Jump to content
beatag60

Imaginaerum World Tour- koncerty

Recommended Posts

Guest Simo

A ja się wkurzam :( Nic nie zastąpi mi teraz Squealing pigs :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się wkurzam :( Nic nie zastąpi mi teraz Squealing pigs :(

 

Akurat to było wiadome od 1 października ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to straszna kicha, że trasa Imaginaerum a w większości prehistoria. Pewnie chcę przywrócić fanów, których stracili po 2007. Tak się cieszę, że usłyszałem większość Imaginaerum w wersji Anette :) Wg mnie Floor nie radzi sobie z wokalem Anette.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ale teraz pewnie stracą fanów, których wtedy zyskali :) A tych również było niemało :) Znam kilka osób, które nie lubią NW z Tarją, ale za to Anette kochają :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z kolejnego zródła: podobno nie można było wnieść żadnej kamery, szanse na filmy z dzisiejszego koncertu są nikłe:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Imaginaerum Tour skończył się 1 października. Czekam na nową płytę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to straszna kicha, że trasa Imaginaerum a w większości prehistoria. Pewnie chcę przywrócić fanów, których stracili po 2007. Tak się cieszę, że usłyszałem większość Imaginaerum w wersji Anette :) Wg mnie Floor nie radzi sobie z wokalem Anette.

 

Ja zawsze wole się dopytać. W jakim sensie sobie nie radzi: interpretacyjnie czy technicznie? Bo do kwestii technicznych ja osobiście nie mam żadnych zarzutów, interpretacja utworów przez danego wokalistę/stkę i jego ocena przez słuchacza to już kwestia czysto subiektywna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam Wasze posty i siwieję... Co się przejmujecie fanami, którzy odeszli? Widocznie byli fanami Anette a nie Nightwish. Dla mnie nie jest istotne kto tam śpiewa bo zespół nie weźmie byle kogo na wokal - to na pewno. Najważniejsze, że "karuzela kręci się dalej" i NW chce dalej grać wspaniałą muzykę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

o nie.. szkoda, że nie będzie filmików :( może jednak komuś udało się przemycić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewnością coś przecieknie, ale jakiej jakości? - jestem dobrej myśli:)

A co do fanów: to jest się fanem Nightwish? czy poszczególnych członków: byłych, obecnych...

Ja jestem fanką zespołu i pójdę za "mózgiem" czyli Tuomasem.

Każdy poprowadzony przez Tuo członek zespołu w końcowym efekcie nas zadowoli- to jego geniusz panuje nad wszystkim - życie i tak tworzy swoje scenariusze jak z TT czy AO.

Jestem wdzięczna Tarji za obecność w NW bo jej wokal nakreślił poziom zespołu o który TH walczy jak lew.

Jestem wdzięczna Anecie za IM- to jej z pewnością największy wyczyn w jej wokalnej karierze.

Jestem wdzięczna Floor za godne zastąpienie poprzedniczek i uratowanie "twarzy "zespołu po nagłej rezygnacji AO.

I nie ma co tu biadolić- Nightwish istnieje, ma się doskonale- czekajmy na przecieki z trasy- długo czekaliśmy na nią:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja jestem fanką zespołu i pójdę za "mózgiem" czyli Tuomasem.

Każdy poprowadzony przez Tuo członek zespołu w końcowym efekcie nas zadowoli- to jego geniusz panuje nad wszystkim - życie i tak tworzy swoje scenariusze jak z TT czy AO.

 

 

Ciężko mi to przyznać, bo nie przepadam za Tuo, ale to prawda i jeśli NW się rozpadnie, to pójdę za projektami Tuo. Bo nieważne kogo by wziął do zespołu i tak umie z tego zrobić coś dobrego. Taka już chyba niestety jego magia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Girdun, wg. mnie Floor nie radzi sobie z utworami Anette, ponieważ słyszę, że ona tego nie czuje, próbuje nadać im pazur ale nie wychodzi, takie "uszczęśliwianie na siłę".

Co do bycia fanem, ja uważam się za fana Nightwish, ale Floor nie mogę przetrawić i raczej nie jechałbym 400 km na koncert by usłyszeć odgrzewane kotlety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie ty na setliście z Osaki widzisz odgrzewane kotlety? Ja bym raczej powiedział że setlista z Anette takową była.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osz kurczę, dałby ktoś radę wyciąć Bless The Child i wrzucić na jakąś wrzutę czy coś? Na tym wiejskim internecie nie dam rady posłuchać a strasznie mnie ciekawi wersja z Floor i Troyem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, Girdun, za wrzutki! :)

Floor sobie świetnie radzi! To uczucie gdy znów można usłyszeć stare utwory - bezcenne. ;) Czekam na "Stargazers", "Wanderlust"... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś cudownego móc usłyszeć stare utwory achh :) piszcie co chcecie, ale ja mam ciary xD

 

Niech jeszcze Slaying the Dreamer dadzą!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze wykonanie tych piosenek i taki poziom? Poczekajcie na następną trasę z Floor, już jako stałej wokalistki ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor jest absolutną profesjonalistką i wykonanie każdego utworu jest kompetentnie dopracowane. Nie fałszuje, nie piszczy i nie krzyczy tylko śpiewa. Po "ćwiczeniach" na Japońskiej trasie spodziewam się mistrzostwa wykonań i wypłukania wszelkich wątpliwości co do jej kandydatury na wokalistkę w NW:)

Musimy jednak pamiętać, że oprócz doskonałego wokalu, Floor "musi" się wpasować w emocjonalną atmosferę w zespole.

Czy to wszystko się uda- mają dużo czasu:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiejsza setlista w Nagoya:

 

1. Crimson Tide

2. Dark Chest of Wonders

3. Wish I Had an Angel

4. She is My Sin

5. Ghost River

6. Storytime

7. I want my tears back

8. Nemo

9. Last of the wilds

10. Bless the child

11. Romanticide

12. Amaranth

13. Over the Hills and far away

14. Song of Myself

15. Last Ride of the day

16. Imaginaerum

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i już mamy więcej piosenek z Imaginaerum. Widzę też, że zrobili zamiankę Ghost love score na Song of myself ... najlepiej jakby obie piosenki grali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.