Jump to content
Adrian

Przywitaj się! :)

Recommended Posts

Kurczę, tylko wpadłem powiedzieć "dzień dobry", nie spodziewałem się "100 pytań do..." :P

mam 42 lata i właśnie przechodzę drugą młodość (fachowo zwaną "kryzysem wieku średniego" :) ).

Cześć Błażej :D

Jakich zespołów oprócz Nightwish słuchasz ? Jaka jest twoja ulubiona piosenka NW ?

Z ręką na sercu powiem, że twórczość NW jest mi znana tylko wyrywkowo, ale stanowczo jestem dzieckiem "Crownless", którą kiedyś usłyszałem na składance przyniesionej przez syna. Oprócz tego bardzo poruszyło mnie wykonanie musicalowego "The Phantom of the Opera", które nawet mojej żonie (stroniącej od metalu) przypadło do gustu.

 

Z pasją oddaję się wykonywaniu śpiewanych tłumaczeń na polski; do tej pory wyżywałem się w fanklubie Sabaton, oprócz tego potłumaczyłem trochę Manowar. Niedawno natchnęło mnie na wykonanie własnego, śpiewanego tłumaczenia "Upiora...". Stwierdziłem, że po co ma leżeć w szufladzie, skoro można się tym podzielić z innymi :) (tekst w odpowiednim wątku). I tak znalazłem się wśród Was. Pewnie będę raz na jakiś czas wpadał żeby coś wrzucić - jak się komuś spodoba i sobie pośpiewa po polsku, to fajnie.

 

Słucham różnych rzeczy - Manowar, Metallica, Within Temptation, Dio, Black Sabbath, Genesis, Deep Purple, Yngwie Malmsteen, Chris Rea, Tom Jones, Chris de Burgh, Marillion, Queen, Stratovarius.

Bieżące śledzenie nowości muzycznych chyba skończyłem na drugiej płycie Hammerfall :).

 

Pozdrawiam

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj nam, panie Błażeju. Trochę tu wariatkowo, ale mam nadzieję, że się odnajdziesz i nie zniechęcisz.

 

PS. Świetne jest to tłumaczenie "Upiora", które wstawiłeś! Rymuje się gdzie trzeba i zachowuje sens oryginału - o wiele lepsze niż ta nasza polska wersja sceniczna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło Was poznać :)

Tervetuloa DE-ssa! ♥ Skąd jesteś, tajemniczy Błażeju? :)

A wychowałem się w Opolu, czyli niedaleko Ciebie ;), teraz siedzę w stolycy.

 

Zepsułeś... A po pierwszym zdaniu już planowałam zlot. ;_; Cóż. Bywa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, Błażej. :) Znam Cię z forum PPB. Muszę przyznać, że robisz tam świetne tłumaczenia Sabatonowych utworów. :)

Cieszę się, że postanowiłeś do nas dołączyć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Błażej! : )

Lubię jak ktoś tłumaczy teksty, bo słabo znam angielski, a niektóre przekłady piosenek na język polski znajdujące się w sieci są tragiczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witojcie wszyscy, witojcie,

Witaj, Błażej. :) Znam Cię z forum PPB. Muszę przyznać, że robisz tam świetne tłumaczenia Sabatonowych utworów. :)

Cieszę się, że postanowiłeś do nas dołączyć!

 

Widzę Adriano, że buźka ta sama co w PPB ;). Dzięki za komplement. Może przenieśmy się do jakiejś pogadalni, bo powitanie cósik się przedłuża :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma już 'pogadalni' na forum -.- Bo kilku osobom się nie podobało, a opinia reszty jak widać nieistotna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę Adriano' date=' że buźka ta sama co w PPB ;). Dzięki za komplement. Może przenieśmy się do jakiejś pogadalni, bo powitanie cósik się przedłuża :) [/quote']

Kiedyś mieliśmy taki wątek podobny do Pogadalni na forum PPB, ale rozbiliśmy go na wiele innych wątków tematycznych. :) Jest o wiele łatwiej śledzić dyskusję.

 

Nie ma już 'pogadalni' na forum -.- Bo kilku osobom się nie podobało' date=' a opinia reszty jak widać nieistotna. [/quote']

Każdy miał taką samą możliwość wypowiedzenia się na temat przyszłości Pogadalni:

http://forum.nightwish.pl/watek-quo-vadis-pogadalnio

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich miłośników NW oraz innych znamienitych kapel.

Pochodzę z Kalisza i choć moim niespełnionym marzeniem od 7 roku życia było osadzenie się w Finlandii to jednak przez kolejne 23 lata nie byłem w stanie tego osiągnać. Gram na klawiszach w kapeli rockowej V-Twin. Od kiedy słucham NW ?...jakoś od ponad 10 lat, pierwsze spotkanie było z 2 kawałkami "Walking in the air" i "Wishmaster". Pozdrawiam wszystkich :)

Rodzice (na moje szczęście) zaszczepili we mnie miłość do (jak mi się wydaje) najlepszego nurtu muzycznego czyli rocka. Po za NW słucham: Pink Floydów, Queen, Black Sabbath, Deep Purple, Iron Maiden i wielu kapel z lat 70, 80 i 90.

 

P.S.

Gdzie można kupi koszulki z solowego albumu Tuomasa ? szukałem w necie i lipa :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Ori ( nick inspirowany Gwiezdnymi wrotami czy Hobbitem :D ) !!

 

P.S.

Gdzie można kupi koszulki z solowego albumu Tuomasa ? szukałem w necie i lipa :/

Na pewno na stronie wytwórni Nuclear Blast albo madsupply , na polskich stronach raczej nie znajdziesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj ori, przyznam że nick masz super:) Powiadasz, że udzielasz się V-Twin- mamy taki dział "Fan Art"-zapraszam więc do założenia wątku o Twojej kapeli? Życzę również świetnej zabawy z naszą Najtłiszową rodzinką:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, ori! Mam nadzieję, że spędzisz przyjemnie czas na naszym forum! :D

Pisałeś, że słuchasz trochę starszej muzyki (lata 70 - 90), jakich jeszcze kapel, poza wymienionymi przez Ciebie, słuchasz? Ciekawi mnie to, bo sama też wybiegam nieraz w muzyczną przeszłość (z tym, że ja doganiam też lata 60) i może mnie czymś zaskoczysz, albo polecisz jeszcze jakieś nieznane przeze mnie zespoły. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj ori : )

Twój nick kojarzy mi się z Gwiezdnymi Wrotami (których nie lubię : P). Będzie Ci z Nami dobrze :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Ori w Najtłiszowej krainie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, witaj :) Baw się tu u nas dobrze ;)

(A tak btw to znowu mi podpierniczono moje ulubione powitanie z wariatkowem. Dlaczego -_-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe nick przylgnął do mnie jeszcze za czasów podstawówki (Boże kiedy to było). Razem z kumplami zafascynowani byliśmy mitologią Grecką i Rzymską. Dla jaj ponadawaliśmy sobie imiona bohaterów latając dachach różnych budowli (coś a'la obecne zafascynowanie Assasins Creed :) Mi nadali pseudonim Orion ale jak po paru miesiącach w TV pojawiła się reklama pewnego proszku do prania to postanowili go skrócić i tak zostało :)

Co do kapeli gramy rocka (jak już wspomniałem), moja rola w zespole nie jest taka jak Tuomasa, to znaczy zespół nie opiera się głównie na klawiszach jak w NW, próbkę możecie zobaczyć tutaj -

.

Co do kapel jest tego naprawdę sporo, lata 70-90 według mnie jedne z najlepszych w historii muzyki. Poczynając od takich sław jak Led Zeppelin, Rolling Stones, Kiss, Van Halen, Dire Straits, Eagles etc. Z mniej znanych kapel (przynajmniej w niektórych kręgach) polecam Stratovarious, to na nich wzorowała się swojego czasu Sonata Arctica.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Cześć, Ori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ori, słucham sobie kawałeczków Twojej kapeli i całkiem fajnie brzmicie. I czytam też o Was, prężna działalność i sporo już muzycznych przygód/wypraw- gratuluję:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Ori! Skoro uważasz rock za najlepszy rodzaj muzyki, słuchasz Stonesów i Zeppelinów, to na pewno znajdziemy wspólny język. No i ja też lubię sobie pomuzykować ( na gitarze i basie). Kawałek, który wrzuciłeś jest całkiem fajny i z chęcią poznam inne dokonania Twojego zespołu. Utrzymujesz się z grania muzyki, czy to takie poboczne zajęcie?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izzy utrzymywanie się z muzyki to moje marzenie :) Na tą chwilę łącze ze sobą pracę, rodzinę i kapelę (po za tym jeszcze sport). Chciałbym móc kiedyś rzucić robotę (choć na nią nie narzekam) i zarabiać tylko z działnosci kapeli. Potem otworzyć swoje studio muzyczne i tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć. Jutro wyjeżdzam z kapelą na koncert do Chocza, potem w sierpniu koncerty w Ostrowie Wlkp a w październiku w Poznaniu. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie pożegnania z naszym wokalistą (nie ten co jest we wrzuconym kawałku gdyż ten wyjechał do Anglii jakieś 2 lata temu). Prawdopodobnie już za około tydzień będziemy miei wokalistkę z Łodzi. TO co jest dość nietypowe u nas to, to że każdy z nas mieszka w innej miesctowości (Poznań, Łódź, Kalisz, Skalmierzyce i miejscowość pod Skalmierzycami). Mieliśmy w lipcu wchodzić do studia ale przekładamy to na wrzesień w związku z nowym wokalem. Studio mamy umóione gdzieś pod Poznaniem.

Co do innych kawałków: http://www.youtube.com/watch?v=b9kjZtJa3vw,

. Tak wiem tylko 2 są na YT no ale nie było jak zgrywać ich z prób gdyż czasu było mało. Ogólnie mamy około 16 swoich kawałków a te są najstarsze :)
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj i baw się dobrze na DE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.