Jump to content
beatag60

Tolerancja

Recommended Posts

Brak pociągu okej, Ale sam nie wierze w to. Bo nie ma to jak ludzka ciekawość. Tylko niech już nikt nie robi braku możliwości.

 

ciekawość? no nie wiem, ale to działa w obie strony. skoro tłumaczysz to ciekawością to najpierw zadaj sobie pytanie czy ty jesteś na tyle ciekawy żeby sprawdzić jak to jest z innym chłopakiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie zrozumiemy innej osoby, żadnej! Każdy jest inny, ma swoje okulary i kąt spojrzenia na świat: seksualność itp. Nigdy nie zrozumiem homo skoro jestem hetero, ale gdybym spróbowała- kto wie? Szanujmy inność, bo ona objawia się na co dzień w różnych aspektach życia- czasem nie zauważamy nawet. Ja osobiście nie odrzucam innych mi opcji, tylko wybieram co mi pasuje:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubiegłaś mnie :-D skoro nie czuje pociągu - to też raczej nie będzie eksperymentował. Chyba że jest pijany. Taka abstrakcja xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co powiecie na temat pokrewny: adopcja dzieci przez pary homo.

 

O nie, to już w ogóle zaczną się dywagacje bez konsensusu, bo jest za mało rzetelnych badań na ten temat..

Teoretycznie dyskusję można prowadzić, ale przydałby się ktoś kompetentny w tym temacie. I nie chodzi tylko o kwestię par homoseksualnych, ale ogólnie o wpływ różnych nieprawidłowości (co by daleko nie szukać: samotni rodzice, alkoholizm w rodzinie, itd.) w rodzinach na rozwój dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale mi nie chodzi o to co na ten temat sądzi nauka tylko Wy - zwykli ludzie. chciałabym po prostu poznać wasze zdanie w tej kwestii i jakieś krótkie wytłumaczenie na jakiej podstawie tak uważacie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie! Wszystko nauką chcecie popierać? To jest bez sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Evi

Mam być ciekawy swojej płci, tylko po co, mam swoje ciało.

 

@beatag60

Oj tam zrozumiemy, bez przesady, nie którzy ludzie to empaci. Po za tym, musimy być otwarci społecznie.

 

@Freyja

Dlatego musimy się nauczyć badać, rozmawiając o czymś takim. Może powiem coś sprzecznego ze sobą, ale sama nauka tego nie zbada, potrzeba osobowości człowieka.

 

@xhonek

Odpuść tej nauce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już Wam piszę jak ja to widzę. Znam związki formalne hetero itd. takie, że za żadne skarby nie oddałabym swojego dziecka tam. Znam homo, które są prawdziwym domowym stadłem - i tu nie ma wątpliwości:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale mi nie chodzi o to co na ten temat sądzi nauka tylko Wy - zwykli ludzie. chciałabym po prostu poznać wasze zdanie w tej kwestii i jakieś krótkie wytłumaczenie na jakiej podstawie tak uważacie ;)

 

No to napisałam, że teoretycznie można o tym podyskutować właśnie na zasadzie co kto sądzi, tylko żeby potem znów nie zrobiło się tak jak tu, gdzie po 8 syronach dochodzimy do wniosku, że "nie rozumiem jak można kochać kogoś tej samej płci?", a i tak wiadomo, że "Orientacja seksualna to trwały emocjonalny, romantyczny i seksualny pociąg do osób określonej płci.", a na jej wybór nie mamy wpływu...

Albo gorzej, jeszcze się jakaś kłótnia nawiąże!

 

Ok, dobra: trzeba rozmawiać! Byle wypowiedzi były konstruktywne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory, ale jeśli ktoś nie pyta nigdy się nie pozna tej prawdy, więc dlaczego można twierdzić by nie pisać nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale chce wiedzieć dlaczego homo, nie może kochać drugiej płci?

 

podejrzewam, że z tego samego powodu dla którego hetero nie zakochują się w osobach tej samej płci - brak pociągu.

 

a co powiecie na temat pokrewny: adopcja dzieci przez pary homo.

Lepsza para homoseksualna jako rodzina niż dom dziecka ihmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Girdun - święta racja. Dziecko w tym przypadku wychowa się w rodzinie. Co z tego, że rodzice są tej samej płci? To rodzice. Nieważne, że przyszywani.

 

Ancient - dać spokój nauce? To wy dajcie jej spokój :) ani razu się nie odniosłem do żadnych ''badań''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Jeżu Kolczasty... To ja już tematowi homoseksualizmu i adopcji dzieci przez takie pary mówię pass.

Jestem zdecydowaną przeciwniczką. Zarówno z punktu widzenia osoby hetero, jak i spojrzenia książkowo-psychologocznego. Pisałam już kiedyś na pewnym forum, podpierając się publikacjami, drugi raz zwyczajnie nie mam ochoty podnosić sobie ciśnienia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale chce wiedzieć dlaczego homo, nie może kochać drugiej płci?

 

podejrzewam, że z tego samego powodu dla którego hetero nie zakochują się w osobach tej samej płci - brak pociągu.

 

a co powiecie na temat pokrewny: adopcja dzieci przez pary homo.

Lepsza para homoseksualna jako rodzina niż dom dziecka ihmo.

 

Raju, jestem przeciwna adopcji przez pary homo, ponieważ uważam, że każde dziecko by prawidłowo się rozwijać i w dorosłym życiu prawidłowo wejść w rolę męża/żony/ ojca/matki potrzebuje wzorców zarówno od matki jak i ojca.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę zwolenników, że homo to jednak nie jest częścią w środowisku. Tylko nie czaje tego, że skoro rodzina, musi mieć rodziców hetero, to dlaczego może żyć z sąsiadami homo?

 

@xhonek

Nauka też jest potrzebna, do rozwiązywania spraw, jest nie zbędna. Jest częścią tego, czy chcesz, czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę zwolenników, że homo to jednak nie jest częścią w środowisku.

A to niby kto i gdzie napisał?

Tylko nie czaje tego, że skoro rodzina, musi mieć rodziców hetero, to dlaczego może żyć z sąsiadami homo?

A co ma piernik do wiatraka? Mi nie przeszkadza, że obok mieszkają geje, ale nie chciałabym, żeby zaadaptowali mnie, lub moje dzieci.

Rodzina a sąsiedzi to chyba nie jest to samo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No czy ja wiem, nie masz stuprocentowej władzy nad dzieckiem, więc wychowuje się ono przez społeczeństwo, musiało by mieszkać całe życie w domu, w izolacji. Chyba, że je zmusisz aby słuchało tylko ciebie, to i tak nie wykonalne, sprzeczne nawet.

 

Tworzenie pary homo jest w porządku, ale posiadanie przez nich dzieci to nie, przekazywanie swoich genów, zasad to najważniejszy cel życia, jak chcecie żyć w zgodzie z homo, skoro nie chcecie, aby oni mieli dzieci.

 

Bardzo beznadziejny paradox.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tworzenie pary homo jest w porządku, ale posiadanie przez nich dzieci to nie, przekazywanie swoich genów, zasad to najważniejszy cel życia, jak chcecie żyć w zgodzie z homo, skoro nie chcecie, aby oni mieli dzieci.

 

Bardzo beznadziejny paradox.

 

Jak już tak bardzo pałają rządzą posiadania dziecka, istnieje opcja posiadania przez nich własnych, biologicznych. Są surogatki i sztuczne zapłodnienie, że o zachowaniach bi skutkującymi różnymi konsekwencjami wspominać chyba nie muszę? Biologiczne - niech sobie mają, każdy rodzic ma prawo wychowywać swoje dzieci. Ale niekoniecznie musi cudze. Z adopcją mają problem pary hetero i osoby samotne, a tu wykłócacie się prawa homo. Słabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, to jest nie fer, traktujmy się równo. Albo w ogóle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient. Najpierw się mnie czepiasz, żebym zostawił temat nauki. Gdy wspomniałem, że tego tematu nie poruszam, to ty na mnie najechałeś... Mało ważne. Ile ludzi, tyle zdań na temat adopcji przez pary jednopłciowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powiedziałem, a dokładnie powtarzam jakie są fakty, a bez nich ani rusz. Wcześniej stwierdziłeś, żeby nie stosować do wszystkiego nauki, jak było?

 

Tylko się nie obrażaj, ja nie chce nikogo urazić, tylko wyrażam swoją opinię. Mam nadzieje, że jest okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwierzcie mi - geje to całkowicie normalni ludzie. prawie :) Znam bardzo dobrze takiego jednego, któremu do normalności daaaleko. W pozytywnym sensie :D O płci pięknej się nie wypowiem - znam tylko jedną osobę :D Więc nie rozumiem ludzi, którzy są tak nieprzychylnie im nastawieni. Nawet nie wiedzą ile osób jest homoseksualnych w ich otoczeniu :) Związki partnerski? Jestem na tak. Związek partnerski nie jest małżeństwem. A bardzo ułatwia życie. Chociażby fakt wspólnego majątku czy odwiedzin w szpitalu - a także dziedziczenia. Według prawa takie osoby są sobie obce - i nie mają żadnych wspólnych praw - które posiadają nawet konkubinaty.

 

Evi - co powoduje twą niechęć do takich związków?

 

Nie trzeba zawierać związku małżeńskiego czy partnerskiego, żeby dziedziczyc po sobie, można np odwiedzić notariusza :)


No czy ja wiem, nie masz stuprocentowej władzy nad dzieckiem, więc wychowuje się ono przez społeczeństwo, musiało by mieszkać całe życie w domu, w izolacji. Chyba, że je zmusisz aby słuchało tylko ciebie, to i tak nie wykonalne, sprzeczne nawet.

 

Tworzenie pary homo jest w porządku, ale posiadanie przez nich dzieci to nie, przekazywanie swoich genów, zasad to najważniejszy cel życia, jak chcecie żyć w zgodzie z homo, skoro nie chcecie, aby oni mieli dzieci.

 

Bardzo beznadziejny paradox.

 

A kto powiedział, że chcemy żyć w zgodzie z homo? Albo, że nie chcemy? Są to są i niech sobie żyją w spokoju długo i szczęśliwie. A wzorce do naśladowania przy późniejszym wchodzeniu w rolę ojca czy matki jak i męża czy żony, oj nie spotkałam się nigdy z takim przypadkiem by ktoś powielał ojcowskie czy matczyne schematy zachowań sąsiada, wręcz obserwując różne osoby zauważam podobieństwa w zachowania miedzy mini a ich rodzicami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej. A sprawa szpitala? Owszem - zawczasu można zrobić odpowiednie ''zaświadczenie'' - ale nie każdy lekarz może to uznać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

notariusz to jest jedno, ale jak się jakaś "rodzinka" znajdzie, która będzie chciała się sądzić o kasę to i akt notarialny nie wystarczy, a samo to, że są oni rodziną daje już coś więcej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.