Jump to content
Piotrek

Co teraz czytamy?

Recommended Posts

Guest Morderczyni

Jilian. Tez kiedys mialam zamiar to przeczytac. Gdy skonczysz, daj znac, czy warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy. Już teraz mogę Cię powiadomić, że początek jest tak nudny, że aż odłożyłam na półkę po pierwszych dziesięciu stronach czego nigdy nie robię. Naprawdę nie wiem jak przez to przebrnę. Strasznie dziwna ta książka. Ale przeczytam i dam znać, czy akcja się z czasem jakoś pozytywnie rozwinie :) Musisz być jednak cierpliwa, bo dorwałam "Wiatr przez dziurkę od klucza", wczoraj zaczęłam czytać i nie mam zamiaru odkładać jej na później ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jillian - to daj znać czy warto i jak duży ma to związek z wydarzeniami z Mrocznej Wieży ;) Bardzo chciałabym przeczytać, ale nie chcę się zbytnio dobrze nastawiać i później poczuć zawód :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doskonale Cię rozumiem :) Książka jest jakby przedłużeniem akcji po czwartym tomie, więc związek z MW ma na pewno :D Sam King w przedmowie zaznaczył, że to tom 4.5 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Notebook" zaczełam.

 

Daj znać jak wrażenia po przeczytaniu, bo zastanawiałam się nad tą książką :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wróciłam do książki, którą zaczęłam czytać kilka lat temu i nie skończyłam, bo uznałam ją za zbyt niedorzeczną. Zdania nie zmieniłam, aczkolwiek zbliżam się do końca. "Kod da Vinci".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Oh, Dan Brown :) Lubię jego książki :) "Zaginiony symbol" mnie się podobał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

A nie sądzisz, że czuć u niego teorią spiskową?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem w trakcie książki "Lista śmierci" jak na razie bardzo mi się podoba, a nie lubię czytać książek, więc sama jestem w szoku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

No wiesz, pisze kryminały... Przy okazji ośmiesza w nich co niektóre osoby... Trzeba polubić jego styl :) Wszystkie książki są praktycznie tak samo napisane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wszystkie książki są praktycznie tak samo napisane :)

Toś mnie znachęcił do przeczytania innych jego powieści.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mnie się spodobał jego styl, przeczytałem kilka pozycji. Są praktycznie identyczne. Nawet bohaterowie się czasami nie zmieniają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo główny bohater Kodu jest też bohaterem w Aniołach i Demonach i Zaginionym Symbolu ;) Dwie pozostałe książki są z innymi bohaterami. Ja przeczytałam wszystkie jego książki. Weszły mi za jednym razem. Bardzo mi się podoba styl jego pisania. Szybko rozwijająca się akcja, krótkie rozdziały, ciekawe wątki. Lubię teorie spiskowe, ale wiadomo, że to fikcja literacka i trzeba ją traktować z przymrużeniem oka ;) Dla mnie książki na jedną noc. Ale bardzo fajne dla relaksu i zabicia czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od początku wakacji przeczytałam trzy książki: "Mistrz i Małgorzata", "Bez zobowiązań" i "Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka". Teraz nic nie czytam, bo nie mam czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Czyli dobrze pamiętałem, że Robert Langdon pojawia się w kilku pozycjach :) Ja nie przeczytałem Cyfrowej Twierdzy, ale to ze względu na to, że w bibliotece tego nie mają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simo - mnie się Cyfrowa Twierdza bardzo podobała ;) ale żadnych nowości tam nie znajdziesz, podobna historia jak w innych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Autor powtarza schemat w każdej powieści? Nie wnosi nic nowego? Napisawszy zaledwie kilka książek? Toż Chmielewska zaczęła tworzyć podobe historie dopiero po wydaniu 25. Pytam, aby się upewnić, że nieczego nie starcę, jeśli nie będę polować na kolejne pozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj Cyfrową twierdzę. Jak ci nie podejdzie to inne sobie daruj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po raz kolejny czytam Harry'ego Pottera, część 3-cią - Więzień Azkabanu. Ale tym razem nie z biblioteki a własnego :D Moja ulubiona część.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończyłam i "Wiatr przez dziurkę od klucza" i "Dar wilka", więc zdaje relacje zgodnie z życzeniami :)

Stephen King mnie ciut zawiódł... miałam nadzieję, że to będzie coś naprawdę dobrego, coś co wbije mnie w ziemie i zauroczy, ale niestety tylko mnie zauroczyło. Fajnie się czyta i są zabawne momenty (jak to u Kinga), ale że tak bezpośrednio wiąże się ta ksiązka z Mroczną Wieżą to bym nie powiedziała. Taka sobie tam historyjka Rolanda opowiedziana przy kominku...

Co do "Daru Wilka" to jestem pozytywnie zaskoczona. Początek może trochę nudzić, ale później nie można się oderwać. Świetna, nieszablonowa historia wilkołaczka :D

Także ten... dla Anne Rice 8/10, a dla Króla 6/10 (Z początku byłam prawie pewna, że będzie odwrotnie!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaczęłam Dreszcz Jakuba Ćwieka. Kurczę, świetna książka. Prześmieszna, z mnóstwem rockowych wstawek.

 

Mie by to wcale niy dziwiyło. Pamiyntosz jeszcze, jak żeś tych kocików łod Jehowych nafutrował zisom z marihuanom? Abo jak żeś pisoł na drzwiach "Highway to hell", jak ksiądz łaził po kolyndzie? Abo tych krysznowców, coś do nich z giwery cylował? Jo tam myśla, że fto by tam na wierchu niy rządził, to mosz u niego richtich przesrane

 

Wybaczcie wulgaryzmy, ale zachowuję oryginalne wyrażenia, to przecież cytat. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariuaen? A na co to komu?

Richtich ♥

 

Ja nadal nie zaczęłam nic czytać, nie mam tego, co chcę przeczytać :c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.