Jump to content
beatag60

Tolerancja

Recommended Posts

Guest Simo

Pudło. U zwierząt również spotyka się zachowania homoseksualne. Najczęściej bodajże u nietoperzy, ale to chyba mało ważne. However, homoseksualizm jest tak samo często obserwowany u innych zwierząt jak u ludzi. Dobra, bo się już powtarzam ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znasz takie zwierzęta stricte homoseksualne?

homoseksualizm jest tak samo często obserwowany u innych zwierząt jak u ludzi.

1. Nie jest to prawda, albowiem w świecie zwierząt zachowania "homoseksualne" są obserwowane - jeśli już - u samców, nie u samic;

2. Nie "homoseksualne" tylko "biseksualne" albowiem samce, które nawet uprawiały stosunki ze sobą na wzajem i tak w którymś momencie interesują się samicą z rują.

Ergo: w świecie zwierząt homoseksualizm" nie jest tak popularny, jak to staracie się tu udowodnić, a co za tym idzie: nie jest tak naturalny.

 

Zaznaczam jeszcze raz, ponieważ męczy mnie ta nagonka intelektualna: nie mam nic przeciwko homoseksualistom. Żyjcie sobie i miejcie się dobrze. Nie podoba mi się - i to będę podkreślać - afiszowanie się takich par na wszelkiej maści paradach "równości" etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A czy ludzie są stricte homoseksualni ? :) Chyba, że chodziło Ci o osobnika nastawionego stricte na homoseksualizm. Tego nie wiem. Aż tak się w te tematy nie zagłębiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że u ludzi zadeklarowani homoseksualiści nie chadzają do łóżka z osobami odmiennej płci (uważając to swoją drogą za obrzydliwe), więc myślę, że można w tych wypadkach mówić o "stricte" homoseksualistach, czego w odniesieniu do świata zwierząt do tej pory nikt nie potwierdził. Z czysto biologicznego punktu widzenia można rozpatrywać to jako swoistą "inność" charakterystyczną dla części populacji ludzkiej, jako efekt "cywilizacyjny"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ale tak samo zwierzęta nie zawsze łączą się w związki na całe życie :) często jest tak, że raz kopulują ze sobą i już więcej się nie spotykają :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to już chyba temat monogamii a nie orientacji seksualnej? Bądź co bądź wchodzi o relacje seksualne z osobnikiem tej samej płci, nie było mowy, że tylko z jednym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dlaczego np. zwierzę, które normalnie nie łączy się w pary ma jednak połączyć się w parę, gdy ma zapędy homoseksualne ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ja tak napisałam? Ja napisałam, że nawet przy zmianie partnera wybiera według określonego klucza: homoseksualista osoby tej samej płci, heteroseksualista - odmiennej.

Nigdzie nie napisałam, że partner ma być jeden i ten sam.

 

xhonek - zjadanie partnerów u ludzi też się zdarza :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dobra, chyba nie dojdziemy do konsensusu :D Każdy ma na ten temat swoje zdanie i nie ma mowy o tym, by wszystkich na około przekonać do swoich racji :D No ale cóż :) Na tym polega wolność :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konsensusem jest imo to, że dajemy prawo homoseksualistom do funkcjonowania w społeczeństwie (co z punktu widzenia ogółu i tak nie ma znaczenia :P). Cieszę się, ze dajesz mi prawo do własnych przekonań w kwestii etyczno-filozoficznego podłoża preferencji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Zabraniam Ci mieć własne zdanie :D To wszystko wina Tuska ! (if you know what I mean)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabraniam Ci mieć własne zdanie :D To wszystko wina Tuska ! (if you know what I mean)

 

A, to wszystko tłumaczy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

MargoQ - twoja opinia jest troszkę krzywdząca. Heteroseksualiści dają prawo homoseksualistom do funkcjonowania w społeczeństwie? Niesamowita łaska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nightfall - nie chodzi mi o to skąd się bierze homoseksualizm - ale o to, że facet kocha faceta w ten sam sposób co facet kobietę. Mi chodzi o samo uczucie... Bez żadnego zagłębiania się w powód jego homoseksualizmu. I to się liczy!

 

Cały czas próbuję Ci pokazać, że w tym konkretnym przypadku istotne są przyczyny. Czy jest to cecha wrodzona, czy nabyta. Bo na tej podstawie można wysnuć pewne wnioski...:)

 

 

Wybacz ale ja z kolei nie mam ochotę wgłębiać się w uczucia. Zresztą przypuszczam, że każda zapytana osoba z forum, miałaby własną, unikatową definicję słowa "miłość".:cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MargoQ - twoja opinia jest troszkę krzywdząca. Heteroseksualiści dają prawo homoseksualistom do funkcjonowania w społeczeństwie? Niesamowita łaska.

 

Chodzi o to, ze ich nie dyskryminuję z powodu odmiennych przekonań, mimo iż teoretycznie jestem w większości i mogłabym obstawać za jakąś formą dyskryminacji :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie homoseksualizm jest nabywany, jest wynikiem społeczny.

 

Interesując się sztuką pragniesz opisać każde uczucie.

 

Ja dalej pytam dlaczego homo, nie chcą być też hetero?

 

Dobre: zwierzęta uczą się od ludzi. Tak, ale tylko domowe i te w niewoli, a zwłaszcza te, które się uczy.

Jednego ciągle nie jestem pewien, co do homo w śród zwierząt. Jaką mamy pewność co te zachowania znaczą.

Dajmy na przykład, że dziewczyny się całują, a w cale nie są lesbijkami.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anicent - to nie jest taka forma wyboru: dziś jestem gejem, ale jutro będę hetero. Moda? Niektórzy może i takich udają. Ale reszta taka jest bo... jest. Tak, wiem. Hormony, środowisko i cała reszta. Gejem nie można być od tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie społeczeństwo nas wychowuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ochotę w tym momencie coś powiedzieć... ale jeszcze się powstrzymam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zresztą ja się globie w tym, wszystkim:D

Ale chce wiedzieć dlaczego homo, nie może kochać drugiej płci?

Ciągle mi to w głowie siedzi, albo wszystko razem, dla mnie inaczej natura nie ma sensu, skoro mam się zgodzić z inną orientacją, to z obiema. On jego, on ją, ale nie oddzielnie, bo to jest be sensu.

Nudne to już jest, chyba się wyczerpałem, ej zarzućcie inny temat. :D

 

Ostatecznie uznaje, zgadzam się tylko w jeden sposób czyli na bi.

 

Jeśli to kogoś uszczęśliwi, poddaje się, nawet nieźle wyszło :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale chce wiedzieć dlaczego homo, nie może kochać drugiej płci?

"Kochać" można wszystko i wszystkich :D

Tak się rozpisywaliśmy o podejściu do tego "szczególnego" "kochania".

Ciągle mi to w głowie siedzi, albo wszystko razem, dla mnie inaczej natura nie ma sensu, skoro mam się zgodzić z inną orientacją, to z obiema. On jego, on ją, ale nie oddzielnie, bo to jest be sensu.

Ok, nie wiem ocb, zaginęłam w akcji :D

Nudne to już jest, chyba się wyczerpałem, ej zarzućcie inny temat. :D

Ano, trza by się na inny wątek przerzucić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorki, że się pogubiłaś, nie chce mi się podpowiadać, pokombinuj :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale chce wiedzieć dlaczego homo, nie może kochać drugiej płci?

 

podejrzewam, że z tego samego powodu dla którego hetero nie zakochują się w osobach tej samej płci - brak pociągu.

 

a co powiecie na temat pokrewny: adopcja dzieci przez pary homo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak pociągu okej, Ale sam nie wierze w to. Bo nie ma to jak ludzka ciekawość. Tylko niech już nikt nie robi braku możliwości.

 

Dobra pisz nowy wątek, co mi tam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.