Jump to content
Piotrek

Spotify

Recommended Posts

Zauważyliście' date=' że jak ściszycie dźwięk poniżej pewnego pułapu to reklama też się zatrzymuje? [/quote']

Tak, dlatego wyciszam reklamy w głośnikach, nie w Spotify. :)

 

Jeśli wejdziecie w "Kolejkę odtwarzania" i z góry wybierzecie zakładkę "Historia" to wyświetlą Wam się wszystkie przesłuchane utwory i... reklamy. :) Tylko w nie nie klikajcie, bo się odtworzą i nie można ich przełączyć. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jaja :D reklamy w historii, a zastanawiałem się nad tym jak to wpłynie na last.fm.

A co do wyciszania można je wznawiać i nic nie słychać :), ale to i tak jest uciążliwe :/

 

Co do innych dystrybutorów to deezer jest o wiele gorszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie korzystacie z aplikacji Spotify na kompie? Ja używam web playera i adblock mi blokuje ładnie wszystkie reklamy :P a na telefonie reklamy są do przeżycia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orientujecie się czy jest spotifaj na system bada? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyliście' date=' że jak ściszycie dźwięk poniżej pewnego pułapu to reklama też się zatrzymuje? [/quote']

Tak, dlatego wyciszam reklamy w głośnikach, nie w Spotify. :)

 

Masz na myśli jakieś zewnętrzne głośniki? Bo wyciszenie ich w wewnętrznym głośniku laptopa skutkuje zatrzymaniem odtwarzania reklamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz na myśli jakieś zewnętrzne głośniki? Bo wyciszenie ich w wewnętrznym głośniku laptopa skutkuje zatrzymaniem odtwarzania reklamy.

Tak, dokładnie chodziło mi o te zewnętrzne. Również zauważyłem, że Spotify pauzuje reklamy, więc to jedyny sposób, żeby nie musieć słyszeć o "Spotify Premium", albo mojej nowej-znienawidzonej reklamy "Powiedz to piosenką".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj Spotify zaskoczyło mnie reklamą po chińsku, albo w jakimś podobnym tonalnym języku :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie to samo :D I jeszcze ze trzy czy cztery razy męczyli mnie reklamą jakichś Curly Heads.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest wersja spotify na Samsunga wave 533 z systemem bada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnimi czasy miewam rzadsze reklamy, ale jak już się pojawiają to trzy pod rząd. Najgorsza jest ta promująca playlisty. Ta muzyka i głos lektora budzą niepokój!!!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnimi czasy miewam rzadsze reklamy, ale jak już się pojawiają to trzy pod rząd.

Mhm, zUo. Chociaż, może i lepsze to, niż pojedyncze reklamy włączające się co chwilę.

- Słuchasz świetnej piosenki?...

- TAK. A TY MI PRZERYWASZ.

Btw, kiedyś była taka całkiem fajna reklama na spotifaju, taka, no... "To ja, ten niezwykle irytujący głos reklamowy..." - pamiętacie? Nawet ją lubiłam, przynajmniej była z jajem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś powiedzieć, jak wstawiacie utwory ze spotify na forum? Wujek google nie był w stanie udzielić mi odpowiedzi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak:

[spotify ]link ze spotifaja[/spotify]

;)

(Bez tej spacji, ofc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, nie wpadłam na to... Dzięki za oświecenie, Milla! :D

 

Teraz mogę zasypać forum spotifajem :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie rok temu za radą Maćka zainstalowałem sobie Spotify. A oto małe podsumowanie na podstawie Last.fm. Co prawda nie używałem wyłącznie Spotify do odtwarzania muzyki, ale większość szła stamtąd. Wytłuszczonych wykonawców zacząłem słuchać dopiero w ciągu minionego roku po sugestii Spotify.

Najczęściej odtwarzane zespoły/wykonawcy:

1.Therion

2.Epica

3.Amaranthe

4. Xandria

------------ (czyt: duży odstęp ;) )

5.Nebelhexë

6.Teräsbetoni

7.Nightwish

8.After Forever

9.Hagalaz' Runedance

10.Falkenbach

 

I jeszcze kilku wykonawców, których zacząłem słuchać dopiero w tym roku za sprawą Spotify:

Lyriel

Echoes of Eternity

Agathodaimon

Limbonic Art

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham muzyki praktycznie tylko poprzez Spotify, ale zauważyłem coś niepokojącego. Zaczynają masowo znikać albumy, przestają być dostępne w naszym kraju (albo w ogóle). Głównie są to zespoły z pod bandery Nuclear Blast - czyżby wytwórnia jednak traciła na streamingu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam moment, kiedy NW, z jakiejś okazji, wrzuciło (albo ktoś wrzucił utwory NW) na Spotify. Całą dyskografię. Ale to było przez bardzo krótki czas, teraz nawet chyba nie ma Once....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi, myślę, że jednak będą tracić więcej, jak powyrzucają te albumy ze Spotify. Bo wtedy człowieki przeniosą się na jeszcze bardziej niedochodowe YT, albo zaczną piracić, i co? Pewnie zarobki ze Spotify nie są wielkie, ale to zawsze coś. Tak myślę. Trzeba się zapytać kogoś z Nuclear Blast. :D

Od NW Im niedawno znikło, zostało chyba tylko DPP i "Made in Hong Kong"... Spotifajowa dyskografia NW zawsze była mocno wybrakowana. Ostatnio przez moment nie było też "The Life And Times Of Scrooge", zauważyliście?

 

 

 

...Wiecie co, wyszukałam sobie właśnie w Spotify Nightwisha, a tam oprócz standardowego DPP i Hong Kongu widzę SS, EoaE, "Once", "Imaginaerum The Score", jakieś dziwne "The Sound Of Nightwish Reborn" i "Nuclear Blast Presents Nightwish Bonus"... Czo tak się te albumy rozmnożyły nagle? o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albumy znikają, ale wiele z nich szybko wraca (kwestia kilku tygodni). Trzeba sobie tylko ustawić "obserwowanie" danego wykonawcy i wtedy w powiadomieniach wyświetla się informacja, że płyta jest znowu dostępna.

 

Mam wrażenie, że spotify stosuje system rotacyjny, umieszcza pewne albumy, potem zabiera i daje inne, za jakiś czas znowu wrzuca te wcześniejsze. Przykładowo: z Nightwish teraz dali Once, a skasowali Imaginaerum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z końcówką 2014. i początkiem 2015. zniknęło też Pariah's Child i wróciło z Ecliptica: Revisited kilka dni temu. Myślałam, że to może ma jakiś związek z biurokracją; wiecie, rozliczenia na koniec roku i te sprawy... Ale przy takich obrotach, jakie ma Spotify, to raczej bezsensowna hipoteza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawialiście się kiedyś, ile spotify płaci artystom? Podobno standardowa obecnie stawka to 0,006 euro za jedno odtworzenie utworu (niezależnie od jego długości). Zatem 167 odtworzeń kawałka daje 1 euro. Album przeciętnie składa się z 10 kawałków, czyli odtworzenie 167 razy całego albumu (1670 pojedyńczych odtworzeń), daje artyście 10 euro.

 

Jeśli przeciętna cena płyty to ok 50zł (powiedzmy, że 12 euro), to żebyśmy się mogli poczuć, tak jakbyśmy zapłacili w sklepie za album, to potrzeba ok. 2000 odtworzeń danego artysty w naszej muzycznej bibliotece. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe jak to się przekłada na ich zyski... No bo mają pewnie sporo kasy z kont premium (u nas się to nie opłaca, ale dla przeciętnego Brytyjczyka czy Niemca nie są to duże pieniądze), trochę z reklam...

 

Maćku, a możesz podać źródło tych danych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wam też Spotify co jeden-dwa utwory wciska dwie reklamy, jedną od jakiegoś typka, którego nie znam, i jedną od Meghan Trainor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie te reklamy są mega irytujące np. pojawia się reklama gazu albo odnośnie badań jakie warto zrobić. Ale reklamy są nie regularne: czasem pojawiają się co 2-3 utwory, a czasem jest tak, że mogę przesłuchać całą płytkę bez przeszkód.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.