Jump to content
Piotrek

Spotify

Recommended Posts

Widziałem że kilka osób wypowiadało się na temat Spotify w wątku o Last.fm, a że sam też się zapisałem to postanowiłem założyć nowy temat :)

 

Jak Wam się podoba, co Wam się nie podoba, itp? Standardowo ;)

 

Ja na początku zauważę że ostatnio zniknęło kilka spośród albumów moich ulubionych zespołów: dwa ostatnie krążki Xandrii, parę albumów Tristanii, widziałem też że nie ma już nic Van Canto. Ktoś wie dlaczego tak się stało? Wytwórnia wycofała?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zniknęło też 'Pariah's Child' SA. ;_;

 

A sam serwis jest fajny, tylko te reklamy - durne jak stado wielbłądów...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zniknęło też 'Pariah's Child' SA. ;_;

 

A sam serwis jest fajny, tylko te reklamy - durne jak stado wielbłądów...

 

Paula używa moich tekstów, +1000 do prestiżu.. :)

 

Naprawdę zniknęło? Niedawno je tam jeszcze widziałam, jakiś tydzień temu może. Ciekawe dlaczego to usuwają...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co mi się nie podoba? Reklamy. Głupie, denerwujące reklamy, które po chamsku wciskają się między piosenki. Jak można tak przerywać niewinnemu człowiekowi słuchanie... To okrutne ;____; No, i nie lubię jeszcze tego, że niektórych albumów tak bardzo NIE MA.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię Spotifaj, dużo rzeczy jest, ale jak by nie patrzeć to też dużo rzeczy nie ma. Chociażby krążków NW - są tylko DPP i IM. Reszta to single, a i tak tylko do czasów Once. Zgroza!

No i te reklamy. Reklamy, reklamy, wszędzie są ;_;

Przeszkadza mi też fakt, że jak sobie zapiszę playlistę to nie mogę jej słuchać offline. Szczególnie irytuje mnie to teraz, jak jestem na wsi i internet "czka", i nie mogę w całości wysłuchać tego co chcę.

 

Oczywiście, to wszystko można zlikwidować (w sensie że reklamy i odsłuchiwanie offline) za pomocą konta premium, ale kwota do płacenia co miesiąc wykracza poza moje miesięczne zarobki... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Invidia

A ile właściwie kosztuje konto Premium? Jakoś nigdy się nie zainteresowałem.

Co do tych starszych albumów (także np. AF) to racja. Dobrze że mam je w formie fizycznej i przegrałem sobie na dysk :)

 

Mnie irytuje fakt że "powiązani wykonawcy" są często niezbyt podobni do artysty z którym zostali powiązani. Na Last.fm jest to lepiej zrobione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba 30zł, ale prawdę mówiąc nie wiem skąd to wiem xD W każdym razie tanie nie jest.

 

Edit. Nie, 20zł, dokopałam się do tego teraz xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na YT są teledyski, na spotify jest tylko muzyka. Lubię Spotify, wpisuję sobie w wyszukiwarkę np. Samuli Edelman i wyskakują mi wszystkie jego piosenki ( lub prawie wszystkie) i mogę ich od razu słuchać. Są w jednym miejscu, na jednej stronie i to dla mnie ułatwienie. Na YT słucham piosenek bez przerwy tylko jak trafię na playlistę. Często jak czegoś szukam na YT pojawia się coś innego i wiele stron trzeba przerzucić, żeby się dokopać do tego czegoś i treść się powtarza. Jak mam czegoś szukać na YT to muszę mieć czas i cierpliwość, na Spotify jest szybciej. A jak czegoś nie ma to nie ma, cóż wszystko ma swoje ograniczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię Spotify , ale są trzy rzeczy , które mnie w nim wkurzają : po pierwsze reklamy , po drugie , że nagle wywala mnie do sesji offline i usuwa mi całą kolejkę odtwarzania ( a zawsze mam z tego 70 utworów i później szukaj je wszystkie od początku ) , a po trzecie , że usuwają nagle albumu i dodają je z powrotem po tygodniu ( tak było z Alestorm , dopiero wczoraj wrzucili wszystko z powrotem :dodgy: ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

God Bless Spotify, a mówiąc poważnie, streaming jest bardzo istotną alternatywą dla innych sposobów słuchania muzyki. Co prawda stawki płacone muzykom mogą przyprawić o homerycki śmiech, ale jak to mówią "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu".

Jeśli Spotify, to tylko aplikacja desktopowa, która pozwala przeciągać pliki z dysku i łączyć je z wirtualnymi bibliotekami, asymilując w ten sposób winamp tudzież foobar. Natomiast web player nie przesyła odtworzeń na last fm (chyba, że coś się zmieniło?, nie jestem na bieżąco). Jeśli chce się używać tylko w przeglądarce, lepszym wyborem wydaje się wtedy Deezer.

 

Plusem Spotify jest też aplikacja na tablety i telefony, przydatna rzecz.

 

p.s Dla osób, które mają limitowany internet: 1h słuchania –100MB.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten program bardzo mi się podoba, fajnie się opisuje utwory tak łatwo jak w WMP, ale jednak tam miałem po grupowane w albumy czy artystów tu muszę mnóstwo plejlist robić co trochę jest nie spoko, ale nic. Foldery plejlist bardzo spoko. Po tej jak to sobie nazwę aktualizacji na czarnego skina to wywaliło opcję oznaczone gwiązdką, to było bardzo spoko. Już nie pamiętam poprzedniego interfejsu, w tej wersji jest spoko że mogę sobie dodać album klikając plusik. W tym momencie nadgania WMP co jest git, ale jednak za mało jak dla mnie. Ale za to łatwy dostęp do piosenek jest bardzo dużym plusem. Wymagania od użytkowników są jak dla mnie malutkie. Ja muzykę mam na dysku więc nie trafiam na reklamy często :). Ale jeśli chodzi o androna to słabiutko. Nie, że kolejność losowa (zrobię sobie klimatyczną playlistę i mi to obojętne), tylko jakaś pamięć przy odtwarzaniu w radiu, to jest akurat lipa.

Zrobię takiego małego offa. W kwestii radio, gdzie sobie można coś poszukać nowej muzy (na podstawie jakiś tam podobieństw) wole Jango jest na androna, ale nie mogę ogarnąć skroblowania co mi przeszkadza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy jest jakaś możliwość poprawiania pisowni źle opisanych na Spotify albumów albo tytułów? Zwykle kończy się na tym że klikam na odpowiednią opcję na stronie utworu na Last.fm, ale to działa chyba dopiero po tym jak zagłosuje odpowiednio dużo osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy jest jakaś możliwość poprawiania pisowni źle opisanych na Spotify albumów albo tytułów? Zwykle kończy się na tym że klikam na odpowiednią opcję na stronie utworu na Last.fm' date=' ale to działa chyba dopiero po tym jak zagłosuje odpowiednio dużo osób. [/quote']

Nie ma takiej opcji bezpośrednio w Spotify. To artyści/wytwórnie odpowiadają za poprawność pisowni swoich tytułów.

Swego czasu miałem problem z TSFH. Thomas i Nick podpisywali swoje utwory jako:

- Two Steps From Hell

- Thomas Bergersen, Two Steps From Hell

- Nick Phoenix, Two Steps From Hell...

 

W ten sposób z jednego wykonawcy zrobiło się 3. Zgłosiłem poprawkę do Last.fm, żeby scrobblowało ich jako TSFH i po jakichś 2-3 miesiącach zaakceptowali to. Oczywiście wiele osób po drodze to zgłaszało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja tak miałam z Omnią. Na "Musick and Poetree" połowa piosenek była Omnii, a połowa jakiegoś "OMNIA-Poetree", i z jednego zespołu wychodziły mi dwa ._. Też to zgłaszałam, ale nie wiem, czy cokolwiek się zmieniło, podejrzewam, że nie, bo pewnie takich zgłoszeń było niewiele. W ogóle to muszę kiedyś reaktywować mojego porzuconego lasta... Albo zrobić nowego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używałem spotifaja ale przestałem, bo przez reklamy szlak mnie trafiał....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spotify, jest jak sklep, tam opisów nie można pewnie zmienić. A tak to co za różnica, ważne aby wykonawca dostał kase i tyle mnie interesi :)

 

Jeśli chodzi o opisy, to raczej tylko na zwykłych programach. Jeśli macie problem to lepiej mieć je na kompie i samemu ogarnąć nazwy. Last.fm skrobluje wam to co jest uzupełnione w każdej mp3, zazwyczaj nie ma autokorekty. Tylko wada w tym czy to trafi do wykonawcy, jak zrobicie po swojemu uzupełnienie.

 

A te podwójne zespoły to właśnie wiele jest takich na spotify, jak by uwzględniali wielkość znaków, to by było inaczej. Pewnie wiele osób to zauważyło. Ja miałem taki przypadek z Perfect i Ira, nie wiem czy dalej ten problem występuje. No cóż nikt nic nie poradzi na to, że nie trafią się podobne nazwy wykonawców, bywa. Ale to już sprawa firmy chyba wiedzą czyje są te utwory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Spotify wkurzają mnie reklamy. Jak można wrzucić reklamę w środek płyty? Barbarzyństwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamy to niestety część darmowego konta. Jak ktoś może, to brać konto premium, bo w sumie drogo nie jest :)

Chyba nie ma znaczenia czy to album, to chyba zależy od ilości piosenek od poprzedniej reklamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponoć są programy w sieci, co są w stanie usunąć reklamy, ale mi jakoś specjalnie reklamy nie przeszkadzają. Nie liczyłem dokładnie, ale chyba gdzies tak co 6-7 utworów są - da się przeżyć ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Najciekawiej" jest jak reklama wchodzi między 2 utwory, które na płycie płynnie przechodzą jeden w drugi. Kiedyś sie zdarzyło że reklama wskoczyła mi między "Tyven" i "Sankarihauta" Moonsorrow. Jak ktoś zna te 2 utwory i wie jak wygląda przejście między nimi, to chyba może się domyślić jaki był skutek :lol:

A reklamy samego Spotify (czyli wersji premium) są dla mnie znacznie mniej denerwujące i inwazyjne niż reklamy różnych firm zewnętrznych. Te to zmuszają mnie do zdjęcia słuchawek... Zauważyliście, że jak ściszycie dźwięk poniżej pewnego pułapu to reklama też się zatrzymuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.