Jump to content
Adrian

Nightwish PL w nowej odsłonie!

Recommended Posts

Ladies and not so gentlemen, z radością ogłaszam, że po wielu miesiącach pracy nowa wersja DE jest gotowa! Póki co zmiany obejmują stronę główną ze wszystkimi jej modułami. Forum na dniach również powinno się zmienić.

 

logo_new.png

 

Co nowego?

 

Nowe logo

Od dziś odświeżona wersja naszego logo będzie zdobić nagłówek strony (i w wkrótce forum). ;)

 

Mobilnie

Cały serwis został przygotowany tak by z łatwością można było przeglądać newsy i inne podstrony nie tylko na komputerze ale także na smartfonie czy tablecie!

 

de-mobile-finale.png

 

Czytelniej, nowocześniej...

Wiele podstron zostało przeorganizowanych żeby przeglądanie serwisu było jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Większe czcionki, żywsza i przyjemniejsza dla oka kolorystyka, większe odstępy to tylko jedne z wielu zmian! ;)

 

Gdybyście napotkali jakieś błędy - dajcie znać w tym wątku. Brakuje kilku detali (jak obrazki w starszych newsach czy okładki albumów w singlach).

 

Co dalej?

Planujemy wdrożyć na forum kilka rozwiązań, które ułatwią Wam współtworzenie z nami DE. Szczegóły wkrótce! :)

 

A tymczasem... zapraszamy do obejrzenia zmian!

 

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona jest mniej mhroczna, co wielu może wadzić, ale jest też o wiele bardziej czytelna, czcionki, łagodne kolory... nice job, sir Admin! ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zwolennikiem starej wersji kolorystycznej DE, ale wersja na urządzenia mobilne bardzo mi się podoba. Zaraz idę obadać :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzn. tak, nienawidzę, nie cierpię i nie znoszę zmian (oj tam pisałam już;), kocham klasyczny image forum i strony. Wiem, że zmiany są potrzebne więc ufam tym co mają ku temu opcje i śmiałość- dostosuje się:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej materii chyba raczej jestem zwolenniczką zmian i innowacji. Myślę, że strona w nowej odsłonie zyskała świeży, bardziej przejrzysty i miły dla oka wygląd. Często korzystam ze smartfona, więc od razu zauważyłam różnicę w odbiorze. O wiele lepiej się wszystko czyta i ogląda. Kolor jest bardziej żywy, ale nie razi i stanowi dobre tło dla czcionki. Mam nadzieję, że na forum będzie podobnie. Dobra robota, Adrian! Gratuluję koncepcji i sukcesu we wdrożeniu tych zmian! Wierzę, że z czasem wszyscy przekonają się do nowego wyglądu, zaakceptują kolorystykę i będą zgłaszać ewentualne "usterki" :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast nie przepadam za nową odsłoną - za bardzo razi w oczy; niebieski pastelowy jest bardziej 'naświetlony' niż biel, przez co w moim przypadku - reaguję wyłączeniem strony (oczy bolą); poza tym pojawiła się na stronie prostota, która czasami wygląda dobrze; tu natomiast zwyczajnie nie pasuje. Zdecydowanie jestem na nie. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, nie lubię nowości - do każdej długo muszę się przyzwyczajać :undecided: W dodatku kolor naszego forum, czy też wcześniejszej strony bardzo mi odpowiadał - był (w sumie to nadal jest) wygodny, czytelny i w klimacie Nightwish. Nowa wersja wydaje mi się nieco za jasna... Ale tylko trochę. Wiem, że przyzwyczaiłabym się do niej po niedługim czasie... Ale jak już wspomniałam, nie lubię zmian. W dodatku nie posiadam smartfonu ani tabletu, czyli tym bardziej nowa wersja nie będzie mi potrzebna. Większość ludzi na DE jednak je posiada, więc stronę należałoby zmienić, co też zostało uczynione. Ok - pomimo niektórych minusów nowej wersji (nie wspominając już o wielu plusach) jestem ciekawa, jak forum będzie wyglądać po zmianie ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja natomiast nie przepadam za nową odsłoną - za bardzo razi w oczy; niebieski pastelowy jest bardziej 'naświetlony' niż biel /.../

 

Wygląda na to, że musi to być problem po stronie Twojego monitora, ponieważ w rzeczywistości kolory są stonowane. Próbowałeś go kalibrować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doceniam oczywiście chęć zmiany jednak zdecydowanie bardziej wolałem starą wersję.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście bardziej podobała się stara wersja - zawsze wydawała się dla mnie tajemnicza i mroczna oraz bardzo odpowiadała mi jej kolorystyka, ale nowej odsłonie nie mam nic do zarzucenia - strona ma świeży wygląd oraz bardzo przyjemnie i wygodnie się z niej korzysta. :)

W każdym razie - dobra robota, Adrian! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdania są podzielone, ale cieszę się, że dajecie szansę nowej opcji. :) Cały czas się rozwijamy, sam zespół również.

Imaginaerum było mroczne, ale było widoczne światełko na końcu tunelu. EFMB z kolei jest o wiele bardziej radosnym albumem, dlatego przybraliśmy żywsze barwy. :)

 

Nowy wygląd nie jest jeszcze w 100% ukończony. W tle pojawi się ciekawsza ilustracja, ale to wymaga czasu. Wtedy całość będzie wyglądała bardziej atrakcyjnie. ;)

 

Dzisiaj koło 22 planuję tymczasowo wyłączyć forum i pomału wprowadzać nową wersję. Zobaczymy jak się wszystko potoczy.

 

Dzięki wszystkim za komentarze :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa wersja została wprowadzona, ale nie wszystko jest gotowe (pola w profilu, reputacja etc.)

Wkrótce wszystko będzie w pełni sprawne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wśród tych funkcji czekających na wprowadzenie jest "zobacz nieprzeczytane posty"? Bardzo mi tej opcji brakuje.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi brakuje tej opcji, nie umiem inaczej przeglądać forum :D

 

Bardzo mi się podoba sposób, w jaki jest wyeksponowana filozofia życiowa na profilach użytkowników!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tu się właśnie stało xD

 

Nie ma nieprzeczytanych, a ja kompletnie nie wiem jak inaczej są oznaczone nieprzeczytane posty (na zielono? Czy pogrubione? O.o)

I jeszcze nie doszłam jak mogę dać komuś plusika za post. Chyba jeszcze nie mogę, nie?

 

Nie narzekam i czekam na doszlifowanie szczegółów :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę duży potencjał w zmianach, ale tylko on mi się podoba. Nie przepadam za tymi kolorami - jest zdecydowanie za jasno. Nie chodzi mi o to, że ma być mroczno - po prostu, te kolory dziwnie ze sobą się łączą i są mega naświetlone. Będę tęsknił za starym wyglądem :( :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie kolory są super, na telefonie wreszcie nie muszę dawać strasznie wysokiej jasności ekranu, żeby w ciągu dnia coś zobaczyć. Jest o wiele czytelniej, no i nowocześniej - muszę przyznać, że po wprowadzeniu to się prezentuje nawet lepiej niż w tych pokazowych, testowych wersjach. ♥ Tylko miałam mały zawał, że zniknęły nasze awatary i że trzeba będzie je ładować od nowa, kiedy przeglądałam nieprzeczytane. Ale nie, teraz są i jest ślicznie. ♥

A jeszcze mam taką miniminiprośbę: czy np. nie dałoby się zwiększyć długości sygnatur? Bo wcześniej mój Doktor nie był aż tak bardzo ucięty i teraz trochę mi smutno :c

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba forum w nowej odsłonie :) ! Oczywiście w pewnym sensie uczę się go na nowo, ale generalnie jest dużo bardziej przejrzyście, wyraźniej, czytelniej. Do kolorów już się przyzwyczaiłam i bardzo mi odpowiadają. Czyli teraz "nieprzeczytane wiadomości" będą widoczne jako "nowe posty"? W sumie to jest to samo, tylko trzeba się przyzwyczaić do nowej komendy..Nie wiem, czy coś źle robię, ale nie mogę otworzyć i przeczytać swoich nowych PW..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku nie mogłam się odnaleźć, tak jak Ania nie wiedziałam gdzie szukać nowych postów, ale dałam radę z jej pomocą :D brakuje mi trochę starego wyglądu, podobał mi się ten cały mrok, ale teraz też wygląd wspaniały :3

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak świeżo i ładnie się tu zrobiło, jeju :3 Tylko nie leży mi strona z punktami reputacji użytkownika, jest zbyt naświetlona i  ta białość daje mi po oczach, do tego nicki są za jasne i prawie ich nie widzę, mogłyby bardziej kontrastować ;-; Ale pewnie tylko ja na tym forum mam ten problem, bo nie rozróżniam kolorów, więc właściwie nie musisz zwracać uwagi na moje marudzenie, Arrdian.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie najważniejsze funkcje zdają się już działać... Poszło całkiem gładko :)

 

Małe podsumowanie:

- forum i strona są już zintegrowane, cały serwis jest dostępny w wersji mobilnej

- Zin został przeniesiony na forum - będzie łatwiej dostępny, każdy będzie mógł komentować artykuły a także proponować własne: http://forum.nightwish.pl/dzial-magazyn-dreamer-s-hideaway

- pod awatarami pojawiły się nasze imiona z profilów - często zwracamy się do siebie po imieniu, więc z pewnością nam to ułatwi komunikację :) (imię można zmienić/dodać w edycji profilu)

 

Zmian jest o wiele więcej, ale to już z pewnością sami odkryjecie. :) Kolejny na celowniku jest czat, który również zostanie bardziej zintegrowany z resztą... Wkrótce. ;)

 

 

A jeszcze mam taką miniminiprośbę: czy np. nie dałoby się zwiększyć długości sygnatur? Bo wcześniej mój Doktor nie był aż tak bardzo ucięty i teraz trochę mi smutno :c

As you wish! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tak na plus idzie powiększona czcionka teraz to fajnie się czyta ,a na minus brak tego fajnego domku w logo był uroczy brak podpisów które były po lewej stronie pod Ksywką ,a do koloru powoli się przyzwyczajam choć czuje się jak w nowo pomalowanym pokoju

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkość czcionki i jej czytelność rzeczywiście na plus :) Podoba mi się też nowa wersja tego gwiaździstego tła. Poprz Poprzednio irytowała mnie opcja przekierowywania po zalogowaniu, a teraz aż przyjemnie mi się na ten ekran patrzy :)

 

Na minus- te wszystkie wyraźnie zarysowane linie proste i "pudełkowatość".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.