Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Piosenka ładna, świetnie zbudowana, ino nieco, nie uważacie, komercyjna. Wiadomo, to taki popularny, jarmarczny, powiedziałabym, rodzaj dobroczynności, bo, jak wiadomo, dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Nie przepadam za tymi hucznymi, gwiazdorskimi gestami, wolę skromne, anonimowe darowizny, ale można też pomyśleć tak: nie ważne jak, ważne, że wspierają potrzebujących, bo im jest przecież wszystko jedno, czy dostaną tysiące z hukiem, czy bez.

No, ale ogólnie nawet ładne, zróżnicowane... Ten pseudo rap pod koniec mi nie podpadł, ale ogółem jest w porządku... nic rozrywającego serce, ale posłuchać można. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piosenka jest śliczna, choć rzeczywiście nieco zalatuje komerchą. Poza Joasią (aawwww, Sami, też cię kocham ♥), bardzo ładnie brzmiał Juha Tapio (ten łysy), lubię jego tembr głosu (z piosenkami już nieco jest inaczej). Fajnie też wyszła ta blondynka w basenie z piłkami (Chisu?)... I Kuusisto na dachu! ♥ Cheek też mi nieszczególnie przypadł do gustu, ale ok, nazapraszali ludzi, to musieli im poznajdywać coś, co są w stanie zaśpiewać/wyrecytować. ;)

 

Btw. nie wiedziałam, że to tak szybko wychodzi. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś chciał pośpiewać sobie w oryginale :)

LOHTU

 

Leijailen sun luoksesi

Mun omani, kulkijani

Suklaapuodille opastan

Ja pahan sulta piilotan

 

Miten tiedät musta kaiken

Vaikka katsot mua ensi kertaa

 

Yksi pieni elämä

Suuri valo sisällä

Katson hiljaa nukkuvaa

Katson lohdunkantajaa

Pidän aina lähellä

Kuljen matkan vierellä

Sillä saattajani on

Vasta syntynyt

 

Kun multaan vanhan erämaan

Ajattoman, lohduttavan

Palaan kerran uudestaan

Älä jää mua suremaan

 

Vihdoin tiedän susta kaiken

Enkä pelkää päästää irti

 

Yksi pieni elämä

Suuri valo sisällä

Katson hiljaa nukkuvaa

Katson lohdunkantajaa

Pidän aina lähellä

Kuljen matkan vierellä

Sillä saattajani on

Vasta syntynyt

 

Yksi pieni elämä

Suuri valo sisällä

Katson hiljaa nukkuvaa

Katson lohdunkantajaa

 

Pidän aina lähellä

Kuljen matkan vierellä

Sillä saattajani on

Vasta syntynyt

 

Yksi pieni elämä

Tähtipölyn kudelma

Vaikka tuhannesti kaadut

Ei sua voi haavoittaa

 

Yksi pieni elämä

Suuri valo sisällä

Katson hiljaa nukkuvaa

Katson lohdunkantajaa

Pidän aina lähellä

Kuljen matkan vierellä

Sillä saattajani on

Vasta syntynyt

 

Yksi pieni elämä

Suuri valo sisällä

Katson hiljaa nukkuvaa

Katson lohdunkantajaa

Sylissä ja sisällä

Pidän aina lähellä

Sillä saattajani on

Vasta syntynyt

 

Silloin kun lohdunkantajaa kaivataan

Astutaan esiin valmiina antamaan aina vaan

Pyyteettömästi, vierellä kuljetaan

 

Pahan portit mielellään suljetaan

Ei kukaan pärjää yksin täällä

Ei kukaan haluu yksin jäädä

Siks seistään ryhdikkäänä selkä vasten selkää

toistemme puolella, ei enää tartte pelkää

 

Ale ten język jest pokopany. Piękny, a zakręcony jak niewiadomoco... :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kun multaan vanhan erämaan

 

Po usunięciu jednego "a" będzie moje nazwisko !! Multaan - gleba , ziemia . Cudownie :happy:

 

No dobra ale teraz chciałam wam pokazać co znalazłam:

[video=youtube]

Timo Rautiainen, Tuomas Holopainen, Jarkko Martikainen, Sonata Arctica i Jani Liimatainen na żywo! ( znowu nagrywane tosterem :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię Cheeka i rapu, ale w tej piosence mi nie przeszkadza. Dla mnie tak końcówka może być, jest ok. Lauri Ylonen śpiewa jak "dziewczyna", "cienkim głosem" - śmiesznie to brzmi. Ogólnie udało im się połączyć te wszystkie głosy w spójną całość. Gdy oglądałam video za pierwszym razem nie rozpoznałam S. Edelmana i się zdenerwowałam - za drugim razem już go rozpoznałam :). Lauri Tahka trochę mnie rozśmieszył: śmiesznie wygląda w tym swetrze i szaliku i w ogóle mnie jakoś rozśmiesza sam jego wygląd. Podobało mi się zwłaszcza jak śpiewała Jenni V., Juha Tapio, Jari Sillanpaa. Pozostali też dobrze wypadli z wyjątkiem L. Ylonena. Sama piosenka jakoś do gustu mi nie przypadła, raczej nie będę jej słuchać, ale tragedii nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ylonen zaśpiewał jak zaśpiewał, ale pióra na głowie FTW :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ylonen zaśpiewał jak zaśpiewał, ale pióra na głowie FTW :>

 

On już tak ma, to jego styl. Jego pseudonim to Lintu ( Ptak) stąd te pióra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wieeeem. Znaczy, pseudonimu nie znałam, ale te piórka we włosach widywałam już wcześniej. Są super :-D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś brałam w tym udział i mnie wybrali. Komp padł na pół godziny przed rozmową z T.

Mam traumę do dziś... ale się zapisałam, bo niby czemu nie? Może tym razem mi się poszczęści. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na facebooku Tuomasa. :)

 

Tuomas Holopainen - Solo album went gold in Finland!

Tuomas Holopainen’s solo album »Music Inspired By The Life And Times Of Scrooge« debuted as # 1 in Finland on the release week and stayed in TOP 5 for several weeks after the release. Now, two months after the release date the album went GOLD in Finland.

Tuomas comments: "This is really unbelievable and a great day for Scrooge. I want to thank everybody for their great support for my "little solo project"."

Recording the album had been a distant dream for Tuomas Holopainen for over 14 years. And it really went out with a bang: Tuomas got Don Rosa himself involved to the album artwork and also to participate for the first promo video.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szykuje się nam kolejna tuomasowa sesja zdjęciowa autorstwa Natali Karppinen.

Na jej profilu na fb pojawił się następujący status:

 

Only 3 days left until the new photo shoot and the new cycle of photos will kick off once again with Tuomas of Nightwish. I'm looking forward to the shoot and can't wait to see the final photos! Here're some clues: mannequins, lamp, dirty, abandoned, black... Who's interested??

 

Panią fotograf kojarzy chyba każdy fan, więc przedstawiać nie muszę... ale może są tacy, których ta wiedza jakimś sposobem jednak ominęła, zatem zapraszam ich na stronę artystki na facebooku:

 

KLIK

 

Keep watching! :-D

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yay!

Zdjęcia Natali są takie... inne. I dlatego je lubię. Moje tapety na wszystkich urządzeniach elektronicznych to jej zdjęcia. Te stare z Marco też są fajne :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest transkrypcja z chatu fanów z Tuomasem na oficjalnej stronie Maestro:

KLIK

 

EDYCJA: No, i ta transkrypcja dowodzi tego, że osoby do chatu powinny być brane z uwagi na inteligencję, a nie losowanie; niektórzy o nic nie pytali tylko się mu zwyczajnie podlizywali (nazwaliśmy panterę Tuomas na twoją cześć!), albo torturowali na temat własnego kraju (lubisz naszą kuchnię, lubisz nasz kraj, lubisz nasze zabytki?), tudzież pytali o to, o czym już nie raz mówił (która pora dnia sprzyja komponowaniu? Ile razy mówił, że poranek?).

Generalnie, to fajna koncepcja jest takiego chatu, ale ktoś powinien kontrolować jakie (i czy w ogóle) pytania się zadaje, bo na niektóre już odpowiadał. Mając jedną możliwość pogadania z Tuo, niektórzy zmarnowali ją wykładając mu swój życiorys. Nie mam nic przeciw luźnej pogawędce, ale żeby miała choć ze 2/3 porządne pytania, sprawdzone i sensowne. Ech... Niektórzy całkiem fajne zadawali, łącząc luźną pogawędkę z czymś pożytecznym, a inni... No, cóż...

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawiają się powoli pierwsze zaczątki pracy pani Karppinen!

 

10497926_881732415174525_1328816934988449866_o.jpg

 

To pierwsze zdjęcie z serii pt. "Born in darkness" (tytuł roboczy powinien brzmieć "Na ciężkim kacu" ;)).

 

Keep watching na: KLIK

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona świetne zdjęcia cyka dla naszego Maestra. :)

 

10417452_688741644532494_7254911485881030203_n.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, aż człowiek nie wie, co sobie na tapetę ustawić tyle tego jest i w takiej jakości... Ta sceneria, rekwizyty, ostre kolory! Obecnie mój komputer zdobi zdjęcie nr. 1, czyli "Na ciężkim kacu" :D.

Prace Natali są naprawdę dobre, choć czasem trochę przegina z kontrastem i nasyceniem kolorów, co czyni zdjęcia nieco męczącymi z punktu wizualnego, niemniej widać taki jest jej styl i albo się go lubi, albo nie. Niektóre zdjęcia lubię, a inne uważam za nieco kiczowate ze względu na tytuł, dobór rekwizytów i kolorystykę (kolory czasem dość ciekawie się odcinają w tym kontraście, a czasem średnio - zależy od doboru barw). Obecna sesja zapowiada się całkiem ładnie; lekko przytłumiona, bardziej oszczędna, mniej przesycona.

Osobiście lubię ujęcia Maestro z sesji pani Karppinen pt. "Watch The World Burn", czyli z tejże:

468285_460841727263598_1094612689_o.jpg

To właśnie ujęcie (tylko bez białej ramki) było moją tapetą do dziś, a dziś stało się nią wspomniane już zdjęcie z nowej sesji.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam wrzucić te dwa zdjęcia, ale za późno się zorientowałam :)

 

Fajnego modela sobie znalazła, a fanom się to podoba (a fangirlom jeszcze bardziej), bo co chwilę mamy nowe, artystyczne zdjęcia Tuo. Nie uważam, żeby jakiekolwiek z jej zdjęć były kiczowate. Wręcz przeciwnie, ma ciekawe poczucie stylu( jeśli mozna to określić po samych tylko zdjęciach). Czekam na dalsze ujęcia z nowej sesji, czas zmienić tapety na różnych urządzeniach... :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

1932718_882458665101900_1693936993232730285_o.jpg

 

Kolejne; mam focha, focha, focha, fooocha... i n-nikt mnie n-nie lubiiii!

 

:D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo specyficzne są fotki Natali. Mój pierwszy z nimi kontakt był lekkim szokiem. Nie mogłam zrozumieć co fotograf chce przekazać przez "artystyczną" charakteryzację Tuo i tak do końca trudno jest interpretować jej "obrazy z Tuomasem". A może ktoś ma ochotę przenieść fotki Tuo w wykonaniu Natali na papier? Jestem ciekawa Waszych spostrzeżeń i Waszej mocy interpretacji i wyobrazni:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może ktoś ma ochotę przenieść fotki Tuo w wykonaniu Natali na papier? Jestem ciekawa Waszych spostrzeżeń i Waszej mocy interpretacji i wyobrazni:)

 

W sumie fajne wyzwanie. Forumowi poeci i pisarze, ujawnieni i ukryci, do dzieła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może ktoś ma ochotę przenieść fotki Tuo w wykonaniu Natali na papier? Jestem ciekawa Waszych spostrzeżeń i Waszej mocy interpretacji i wyobrazni:)

 

W sumie fajne wyzwanie. Forumowi poeci i pisarze, ujawnieni i ukryci, do dzieła :)

Odezwała się. xD

Hm. Ale pomysł ciekawy. Aczkolwiek dzieła pani Karppinen są oparte - przynajmniej moim zdaniem - na luźnych skojarzeniach, grze symboli i kolorów etc. - a zatem "przelanie na papier", aby zachować formę, powinno polegać na stworzeniu takiego dzieła właśnie z luźnych skojarzeń, symboli, kolorów, świateł itd. To coś zupełnie innego niż zwykła interpretacja - bo nie odwołujemy się bezpośrednio do dzieła, nie wyjaśniamy, a jedynie rzucamy podobne koncepty - to rzecz o wiele trudniejsza. Ja, na przykład, nie miałabym odwagi się tego podjąć - jestem w stu procentach pewna, że zniszczyłabym magię któregoś z tych dzieł, a przynajmniej nie udałoby mi się jej odtworzyć w zadowalającym stopniu. Zatem: powodzenia odważnym! :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

10460851_883188195028947_2594735830531888324_o.jpg

 

I następna; dobra nie będę się fochał... jeśli masz dla mnie cisteczko... wtedy pomyślę o wybaczeniu krzywd. Pomyślę.

 

:D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makijaż podobny jak w filmie IM, taki... No, trochę emo. :)

 

A pani Natali dozuje nam te zdjęcia, po jednym, żebyśmy przypadkiem szoku nie przeżyli czy coś.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.