Jump to content
Adrian

Tarja

Recommended Posts

I znowu, jak to ze mną i albumami Tarji bywa, zapętliłam jeden utwór. Na poprzedniej płycie było to 'Lucid Dreamer", a tu "House of Wax". Te dramatyczne solówki dają życie ♥ 

ALE! 

Wyszukałam tytuł, bo nie byłam w stanie wyłapać ze słuchu kawałka tekstu i chciałam znaleźć tekst. I okazało się, że House of Wax to cover. Pewnie wiedzieliście o tym od wieków, ale ja z reguły McCartneya nie słucham, nie moje klimaty, dlatego nie wiedziałam. 

Cóż. Jedyna ciekawa kompozycja na albumie, ciekawy, inny niż wszystkie zwykłe teksty Tarji tekst, te solówki... No i  to cover. Ehh. A już myślałam. Jednak wersja Tarji jest o wiele bardziej dramatyczna i wyrazista, teraz słucham obu na przemian i szczerze nie wiem którą wolę :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy album Tarji pozytywnie mnie zaskoczył ,moimi ulubionym numerami jest Goldfinger w którym zakochałem się od pierwszego odtworzenia ,drugim numerem który magluje w kółko jest House of Wax ,Tarja w tym numerze śpiewa w bardzo przejmujący sposób ,podoba mi się też An Emty Dream który moim skromnym zdaniem jest mroczniejszy od tego z filmu ,Moja ocena albumu to 9/10

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po jednym przesłuchaniu stwierdzam, że album słabiutki. Żaden utwór mnie nie powalił, wszystko jakieś takie średniawe. Tardża, why? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałam "The Brightest Void" już sześć czy siedem razy i uważam, że to dobry album. Znałam już wcześniej cztery zawarte na nim piosenki, więc wielu niespodzianek dla mnie nie kryła, a jednak utwory, które usłyszałam po raz pierwszy, wywarły na mnie wrażenie w większości pozytywne. Moim obecnym faworytem jest "Eagle Eye" (trochę przypominający "Naiad"), klimatyczny, melodyjny, zróżnicowany wokalnie. Tuż za nim "An Empty Dream" - równie piękny, emocjonalny, chwytający za serce. "House Of Wax" również spodobał mi się od razu. Dobrze, że Tarja sięga po covery i próbuje własnych aranżacji. Moim zdaniem dobrze jej to wychodzi, nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń. "Goldfinger" - utwór bardzo ciekawy, od razu nasunął mi skojarzenie z "In For A Kill", również w klimatach Bonda. Piękne zakończenie, które pokazuje siłę jej głosu. Jakoś najmniej do gusty przypadły mi "Your Heaven And Your Hell" i "Shameless". Nie czuję zbytniej sympatii do pana Monroe i uważam, że ich głosy średnio ze sobą współgrają. I  środek utworu... pusty, jakby nie było pomysłu na jego wypełnienie.

Podsumowując powiem tak. Tarji słucham już od dawna. Mam za sobą jej cztery wspaniałe solowe koncerty. Choć na początku ciężko było mi pogodzić się z myślą, że odeszła z zespołu, śledziłam jej solową karierę i wspierałam od samego początku. Po jej solowych rockowych krążkach nie oczekuję dynamitu ani brzmienia w stylu NW. Wystarczy mi, że Tarja wraca do starych utworów na koncertach, na których tworzy naprawdę fantastyczną atmosferę. Tym, którzy jeszcze nie byli, serdecznie polecam. Taki koncert to wyjątkowe przeżycie. A Tarja niech pozostanie sobą i tworzy muzykę, którą dyktuje jej serce. To przecież jest najważniejsze :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawości przesłuchałam w drodze z pracy. Większości kawałków nie dosłuchałam nawet do końca, przełączałam po ok. dwóch minutach. Jakoś do mnie to nie przemawia...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Już niebawem nowy singiel. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Hellfest Tarja wykonała Ever Dream oraz Slaying The Dreamer ♥ Czy mi się wydaje czy między utworami słychać solówkę z Tutankhamen? ♥ Jak oceniacie?

 

Tak. W zasadzie to były cztery utwory jako medley, tutaj jest całość. :)

 

[video=youtube]http://youtu.be/AgDhUayvN00

Share this post


Link to post
Share on other sites
Innocence zapowiada się super :).

To link do całej piosenki

http://sibrock.ru/tarja-turunen-the-shadow-self/

Słucham jej od poniedziałku :D


Na Hellfest Tarja wykonała Ever Dream oraz Slaying The Dreamer ♥ Czy mi się wydaje czy między utworami słychać solówkę z Tutankhamen? ♥ Jak oceniacie?

 

Tak. W zasadzie to były cztery utwory jako medley, tutaj jest całość. :)

 

[video=youtube]http://youtu.be/AgDhUayvN00

Wiem, wiem, ale jak dodawałam tego posta to nie było wtedy tego filmiku na YT :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Dziś premiera video do singla "Innocence"! Przyznam się szczerze, że miałam ten utwór przedpremierowo już od kilku dni i do tej pory nie mogę wyjść z zachwytu - arcydzieło ♥ A wam jak się podoba?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest świetne :)

To chyba jedna z najlepszych piosenek Tarji.

I do tego ten teledysk... Skłaniający do myślenia. Jeszcze Tarja jako obrońca dzieci, chyba najfajniejszy moment.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singiel dobrze rokuje na przyszłość. W ogóle jedna z lepszych piosenek Tarji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądziłem, że Tarja w swej solowej twórczości zatrzyma mnie na dłużej. Przesłuchałem "The Brightest Void" raz i póki co ten raz mi wystarczy. Próbowałem podejść drugi raz do utworów, które polecacie, ale to nie zabanglało.

Przesłuchałem nowy singiel i cóż... słucham go codziennie w drodze do pracy i po pracy. Jeden z najlepszych utworów Tarji i wg niektórych recenzji są jeszcze ciekawsze na płycie. Jednym słowem: warto poczekać, może będziemy pozytywnie zaskoczeni? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, tak, podoba mi się. Nie myślałam, że Tarja przykuje czymś moją uwagę na dłużej. Do tej pory z wszystkich jej utworów lubiłam tylko "I walk alone". Cała reszta... Meh. Rozczarowująca. No właśnie taka meh. "No bitter end" było jednym wielkim zawodem. Z tego powodu nie słuchałam "The Brightest Void" i dlatego też do "Innocence" podeszłam sceptycznie. Ku mojej radości - niepotrzebnie! Utwór ma "to coś", jest naprawdę dobry, chwyta za serce. Teledysk wzruszył mnie niezmiernie, wywołał kilka łez.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o przemówieniu Tarji przed wykonaniem medleya utworów NW z Hellfest?

https://www.youtube.com/watch?v=I6yrzBdxKV0

 

"Dawno, dawno temu,

Wiele, wiele, wiele lat temu byłam w zespole

I pewnego dnia postanowiłam opuścić ten zespół

I pozwolili mi odejść

Wznoszę swój niewidzialny kielich ku przeszłości"

 

Teoretycznie rzecz biorąc to, mimo ironii, Tarja się nie myli. Faktycznie postanowiła opuścić zespół (dopiero po nagraniu następcy Once), ale zespół "pozwolił" jej odejść wcześniej... :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że pomimo tego burzliwego, nagłego rozstania z zespołem, Tarja patrzy teraz na to wszystko z perspektywy czasu i z dystansem. Przecież te wszystkie lata to był piękny okres w jej życiu, niesamowita muzyczna przygoda, wiele sukcesów, wspaniała publiczność i przede wszystkim zdobycie olbrzymiej popularności w branży. Teraz ma własną markę, z powodzeniem tworzy solowy repertuar, a w głębi duszy może zrozumiała, że podwaliny pod to wszystko uzyskała właśnie występując i stawiając pierwsze kroki w zespole Nightwish. Zabolało mnie trochę, że właśnie w takich okolicznościach się rozstali. Ale "nie ma tego złego". Wszystko się jakoś ułożyło, każdy poszedł w swoją stronę i w tej chwili wszyscy realizują się muzycznie z wielkim sukcesem. Myślę, że Tarja nie żywi już takiej urazy w kierunku dawnych kolegów z bandu. Wydaje mi się, że najlepszym przykładem na to, jest właśnie wiązanka przebojów Nightwish, którą wykonuje podczas swojej obecnej trasy. Poradziła sobie z przeszłością i teraz czerpie z niej to, co najlepsze :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo ciekawa, czy gdyby zespół zaproponował jej wznowienie współpracy (w sumie mało prawdopodobne) to czy przyjęłaby?

Jak uważacie?

 

 

I wracając do piosenek to z każdym przesłuchaniem No Bitter End brzmi coraz gorzej. Co innego z Innocence ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem bardzo ciekawa, czy gdyby zespół zaproponował jej wznowienie współpracy (w sumie mało prawdopodobne) to czy przyjęłaby?

Jak uważacie?

 

 

 

Szczerze mówiąc wątpię. Tarja nie raz podkreślała w wywiadach, że teraz w końcu może się rozwijać w takim kierunku w jakim zawsze chciała, lecz praca w zespole ją pod tym kątem ograniczała. Myślę jednak, że dla wielu fanów zespołu byłoby to spełnieniem marzeń. Uważam, że Tarja ma głos, Nightwish ma muzykę i wspólnie tworzyli coś wyjątkowego, pięknego. Osobno to już nie to samo. Trzy pierwsze studyjne płyty Tarji (My Winter Storm, What Lies Beneath, Colours In The Dark) mało mi się podobają, szczególnie pod względem muzyki. The Brightest Void mnie pozytywnie zaskoczyło, a 'Innocence' dało mi nadzieję, że The Shadow Self będzie jeszcze lepsze. Obydwie płyty zamówiłam jeszcze na długo przed premierą w ciemno i nie żałuję. Co do Nightwish, Imaginaerum było wspaniałym albumem, Endless Forms Most Beautiful mnie z lekka nudzi, podoba mi się z tej płyty zaledwie kilka piosenek, których słucham nałogowo. Może po tej długiej, powiedzianej przerwie zaskoczą mnie czymś bombowym. Jednak uważam, że wybór Floor na wokalistkę to był strzał w dziesiątkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Innocence to jest moim zdaniem top 3 utworów Tarji. Nie spodziewałem się czegoś tak dobrego, oby to nie był rodzynek na płycie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Brightest Void

 

Szczerze przyznam że ten album do końca mnie nie porwał, ale dodam, że czuję się pozytywnie zaskoczona jeśli chodzi o ten mini album. Można zauważyć, że Tarja próbuje czegoś 'innego' i 'nowego', myślę że nie ma w tym nic złego, w końcu trzeba poszerzać własne horyzonty. Mam kilka fav utworów na tym albumie, są nimi:

 

1. Your Heaven And Your Hell (ft. Michael Monroe) - bardzo energiczny, wręcz rockowy kawałek. Monroe dodaje tutaj charakteru, a ta harmonijka i miejscami klimat 'country'? Świetny!

2. Witch Hunt - mogliśmy już wcześniej usłyszeć na nagraniu na trasie Beauty & The Beat, ale w wersji instrumentalnej i klasycznej. Przyznam że bardziej porwała mnie wersja elektroniczna i przyznam że głos Tarji jak i muzyka, podtrzymują ten cały mroczny klimat, który mi się cholernie podoba. Bardzo mi przypomina zaśpiewany przez Amy Lee cover utworu 'With Or Without You', również w tym utworze elektronika odgrywa sporą rolę i mają podobny klimat.

3. Shameless - cóż mogę tutaj więcej napisać? Chyba nic. Kolejny rockowy i zwariowany numer jak dla mnie. Wpadł mi po prostu w ucho.

4. House of Wax - również w nieco mrocznym klimacie. Tak, tak, spodobał mi się.

 

To na tyle jeśli chodzi o tą EPkę.

 

The Shadow Self?

 

Przeczuwam, a jak już przeczuwam że coś może być 'dobre', to tak będzie. Już mnie przekonała obsada współpracująca przy tym albumie, Alissa? Within Temptation? Me gusta. Ostatni singiel i teledysk, zwalił mnie pozytywnie z nóg. Czuję że z pewnością pobije poprzednika, czyli Kolory. Bądźmy dobrej myśli.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj doszła mi długo oczekiwana paczka, a w niej koszulka z okładką singla "Innocence"! ♥ Jeśli ktoś chciałby kupić podobną to zapraszam na sklepik Winter Storm Poland - bardzo tanie koszulki i dużo wzorów do wyboru (ciągle nowe dochodzą). Ja jeszcze mam na oku, a dokładnie tą (która zresztą została dodana na moją prośbę):

 

https://winter-storm-poland.cupsell.pl/produkt/2284297-The-Brightest-Void.html

 

Nie przejmujcie się czarnymi ramkami - nie będzie ich widać po wykonaniu koszulki :> U mnie wiadomo, że ramka jest, bo tło okładki singla jest granatowe. Nie rozpisuje się już bardziej. Zapraszam zainteresowanych do sklepu (link poniżej):

 

https://winter-storm-poland.cupsell.pl/k/all

 

A oto moja koszulka :>

 

13599886_1642813156038082_5298789148341389054_n.jpg?oh=6cd911b7413db74ce94386fd0fead34f&oe=57FD678A13626374_1642813166038081_1973474052256826695_n.jpg?oh=ac133feeae1587dc0a139be1721d5cb6&oe=5833E56A

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.