Jump to content
margoQ

Skąd jesteśmy?

Recommended Posts

 

No, nasza impreza jest tu spora, pełna rycerstwa, kramów, są zawody łucznicze i oczywiście bitwa. Zawsze mnie korci, gdy obserwuję bractwa, by sama do jakiegoś wstąpić. Odtwórstwo historyczne to fajna sprawa. :)

 

Od dawna chce pojechać do Malborka (szkoda , że to na drugim końcu Polski jest :dodgy: ) .

Też bym chciała należeć do bractwa , ale jedyne w naszej najbliższej okolicy zajmuje się 1 i 2 wojną światową , a to nie moje klimaty :P .

Ja chciałam do bractwa, ale dowiedziałam się, że każdy bezwzględnie musi wcielić się w epokowe role, co oznacza, że ja, jako kobieta, nie miałabym prawa ni do łuku, ni do szabli. Chodziłabym tylko jako hoże dziewczę w sukni, ocierałabym czoło rycerzom po bitwach i machałabym białą chusteczką, a ja zawsze marzyłam o walce, o zbrojach!

Mogliby troszkę nagiąć historyczną prawdę... Dlaczego nie mogę być dzielną rycerką albo łuczniczką? Niesprawiedliwe -_-

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milla załóż własne bractwo lub udawaj chłopaka :P Jako dziecko robiłam sobie coś na kształt łuku i procy i walczyłam też kijem zamiast miecza - najczęściej sama bo nie miałam z kim. Mieliśmy też domek na drzewie. Takie zwykłe zabawy. W Nidzicy też jest zamek i jakieś bractwo i oczywiście zawsze jesteśmy Krzyżakami w Bitwie pod Grunwaldem i zawsze przegrywamy :( Podczas Dni Nidzicy są pokazy walki, konkurs łuczniczy, tańce, śpiewy i palenie wioski czyli zdobywanie grodu. Kiedyś Dni organizowane były na początku maja, ale kilka lat temu przenieśli je na lipiec. W tym roku głównym gościem/zespołem na koncercie był Bajm a rok temu IRA. Nie trzeba płacić za wejście na zamek. Jak ktoś chce go zwiedzić z przewodnikiem to się płaci ( niedużo) i musi zebrać się większa grupa. Wstyd się przyznać, ale nigdy nie zwiedzałam tego zamku z przewodnikiem chociaż byłam na nim wiele razy.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja też wrzucę fotki z imprezy rekonstruktorskiej w moim mieście, a co! 8)

http://s467.photobucket.com/user/Piotr1981/library/?sort=3&page=1 Pierwsze 6 zdjęć zrobiłem podczas Dni Twierdzy Poznań, imprezy przybliżającej pierścień pruskich fortyfikacji okrążających miasto.

 

A odnośnie ciekawych i malowniczych miejsc w Poznaniu, to tu możecie zobaczyć kilkadziesiąt zdjęć, które zrobiłem komórką na Cytadeli (wielki park w Poznaniu, którego nazwa nawiązuje do pozostałości pruskiego fortu należącego do wymienionej już Twierdzy Poznań) http://s467.photobucket.com/user/Piotr1981/library/Cytadela?sort=3&page=1 (zdjęcia są zamieszczone w kolejności odwrotnej do chronologicznej- to dlatego na pierwszych zdjęciach leje ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu jeszcze się nie udzielałem, więc powiem, że jestem z Kielc.

Fajna starówka (chociaż może "starówka" to za dużo powiedziane, bo w sumie to jest jedna ulica)

No i mamy największą galerię handlową w kraju (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smutno tak. :P Nikogo z mojej okolicy czyżbym była jedyną fanką Nightwish w Toruniu i okolicach. :P

 

Rozwiązaniem jest zarażanie znajomych Nightwishem :P i zapraszanie ich na forum, niech nasz społeczność rośnie w siłę :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem z Mrągowa-ok. 60km od Olsztyna. Warmia i Mazury piękne okolice

Witaj w klubie! Ja też jestem z Warmii i Mazur. A dokładnie z Dobrego Miasta. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opole Lubelskie, ok. 50 km od Lublina. Nieduże miasto, ale co roku przyjeżdża do nas na naszą imprezę plenerową jakaś gwiazda lub zespół - kiedyś był Perfect (szkoda, że tego w ogóle nie pamiętam), dwa lata temu Enej, a w tamtym roku Dżem :D Fajnie mieć takie koncerty pod nosem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam krewniaka!


Dobra sorry. Będę uważał i rozwijał

swe wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, że Wrocław :) A ja narzekałam, że nikogo na DE nie ma z Wrocławia. To już jest ^^

 

Może kiedyś jakiś mini zlocik, kto wie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może kiedyś jakiś mini zlocik' date=' kto wie... [/quote']

 

Teoretycznie nie mam daleko do Wrocławia, Evi też już nie ma... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może kiedyś jakiś mini zlocik' date=' kto wie... [/quote']

 

Teoretycznie nie mam daleko do Wrocławia, Evi też już nie ma... :)

No ja praktycznie mam kawałek do Wro i często tam bywam, także not a bad idea... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to ustalajmy, póki wakacje w pełni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O proszę, ile tu Wrocławian i Okołowrocławian!

Ja również mieszkam we Wrocławiu praktycznie od urodzenia, jakbyście szykowali jakieś małe spotkanko, to w miarę możliwości podyktowanych pracą/studiami jestem za ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już wspominałem wcześniej, mieszkam i pracuję w stolicy Dolnego Śląska, ale moje Kitee jest ciut dalej, dwie godziny drogi od Wro. Urodziłem się w Kotlinie Kłodzkiej, a konkretniej Nowej Rudzie, ok 20 tys. miasteczku między Kłodzkiem a Wałbrzychem. Miejscowość, mimo że pogórnicza jest urocza - wokół góry, lasy i do Czech blisko. Zabytków i wież widokowych również sporo. Niestety, Nowa Ruda i cały zresztą powiat kłodzki ma jedną wadę - kolosalne bezrobocie. Siłą rzeczy musiałem więc wyjechać jak to się mówi "za chlebem". Nie żebym narzekał - Wrocław jest pięknym miastem, do rodziny mam blisko, a i na brak koncertów nie narzekam, że wymienię Scorpionsów, Europe, Deep Purple, Sabaton, Rammstein... Do tego do innych ośrodków koncertowych niedaleko: Warszawa - 4,5h, Praga - 4h, Pilzno - 6h a do tego łatwo o dobre piwo. Dla fana ciężkich brzmień miejsce niemal idealne. Ale i tak średnio raz w miesiącu jadę na weekend w rodzinne strony się odprężyć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.