Jump to content
margoQ

Zajęty!...

Recommended Posts

A co konkretniej z informatyki Cię jara? Czym się zajmujesz? Skończyłaś studia czy nadal studiujesz?

 

Studiuję jeszcze :D Akurat ze mną jest dość dziwnie, bo normalna osoba po mojej szkole średniej poszłaby na jakąś medycynę/biologię/chemię, ale nie ja xD

Tak konkretnie to odnalazłam się w tej dziedzinie w sieciach neuronowych,sztuczna inteligencja, bazy danych itd.

Docelowo myślę o informatyce w medycynie... ^^

Bo jako programistki się nie widzę, wariatów nie zatrudniają xD Chociaż może, może... ^^

 

Może warto po skończeniu normalnej informatyki udać się na drugi kierunek, na bioinformatykę? Gwarantuję, odnalazłabyś się ;). Btw. przecież programiści to wariaci, wiem co mówię :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę o czymś takim, na magisterce. Powoli, napierw zdobędę inżyniera. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sionqa a gdzie studiujesz jeśli wolno spytać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to się domyśliłam :P pytam raczej o uczelnie :P obstawiam URz, ale jest jeszcze Polibuda i WSiZ... no i może jakieś inne, nie wiem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrz wyżej, bo domyśliłam się i edytowałam :D

(Muszę Cię kiedyś na jakąś kawę wytargać :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, widzisz, nie trafiłam :P ja na URz kończyłam w zeszłym roku :P to na polibudzie też mają informatykę w medycynie? strasznie głupia specjalność moim zdaniem... ja chciałam bazy danych albo sieci, ale sieci nie było, a chłopaki woleli tą w medycynie... i tak... szkoda :P

 

ok, żeby nie było, głupia dla mnie. kompletnie mnie to nie interesuje. poza tym u nas było to tak zorganizowane, że nikt tak do końca nie wiedział czego powinien nas uczyć na tej specjalności. i w ogóle informatyka na URz jest do niczego, żeby nie powiedzieć do czego jest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają tą specjalność w ramach baz danych, ale to jeszcze zobaczymy.

Programowanie, sieci, bazy danych mam do wyboru, ale o sieciach nie myślę w ogóle ^.^

Na URz są magisterskie 0.o ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no mieli otworzyć dla inżynierów od tego roku, żeby mogli kontynuować. bo nasz rocznik (licencjatów) mieli daleko gdzieś i tak nas potraktowali, że każdemu odradzam studiowanie na tej uczelni teraz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

No właśnie nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja rzucę reklamą mojej uczelni. UAM Poznań, Informatyka - Naprawdę warto. Uczymy się przydatnych technologii. Jestem co prawda dopiero na drugim semestrze, ale póki co, muszę pochylić czoło w stosunku do doktorów i profesorów. Wiedzą o czym mówią, nigdy nie odmówią pomocy. Generalnie nas się uczy, w przeciwieństwie do wielu uczelni, w których tylko się wymaga. Oczywiście, że znajdą się jednostki, prowadzący chcący tylko utrudnić Ci życie, ale też głośno się o tym mówi.

 

"Nie idź do tego na X, on źle tłumaczy/nie bierze do tablicy/robi kolokwia z kosmosu" - doradzają starsze roczniki. Sami wybieramy prowadzących i układamy sobie plan (mamy listę przedmiotów, które musimy uwzględnić w planie, listę grup ćwiczeniowych/wykładowych i na podstawie tego układamy plan od podstaw), więc jeśli chcesz zjawiać się tylko 3x w tygodniu na uczelni od rana do wieczora, bo tak lubisz, albo myślisz o pracy, to nie będzie to problemem :)

 

Mamy aktywne koła naukowe, szczególnie 3 się wybijają ponad resztę:

- kINO - koło inżynierii oprogramowania - chłopacy tworzą grupy projektowe z świeżakami, uczą ich zadeklarowanej technologii (np. Java, czy C++), poprawnego projektowania softu, nienagannego stylu kodowania, pisania testów, stosowania wzorców projektowych

- KTGK - koło technologii gier komputerowych - koło, na które uczęszczam; uczymy się od starszych technologii stosowanych w pisaniu gier komputerowych, nie tylko narzędzi (np. języka programowania, czy silnika), ale też takich rzeczy jak np. wzorce projektowe w grach komputerowych, czy też omawiamy cały proces tworzenia gry i różne podejścia programistyczne/designerskie. Polecam z czystym sumieniem :)

- 277 herców. Grupa .NET - koło dot. różnych technologii Microsoftu. Początkowo na to uczęszczałem, później z powodu nieodpowiadającej mi godziny przestałem. Uczyliśmy się podstaw programowania obiektowego w języku C# bodajże już w 3-cim tygodniu studiów, pisaliśmy aplikacje na Windows Phone'y niedługo później, mieliśmy też styczność z technologią XNA wykorzystywaną w tworzeniu gier na różne platformy (Windows, XBoX, czy Windows Phone), a także uczyliśmy się pewnych wzorców projektowych np. w aplikacjach sieciowych czy bazodanowych.

 

Jakby ktoś był zainteresowany moją szczegółową opinią na temat informatyki na UAM-ie to zapraszam do rozmowy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

RoastedMax Za kilka mniesięcy poproszę cię o zebranie informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Morderca tłumaczy swą nieobecność na forum w ostatnich dniach. Powodem jest szkoła i napad niepohamowanej manii czytania, objawiającej się w czytaniu wszystkiego, co wpadnie pod rękę, pojawiającej się co kilka tygodni. Morderca opanuje się, to będzie zaglądać częściej. O ile nauczycielom minie chęć męczenia biednych humanistów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pisałam, nie czytałam tego, co pisaliście i nie wiem, kiedy mi się to uda.

 

Studia, pisanie pracy i prowadzenie domu to norma. Ale teraz mam jeszcze sajgon w pracy (a to tylko umowa-zlecenie!), bo będziemy mieć kontrolę unijną. Jak do środy przeżyję, będziecie mogli być ze mnie dumni.

Na dodatek jutro mam Komunię Chrześnicy, więc dziś wyjeżdżam na cały weekend.

 

Oj, jestem zajęta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z wielkim bólem muszę stwierdzić, że muszę ograniczyć czas na forum, tak do końca czerwca :(

 

Studia i praca ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

wyjeżdżam do Lublina, wracam w poniedziałek wieczorem. nie spamujcie za dużo :P może się pojawię w między czasie, ale nie wiem na pewno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończyłem maturę, ale jest tyle do przeżycia, że... Mnie nie widać xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kilka godzin wyjeżdżam nad jezioro pod namiot. Już mi smutno, bo dopiero co wróciłam, a już muszę znikać! :( Bawcie się dobrze, niech wam praca lekką będzie, wspaniałych urlopów i tak dalej :D

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jillian - tylko wróć jak najszybciej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłam na weekend (osiemnacha kumpeli jutro ♥ ) a w poniedziałek znów jadę nad jeziorko na tydzień. Kocham namiotowanie ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wyjeżdżam. Wracam we środę wieczorem. Odkrylam, jak sie włącza Internet w moim telefonie, więc może tu zajrzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyjeżdżam i wracam 3 sierpnia. Ojj, czuję że będę miała dużo do nadrobienia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest u mnie kuzynka, więc jestem tylko wieczorem i kiedy są reklamy w TV. Później jeszcze jadę nad morze i planuję powtórny wyjazd do cioci na wieś. Tak tam było beztrosko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadę do kuzyna, wracam w czwartek wieczorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.