczkę, którą również raz dziennie miałem w rękach. :)

 

Te trzy bajki najbardziej przypominają mi dzieciństwo. Czasem do nich wracam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Piękna i Bestia' , " Królewna Śnieżka" i "Królowa Łabędzi" (? chyba tak to się nazywało, w każdym bądź razie siostra miała 7 braci zamienionych w łabędzie i musiała im uszyć koszule z pokrzywy) to chyba czołówka. Oprócz tego Pocahontas, Król le i Smurfy. Muminki lubiłam tylko gdy występował włóczykij i/lub mała Mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, o, O!!!!... Ja bardzo lubiłam "Królewnę Głogu"!!! (mama nam na slajdach na ścianie wyświetlała ;D) i "Bal Kwiatów"!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pingwiny z Madagaskaru

Smerfy

Gumisie

SpongeBob Kanciastoporty

Bob Budowniczy

Shrek

Ku Fu Panda

O jejku i wiele wiele innych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Baśnie fińskie ! ha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Bracia Grimm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baśnie braci Grimm i Andersena, szczególnie 'Królowa Śniegu' i 'Dziewczynka z zapałkami'. Muminki, Gumisie, Smerfy, Piotruś Pan i ogólnie wszystkie bajki Disneya. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie na baśniach się wychowalam, dzieła Andersena i braci Grimm są mi szczególnie bliskie. Nie zapominając o baśniach 1001 nocy. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje Ulubione Bajki to :

Sąsiedzi

Krecik

Muminki

Przygody Baltazara Gąbki

Bumpety Boo

Strażak Sam

Bodzio mały helikopter

Listonosz Pat

Transformersy

Miś Uszatek

a czego nienawidziłem

Misia Koralgola

Tabalugi

Kota Filemona

Przygód kilka wróbla Ćwirka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przygody kota Filemona, Shrek, Czerwony kapturek-prawdziwa historia, Epoka lodowcowa4, Strażnicy marzeń, Madagaskar, Pingwiny z Madagaskaru, Auta, Baranek Shaun,Przygody Dudusia Wesołka,

polskie baśnie ludowe- zwłaszcza "Sobotnia Góra" -te o (diable)Borucie też były fajne- i wiele innych których tytułów nie pamiętam a znam je z książki którą miała moja babcia. (babcia też mi opowiadała bajki było ich naprawdę mnóstwo ale ich nie pamiętam wiem że były straszne: o diabłach, ukręcaniu głów, morderstwach itp.- takie tam opowieści ludowe) i jeszcze chińskie baśnie - z książki którą dostałam kiedyś od Świętego Mikołaja :)

Fińskich baśni nie znam niestety :(


Muminki, Gumisie, Franklina, Czarodziejkę z księżyca - też lubię ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alicja w Krainie Czarów, Piotruś Pan i Opowieści z Narnii to moje dzieciństwo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocham wszystkie bajki i baśnie! Jeszcze niedawno moja półka z książkami uginała się od baśni Andersena, Grimmów i bajeczek dla dzieci... ale moja mama stwierdziła, że jestem już za stara (ej no, 21 lat to nie starość ;( ) i zmusiła mnie, żeby się tych wszystkich cudowności przed remontem pozbyć. Z wielkim bólem serca oddałam na loterię WOŚP wiekową książkę z baśniami Andersena, moją ukochaną "Piękną i Bestię", "Brzydkie kaczątko" i całą reszte kolorowych książeczek :(

Ale na szczęście pojawił się serial "Once upon a time" ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś Bolek i Lolek świętują 50 urodziny. Bardzo lubiłam i lubię ta bajeczkę- jakże inna od dzisiejszych!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Papaja pamiętacie go jeszcze? ;)

 

86670-papaj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Papaj! I ten jego szpinak :D Ostatni raz oglądałam go daaaaaaawnoo.... ale coś jeszcze pamiętam. To on zawsze rywalizował z takim brodaczem o taką wielką kobietę? :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś tutaj jest w miarę na bieżąco z "'Once upon a time"? (ogląda ktoś w ogóle?...)

Bo aktorka grająca tam Ariel baaardzo przypadla mi do gustu. Jest idealna do roli Arielki. Jakby żywcem wyjęta z bajki!

 

tumblr_mvh53gWjFr1rlxomxo1_500.jpg

 

the_little_mermaid__ariel_by_salma_h-d3744c2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczynam oglądać od 1 sezonu, bo w którymś odcinku ma być Marilyn Manson. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczęłam oglądać niedawno i jestem w 2 sezonie. Spokojnie, jeszcze jakieś 2 tygodnie i będę na bieżąco, bo The Walking Dead ogarnęłam w tydzień, więc to to pryszcz :P.

 

Widziałam te zdjęcie na facebooku, faktycznie aktorka pasuje do Arielki :D.

 

@Jill, a oglądasz Once Upoan a Time in Wonderland?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.