Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Guest Morderczyni

Jedno jest pewne, ani Turunenki ani Olssonki nie usłyszymy. :D

 

I dobrze. Miło będzie posłuchać czegoś nowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nurtuje mnie to; kto zaśpiewa? Może Kurkela, albo Jonsu? To pierwsze dwie żeńskie wokalistki, które łączę z Tuomasem. Chociaż nie mają mocno urzekających wokali - są niezłe, ale brak im pazura. Co prawda, jak powiedział pan H., album będzie folkowo-klasyczno-filmowy w stylu Oldfielda i Enyi, więc te głosy byłyby odpowiednie. Co do męskich wokali to może Marco, lub Tony Kakko? Nic nie przychodzi mi do głowy... bo na usłyszenie osławionego śpiewu Tuo pewnie szans nie mamy :-D .

Pewne jest to, że możemy się spodziewać mniej metalowych wstawek, a więcej elfickich, folkowych. Tylko tu się pojawia pytanie; jak wpleść ten komizm, o którym Tuomas wspominał, w doniosłe celtyckie brzmienie? Cóż on wymyślił? Ten solowy projekt zaczyna mnie coraz mocniej intrygować.

 

PS. Tuomas i jego płyta na podstawie bajki o McKwaczu... nasuwa się kolejne pytanie; czy pojawi się folkowo-metalowy cover słynnych na polskich weselach "kaczuszek"? :happy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas swoją zapowiedzią mocno intryguje i ciekawość zżera mnie ogromnie:) Pewne jest jedno, będą to ciekawe kompozycje jak na Tomcia przystało:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewne jest też drugie beatkag60... ta płyta się będzie podobać. :) Fajnie, że na kompozycje spod pióra Tuomka nie przyjdzie nam czekać długo, a potem nowe NW. Świetne czasy! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak Cela, niewielkie odległości w terminach wydania muzycznych projektów. Posypią się jeden za drugim, Tuomaskowy już za 3 miesiące:)

Świetne czasy! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas jeden z najlepszych fińskich i na świecie klawiszowców o magicznych kompozycjach jego album to będzie bestseller :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas jeden z najlepszych fińskich i na świecie klawiszowców o magicznych kompozycjach jego album to będzie bestseller :3

Z tym klawiszowcem to już nie przesadzajmy bo jako muzyk klawiszowy jest średni szczerze mówiąc.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak przesada nie przesada bo nieźle gra nawet bardzo nieźle gra on jest magiczny zespół bez niego i jego klawiszy by nie istniał :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodzę się że jako kompozytor Tuomas jest niezastąpiony, bo można w sumie zaryzykować stwierdzenie że zespół to on. Ja jednak chcę oddzielić Tuomasa kompozytora od Tuomasa klawiszowca, dlatego prosiłbym Cię o podanie jakiegoś przykładu zagrywki klawiszowej Maestro która pozwala Ci zaliczać Tomka do grona najlepszych klawiszowców na świecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

nic dodać nic ująć mistrz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

możecie mówić co chcecie ale Tuomas będzie moim maestro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

możecie mówić co chcecie ale Tuomas będzie moim maestro :)

 

Dla Ciebie może być nawet papieżem serio, twoje odczucia względem muzyki to twoja subiektywna sprawa. Ale by nazwać kogoś najlepszym klawiszowcem to już trzeba obiektywnego spojrzenia na umiejętności danego muzyka, bo fragment który nam pokazałeś pokazuje że Tuomas umie grać na klawiszach nic więcej.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

O nie... znowu obiektywizm , subiektywizm. :D Ja tam się na klawiszowcach nie znam, ale granie doskonałe technicznie czegoś co wleci jednym uchem i wyleci drugim nigdy nie będzie dla mnie na tym samym poziomie co zagranie pięknych melodii, które poruszają wszystkie struny w duszy. Już nie wspominam o tworzeniu takich poruszających rzeczy.

 

Piszmy o naszych odczuciach, przeżyciach, emocjach , przecież to jest ważne , ciekawe i różnorodne! :)

A te obiektywne nudy darujmy sobie. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do Tuomka, czy wspominał coś o włączeniu w ten projekt kogokolwiek z zespołu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela - nic mi na ten temat nie wiadomo, już się nawet ludzie tutaj zastanawiali nad tym kogo usłyszymy w jego projekcie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko mam nadzieję, że wbrew prognozom nie usłyszę babeczki z zespołu Indica :(. Nie trawię jej wokalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi się głos Jonsu podoba. Jest dosyć... hm... dziwny, ale i fajny zarazem ;) W "Eramaan Viimeinen", imho, wypada bardzo ładnie.

 

Moja kobieca intuicja podpowiada mi, iż bardzo możliwym jest, że na wokalach usłyszymy pannę Kurkelę. Chyba, że przestali rozkosznie romanssihuhujać i się pokłócili... Nieee. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na dobrą sprawę zawsze uwazałem że nie ma czegoś takiego jak w 100% obiektywne ocenianie muzyki, można oczywiście ocenić pewne elementy ale zawsze pozostaje margines subiektywizmu (większy lub mniejszy w zależńości od wiedzy danej osoby).Nie ma całkowitego obiektywizmu, wszelkie rankingi na najlepszego klawiszowca/gitarzyste/basiste itd zawsze nalezy traktowac z przymruzeniem oka, szczególnie jesli ranking jeszcze usilnie podkresla jak bardzo jest obiektywny, to jeszcze bardziej taki ranking nalezy traktowac z dystansem. ;)

 

Są takie rzeczy jak esetyka, definicja piękna, wrażliwość muzyczna ktorych nie da się precyzyjnie zmierzyć bo muzyka jak każda sztuka to nie sport że ten co przebigł 100m w 10s jest lepszy od tego co przebiegł w 11s. Zawsze przy wartościowaniu sztuki istnieje pewien margines subiektywizmu.

I oczywiście Tuomas pod względem czysto technicznych umiejetności gry jest średni i nie ma się co mierzyć z Wakemanem et consortes ale to nie ma żadnego wpływu na to ze jest wielkim muzykiem i geniuszem.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak poza ambitnymi tematami: Tuo ma ciekawy kolor włosów:

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładny kolorek, ładny, mógłby jeszcze jakieś pasemka dorzucić na lato ♥

Wolałam jednak czarną wersję. Jeśli już w ogóle musi farbować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no kolor fajny, kasztan jeśli się nie mylę :P moja koleżanka pofarbowała niedawno na taki i rozpacza teraz, żeby tylko jak najszybciej zeszło (niby się ma zmyć po 24 myciach xD )

Share this post


Link to post
Share on other sites
moja koleżanka pofarbowała niedawno na taki i rozpacza teraz' date=' żeby tylko jak najszybciej zeszło (niby się ma zmyć po 24 myciach xD )[/quote']

Z mojego doświadczenia wynika, że te które się mają zmywać po x myciach najlepiej się trzymają xD

 

Jejku, myślałam, że się pomalował na jakiś czerwony, czy niebieski xD łee dużej zmiany nie widać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już się przestraszyłam, że walnął sobie jakiś czerwony jak kiedyś czy coś hahaha :) taki mi się podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja już się przestraszyłam' date=' że walnął sobie jakiś czerwony jak kiedyś[/quote']

Miał kiedyś czerwone :o ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.