Jump to content
Nightfall

Włosy

Recommended Posts

16 miesięcy bez fryzjera, znam to :)

Ostatni raz byłam przed studniówką, dokładnie rok temu. I moim włosom udało się urosnąć o jakieś 20- 25cm od tamtego czasu. Teraz jeszcze rok i będą znowu normalnej długości (czyli do pasa, jak kiedyś ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ostatnio podcinałam jakieś dwa lata temu :P albo zapuszczać, albo obcinać, nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja właśnie nie wiem, czy podcinać. Bo się trochę rozdwajają, no i wolno rosną, ale... ale... ale jak podetnę to będą KRÓTSZE ;_____;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milla - włos rośnie w cebulce, na zewnątrz jest martwy. Podcięcie nie sprawi, ze włos będzie rósł szybciej. To złudzenie, bo zadbane (czyli obcięte) końcówki się nie łamią i to daje wrażenie szybko rosnących włosów ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seppo ma rację. Sporo osób przekazuje taką informację, że podcinanie włosów powoduje ich szybszy wzrost, ale jest to tylko złudzenie. Odkąd o tym przeczytałam, przestałam podcinać końcówki :P

Ale chyba skrócę włosy radykalnie niedługo, bo jakoś już mnie trochę denerwują takie długie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez dłuuuuuuuuugi czas w moim życiu byłam zmuszana do ścięcia swoich włosów (zwłaszcza w ostatnim roku) :[ Wszystko przez sklejające się końcówki na pofarbowanych włosach:(. (gdybym wiedziała, że tak może się stać, to nawet nie spojrzałabym się na te okropne farby :dodgy: )

 

Przed

2nqxvlf.jpg

Po

2agrm8x.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planuję swoje skrócić o jakieś 20cm... Trochę mi szkoda, ale przeszkadzają mi takie długie. No i do koloru powoli chyba czas wrócić ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy o skracaniu a ja o wydłużaniu. :D Więc tak Kuolema ma wesele (oczywiście nie swoje :P) w lipcu i chciałaby wyglądać pięknie. Macie jakiś patent na szybki mogę powiedzieć że nawet bardzo szybki porost włosów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planuję swoje skrócić o jakieś 20cm... Trochę mi szkoda, ale przeszkadzają mi takie długie. No i do koloru powoli chyba czas wrócić ;)

Eeeev, kiedy Ci tak ładnie w długich...

floor-evi.jpg

;-;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi, nie skracaj włosów w tej fryzurze co teraz masz jest ci prześlicznie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale niewygodnie... Rzadko chodzę w rozpuszczonych włosach, więc nawet mnie już nie cieszą :D poza tym - włosy odrosną ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale niewygodnie... Rzadko chodzę w rozpuszczonych włosach, więc nawet mnie już nie cieszą :D poza tym - włosy odrosną ;)

 

Też tak myślałam jak ścinałam rok temu. Że mi szybko rosną, więc nie będzie aż takiego dramatu jak mi się znudzą krótkie.

Otóż nie. Rosną tak wolno, że będę musiała poczekać jeszcze co najmniej rok, żeby dorosły do poprzedniej długości (czyli do pasa).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi, podciąć/odświeżyć końcówki żeby " nie przeszkadzały"-ok, ale nie 20cm!

Please?!Max do 10cm- utarguje?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi chciałabym mieć włosy takiej długości ♥

 

Wszyscy o skracaniu a ja o wydłużaniu. :D Więc tak Kuolema ma wesele (oczywiście nie swoje :P) w lipcu i chciałaby wyglądać pięknie. Macie jakiś patent na szybki mogę powiedzieć że nawet bardzo szybki porost włosów?

 

Włosy rosną swoim naturalnym tempem. Można ten naturalny wzrost troszkę przyspieszyć stosując maski itd. ale nie należy się spodziewać cudów :)

 

Moje to rosną tak jakby chciały, a nie mogły...xD Mimo wszystko jestem zadowolona, że widać poprawę.

 

(Pierwsze zdjęcie zrobione na początku zapuszczania, a drugie tej jesieni)

 

9c45e935853ee.jpg

 

65faf869ce2fa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serio, nie każdy potrafi nosić długie włosy ;) Ja mam cały czas warkocza, jak rozpuszczam to mnie denerwują, bo wszędzie wchodzą... To chyba dlatego, że jak byłam młodsza zawsze miałam króciutkie włosy i po prostu nie jestem przyzwyczajona do długich. Dlatego obetnę i będę nosić rozpuszczone. Może to mnie przyzwyczai ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi chciałabym mieć włosy takiej długości ♥

 

Wszyscy o skracaniu a ja o wydłużaniu. :D Więc tak Kuolema ma wesele (oczywiście nie swoje :P) w lipcu i chciałaby wyglądać pięknie. Macie jakiś patent na szybki mogę powiedzieć że nawet bardzo szybki porost włosów?

 

Włosy rosną swoim naturalnym tempem. Można ten naturalny wzrost troszkę przyspieszyć stosując maski itd. ale nie należy się spodziewać cudów :)

 

Moje to rosną tak jakby chciały, a nie mogły...xD Mimo wszystko jestem zadowolona, że widać poprawę.

 

(Pierwsze zdjęcie zrobione na początku zapuszczania, a drugie tej jesieni)

 

9c45e935853ee.jpg

 

65faf869ce2fa.jpg

Night, nie widać. Jak wrzucasz obrazki z tej strony, to wyświetla się "zakaz hotlinkowania".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh już się poprawiam. Nie rozumiem czemu u mnie widać :huh:

 

Rozpoczęcie zapuszczania:

121r6h5.jpg

 

Listopad, tego roku:

2z6wduo.jpg

 

 

Mam nadzieję, że teraz widać :D

 

Straaasznie wolno rosną xD

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciła od fryzjera lżejsza o jakieś 50cm włosów ;)

Dawno nie byłam taka zadowolona z fryzury ;) Później wstawię fotkę, ale pochwalić musiałam się od razu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżu, jakie to moje dziecko śliczne jest. Ja nie wiem, po kim, na pewno nie po mnie. xD

Rozjaśniałaś końcówki czy tylko tak światło pada? I ładny kolor, w ogóle. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję mamo :*. Nie rozjaśniałam końcówek, tylko henna się bardziej spłukała przy czubku głowy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję mamo :*. Nie rozjaśniałam końcówek, tylko henna się bardziej spłukała przy czubku głowy :D

 

Aaa, to ma sens... Kurczę, masz takie ładne, zdrowe włosy. Też bym takie chciała. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziewczyny, macie jakieś sprawdzone sposoby na falowane/lekko kręcone włosy? Moje włosy są złośliwe, jak zrobię papiloty to wyglądam jak pudel, jak zrobię warkoczyki to szybko mi się rozprostowują (no i po 2 dniach odechciewa mi się je zaplatać każdego wieczora), nawet jak zrobiłam trwałą to fale były ledwo widoczne... Trwała była robiona na małych wałkach, jakbym zrobiła na dużych to by wyszło lepiej? Czy może wtedy byłabym owcą? Ktoś się na tym zna? Pomocy, ogarnęła mnie czarna rozpacz, chcę mieć włosy jak LOTRowe panie XD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taką, nieniszczącą włosów metodę:

Zrobić z włosów coś takiego:

110700.jpg

tak, żeby nie używać żadnych spinek i niczego, co się wbija w głowę. Iść spać i rozpuścić włosy. Najlepiej działa na jeszcze wilgotnych włosach. Ale możesz też sobie zrobić taką koronę rano, mała tona lakieru - do szkoły/pracy/whatever, wieczorem tylko powyciągać spinki, wsuwki itd. i pójść spać - efekt bardzo zbliżony.

Aczkolwiek nie jest to zupełnie trwałe, właściwie, jak bez lakieru ani pianki wszystko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.