Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Bardzo ciekawa rzecz. Tuomas i Troy wzięli udział w akcji "Openly Secular", czyli w ujawnianiu się z tym, że jest się niewierzący, niereligijny. Ma to zachęcać innych ludzi do bycia wolnymi i poszukiwania własnej ścieżki.

 

Oświadczenie Tuo & Troya

 

[video=youtube]

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie, fajnie, że się zaangażowali się taką akcję. Każdy człowiek ma prawo do wyboru,a nie żeby się kierował np przymusem. Ludzie niewierzący, niereligijni to też zwykli ludzi jak katolicy, żyją normalnie i krzywda im się nie dzieje. Po prostu w tym oświadczeniu pokazane jest, aby ludzie nie musieli się kryć z tym, że "wierzą inaczej" niż pozostali, aby mogli otwarcie o tym mówić. Podoba mi się to. Szkoda tylko, że ci mocniej wierzący będą mieli pierdyliard komentarzy na temat tego, że niby sataniści się wypowiadają i zachęcają do swoich wyznań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odbieram tego oświadczenia jako narzucenie komuś światopoglądu (wręcz przeciwnie). Raczej zachęta do bycia freethinkerem i zadawania pytań. Nie traktuje też Tuomasa i Troya jako ateistów sensu stricte, lecz ludzi przesiąkniętych głębokim humanizmem, którzy zachwycają się wolnością, światem, życiem i człowiekiem (co powoduje odrzucenie przy tym wszelkich ograniczeń typu religia, ale to jest "skutek uboczny", a nie cel sam w sobie)

 

Podejrzewam, że Tuomas wymyślił sedno przemowy, ale dał ją wypowiedzieć i skonkretyzować Troyowi ze względu, że jest native speakerem, a tu trzeba było bardzo uważnie dobierać słowa. We are happy, happy, happy people. Come on in, the water is fine - naprawdę szczera i wzruszająca końcówka. :)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego, ale nigdy nie lubiłam takiego manifestowania swoich poglądów... Nie ma w tym nic złego, że ktoś jest gejem, ale parady równości działają mi na nerwy. Tak samo takie publiczne oświadczenia - jestem niewierzący, jestem katolikiem, jestem islamistą... Srsly? A kogo to obchodzi? OK, pewnie obchodzi, ale nie powinno, to są sprawy prywatne... Ale ludzie lubią pokazywać innym z czym się utożsamiają.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol jak to ujrzałem to myślałem,że to jakiś żart jest he

 

Jaka niesamowicie błyskotliwa i warta uwiecznienia w formie postu wypowiedź! :huh: Pisz jak człowiek, proszę, bo jesteś po raz tysięczny o włos od zawieszenia.

 

Co do samego oświadczenia, nie razi mnie tak, jak często irytującym bywa dla mnie manifestowanie np. odmienności seksualnej poprzez dzikie parady. Zresztą, sądzę podobnie jak Maciek, że akurat Tuomasa nie można nazwać stricte osobą niewierzącą, raczej, jak sam siebie zwykł określać, człowiekiem o otwartym umyśle. Oświadczenie ma na celu zachęcenie ludzi do otwartości względem tego, w co powinno się wierzyć i choć na ogół nie jestem za podobnymi manifestacjami chyba tym razem rozumiem co się kryje za tym krokiem. Podejrzewam, że to ma coś wspólnego z zaangażowaniem Dawkinsa w pracę nad "Endless". Wywołało to pewne poruszenie wśród fanów, znających tegoż naukowca i jego podejście do religii, kwestii aborcji itd. Możliwe, że skoro Tuomas popiera figurę tak specyficzną, wielu uznało, że jego wcześniejsze manifestowanie w wywiadach swojej niemalże religijnej bezstronności jest tylko przykrywką dla ateizmu, który mógłby odstraszyć od niego co bardziej religijnych fanów i dlatego nie objawił go dotychczas wprost. Myślę też, że on sam z siebie nie wpadł na pomysł uczestniczenia w akcji, ale ktoś namówił go do tego, żeby raz, a porządnie jasno określił swój światopogląd, zamykając tym kwestię niepewności zasianej wśród fanów. Zapewne uznano, że zgodnie z obecną pozycją w świecie i sławą, jaką zyskał Nightwish tak radykalne oświadczenie nie powinno zaszkodzić znacząco tej właśnie pozycji zespołu, a wyjaśniłoby wszelkie niejasności. Zresztą spójrzcie tylko - kto mówi wszystko praktycznie w tym wideo? Troy. A kiedy Troy przemawia ustami Tuomasa i zespołu w ogóle? Ostatnio przemawiał tak, gdy Anette trafiła do szpitala i Tuo nie był w stanie ogłosić tłumom na koncercie, że wokalistki nie ma. Czyli to powinno podsunąć trop, że Maestro nie robi tego całkiem z własnej woli i raczej, gdyby to całkiem zależało od niego nie zabierałby się za podobne akcje. Odnoszę przy tym wrażenie, że Tuo, który, co nie od dziś wiemy, jest w pewnych sprawach mało asertywny i ceni czasem (stety lub niestety) święty spokój, niż walkę o byle ochłap, daje ostatnio sobą bardziej niż kiedykolwiek manipulować; "Elan" jako singiel, czy to oświadczenie wydają się jakby decyzją kogoś innego. Nie mówię, że Tuomas nie popiera w duszy tej akcji, jestem nawet całkiem pewna, że popiera ją, ale raczej nie sądzę, by czuł potrzebę tak wyraźnej manifestacji. Ktoś namówił go do tego; czy wyższe instancje, czy też przyjaciel (typ: no do mnie się nie przyłączysz? Przecież popierasz akcję, to co Ci szkodzi mnie poprzeć oficjalnie razem z NW.).

 

To właściwie tylko moje podejrzenia, odnośnie przyczyny tej manifestacji poglądów i mogę się mylić. Tak, czy siak nie czuję się jakoś zła, czy urażona takim oświadczeniem, bo to jakby odpowiadali na pytanie zadane w wywiadzie, którego nikt zwyczajnie nie zadał, a które byłoby ciekawe. Odpowiedź na nie powinna raczej cieszyć fanów swoją prostotą i szczegółowością. Zachęta do otworzenia umysłu też jest czymś dobrym, a jest przecież delikatna, a nie na siłę podawana, wręcz obnażana przed oczami, patrzącego.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego fani mieliby czuć się urażeni takim oświadczeniem? To, że zespół jest sławny, znany, nie znaczy, że jest fanów własnością i powinien postępować tak, jak niektórzy sobie kiedyś tam umyślili.

Przypuszczam, że mniej więcej połowa (albo może i większość) fanów NW to ludzie inteligentni, żadni fanatycy (no, może wyłączając Amerykę Południową, ale to inna historia ;)) ani nic takiego i mam wrażenie, że to, co chłopaki powiedzieli, wisiało w powietrzu już od dawna. Znaczy to, że nie tylko zespół jest świecki jako taki, ale też większość fanów określiłaby siebie jako openly secular.

Sama w sumie też bym siebie tak określiła. Tylko faktem jest, że nigdy nie wpadłam na to, że kogoś mogłoby to interesować. Nie jestem osobą publiczną, więc szczerze interesuje to mniej więcej nikogo.

Ale dobrze, że chłopaki to powiedzieli. Możliwe, że zakończyli jakieś tam fanowskie domysły, które się w głębi internetu rodziły (a nawet o nich nie wiemy).

 

Wideo dziwne, ale fajne. Całkiem ok pomysł :)

 

btw, Tuomas przez większość filmiku wygląda jako 'ozdoba uczonego". xD

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś fotomontaż, to chyba nawet nie są palce Tuomasa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma opcji, żeby Tuo zrobił coś tak kretyńskiego. Fotomontaż, tak, jak napisał Maciek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, ale fotomontaż, przyznacie, mistrzowski. Znaczy nie widać śladów, a przyglądałam się dość dokładnie. :P Brzmi jak pomysł fanów z Ameryki Południowej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest oryginał :P no ale fotomontaż zacny :D

tuoooooo.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napis jest zbyt idealny, żeby ktoś go napisał ręcznie. To czcionka komputerowa... I chyba nawet miałam już okazję się z nią zetknąć, ale nie pamiętam, jak się nazywała, ani nie umiem jej na szybko znaleźć.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś ma zacnego photoshop skilla :)

 

Dobry troll :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paula mistrz :) Czcionka, a to nie taki trudny fotomontaż. Właściwie, to skaner by wystarczy i umiejętność pisania markerem czy mazakiem, cokolwiek by to nie było.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio Tuomas dziękował The Third and The Mortal i Kari za inspiracje, a wczoraj Kari podziękowała Tuomasowi za to, że dzięki niemu wróciła do muzyki po dziesięciu latach. Jak widać Tuomas otrzymał jej nowy singiel. :)

 

1.jpg

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka ciekawostka:)

Johanna Kurkela and Tuomas Holopainen are both successful musicians and their music has a big role in their lives. But relationships also bring a lot of good things.

 

- The fact that we both are musicians is definitely a source of wealth. We share the music-making which is an exciting and wonderful thing, Kurkela says to Iltalehti

 

Although both are musicians, often they don’t spend a everyday life as a couple which gives space for peace and silence.

 

- Many times when I come home I enjoy the peace and quiet. But of course we play our new albums to each other, she says with a laugh.

- Perhaps the cobbler’s children have no shoes. Many times when I come home, I enjoy the peace and quiet. Of course, sometimes we play each other’s new album. And on Christmas I listen to Enya. It is a tradition.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś Tuomas obchodzi trzydzieste dziewiąte urodziny. :) Co mu życzycie?

Ja życzę mu zdrowia, szczęścia, pomyślności, wielu ciekawych, muzycznych pomysłów, spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkiego najlepszego, Tuomasie! :) Spełnienia marzeń, ciągłego natchnienie, dobrej muzyki, szczęścia w życiu i karierze, wydania wspaniałego albumu, no i wiele, wiele innych rzeczy, o których tylko Ty wiesz. Wszystkiego naj!:-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie to wyszło, jak co roku :)

 

Ciekawe czy Tuo chociaż doscrolluje do końca... ehh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kartka piękna i mam wrażenie, że więcej fanów, nowych też wzięło udział w projekcie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.