Jump to content
Izzy

Wishmaster Survivor - Komentarze

Recommended Posts

Oto miejsce, gdzie możecie dyskutować o swoich wyborach (dlaczego ten właśnie utwór odrzuciliście?) oraz przemyśleniach (kto wygra survivor?). Bez off-topów. Trzymać się tematu, argumentować i dbać o poprawną polszczyznę. Tyle w temacie. Miłej zabawy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pierwszy ogień idzie Bare Grace Misery. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczyna się. Wynik Oceanborn Survivor bardzo mi się nie podobał, zobaczymy jak szybko wyleci mój faworyt z Wishmastera. :)

Przypuszczam, że mój ulubiony Crownless poleci w pierwszej kolejności. Dlaczego nikt tego utworu nie lubi? Według mnie jest lepszy niż takie na przykład Wish I had an Angel czy Nemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przypuszczam' date=' że mój ulubiony Crownless poleci w pierwszej kolejności. Dlaczego nikt tego utworu nie lubi? Według mnie jest lepszy niż takie na przykład Wish I had an Angel czy Nemo. [/quote']

Uwielbiam Crownless, więc nieprędko na niego zagłosuję. :)

 

Ciężko było mi wybrać najmniej lubiany utwór na "Wishmasterze". Ostatecznie wytypowałem "Bare Grace Misery". Głównie dlatego, że przez długi czas nie mogłem się do tej piosenki przekonać. Jest nieskomplikowana i uważam, że na albumie są bardziej ambitne propozycje.

 

Faworytów mam wielu. Myślę, że na podium znajdą się DBP i The Kinslayer.

Bardzo lubię też Crownless i Wanderlust, ale obawiam się, że szybko wyparują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pierwszy ogień leci "Come Cover Me", zdecydowała Taiteilija.

Na WM lubię wszystkie utwory, ale coś trzeba odrzucić, więc... CCM, choć ma wspaniały wstęp, ciekawy tekst i ogólnie piosenkę bardzo lubię... jednak nominuję, gdyż przypomniało mi się, że kiedyś moment "for me/for you" fatalnie zadziałał na mój ból głowy podczas grypy, powiększając go. Pomna nieprzyjemności - zdecydowałam. Choć myślę, że prędzej wyleci "Crownless" i "Bare Grace Misery". Zwycięzcą prawdopodobnie będzie (mam nadzieję, bo, jak nie, to rozstrzelam ;)) mój all-time faworyt, najbliższa memu sercu piosenka Nightwisha ze wszystkich: "Dead Boy's Poem". Choć ma konkurencję pod postacią "Fantasmic" - epickiej, ośmiominutowej kompozycji o elfach, śpiących królewnach i łysych górach (niemniej, jest to wspaniała kompozycja, ale nie dorasta DBP do pięt, moim skromnym zdaniem).

Trzymam kciuki za "Dead Boy's Poem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałam wybrać Sleepwalkera, w pierwszej wersji jest zbyt komercyjny, ale jak zobaczyłam, że i tak nie ma szans, żeby odpaść, to wybrałam CCM, stanęłam w obronie Crownless, uwielbiam ten utwór. :) Jak mogliście na niego zagłosować? ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałam wybrać Sleepwalkera' date=' w pierwszej wersji jest zbyt komercyjny /.../[/quote']

Co masz na myśli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałam wybrać Sleepwalkera' date=' w pierwszej wersji jest zbyt komercyjny /.../[/quote']

Co masz na myśli?

Chodzi mi o wersję z albumu i Eurowizji, nie późniejszą przeróbkę - heavy. I jest komercyjny, tak muzycznie, moim zdaniem, ze względu na ten natłok syntezatorów, których nie lubię. Ale to już moja opinia. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Sleepwalkera! I Deep Silent Complete ♥ pewnie szybko wyleci, ale to mój faworyt z tej płyty ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Padło na Nagą Piękność. Myślałam też nad "Sleepwalkerem", ale on i tak nie wyleci, i chyba jednak jest lepszy od BGM.

Czemu już w pierwszej rundzie widzę głosy na CCM...? Ludzie, przecież to taka śliczna piosenka... Wy to jesteście wredni. Wywaliliście mi mojego Słowika. "Moondance". "Pharaoh". "Nightquest". Gwiezdnych Paczaczy. Wyrzuciliście Devila na samym początku poprzedniego survivora, chociaż zasłużył sobie na przetrwanie jeszcze paru rund. A teraz ostrzycie zęby na "Come Cover Me", chlip :< Dobra, przestaję marudzić.

A, i od kiedy to nikt nie lubi "Crownless"? Fajny kawałek. Może nie mój ulubiony, ale ma toto porządnego kopa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli zagrożony jest utwór, który jest jednym z moich faworytów, to patrzę, która piosenka (mniej przeze mnie lubiana) ma więcej głosów i ją wybieram (co nie znaczy, że uważam ją za najgorszy utwór na płycie). D:

Taką taktykę obrałam. I już widzę, że chcecie "wyrzucić" moje ulubione piosenki z płyty :< Już w 1 turze ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie widziałem, że wiele z moich ulubionych kawałków z Oceanborn wypadło dość słabo tu na forum :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album ten bardzo lubię. Fajnym prologiem całej płyty jest dla mnie utwór She Is my Sin.

The Kinslayer to mój faworyt. Wprowadza mnie w dziwny stan hibernacji. Jest bardzo patriotyczny. Tekst przypomina mi historię naszego pięknego kraju. W pamięci mam setki ofiar wojny; odkupienie ojczyzny poprzez poświęcenie żołnierzy. Utwór ten jest bardzo smutny i dołujący, sentymentalny i melancholijny; nie przejawia się on w muzyce; przejawia się on w liryce i wokalu.

Come Cover Me to bardzo melodyjna kompozycja. Może i najsłabsza z całego albumu. Mimo to, zagłosowałem na Two For Tragedy.

Chciałbym również wyróżnić, mistrzowski smak Tuomasa w piosenkach: Wishmaster, Dead Boy's Poem, Deep Silent Complete.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetnie napisane o Kinslayer. Od tego utworu zaczęła się moja przygoda z Nightwish :) Bardzo mile wspominam też She is my sin (przebój, który poznałem na studiach). Cała płyta to majstersztyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kinslayer ma w sobie coś apokaliptycznego. To jeden z 'Mojej Wielkiej Trójki" Nightwisha, razem z Higher than Hope i Ghost River.

 

Kiedyś w moich okolicach (chyba to był jakiś 2007 rok czy coś) przeszło tornado, dokładnie parę kilometrów od mojego domu. Zdemolowało okoliczne wsie, pozrywało dachy z domów, połamało drzewa przy samej ziemi. Cały las leżał złamany jak zapałki.

Następnego dnia mieliśmy jechać na wakacje, co znaczyło przejechanie przez te wsie, żeby dostać się na autostradę. Widzieliśmy te wszystkie zniszczone domy, połamane drzewa. I pamiętam, że wtedy w samochodzie leciał własnie Kinslayer, wersja koncertowa z End of an Era. Może to dlatego ten utwór ma dla mnie taki apokaliptyczny charakter? A może to też po części ze względu na tekst...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie powinno wygrać Dead Boy's Poem uwielbiam ta piosenkę ma ten gotycki klimat. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałabym, że gotycki, ale ostatecznie każdy inaczej odbiera muzykę np. mama moja uważa DBP za utwór smutny i ponury, kiedy ja powiedziałabym, że nie jest wcale smutny, ale refleksyjny i pełen miłości do wszelkich stron egzystencji.

Też uważam, że to DBP powinien wygrać i wiem, że tak będzie. To właściwie pewnik, jak na Once pewnikiem jest GLS (opcjonalnie DCOW).

Darzę tą kompozycję więcej niż sympatią i zwykłym przywiązaniem do utworu muzycznego, to jest po prostu TA piosenka - właściwa piosenka dla mojej duszy, która pasuje mi zawsze i wszędzie, jest jak cień, który mi towarzyszy. Chyba każdy ma taki utwór, a na pewno każdy meloman... choć wielu ma ich nawet kilka.

Wciąż próbuję wyrzucić CCM i wciąż bezskutecznie. To nie jest zła piosenka; jest całkiem miła dla uszu, ale... nie sądzę, że jest lepsza od np. TFT, która teraz jest nominowana do wyrzucenia. Może i TFT nie jest wesoła, czy chwytliwa, ale ma w sobie dużo finezyjnego tragizmu, emocji, a kiedy już doprowadzi słuchacza do ostatecznej rozpaczy, następuje katharsis i z ciemnych chmur wyłania się promyk światła, którym kończy się kompozycja. CCM mniej działa na duszę, ma mniejszy wpływ na duchowy świat słuchającego. Jest to tylko ot miłosna pół-ballada, jakich wiele, a TFT o wiele głębiej dotyka serca... ale możliwe, że to tylko moje odczucia. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też uważam, że to DBP powinien wygrać i wiem, że tak będzie. To właściwie pewnik, jak na Once pewnikiem jest GLS (opcjonalnie DCOW).

 

Na Once nic nie jest pewnikiem, wszystkie utwory są jednakowo dobre. Niby najlepsze jest GLS i wszyscy będą za nim głosować, ale mi na przykład byłoby ciężko wyrzucić takie Romanticide (które średnio lubię jako utwór) czy nawet Kuolemę, która jak przypuszczam, wyleci pierwsza. Może się stać coś dziwnego, głosowanie może się różnie potoczyć, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

 

Może i TFT nie jest wesoła, czy chwytliwa, ale ma w sobie dużo finezyjnego tragizmu, emocji, a kiedy już doprowadzi słuchacza do ostatecznej rozpaczy, następuje katharsis i z ciemnych chmur wyłania się promyk światła, którym kończy się kompozycja. CCM mniej działa na duszę, ma mniejszy wpływ na duchowy świat słuchającego. Jest to tylko ot miłosna pół-ballada, jakich wiele, a TFT o wiele głębiej dotyka serca... ale możliwe, że to tylko moje odczucia. ;)

 

Całkowicie się zgadzam. TFT ma w sobie coś, co odróżnia ją od innych, zwykłych ballad. Nie wiem czy to przypadkiem nie jest najsmutniejsza piosenka w całym dorobku NW (pomijając Higher than Hope :)) , ale jest piękna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z gry odpada Two For Tragedy - 6 głosów

 

Także ten... Fuk.

 

Trudno, teraz pora na Come Cover Me ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabiliście "Two For Tragedy" - za to z pewnością płonie się w piekle. :devil:

Teraz CCM juć musi wylecieć! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak TFT mogło odpaść? Tragedia mojego życia. ;_;

No to teraz wyrzućmy chociaż CCM, żeby było sprawiedliwie. (I tak nie będzie, bo TFT jest zbyt piękne, by być przedostatnie, ale trudno ;_;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.