Jump to content
Nightfall

Enneagram

Recommended Posts

Próbowaliście kiedyś zrobić test na enneagram?

Jeśli nie, to podaję link:

 

http://www.enneagram.pl/

 

Mnie wyszło 4w5 i myślę, że się zgadza ;)

 

Ciekawe jest, to że wyniki bardzo często wychodzą zgodnie z rzeczywistością. Dajcie znać czy u Was, to również się sprawdza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie wyszło 2w1 (dawca- perfekcjonista) i się z tym zgadzam:)

Mam dokładnie to samo! :D I również się z tym zgadzam. To bardzo interesujące, przeczytałem o sobie coś i uświadomiłem sobie, że rzeczywiście tak jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9w1 - "Marzyciel"

Ale poza nazwą ten typ ma niewiele wspólnego z marzycielem ;)

 

Enneagram przeważnie pasuje, bo opiera się na podstawowych typach osobowości. Ale zgodzę się, że znanie swojego typu osobowości, jak i naszych najbliższych bywa niesamowicie pomocne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O proszę Was!!!!

5w4

 

"Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

 

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.

Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

 

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche."

 

Nie dość, że wśród słynnych ludzi jest Christie, Lynch I Kubrick to zaczynam rozumieć, dlaczego od małego miałam opinię "Wrażliwca" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wyszedł Indywidualista. :P

 

Uhuhuhu dopiero ogarnąłem zaległości po nieobecności ^^

W sumie z tym co tam pisze w większości mogę się zgodzić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bardzo ciekawy ten test. Wyszło mi 4w5 i naprawdę się zgadza (może nie w pełni, ale jest bardzo blisko). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

4w5 - trafione!

 

 

Dokładnie taki jestem :) Nieźle xD Ostatnio podczas testu na osobowość (podczas badań predyspozycji zawodowych) właśnie też mi wyszło mniej więcej coś takiego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robię ten test co kilka miesięcy i za każdym razem wychodzi mi 4w5. Sądzę, że ten typ osobowości bardzo dobrze do mnie pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za testami i startowałam do niego z przymrużeniem oka, ale jak piszecie trafne wyniki są jego zaletą;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dla tego ten test jest wg. mnie ciekawy. Bardzo mało jest o nim wiadomo (w sensie np.normy) ale działa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5w6

 

Skrzydło sześć daje piątce umiejętność skupienia się na detalach i technicznej wiedzy, oraz daje umiejętność do sekwencyjnego myślenia na temat biegu wydarzeń. Piątka z tym skrzydłem ma dar wyciągania znaczących wniosków z niewielkiej ilości faktów. Zwłaszcza intelektualna piątka, która jest znacznie bardziej analityczna niż piątka ze skrzydłem 4. Może być też lojalna wobec przyjaciół, oferując im silne wsparcie. Uprzejma, jest cierpliwym nauczycielem, ekspertem w danej dziedzinie. Może mieć poczucie misji i ciężko pracować. Czasem ujawnia się u niej aura nadwrażliwego kujona i jest niezdarna w komunikowaniu się z innymi. Gdy jest w pozycji obronnej, może być onieśmielona oczekiwaniami innych. Może bardziej lubić niektóre osoby, ale też bardziej niektórych unikać. Szczególnie uczulona na okazywanie wdzięczności innym. Może mieć problem z wypowiedzeniem "Dziękuję". Boi się rozpoczynania działania, za to rozwija "uzależnienie" od informacji. Zadaje mnóstwo pytań, ale zwleka z podjęciem "zbyt" pochopnej decyzji. Gdy 5w6 jest w stresie, staje się podejrzliwa co do motywów działania innych ludzi, ale również ślepo za niektórymi podąża. Może przez długi czas nie zmieniać uczuć, utrzymując je na stałym poziomie. Może być zimna, ironiczna i odizolowana od innych.

Skrzydło 6 może być fobiczne lub antyfobiczne. Antyfobiczne skrzydło daje piątce, odwagę i umiejętność przeciwstawiania się autorytetom. Przyparta do muru potrafi zadrwić z autorytetu lub w złości odpowiedzieć by się odczepił. Ma tendencję do eksperymentowania by znaleźć jakie są granice zachowania. Phobiczne skrzydło powoduje, że piątka staje się mniej ufna wobec innych i doszukuje się ich prawdziwych intencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

 

trochę się pewnie zgadza. z tą artystyczną realizacją to chyba jednak zupełnie nie pasuje. no może i bym chciała, ale w żadnym kierunku nie jestem uzdolniona.

 

"Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości." - to w sumie się trochę zgadza. ale nie mam tak cały czas. jak za długo siedzę sama to po prostu za dużo myślę ;)

 

"Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty." - no nie wiem. na zewnątrz raczej zawsze pokazuję się jako optymistka ciesząca się życiem. a to co mam w środku to zupełnie inna sprawa. więc może i trochę prawdy w tym jest.

 

"Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią." - w sumie często myślę o śmierci... jak wygląda, jak można umrzeć, czy coś jest po śmierci... takie głupie przemyślenia.

 

" Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania"." - sama nie wiem co powiedzieć. nie mam wielu przyjaciół, ale ich mam. chyba żaden z nich nie wie o mnie wszystkiego. i chyba nikt się wszystkiego nigdy nie dowie. ale raczej nie wyglądam "tajemniczo". nie, chyba nie :P

 

Edit: przeczytałam jeszcze czwórka w skrócie... tutaj niestety chyba wszystkoo się zgadza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem tam jakieś sto lat temu :D

 

Ja mam takie testy w nosie :P, są zbyt ogólnikowe, po za tym najlepszy test w jakim biorę udział to życie.

dziś mi wyszło 8w7, Ale ta końcówka to kompletna bzdura. :D

A na niektóre pytania odpowiedzi są o przeciwnym znaczeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi tam jest napisane: "Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie" tzn tylko takie gdybanie.

 

Ja uważam, że takie testy są całkiem przydatne. Choć ten faktycznie nie jest rozbudowany. Za używanie porządnie zrobionych testów, odnoszących się normy zazwyczaj trzeba płacić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.