Jump to content
beatag60

Wakacje 2014

Recommended Posts

Moje wakacje to obecny (ten co będzie) weekend spędzony w Warszawie na Animatsuri, potem skończenie trwających do 17 lipca kursów z japońskiego i mały wyjazd na weekend do Wrocławia w sierpniu (gdzieś tak w połowie, nie pamiętam dokładnie) na NiuCon. Dodatkowo pomagam przy organizacji Gakkonu.

Ot całe moje wakacje. Całą resztę przesiedzę w domu, więc się nie będę nudził przynajmniej. Chyba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poważnych planów wyjazdowych na razie brak. Za jakieś 2 tygodnie wybiorę się do pobliskiego Gniezna na imprezę historyczną pod hasłem "Koronacja Królewska" połączoną z pokazami rekonstruktorów. Mam nadzieję, że pogoda dopisze- zarówno rok jak i 2 lata temu był upał, mam nadzieję, że tym razem będzie ciepło, ale może nie aż tak ;)

Niestety z powodów biurokratycznych odwołano drugą lokalną imprezę, na którą regularnie jeździłem czyli Zjazd Wojów Słowiańskich w Grzybowie k. Wrześni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem po urlopie :D

Było znakomicie, góry są tak magiczne.

Jeżeli chcecie to moge umieścić małe streszczenie podróży ze zdjęciami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Co do Milli - uwielbiam Podlasie ! Byłem kilka razy w Białowieskim PN i Biebrzańskim. Pływałem kajakiem po Narwi. Uważam, że przyrodniczo Podlasie jest najbogatsze w skali kraju. Bardzo podoba mi się też kultura ludzi mieszkających tam, widać wpływy wschodnie zarówno w mowie, menu i budownictwie.

 

Mój dziadek mieszka kilkaset metrów od Biebrzańskiego Parku Narodowego - w Kapicach (to taka wieś). A obok niego moja ciotka z wujkiem i kuzynem.

 

@Morderczyni - ty też gdzieś tam mieszkasz, Białystok chyba ?

Bardzo bym chciał tam się wybrać na wakacje kiedyś.

Podczas nauki w liceum mieszkałam w Białymstoku, w internacie, ze względu na to, że szkoła była niedaleko, więc miasto zdążyłam poznać dość dobrze. I wtedy rzeczywiście częściej byłam tam niż w moim domu.

Milla w rzeczywistości ma bliżej. Moja wieś jest oddalona o 50 kilometrów. Taka malutka, licząca zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców miejscowość w powiecie monieckim.

 

 

Mnie w wakacje towarzyszą książki. Poza książkami - ludzie, z częścią odnowił mi się kontakt po dłuższym milczeniu, nawet kilkuletnim. Kawełek maja i czerwiec mi upłynął głównie na odpoczynku, odwiedzaniu krewnych i włóczeniu się z moją przyjaciółką; w miedzyczasie trafił się też wolontariat z małymi dziećmi w roli głównej. Pierwsza połowa lipca to siedzenie w domu, chodzenie po lasach, załatwianie sobie studiów i od czasu do czasu jakieś tam spotkanie z kimś. Aktualnie odwiedzam siostry mieszkające w Warszawie (nie lubię tego miasta), u których zostanę do końca sierpnia, z dwutygodniową przerwą na wolontariat (od 25 lipca do 8 sierpnia). Gdzieś między sierpniem a wrześniem odwiedzę Toruń, a we wrześniu liceum, bo obiecałam to bibliotekarkom i wychowawczyni. Wrzesień pozostaje niejasny prócz wizji kolejnego wolontariatu i perspektywny dokładnego zajęcia się studiami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja wieś jest oddalona o 50 kilometrów. Taka malutka, licząca zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców miejscowość w powiecie monieckim.

Spokój, cisza i przyroda pewnie nie są Ci obce w tej miejscowości. Mimo wielu niedogodności (daleko do szkoły, pracy) i tak wolałbym mieszkać w takim zaciszu.

Co do Warszawy - mam podobne zdanie. Nie lubię tego miasta, ludzie zachowują się specyficznie według mnie.

Ostatnio właśnie śniło mi się Podlasie.

End of offtop :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już chyba pora skrobnąć o moich planach (jak to górnolotnie brzmi;))wakacyjnych? Praca przeplatana nadrabianiem zaległości wizytowych u bliskich i dalszych znajomych: grille i weekendowe wspólne wypady; jeziorka, działki. Zaliczone spotkanie z Plamenem i wesele przyjaciół 26 lipca. Może jak wszystkie gwiazdki na niebie będą sprzyjały "ukradnę" tydzień na wyjazd urlopowy: obecnie jeszcze w sferze marzeń:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to w polu kase byłem zarabiać, potem zdecydowałem się na wyjazd na Woodstock i tak jeszcze chyba przez te 2 dni wiśnie będę rwać. A rano w sobotę idę do miasta będę czekać na busa do Krakowa potem do Bielsko-Białej i do Kostrzyna pociągiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czerwca siedzę w Niemczech i zarabiam c:

Miałam jechać na Woodstock, no ale się to nie uda, może w przyszłym roku

Zamiast na Woodstock to do Francji, ale wycofaliśmy się z tej opcji, ponieważ znajomi nie jadą

Od przyszłego tygodnia cała rodzina ze Stanów przylatuję, więc trzeba będzie pokazać każdy zakątek miasta, nie wiem jak to przeżyję ._.

Ogólnie nie jest źle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś wróciłam od cioci ze wsi. Co prawda miałam internet 24/7, ale co tam.

 

Fik wraca w czwartek. Jest na rekolekcjach. Dwa tygodnie modlenia się... x.x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem w Międzyzdrojach od 16.07. Nie mam dostępu do neta na netbooku, dlatego rzadko tu jestem. Pracuję od rana do wieczora, dzisiaj wolne, więc mogłam wybrać się do strefy wi-fi z moim sprzętem i nadrobić zaległości. Tylko 654 nieprzeczytane posty xDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłam ze strefy bezinternetowej :) Nie narzekam, moja grafomańska twórczośc na tym skorzystała i przybyło jej parę(dziesiąt?) stron.

 

I miałam tylko jakieś 550 nieprzeczytanych postów, chyba kliknę po prostu 'oznacz jako przeczytane'. Albo jutro się za to spokojnie zabiorę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wakacji jeszcze nie miałam, a lato powoli dobiega końca. Ja jeszcze bez planów :c

To ja mam 1082 posty nieprzeczytane i myślę, że jest ok xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wakacje, był koncert metalliki (do dziś nie wiem jak odmienić nazwę.), był woodstock i castle party. :3 Jednak takie prawdziwe wakacje czekają mnie za dwa tygodnie. :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wakacje, był koncert metallicy (do dziś nie wiem jak odmienić nazwę.), był woodstock i castle party. :3 Jednak takie prawdziwe wakacje czekają mnie za dwa tygodnie. :3

Metalliki. Tak samo jak Epiki albo Sonaty Arktiki. :)

Przepraszam za offtopa, ale musiałam uświadomić naszą Kuolemę, zwłaszcza, że to "Metallicy" czy "Metallici" (ludzie, jak coś takiego czytać w ogóle? Metalliky? Metallici, z ć na końcu? o.O) widuję często i mnie to wkurza, w końcu jestem grammar nazi. No. c;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuolema jakoś nigdy się nie przejmowała jak pisać nazwy zespołów za którymi nie przepada. xD Nie pytajcie skąd znalazłam się na ich koncercie. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie zawsze na wakacjach nic ciekawego się nie dzieje (dlatego że prawie w ogóle nie wyjeżdżam) ale kilka dni byłam po za domem. W lipcu byłam w MRU (międzyrzecki rejon umocniony http://www.bunkry.pl/pl/index.html) i również byłam w szczecinie (tak bardzo daleko) podczas mojego "pobytu" w tym mieście byłam na organizowanym tu festiwalu "Pyromagic"

(zdjęcia http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=GS&Date=20140809&Category=SZCZECIN&ArtNo=809009999&Ref=PH)

i byłam także na festiwalu "Sacrum non Profanum" organizowanym w katedrze Szczecińskiej :)

(tak to tyle)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też nigdzie nie byłam jak zwykle, dla mnie to żadna nowość. Miałam w te wakacje remont i nadal on trwa więc może zimą odpocznę - może.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałam mueć remont, ale coś nie wypaliło i teraz mieszkam w syfie, bo jak ktoś chce coś znaleźć to musi w kartonach grzebać i sie bałagan robi ://

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam aktualnie też remont, w ogóle dlatego gdzieś wyjechałam. Miałam nigdzie nie jechać bo jestem osobą która nie znosi upałów. Jednak jednego dnia kiedy się obudziła zobaczyłam wszystko w pudłach, wszędzie syf. Uznałam że muszę wyjechać bo nie dam rady tego ogarnąć. Pojechałam wróciłam i remont od razu idzie dobrze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.