Jump to content
Haunted

last.fm

Recommended Posts

Że ja mój link usunąłem z podpisu - to dodaję go spowrotem.

 

 

www.lastfm.pl/user/xhonek

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tu, żeś mnie trafił Adrian, ale to stare dzieje, nie dotyczyło raczej Lasta :), a czasów około gimnazjalnych, a w tym jak jeszcze przesiadywałem na nk.pl :D, ale dostrzegłem wartość tego instrumentu i zamiast grać raz na jakiś czas, to od tych wakacji tne nie mal codzień :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że Chroma jak dotąd używałem tylko raz, a zazwyczaj posługuję się Firefoxem, sprawdziłem jak wygląda kwestia z wtyczkami do tej przeglądarki i najwyraźniej nic użytecznego na FF nie ma.

Wykorzystuję więc metodę, o której wspomniałem wcześniej: strona wykonawcy-> teledyski-> szukam czegoś co mnie interesuje, a potem odpalam. Większość wyników jak dotąd się zapisała. Wada: w większości są to wykonania koncertowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale masakra z niemal wszystkimi mam super porównanie, dodać kogoś do ziomków?

 

Prezes

ATB, Dj Bobo ja też lubię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to? Jest już duża grupa fanów NW w Polsce! Po co kolejna?

To prawda. Niestety tamta grupa została opuszczona i nikt się nią nie zajmuje. Poza tym chcemy zgromadzić statystyki ulubionych wykonawców użytkowników tego forum.

A nie można "przejąć władzy" nad wcześniejszą grupą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety sprawdzaliśmy i nie ma takiej możliowści, zreszta tak na dobrą sprawę to tylko funkcja honorowa bez żadnego znaczenia a kazdy może tam się udzielac co zresztą uskuteczniam ;)

 

A tak z innej beczki scrobbling z youtube'a sobie wypróbowałem tyle że last zapisuje tytuły takie jak clipów co czesto skutkuje dziwnymi nazwami, jednak pzoostane przy słuchaniu tego co mam na dysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te Lastowe grupy są z reguły martwe. Sam chciałem jedną założyć, ale dałem sobie spokój.

 

A tak z innej beczki scrobbling z youtube'a sobie wypróbowałem tyle że last zapisuje tytuły takie jak clipów co czesto skutkuje dziwnymi nazwami, jednak pzoostane przy słuchaniu tego co mam na dysku.

 

Mówisz o scrobblowaniu przy pomocy tej wtyczki do Chrome'a. Jak spróbowałem z klipami dostępnymi na lastowej stronie artysty i wyniki też bywają dziwne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój kumpel to próbował, jak widziałem nie narzekał, nie wiem czy dalej korzysta z tego skrobla, się spodziewałem że z tym jutubowym jest jakiś problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak z innej beczki scrobbling z youtube'a sobie wypróbowałem tyle że last zapisuje tytuły takie jak clipów co czesto skutkuje dziwnymi nazwami' date=' jednak pzoostane przy słuchaniu tego co mam na dysku.[/quote']

Również zrezygnowałam, ale z innego powodu.

Przeglądarka zaczęła śledzić moje wyszukiwania w google i wystarczyło, żebym wpisałam nazwę wykonawcy i utwór, który chciałam sprawdzić w google, a on mi się scrobblował ;/ Coś się po aktualizacji zmieniło.

 

Jedyna zabawka z jakiej jeszcze korzystam to Last.fm free music player. Można spokojnie scrobblować ze strony wykonawcy na last.fm, czy ulubione, najczęściej odtwarzane, swoje playlisty i na stronie danego tagu. Największa użyteczność tego rozwiązania, czyli możliwość włączenia "podobnych" utworów na stronie, po aktualizacji dla odmiany wyglądu last.fm stała się niemożliwa. ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że najnowszy skrobel jest "zrypany", przestało mi wyszukiwać informacje w aplikacji lasta, tylko była animacja ładowania, potem jeszcze jakieś komunikaty z błędami pamięci gdy działał WMP. Fajnie, że w spotify jest wbudowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi ten Spotifajowy nie zawsze chce scrobblować. I dlatego teraz mam taką ubogą bibliotekę. Dużo słucham też offline :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dokonałem dość nie ciekawego odkrycia mianowicie scrabbluje mi około 50% utworów, które słucham gdyż mam strasznie otagowane piosenki ;-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak skroblujecie pliki z dysku to sprawdzacie czy są opisane?

Mi spotifaj nie odtwarza z dźwiękiem czasem trafia mi się tak, ale włączam utwór od nowa i jest okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś może odtwarzacz AIMP? Nie mam bladego pojęcia jak scrobblować tym tworem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosta rada zamiast pisac pytanie do lasta na którego polskiej wersji i tak nikt nie odpowie bo jest z deka martwa ;) zmień na winamp , foobar, windows media player, po co się męczyć z jakimś nieznanym odtwarzaczem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows Media Player- nie pamiętam, która wersja- miał kiedyś tak, że często bez wyraźnego powodu się wyłączał, po czym pojawiał się komunikat, że ze względów bezpieczeństwa wszystkie dodatki stron trzecich (a więc także wtyczka lasta) zostają wyłączone. I tak się przeważnie w moim przypadku kończyło scrobblowanie WMP... Nie wiem jak jest w obecnej wersji programu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma ktoś może odtwarzacz AIMP? Nie mam bladego pojęcia jak scrobblować tym tworem?

Zainstaluj wtyczkę do Winampa - działa :D

 

Są też wersje aimpa, które mają wbudowany scrobbler, ale nie pamiętam które ^^

 

po co się męczyć z jakimś nieznanym odtwarzaczem

To, że lastfm go nie wspiera nie czyni go nieznanego. AIMP to bardzo dobry odtwarzacz, a mniej obciąża niż winamp procesor, a jest dość podobny jeśli chodzi o konstrukcję - i całkowicie darmowy ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tak najlepszy jest wmp :P super się w nim tagi zmienia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzyki teraz słucham tylko przez Spotify :) Najwygodniej. Bez żadnych wtyczek scrobbluje, spora dostępność muzyki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dostępność zarąbista, ujdzie, ale ci artyści mogli by po udostępniać, więcej, bo na takim czymś to można zaoszczędzić nawet, jak kogoś nie stać na produkcje masową. Za to przy tagach brak polskich znaków, gdyby nie to, wmp by leżał bez ruchu, choć jednak tam nie co lepiej okiełznaną bibliotekę. Sortowanie nazw tez jest inne w wmp omija: "the", "a" itd. to jest fajne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie strasznie cieszy możliwość robienia playlist offline. Playlista na tablet - ściągam - cieszę się tym bez dostępu do internetu :) Tylko przydałoby się scrobblowanie offline...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skrobel offline :D, szkoda, że nie można pobierać za darmo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.