Jump to content
beatag60

Tolerancja

Recommended Posts

@Cecylia

nikt nie powiedział, ja podkreślam fakty.

A swoją drogą stwierdzam, że pozwolenie na życie w społeczeństwie to łączy się z pozwoleniem na posiadanie dzieci.

 

Część dzieci zostaje wychowana przez społeczeństwo w 100%, a reszta w pewnej części. To jest nieuniknione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej. A sprawa szpitala? Owszem - zawczasu można zrobić odpowiednie ''zaświadczenie'' - ale nie każdy lekarz może to uznać.

 

W szpitalu na dzień dobry trzeba poinformować, z kim rozmawiać. są chyba 4 rubryki, ja w pierwszej kolejności mam ślubnego ofc. Przy każdym ubezpieczeniu na życiu jest taka opcja. Bez przesady więc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A homo, uważam za strach przed drugą płcią, nie zrozumieniem przez nią, nie akceptacją siebie, albo prościej mówiąc, pójście na łatwiznę.

 

Czytam to i sikam ze śmiechu! Normalnie z krzesła kur*a spadłem! Jeżeli ja się boję drugiej płci, to dlaczego 90% moich znajomości to znajomości właśnie z przedstawicielkami płci pięknej?

 

Przepraszam, że ruszyłem ten temat, ale Evi mi napisała o tym i się we mnie zagotowało xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem jestem bardzo tolerancyjny niech se będą geje lesbijki i transwestyci to też ludzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Mnie jeden gej uczy wosu w szkole. I zgadzam się z przedmówcą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie ten temat właściwie nie istnieje w postaci o jakiej dyskutujecie: skąd, po co dlaczego, natura, nie natura.

 

Nigdy nie dzieliłem ludzi na hetero i homo. Bardziej na dobrych i złych. Szczerych i fałszywych. Pracowitych i leniwych. Samodzielnych i takich, którzy ciągle czegoś chcą, potrzebują. To są cechy, które mają wpływ na mnie, na moje dziecko i najbliższą rodzinę w wielu aspektach życia. Dotyka mnie. Działa. Muszę w jakiś sposób reagować. Kto z kim sypia mnie nie dotyka bezpośrednio. Kto kogo kocha.

 

Do każdego argumentu z tej dyskusji można znaleźć kontrargument, temat głęboki jak rzeka, można pisać i pisać, ale w moim przypadku wszystko sprowadza się do tego co napisałem powyżej.

Żyjmy po swojemu, nie róbmy innym pod górkę, dajmy żyć, cieszyć się. Każdy człowiek ma prawo do bycia szczęśliwym, jeśli nie krzywdzi przy tym drugiej osoby.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szymonie - czy ty właśnie się wyoutowałeś? :D Ja osobiście uważam, że ten temat trzeba przeczytać w całości - na całoroczną chandrę jak znalazł xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Nie, wcale tego nie zrobiłem xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xhonek Ciebie to tak cieszy, martwi czy smuci? To jest właśnie moim zdaniem takie typowo nasze polskie ględzenie. Nawet jeśli ktoś daje sygnał w jakichś wypowiedziach, po co robić z tego nie wiadomo i co nabijac po 1 czy 2 posty, które w sumie nie mają większego sensu? Jakie to ma znaczenie czy ktoś to robi/zrobił. Właśnie przez takie bezsensowne zwracanie uwagi, wszyscy mają już tego tematu dość.

Jakoś nikt nie napisał, że przyznałem się do żony i dziecka, kiedy o tym wspomniałem. Norma. Idź skończ sprzątanie lepiej! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez sensu - nie czytam, nie piszę. Proste jak budowa linijki imo.

Za dużo czasu, robię to z nudów = może warto coś posprzątać w tym czasie? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nikt nie napisał, że przyznałem się do żony i dziecka, kiedy o tym wspomniałem. Norma. Idź skończ sprzątanie lepiej! :D

 

Gdzieś nie doczytałam widocznie - gratulacje;) Oczywiście, jako mama, chciałabym wypytać o malucha, ale poza wszystkim to na pewno nie ten wątek :D

 

Kubuś - jak posprzątasz u siebie, możesz wpaść do mnie, jest co robić :-D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze wiedziałem, że nie jestem tu mile widziany xD Daj spokój! Niektóre posty są dla tak zwanego "fanu". Nie mają większej wartości merytorycznej. Nie wnoszą wiele do historii forum. Jak wiele poprzednich. Wydaje mi się, że posty w dziale "Hyde Park" mogą zawierać choć trochę "przymrużenia oka". Luźna społeczność? Raczej ukryta cenzura ;) Cela - wyluzuj ;) Ja nie ględzę - tylko sobie tak prowadzę dyskusję. Wiesz chyba jaki mam stosunek do tego :D

 

 

MargoQ - Jeszcze muszę umyć naczynia - potem praca bardziej fizyczna na zewnątrz :) Dziś nie dam rady... W najbliższym czasie się zgadamy xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ej, ej! Spokojnie! Nie odebrałem źle słów Kuby, nie skaczcie tak po nim, bo aż mnie się serce kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

TE spokojna Twoja rozczochrana:) Może to źle wyglądało, ale nikt nie spina specjalnie pośladów. Znamy się z Xhonkiem dłużej niż moje 50 postów ;). Poważne (na śmierć i życie) wojny to jakieś 10 lat temu. A teraz PEACE. ;) Serca szkoda krajać, Nutella lepsza :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serca szkoda krajać, Nutella lepsza :) .

 

Ale Nutelli się nie kroi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czego jeszcze nie znoszę w polskiej społeczności?

Wszechobecnej próżnej krytyki wszystkiego i wszystkich. Oceniania wyglądu, zasobów czy sposobu życia. Porównywania kto lepszy kto gorszy. To prymitywne!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam takie coś czy to gej czy lesbijka albo transwestyta wszystko mi jedno niech se będzie to też człowiek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki narzekaniom Kiełbasa zyskał wielki rozgłos i pewnego rodzaju sławę. Mi też nie za bardzo odpowiada kobieta z brodą, ale toleruję to i jakoś specjalnie tego nie komentuje. Tylko wkurza mnie jak ciągle ktoś o tym gada (chociaż teraz trochę ucichło). Tolerancja w tym kraju leży i wiele osób chyba nie zna takiego pojęcia ; )

Ja nic do gościa nie mam. Nie podoba mi się taki 'sposób bycia', ale to Jego życie, Jego wybór i się nie wpierdzielam. A jak już powiedziałam, to dzięki tej nieakceptacji zyskał tylko rozgłos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słusznie że ludzie nie tolerują takich rzeczy. Co powiesz dziecku kiedy zapyta co to za pan czy pani... i tak nie zrozumie. Nie wiem do jakiego stopnia mówimy o tolerancji, nie oznacza ona akceptacji. To tolerowanie poglądów z którymi np ja się nigdy nie zgodzę i niech nikt mi nie mówi że to co ci ludzie mają w głowach jest normalne. Gendery, pederaści czy inne tego typu wynalazki grzeszą wobec Boga chrześcijan i panoszą zgorszenie. To nie jest nowoczesność tylko wstyd... jak teraz paczą na nas nasi dziadkowie i rodzice którzy dojrzewali w jak na swój sposób normalnych czasach. Kiedy nie daj Bóg, a kiedyś to nastąpi przyjdzie wojna to panowie w czarnych grzyweczkach z bardziej obcisłymi spodniami niż te mojej siostry nam nie pomogą. Już trochę się rozpisałem, ale wolę dopisać żeby ktoś mnie tu nie osądzał zbyt negatywnie. Nie uważam że np kogoś kto jest czarny należy zajeć ^^, ale nie jesteśmy tacy sami! My jako biali jesteśmy bardziej uzdolnieni intelektualnie zaś czarni fizycznie. Nie przeszkadza mi ktoś innej razy przechodzący obok mnie na ulicy szanuję go, ale homosiów i tego typu zgorszeń nigdy nie zaakceptuję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie uważam że np kogoś kto jest czarny należy zajeć ^^, ale nie jesteśmy tacy sami! My jako biali jesteśmy bardziej uzdolnieni intelektualnie zaś czarni fizycznie.

 

No to pojechałeś, gościu. Skąd ty bierzesz takie informacje? Bardzo ciekawi mnie źródło. Bo już dawno nie słyszałam takich bzdur.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co jest takiego gorszącego w tym, że ktoś jest innej orientacji? Chyba, że masz na myśli, to, że ktoś obnosi się ze swoją orientacją i uważa, że należy mu się specjalne traktowanie z tego względu, że jest gejem.

http://supernowosci24.pl/wp-content/uploads/2013/06/Sk%C4%85d.jpeg

Przyznam, że mnie też denerwuje takie pajacowanie, ale do zwykłych homoseksualistów, którzy żyją sobie jak zwyczajni ludzie nic nie mam i nie wiem rozumiem czemu mieliby Ci przeszkadzać.

No i podobnie jak Evi, też jestem ciekawy, gdzie wyczytałeś takie pierdoły o tym, że biali są bardziej uzdolnieni intelektualnie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówisz o zdrowych, normalnych poglądach pokolenia naszych dziadków, a twoje własne poglądy mają poważny nowotwór.

Zgadzam się, że tolerancja powinna mieć granice. Nie mam nic przeciwko innym orientacjom, bo są one tylko pewnym, niezależnym od takich osób zaburzeniem, które wcale nie musi podlegać leczeniu i nie ma w nim tak naprawdę nic złego tak długo, jak mieści się w granicach przyzwoitości; nie jest reklamowane, propagowane i przejaskrawiane przez media masowe, jak np. występ tego/tej Wurst (chory pseudonim i image, nie sprzyjający bynajmniej szerzeniu tolerancji wobec inności, a tylko pobudzający nienawiść, bo po takich występach wszyscy widzą ludzi o innej orientacji, jako wynaturzonych, a to nie jest prawdą). Z kolei rak, o którym wspomniałam, kryje się tu:

 

Nie uważam że np kogoś kto jest czarny należy zajeć ^^, ale nie jesteśmy tacy sami! My jako biali jesteśmy bardziej uzdolnieni intelektualnie zaś czarni fizycznie.

 

Nie wiem skąd czerpiesz taki pogląd, bo jest to bzdura! Inność rasowa nie wpływa na predyspozycje fizyczne, czy psychiczne i nie istnieje fakt naukowy, który mówiłby inaczej. Geny wpływają na takie cechy i tylko geny.

 

oraz tu:

 

Gendery, pederaści czy inne tego typu wynalazki grzeszą wobec Boga chrześcijan i panoszą zgorszenie.

 

Czytając to odniosłam wrażenie, że jesteś jednym z tych zwariowanych ortodoksyjnych chrześcijan, którzy czynią znak krzyża na widok zbyt głębokiego dekoltu u kobiety, czy coś. Mimowolnie, takie nasunęło mi się skojarzenie. Odmienność tego typu, jak już wspomniałam, nie jest zła i śmiem twierdzić, że niejeden gej, czy lesbijka jest lepszą istotą ludzką niż wielu "wzorowych heteroseksualnych chrześcijan". To zależy tylko od charakteru. Potępiam te wszystkie parady, przesadne "szpanowanie" orientacją i noszenie jej jak order. Do tolerancji droga jest prosta: zachowujmy się jak normalni ludzie, nie popisujmy się i nie róbmy z siebie homoseksualistów na pokaz, to może łatwiej będzie społeczeństwu zaakceptować taką inność, niż, gdy będziemy występować na Eurowizji i robić z siebie jarmarcznego potwora typu "kobieta z brodą".

Ludzie o innych orientacjach powinni to pojąć, a ludzie tacy, jak ty powinni, jak na chrześcijan (o ile nim własnie jesteś), okazywać miłosierdzie, akceptację i chęć zrozumienia. Narzekanie na ich rzekomą grzeszność i siane przez nich zgorszenie nie uzdrowi sytuacji.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.