Jump to content
beatag60

Imaginaerum World Tour- koncerty

Recommended Posts

A ja uważam, że Floor na tą chwilę jest zdecydowanie lepsza od TT do piosenek Nightwisha. Tarja, piosenki Nightwisha zaczęła tylko "śpiewać" wg. mnie od płyty Wishmaster. Wcześniejsze płyty Oceanborn i Angel fall first jakoś lepiej brzmiały. Może uderzyła jej sława do główki ? Nie wiem.

Floor na tą chwilę może nie ma takiej wielkiej skali jak TT ale śpiewa te piosenki jakoś tak "cieplej" :) i pasuje mi do muzyki którą Thomas i spółka grają. Tylko, żeby "Rada Nightwishowego Posiedzenia Do Spraw Wyboru Wokalistek" znowu czegoś nie odwaliła jak to było z Anette...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

megatherion, święte słowa;) Floor genialnie odnalazła się w klimacie NW, bije od niej ciepło i elegancja. Ma wszystko co trzeba: wokal, prezencje i ogólnie przyswajalny "metalowy wizerunek".

Również bardzo podobają mi się jej interpretacje kawałków kapeli, i pomyśleć że laska oczarowała nas z "doskoku":)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lubię Anetkowe GLS :)

Ja też, jest piękne :) Nettie ma głos jaki ma, ale w śpiew wkłada mnóstwo pasji i za to ją uwielbiam ♥

 

Dzisiaj(tj. wczoraj) postanowiłem przełamać się i posłuchać GLS z Floor. Szczerze mówiąc, końcówka zniszczyła mi słuch, moc, energia, siła, kosmos!

Mimo to, dalej nie lubię Floor i nie widzę jej jako następczyni Anette.

Mam identyczne odczucia - Floor jest dobra, ale Anette o wiele lepiej pasowała do obecnego klimatu kapeli. A i wizerunek na ostatniej trasie był genialny, wiele symfo - metalowych wokalistek mogłoby z niej brać przykład :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

megatherion - ciężko porównać Tarję i Floor :) Dysponują dwoma różnymi wokalami. Oskar - popieram Cię w zupełności! Imaginaerum jest tylko i wyłącznie dla Anette. Aż mi przykro, że już nigdy nie usłyszę Scaretale w oryginale. Ale dalej? Floor uwielbiam za to, co czyniła w After Forever. Czysty geniusz. i serio - wolę słyszeć ją w starszych kawałkach niż w tych z Anetkowej Ery. Nowa, czwarta wokalistka? I tak i nie. Nie, bo zespół podzieliłby się jeszcze bardziej. Tak - bo chciałbym się dowiedzieć, jaka byłaby idea Tuomasa na dalszą twórczość Nightwish'a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że zadając to pytanie nie wychodzę na kompletnego ignoranta, ale czy ma ktoś przybliżoną chociażby listę piosenek, które Nightwish wykonywał mając w składzie Floor? Rzadko oglądam nagrania koncertowe i rzadko ich słucham, więc nawet nie wiem czy między listami koncertowymi są duże różnice, czy może za każdym razem grają to samo. Pytam, bo ostatnio sporo czasu spędzam szukając filmików na YT z Floor na wokalu (tak, wiem że właśnie sobie zaprzeczyłem :D ).

 

(i pomyśleć, że to mój ulubiony zespół, którego słucham od 2004 roku...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej aktualna :), nowe kawałki mogą dojśc najwcześniej w maju podczas koncertów w Japonii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki ;) To teraz, jak ten wątek nie jest już potrzeby, możeby go scalić z "Imaginaerum World Tour- koncerty"? Inaczej będzie tylko forum zaśmiecał :)

 

 

Jak ktoś natrafił na YT na "7 Days to the Wolves" z Floor w dobrej jakości audio to będę wdzięczny za linka.

 

Nie mam już "Dark Passion Play", a to była jedna z niewielu piosenek, których często słuchałem i jestem ciekaw jak radzi sobie z nią Floor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki ;) To teraz, jak ten wątek nie jest już potrzeby, możeby go scalić z "Imaginaerum World Tour- koncerty"? Inaczej będzie tylko forum zaśmiecał :)

 

Okay, wątki już scalone :)

 

Jak ktoś natrafił na YT na "7 Days to the Wolves" z Floor w dobrej jakości audio to będę wdzięczny za linka.

 

 

, w dobrej jakości chyba nie ma, lepszej niż taka nie widziałem.Aczkolwiek słychać że Floor świetnie sobie radzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tak! Ktoś sceptyczny by się uczepił, że niecały rok temu u nas byli, jednak być może nie będzie już szansy zobaczyć Nightwisha z Floor na żywo! Żywię wszelkie nadzieje, ale wątpię, aby wcisnęli jeszcze Polskę w trasę Imaginaerum (wiem, że to nie od zespołu zależy, wieem...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostało kilka dni do kontynuacji trasy Imaginaerum.

Czekam i odliczam, żeby znów popatrzeć na zespół w "akcji". Ciekawa jestem czy Floor znów zaskoczy nas jakąś genialną interpretacją jak GLS. Co dołączą do setlisty? Co fajnego wydarzy się w trasie trwającej aż do sierpnia? Cieszę się bardzo, że to już nie długo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też nie mogę się już doczekać. Mam nadzieję, że dodadzą coś nowego do setlisty ( ale GLS ma zostać! ). Będę śledzić na bieżąco nowe filmiki i zdjęcia. Czekam na pozytywne wrażenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za wulgaryzmy, ale ja pierd*le co to ma być?! Floor wymiata *.* Nie dość, że jest śliczna, to jeszcze głos.

W ogóle

gęsia skórka, co mi się rzadko zdarza ;o

Wow, szacun.

 

I w końcu "pozbyli się" Anette!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, że nie lubię Floor, to uważam, że DPP i starsze dobrze jej idą. Anette lepiej wpadała w ucho i jakoś tak "od serca" śpiewała utwory z Imaginaerum.

Póki co wróciła do mnie miłość do Tarji po sobotnim Beauty and the Beat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak min. reklamują NW w Japonii:

hBKGr

Dziś pierwszy koncert- nie mogę się doczekać fotek i relacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAA wdech wydech :)

 

She is my sin, Bless the Child i ROMANTICIDE ♥

 

swoją drogą ciekawe jak wygląda wersja z Troy'em w BtC, czekamy na filmiki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrzę, że przewaga piosenek Tarji. Całkiem niezła setlista :) Tylko zamiast Amaranth możnaby dać coś innego... Np. Scaretale :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę doczekać się pierwszych filmików i pierwszych hejtów :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwie piosenki z IM? Ta płyta zasługuje na coś więcej... :< Na przykład takie 'Ghost River" albo 'Scaretale"... Albo SOM. No ale GLS i Ever Dream... Ogólnie setlista bardzo fajna, ciekawe czy będą kombinować czy zostanie taka (lub bardzo podobna) na całą Japonię

Share this post


Link to post
Share on other sites

To właśnie dziwne, że na trasie promującej IM są tylko dwa utwory z IM... Podejrzewam, że to celowy zabieg by pokazać fanom, że w końcu mogą usłyszeć stare piosenki. Czuję, że szanse na to by Floor została rosną!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.