Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

Uczta dla wron ćw.1 i wypożyczyłam dwie pierwsze części o wiedźminie (nareszcie były dostępne :P ) .Wiedźmina się dość fajnie czyta ale Uczta dla wron jest kiepska, brakuje mi reszty postaci :dodgy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katuję sagę o wiedźminie (po raz drugi). Jestem przy "Krwi elfów". Kurde, czytałam "Ono", ale dostałam te wieśki na święta i po prostu musiałam tamto przerwać, żeby do nich wrócić ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Zaczęłam czytać prozę Kinga. Nie mogę oceniać pisarza z takim dorobkiem po przeczytaniu jednej czy dwóch powieści. Porzuciłam go. Na rzecz opracowania znalezionego w dziale "Etyka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam wyskoczyć do galerii na chwile kupić Teraz Rock i apaszkę a wróciłam do domu z książką.... Osobisty album Johnny Deppa ♥ :D Wyprzedaże w empiku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłam wreszcie kogoś, kto pisze dokładnie tak jak ja, robi pozornie bezsensowne dygresje w dosłownie każdą stronę, odbiegając od tematu. Ma dokładnie takie samo podejście do pisania jak ja (i teoretycznie każdy zdrowy pisarz powinien mieć), że nie siada się do pisania z planem "Teraz będę pisał arcydzieło". To wychodzi samo. Powieść pisze się sama ;)

I zdziwiłam się, bo ja, jako ktoś z góry uprzedzony do pisarek, szczególnie polskich, wsiąkłam kompletnie w jej twórczość. Ale wyjątek potwierdza regułę ;)

Olga Tokarczuk. Kobieta jest mistrzem pięknych, psychodelicznych opisów wszystkiego. Czytam właśnie "Dom dzienny, dom nocny", a w planie mam jeszcze całą masę jej książek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michał Pauli -12x Śmierć - Piekło w Raju

Oparta na autentycznych wydarzeniach książka (w zasadzie relacja/reportaż), której autor polak z Łodzi, został skazany w Tajlandii za przesyłanie w listach tabletek ekstazy na dwunastokrotną karę śmierci, potem zamienioną na dożywocie. Przeżył najgorsze tajskie więzienia i po latach cudem został ułaskawiony przez króla, dzięki wstawiennictwu trzech polskich prezydentów.

Literacka wartość prawie żadna, bo autor zdolnościami w operowaniu słowem nie grzeszy. Natomiast jako dokument i realistyczna relacja z narracją pierwszoosobową sprawdza się znakomicie, poza tym rzecz jest po prostu ciekawa. W jednej chwili życie może się wywrócić do góry nogami, a sytuacja przypominać tą, która ma miejsce w najbardziej znanej powieści Franza Kafki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Próbuję skończyć "Anatomię ludzkiej destrukcyjności". Ciężko się to czyta.

Skończyłam "Lśnienie" Kinga. Zaczynam rozumieć, co ludzie widzą w jego książkach, więc prawdopodobnie wkrótce sięgnę po "Cmętarz zwierząt" (którą to powieść bardzo chwalił jakiś czas temu sprzedawca z mojej ulubionej księgarnii). Muszę jeszce raz przeczytać książki do mojej prezentacji maturalnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończyłam "Lśnienie" Kinga. Zaczynam rozumieć, co ludzie widzą w jego książkach.

 

Jakiś czas temu też przeczytałam "Lśnienie", ale powiem szczerze że mnie nie zachwyciło, ani nie wystraszyło. Chociaż czytało się przyjemnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odłożyłem "Solaris" Lema na półkę... Jakoś nie mogę przez to przejść. Niby wiem, że nie przepadam za science-fiction, ale pomyślałem, że spróbuję. I połamałem zęby. Trudno.

Ale za to złapałem się za "Geniusza" Grahama Mastertona z biblioteki. To już coś z tego co lubię. Muszę odpocząć po poprzedniej lekturze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłam (W Biedronce, lol, moja ulubiona księgarnia) "Czarny Dom" King & Straub i przeczytałam 4 strony w tramwaju xD Na więcej nie mam czasu :D Relacje zdam po sesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lwiątko, a czytałeś "Cyberiadę" Lema? Tam większość opowiadań mi się podobała, chociaż też generalnie sf nie czytuję.

Przypomniał mi się Kontemplator Bytu Szczęsny "postękujący z estetycznego zachwytu przed kupą śmiecia" ♥ Albo Dobrowolny Upowszechniacz Szczęścia Absolutnego. Albo ten cyberpoeta... Ten...jak mu tam...Elektrybałt! Też był fajny :D Nawet znam jeden z jego wierszy na pamięć :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Skoczyłam tę okropną "Anatomię".

 

Fragment okładki pewnej książki, która ma szansę zostać moją Książką Wszech Czasów.

 

Czyli jakiej? Może warto się zapoznać z tą książką :)

 

Warto, nawet więcej niż warto.

Książka - perełka. Przeczytałam ponad 1000 książek, nie wiem, ile dokładnie, nigdy nie liczyłam i jeszcze na taką nie natrafiłam. Choć podobne się zdarzały. Rozkosz czytania. Śliczna. Urocza. Prawdziwa radość w książkach, jak to ładnie mówi moja sygnatura. Miasto Śniących Książek. Jestem ledwo w połowie, a coś czuję, że w życiu lepszej nie czytałam i być może - nie przeczytam. Zobaczymy, gdy skończę gdzieś w środku nocy. Do tej pory nie znalazłam większego powodu do krytyki. Rzecz dziwna, bo zazwyczaj coś znajduję po pierwszych 50 stronach (w Tolkienie też). Mól szczęśliwy. A jak ładnie wydana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lwiątko, a czytałeś "Cyberiadę" Lema? Tam większość opowiadań mi się podobała, chociaż też generalnie sf nie czytuję.

 

Lema czytałem jedynie "Solaris" i "Bajki Robotów", gdzie to drugie to była lektura szkolna, więc rozumiesz moje zaangażowanie w tę lekturę ;)

Jak udam się znów do biblioteki to może spróbuję, ale wątpię bym znów sięgnął po sf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czytałam tylko "Cyberiadę" i "Bajki...", ale te ostatnie to, jeśli dobrze pamiętam, nie w całości, zdaje się, że w podstawówce omawialiśmy jakieś wybrane opowiadanie z tej książki. Chyba to ze smokiem, co wyciągał z siebie pierwiastek.

Morderczyni, spróbuję na to dzieło zapolować, zachęciłaś mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabieram się za "Ferdydurke", potem "Teatrzyk Zielona Gęś". Muszę się pospieszyć, bo jakoś w tym tygodniu znowu spotykam się z polonistką w ramach przygotowań do kolejnego etapu konkursu i mam przeczytać obie na to spotkanie. W ostatnią środę kazała mi je "doczytać", a ja ich cały czas nie zaczęłam, bo nie chciało mi się odrywać od Wieśmina ;___;

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na szczęście już nie muszę czytać lektur :D. ostatnio przeczytałam biografię ABBY- można powiedzieć- ABBA w skrócie, dobrze się ją czyta (duże litery, trochę zdjęć, napisana w prosty, zwięzły sposób) jest tam pare rzeczy, których wcześniej nie wiedziałam no i była w promocji więc nie żałuję, że ją kupiłam ( aczkolwiek były jeszcze inne biografie ABBY pewnie bardziej "dokładne", może kupię jeszcze jakąś kiedyś). "ABBA fenomen i legenda" Marzena Tarka kosztowała ok. 35zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja czytam SOM Whitmana... ♥ Chociaż ciągle nie skończyłam tej biografii. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

SOM noszę zawsze przy sobie na telefonie i czytam kiedy najdzie mnie ochota :) Ogólnie całe Leaves of Grass mam w pdfie. I chociaż dobrze mi z tym, to jednak czuję się trochę jak konserwa.

 

Kto zna kawałek dobrej poezji i poleciłby jakiegoś autora? Może jakiegoś mało znanego (bo z tych bardziej znanych prawdopodobne, że znam :)) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah. Córko. ♥

Poznałam ten wiersz, jak wyszliśmy klasowo na interpretację nowego tomiku Krynickiego w ramach lekcji polskiego. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to nie na polskim, to w bibliotece. ♥ W ramach lekcji, ale to nie była stricte lekcja, tylko spotkanie. ;)

 

Hm... Może pan Musiatowicz? Bardzo miły pan. ♥ (Byłam kiedyś na spotkaniu z nim). Ale on raczej pisze wiersze chrześcijańskie, więc to kwestia wiary, zainteresowań, etc. ;) Aczkolwiek nie tylko, o tu masz przykład:

http://teksty.org/jacek-musiatowicz,cisza,tekst-piosenki

 

Może Papusza? Też bardzo ładne wiersze pisała.

http://www.pk.org.pl/artykul.php?id=228

 

Nie wiem, co jeszcze Ci podrzucić, poezję różnorodną nieszkolną dopiero poznaję. ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.