Jump to content
Nightfall

Włosy

Recommended Posts

Kiedyś brałam jakieś tabletki na wypadanie, Belissę i pochodne, ale nic to nie pomagało. Miało pomagać na włosy, skórę i paznokcie, a nie pomagało w ogóle. Typowe placebo.

Belissę biorę od jakiś 2 tygodni i wydaje mi się, że trochę mniej włosów mi wypada, chociaż trudno mi powiedzieć, bo zawsze wypadała garść, a teraz jakby mniejsza garść xD. Skóra i paznokcie bez zmian, własnie zastanawiam się czy nie odstawić tego, ale poczekam na efekty, może się pojawią.

 

 

 

A co do włosów to chyba podetnę je trochę. Są strasznie ciężkie i wydaje mi się, że z przodu mi się przerzedzają, no i przez nie się garbię. Muszę trochę zmniejszyć ich wagę, bo niedługo same mi odpadną z przeciążenia :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stosuję odpowiednią dietę. Jedzenie jem głównie przygotowane w domu, nie jem śmieciowego jedzenia, ograniczam słodycze no i oczywiście patrzę na skład produktu (staram się wybierać te bez konserwantów, aromatów, dodatków różnego rodzaju, wzmacniaczy smaku itp.). Oczywiście trzeba jeść mięso. Mam w domu takie porównanie - siostra nie je mięsa, a raczej je bardzo rzadko. Ja jem wszystko - mam dłuższe od niej włosy, gęstsze i nie wypadające. Ona ma cienkie, łamliwe włosy, które lubią wypadać. Także uważam, że dieta ma tutaj duże znaczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wypadanie włosów największy wpływ ma sposób życia: odżywianie, ruch i stres. Więc jeśli chcecie powstrzymać ich wypadanie zainteresujcie się swoją dietą. Jeśli chodzi o odżywkę Wax to regeneruje i skórę głowy i włosy- trzeba tylko dobrać odpowiedni, a jest ich sporo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stosuję odpowiednią dietę. Jedzenie jem głównie przygotowane w domu, nie jem śmieciowego jedzenia, ograniczam słodycze no i oczywiście patrzę na skład produktu (staram się wybierać te bez konserwantów, aromatów, dodatków różnego rodzaju, wzmacniaczy smaku itp.). Oczywiście trzeba jeść mięso. Mam w domu takie porównanie - siostra nie je mięsa, a raczej je bardzo rzadko. Ja jem wszystko - mam dłuższe od niej włosy, gęstsze i nie wypadające. Ona ma cienkie, łamliwe włosy, które lubią wypadać. Także uważam, że dieta ma tutaj duże znaczenie.

 

Hmm. A ja się nie zgodzę. Ja jem głównie śmieciowe jedzenie, albo nie jem wcale, bo mi się nie chce. Żyję zupkami chińskimi, mrożonymi pizzami, tostami z serem i KAWĄ. Nie jest to raczej zdrowe odżywianie. A włosy mam grube, gęste i nie wypadają mi jakoś specjalnie. A przynajmniej nie widać tego po nich. Więc, przynajmniej w moim wypadku,dieta nie ma tu większego znaczenia. Nadmienię jeszcze, że nie przepadam za owocami (poza kilkoma wyjątkami) i rzadko jadam warzywa. Nigdy nie patrzę na skład produktów, które kupuję i kompletnie nie przeszkadzają mi konserwanty. Nie musi być zdrowe - ma mi smakować. A włosy gęste. I nawet paznokcie mi się nie łamią!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi masz genetycznie dobre włosy, więc może dlatego dieta nie robi różnicy. Sposób odżywiania na pewno zmieni wygląd słabszych włosów i ograniczy ich wypadanie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Evi masz genetycznie dobre włosy, więc może dlatego dieta nie robi różnicy. Sposób odżywiania na pewno zmieni wygląd słabszych włosów i ograniczy ich wypadanie :D

 

U mnie dieta się sprawdziła. Przedstawiłam się na zdrową żywność i moje włosy lepiej wyglądają lepiej. Nie mogę stosować zbyt wielu kosmetyków przez możliwość wystąpienia alergii na jakieś chemikalia. Na kilka już miałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nafta do włosów z pokrzywą. Z kosmetyków najlepsze co może być na wypadanie włosów. A tabletkami szkoda się faszerować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posiadam tangle teezer. Od 6 miesięcy. Nigdy nie użyję już innej szczotki :P jest genialna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie słyszałam, że jest dobra. Tylko, że szkoda mi 40 zł. Może jest gdzieś w tańszej wersji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightfall - wątpię. Są ponoć podróbki, ale nie wiem jakiej jakości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posiadam tangle teezer. Od 6 miesięcy. Nigdy nie użyję już innej szczotki :P jest genialna!

 

Może też powinnam się zastanowić nad nią? Bo rozczesanie moich włosów po myciu graniczy z cudem i wyrywam ich całe masy kiedy próbuję je jakoś rozczesać.

Co jest tak niezwykłego w tej szczotce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja siostra ma tę szczotkę i nawet kilka razy miałem "okazję" jej użyć. :) Z tego, co zauważyłem, to nie wyrywa włosów, łatwo je rozczesuje i końcówki są na tyle miękkie i elastyczne, że robi całkiem przyjemny masaż głowy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co jest niezwykłego w tej szczotce? Jak wspomniał Adrian, nie wyrywa włosów w takich ilościach jak normalne szczotki. I nie ciągnie, nie splątuje włosów. Po prostu delikatnie i powoli je rozczesuje :) Jestem naprawdę baaaardzo zadowolona i wiem, że nie zamienię jej na żadną inną. Z czystym sercem mogę polecić każdemu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie mam szczotkę, która zawiera włosie dzika (jakoś w 50%) i również bardzo ją lubię, bo rozczesuje delikatnie, przez co włosy nie wypadają ;) Nie masuje skóry głowy tak jak TT, ale chyba trochę czasu upłynie zanim ją wymienię :D

 

Bo rozczesanie moich włosów po myciu graniczy z cudem i wyrywam ich całe masy kiedy próbuję je jakoś rozczesać.

 

Sami Nie rozczesuj mokrych włosów, to ma zły wpływ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak to? Mokrych nie? Suchych tym bardziej się nie da...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Gdy rozczesujesz mokre włosy, rozciągasz je, przez co stają się bardziej kruche i podatne na złamania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozczesuje się wilgotne włosy.

 

Ja mam szczotkę z naturalnego włosia, za którą dałam 50zł w sklepie fryzjerskim, ale czeszę się zwykłą.

Wydaje mi się, że ta z włosiem wyrywa więcej włosów, chociaż duuużo mniej ciągnie przy rozczesywaniu niż zwykła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mokrych zdecydowanie nie, najlepiej wilgotne lub suche. Jeśli ciężko idzie, to dobra szczota powinna rozwiązać sprawę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy nałożyć na włosy ( czy suche czy mokre) odrobinę jedwabiu- znacznie ułatwi rozczesywanie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Jedwabiu nie powinno stosować się na suche włosy - lepiej na mokre lub wilgotne, wtedy lepiej się rozprowadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra odżywka i się o wiele lepiej rozczesuje włosy. A o jedwabiu z której firmy mówicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preferuję odżywki z "psikaczem". Używam Mr Potters, która ładnie pachnie i ułatwia rozczesywanie.

 

DSC07324.JPG

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to samo używam Adrianie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.