Jump to content
beatag60

Wakacje 2014

Recommended Posts

Brakuje mi tego tematu w te letnie upały, komu też to pisze:)

Wakacyjne podróże: wypoczynek, odwiedziny bliskich czy wyjazdy za "chlebem"?

Piszmy o swoich wakacyjnych planach:

-o tym co się udaje zrealizować i jakie wrażenia?

-gdzie warto pojechać i co zobaczyć?

-gdzie najlepiej "nogi nie stawiać" i dlaczego?

ogólnie jak spędzacie wakacje/urlopy 2014?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spędzam ubogo, do jedynie wybieram się do ciocia na wieś, na 11 dni. A potem na wyjazd integracyjny z liceum, ale obowiązkowy xD

Chciałabym do Finlandii, tam jest chłodno, a nie to co tutaj :<

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spędzam ubogo, do jedynie wybieram się do ciocia na wieś, na 11 dni. A potem na wyjazd integracyjny z liceum, ale obowiązkowy xD

Chciałabym do Finlandii, tam jest chłodno, a nie to co tutaj :<

Invi i jej Cioć :P

Też chcę do Finlandii. Ewentualnie Szwecja, Norwegia, Islandia... Gdzieś, gdzie bym się nie rozpływała w słońcu ;-;

 

Ja byłam nad j. Blanki (to gdzieś blisko Mańka i jego Dobrego Miasta :>), nie wiem, co będę robiła przez resztę wakacji... Pewnie oprócz włóczenia się rowerem po okolicy, jakichś jednodniowych wyjazdów nad zalew czy jezioro i może wypadów do Bstoku spędzę je siedząc aktywnie w domu na dupie. Może wreszcie trochę pouczę się gry na gitarze, bo leży gdzieś tam w kącie, taka porzucona i samotna... Coś się wymyśli.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invi, każda wiocha to "sielsko anielsko"- co to za miejscowość? serio nie ma tam nic godnego opisu? wyjazd integracyjny?- napisz o nim?

Milla, gdzie jest jezioro Blanki? byłaś tam pierwszy raz- opisz je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie tam, gdzieś w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Blanki

Jezioro jak jezioro, na Mazurach i Warmii ich pełno i są do siebie dosyć podobne, nie ma co opisywać :P Mam jakieś zdjęcia... No, prawdę mówiąc, to narobiłam ich bardzo wielce dużo. Tylko że wiele jest jakichś za jasnych, nie wiem, czemu wychodzą takie prześwietlone (chociaż nie robię pod słońce), ale dzieje się tak bardzo często. Ten aparat jest dziwny... Także ten, będę musiała wreszcie powybierać z tego pierdyliarda fotek parę godnych uwagi, to Wam pokażę. Mam tam jeszcze takie z jednego czerwcowego spaceru, które też mogłabym wrzucić... Eee, teraz mi się nie chce. Jutro. Odkładam to od dawna, ale tym razem to już na pewno będzie jutro... ;-;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje wakacje, chociaż nigdzie nie jadę (oprócz tego, że do babci prawdopodobnie we wrześniu. Ha! Bo mogę :>), są bardzo zajęte. Wszystkim. Kończę robić prawko i jeśli dobrze pójdzie, to na początku sierpnia będę już miała plastik w rękach. Yay! :)

Poza tym, w przerwach od jeżdżenia samochodem i zdawania niepotrzebnych egzaminów, ćwiczę trochę styl, tworząc różne wątpliwej jakości dzieła, opowiadania i takie tam. Czysta grafomania, ale cieszy :)

I chodzimy sobie ze znajomymi na basen, co drugi dzień prawie jeździmy do Opola, bo w Strzelcach nic nie ma i nawet do biblioteki trzeba jechać. Ale jak się już jedzie, to na cały dzień, na kawę, nad rzekę poleżeć i tak dalej :)

I jutro idziemy do teatru, bo coś grają i my musimy tam być. Sezon ogórkowy nam niestraszny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyjazd integracyjny w szkole - będziemy spać w internacie dla chłopców, nothing special.

 

Wieś - Samocice - sama w sobie nie jest niczym, ale niedaleko jest wieś Zalipie, ze swoją tradycją malowania kwiatów na WSZYSTKIM. Serio.

 

zalipie.jpg

 

Przejeżdżamy tamtędy z ciocią często. Każdy dom jest tak wymalowany. Ciekawie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalipie jest śliczne. Przynajmniej tak na zdjęciach wygląda. Muszę się koniecznie tam przejechać kiedyś :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalipie nie tak daleko ode mnie- kuszące:)

Sami, aktywnym wakacjom ze znajomymi zawsze/często towarzyszą ciekawe wydarzenia- jakby co, "my" też lubimy się śmiać?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spędzam ubogo, do jedynie wybieram się do ciocia na wieś, na 11 dni. A potem na wyjazd integracyjny z liceum, ale obowiązkowy xD

Chciałabym do Finlandii, tam jest chłodno, a nie to co tutaj :<

Invi i jej Cioć :P

Też chcę do Finlandii. Ewentualnie Szwecja, Norwegia, Islandia... Gdzieś, gdzie bym się nie rozpływała w słońcu ;-;

 

Ja byłam nad j. Blanki (to gdzieś blisko Mańka i jego Dobrego Miasta :>), nie wiem, co będę robiła przez resztę wakacji... Pewnie oprócz włóczenia się rowerem po okolicy, jakichś jednodniowych wyjazdów nad zalew czy jezioro i może wypadów do Bstoku spędzę je siedząc aktywnie w domu na dupie. Może wreszcie trochę pouczę się gry na gitarze, bo leży gdzieś tam w kącie, taka porzucona i samotna... Coś się wymyśli.

 

Polecam gitarę! A w razie problemów z nauką oferuję pomoc.

 

A moje wakacje będą wyglądały zapewne w następujący sposób:

- siedzenie w domu

- spotkania z Taiteiliją i znajomymi

- zastanawianie się czy przyjmą mnie na na studia

- szukanie mieszkania w Gdańsku

- gra na gitarze i basie (ostatnio częściej na basie), słuchanie muzyki, pisanie opowiadań, czytanie książek

 

Wyjazdów na dłużej raczej nie planuję.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już byłem na urlopie pracowniczym, remontujemy domek na działce nieopodal Nowego Dworu Gdańskiego, w miejscowości Marzęcino. We wrześniu znowu mam zamiar wyjechać nad morze, do Gdyni (którą uwielbiam od szczeniaka). W międzyczasie zapewne wyskoczę kilka razy w góry (Beskid Śląski) w okolice Wisły jako, że mam niedaleko. Planowałem jeszcze Londyn ale to pewnie jakoś na jesień wypali.

@Invidia - to Zalipie to gdzieś na Śląsku (dolnym czy opolskim) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cameloth, że Gdynia jest piękna to wiem- byłam parokrotnie. Ciekawi mnie gdzie tam spędzasz czas, bo odwiedzanie tych samych miejsc wiąże się z ulubionymi opcjami- jakie więc one są? A Londyn polecam, polecam Anglię- raj dla człowieka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie mam kilka planów i jak na razie niewiele robię więc:

-pojechanie na wieś na dwa tygodnie z całą rodzinką do cioci (Mówiono mi , że ciocia kupiła kaczki ^_^ będzie co straszyć )

-chodzenie na koncerty na Bocheńską Scenę Letnią

-wyjazd do Krakowa i gdzieś jeszcze

- zamawianie połowy rzeczy z sklepów internetowych

-ogarnięcie artystyczne , czyli książki , pisanie , rysowanie itd. , a także ta nieszczęsna gitara z którą w sobotę pójdę na drugą lekcje

- rozwalenie pokoju (kupiłam klosz do lampy z sowami ^_^ ) , czyli malowanie ścian itd.

I pewnie coś jeszcze , ale akurat zapomniałam ( na całe szczęście w te wakacje nie ma żadnego ślubu :P ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aniu, a gdzie ta wieś cioci? byłaś już tam? napisz co jest ciekawego w jej okolicy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aniu, a gdzie ta wieś cioci? byłaś już tam? napisz co jest ciekawego w jej okolicy?

 

Zawsze tam jeździmy w wakacje :) .Wieś nazywa się Kopcie , znajduje się na Podkarpaciu ( pół godziny od Kolbuszowej ) . W sumie w okolicy nie ma nic specjalnie ciekawego takie odludzie ,ale położenie domu cioci jest genialne , z jednej strony pola , z drugiej rzeka , a dokoła las ^_^ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że Podkarpacie jest przepiękne: najdziksze tym samym najbardziej malownicze miejsca w Polsce. Ogromnie lubię je odwiedzać. Absolutnie preferuje góry: Karpaty jedne z moich faworytów:) Cenne jest to odludzie, jak piszesz Aniu- większość mieszczuchów marzy o nim:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Invidia - to Zalipie to gdzieś na Śląsku (dolnym czy opolskim) ?

 

Wciąż Małopolska, na wschód od Krakowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cenne jest to odludzie, jak piszesz Aniu- większość mieszczuchów marzy o nim:)

Jak lubicie malownicze wiejskie zadupia, to zapraszam do mnie, nie miałabym nic przeciwko takiemu zlocikowi na mojej działce przy ognisku :P Lasów, pól i odludnych miejsc ci u nas dostatek. Podlasie. Dziki Wschód.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emi, osobiście wezmę pod uwagę owe zaproszenie-więc się nie zdziw?;) W wakacje większość z nas ucieka od szumu miast i betonów- czekam na Wasze kolejne polecane i sprawdzone zakątki letnich wypraw?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tydzień będę nad morzem. Nie mogę się doczekać, dzisiaj zrobiłam już odprawę online, cała podróż zaplanowana, tylko oczekiwanie się dłuży... :( ale za 6 dni będę w Poznaniu, spotkam się z Adrianem i będę słuchać zapewne jaka to Finlandia jest wspaniała ♥ no i zobaczę na żywo nową fryzurę Simo ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emi, osobiście wezmę pod uwagę owe zaproszenie-więc się nie zdziw?;)

 

Ja też się waham czy by nie skorzystać :) Jak duzo masz dom, Emi? Bo coś czuje, że Ci się na głowę zwali pół forum :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cameloth, że Gdynia jest piękna to wiem- byłam parokrotnie. Ciekawi mnie gdzie tam spędzasz czas, bo odwiedzanie tych samych miejsc wiąże się z ulubionymi opcjami- jakie więc one są? A Londyn polecam, polecam Anglię- raj dla człowieka:)

W Londynie byłem już kilka razy, za tłoczno tam ale mój kolega mieszka pod Londynem.

Gdynia - lubię okolice Bulwaru Nadmorskiego, moja Ciocia mieszka niedaleko. Oczywiście również całą ul. Świętojańską lubię :) Bardzo podobają mi się też koncerty kapel śpiewających szanty w Kontraście nad morzem. Bardzo lubię szanty.

Co do Milli - uwielbiam Podlasie ! Byłem kilka razy w Białowieskim PN i Biebrzańskim. Pływałem kajakiem po Narwi. Uważam, że przyrodniczo Podlasie jest najbogatsze w skali kraju. Bardzo podoba mi się też kultura ludzi mieszkających tam, widać wpływy wschodnie zarówno w mowie, menu i budownictwie. Ech, muszę się kiedyś wybrać znowu do Białowieży. To tam widziałem żubry na żywo w ich naturalnym środowisku, nie w niewoli tylko biegające, wolne i broniące swego terytorium żubry. Tam też zachwycałem się rechotem żab wieczorami (są na prawdę głośne) jak i mglistymi porankami (niejednokrotnie wstawaliśmy z kolegami wcześniej, ok 4 żeby pójść na polankę zobaczyć wschód słońca). Zazdroszczę Ci tego Podlasia, o! @Morderczyni - ty też gdzieś tam mieszkasz, Białystok chyba ?

Bardzo bym chciał tam się wybrać na wakacje kiedyś.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanty mają genialną atmosferę, klimat który nad morzem działa jak afrodyzjak. Może kiedyś uda się naszej forumowej familii zrobić zlocik, na którym miszczowie gitarzyści z DE dadzą koncerty: Najtłiszka, szanty i trochę innych muzycznych smaczków?

I dalej: Białystok i jego okolice to zaskakująco pozytywne miejsca - też polecam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właściwie moje plany na te wakacje są zbliżone do planów Izzy'ego;

 

- czytanie książek

- rysowanie

- spędzanie czasu z Izzym i przyjaciółmi

- pisanie opowiadań

- oczekiwanie decyzji w sprawie przyjęcia na studia

- szukanie mieszkania w Trójmieście

- oraz pracy

- trochę forum, trochę gier, szczypta alkoholu

 

;)

 

Chociaż marzy mi się wyjazd na pustkowie, do domku nad jeziorem, blisko natury... jakieś takie fińskie otoczenie, to chwilowo muszę to zachować w sferze marzeń - za dużo wydatków, za mało przychodów. Ech...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jutra jestem niecaly tydzien w Zakopanem ;)

Potrzebna mi ucieczka od szarej codziennosci w te piekne miejsce (oraz internetu i telefonu ^^). Tak wiec trzymajcie sie i do uslyszenia! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.