Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

No właśnie, co to jest to "find the origin" ?? Ja już nic nie wiem... może jakieś propozycje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie' date=' co to jest to "find the origin" ?? Ja już nic nie wiem... może jakieś propozycje :P [/quote']

 

Samo "Find the origin" można przetłumaczyć jako "Znajdź początek". Amonit i liście paproci są tutaj bardzo dosłowne i w jednoznaczny sposób nawiązują do ery prehistorycznej. Wszystko wskazuje na to, że album będzie o nauce, a na pewno o biologii. To w końcu pamiętnik Tuomasa, więc sam Maestro znalazł swój początek w niespełnionych planach z młodości. Miał być biologiem oceanu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Find the Origin w doslownym tlumaczeniu znaczy odnalezc zaczatek czy jakos tak ;)Jak dla mnie Cale Te nawiazanie do nauki,czasu przeszlego i Te wizualizacje paproci i skamieliny na tle szaro-brudnej zieleni bardzo odpowiada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co do tytułu, to sądzę, że album będzie nazywał się "Find the origin". Skąd moje takie odczucia? Sam zespół ustawił obrazek z ta nazwą i datą na tło. Mówię wam, że tak będzie. :)

 

Jestem prawie na sto procent pewna, że to nie jest tytuł albumu, bo na Facebooku napisali:

 

"Get ready for Nightwish' new album with this special shirt!!! A perfect outfit for Yuletide when we will announce the name of the album...".

 

Nazwę albumu mają ogłosić dopiero w OKRESIE ŚWIĄTECZNYM, więc to na pewno nie jest nazwa albumu.

Napis na koszulce miał nas tylko naprowadzić na trop tematyki, jaką obejmował będzie krążek i tym samym pobudzić nas do rozmyślań, dyskusji, pogłębić naszą niecierpliwość i... uczynić z nas idealne ofiary tej wyjątkowo skutecznej strategii marketingowej, polegającej na karmieniu nas okruchami, podsycającymi tylko apetyt.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

uczynić z nas idealne ofiary tej wyjątkowo skutecznej strategii marketingowej, polegającej na karmieniu nas okruchami, podsycającymi tylko apetyt.

 

Totalnie niepotrzebnie, bo wiadomo wszem i wobec i nie jest to tajemnicą, że prawdziwi fani NW polecą (łącznie ze mną :>) w dzień wydania do Empiku, żeby odebrać swoją duuuuużo wcześniej zamówioną płytę. ;)

 

Ja nie wiem po co ten cały marketing... xD

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu Floor wygląda tak staro na tym zdjęciu ? :-( Może w teledysku będzie że jest starszą panią, a potem pokażą jej młodość, a później zespół ? :P:P:P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czemu Floor wygląda tak staro na tym zdjęciu ? :-( Może w teledysku będzie że jest starszą panią' date=' a potem pokażą jej młodość, a później zespół ? :P:P:P[/quote']

 

Oby tak nie było kojarzy mi się to z teledyskiem Within Temptation "Memories". A ja nie lubię porównań Nw do innych zespołów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kłopoty z netem, ktoś streści czy dzieje się tam coś ciekawego?

 

Pokazane są nagrania orkiestry, chóru i rozmaitych bębnów, rozmowa z Pipem, który chwali Tuomasa jako twórcę oraz standardowa wypowiedź Tuo. Właściwie dalej rzecz jest dość zagadkowa, tylko apetyt rośnie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usłyszeliśmy dosłownie kilka sekund bębnów, reszta została wyciszona... ;) To już ósmy trailer bez jakiegokolwiek sampla! Może to i dobrze? Znając życie to non stop słuchałbym tych urywków jak przy poprzednim albumie... :)

 

Jak zostanie wypuszczony singiel to będzie to rozładowanie fanowskich emocji z ogromnym hukiem! A potem apetyt urośnie do tego stopnia, że wszyscy masowo eksplodujemy. :D

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze napiszę, że takiego spokoju przed premierą krążka NW to ja nie pamiętam? Wszyscy wyciszeni i cierpliwi (wiem, pozornie;), żadnych niewłaściwych komentarzy- to się chwali:) W końcu na DE userzy dorośli do prawdziwego fanowania- cieszę się z tego bardzo!

A co do tematu przewodniego wątku- podoba mi się bardzo, że nie ma żadnych wycieków, wszystko otoczone jest tajemniczymi, mocno zdawkowymi wypowiedziami współtwórców- oby tylko tak było do czasu premiery? Komplementy Pipa i zadowolenie Tuo to norma, ale fajnie jest ich usłyszeć:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak zostanie wypuszczony singiel to będzie to rozładowanie fanowskich emocji z ogromnym hukiem! A potem apetyt urośnie do tego stopnia, że wszyscy masowo eksplodujemy. :D

 

Przypuszczam, że będzie dokładnie tak samo jak w przypadku IM. Singiel będzie popowy, skoczny,według mnie do niczego, a reszta płyty rozłoży mnie na łopatki :)

Matko, jak ja sobie przypomnę jak bardzo nienawidziłam refrenu w Storytime, jak słuchałam go zaraz po tym jak ten singiel wyszedł...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że te single są "fajne" dla Ciebie, nie znaczy, że Sami sie nie zna :D

Jak dla mnie, Amaranth jest...strasznie kiepskie i słodkie :/ Storytime lepsze, ale to nie zmienia faktu, że to nadal "pop metal" (chociaż patrząc na single z Once lub DPP to ten sie nawet broni).

 

Nawiązując do tematu - cisza przed burzą. Dyskusje i poważniejsze spekulacje dopiero sie zaczną. Nie mogę doczekać się okladki, tytułu i przede wszystkim SINGLA !!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, nie da się tego ukryć, że Amaranth i Storytime, czy też Bye Bye Beautiful (BBB to już dla mnie tragedia) jest bardziej zbliżone pod pop metal (Storytime o niebo lepsze :)) To się słyszy i się czuje, no Anetka nie ustawiła się w kolejce do Pana Boga po głos do growlu :D Nie powiem, mam dni, kiedy potrafię sobie słuchać np Amaranth z 10 razy. :) Żeby nie rozwijać się nie na temat, to lepiej przejdę do ostatniego zwiastuna. Popieram zdanie Adriana, dla mnie plusem jest to, że zespół podwyższa apetyt na wyczekiwany album, czy też singiel. Pamiętajmy, że czekamy na 25-minutowego kolosa. Chciałam podkreślić to, jak szybko zleciał czas od nagrań w lipcu-sierpniu. Mamy teraz grudzień i tylko dzieli nas 3-4 miesiące do wydania nowego albumu, więc warto być cierpliwym i czekać na dalsze tropy. ;)

________________________________________________________________

A tak na koniec, to nie mogłam się powstrzymać i musiałam dodać tego screena :D

B4FwJ1wIEAACFyK.png:large

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Czy tylko mnie fascynuje geniusz Tuomasa, który na filmiku miał cienką koszulkę bez rękawów i grubą czapkę na głowie? ;>

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znasz sie... Storytime, Amaranth to bardzo fajne numery ;-)

 

 

Kocham twoje wypowiedzi, Lucid. They brighten up my day. Each one of them.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Single być muszą, bez singli nie ma promowania skierowanego do mas. Dlatego single muszą wpadać w ucho. Jak powtarzam zawsze - po wydaniu DPP bardzo się zraziłam do NW z nową wokalistką, ale z ciekawości sięgnęłam później po Imaginaerum. Słysząc Storytime miałam podobne odczucia do Sami. Było to dla mnie słodkie popowe pokrzykiwanie. Całe szczęście zdecydowałam się po jakimś czasie jednak wysłuchać całego albumu. Teraz już nawet Storytime lubię (zwłaszcza wykonanie Floor). Dlatego nie ważne co usłyszę na pierwszym singlu (chociaż mam nadzieję, że będzie to satysfakcjonujące), bardziej interesuje mnie reszta zawartości płyty.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Storytime bardzo dobrze się zaczyna i kończy (jak jakiś naprawdę porządny kawał mięsistego metalu). W wykonaniu Floor, utwór zmienił swoje brzmienie na mocniejsze (jak zresztą głos Janses, robi to z większością utworów). Czy ten ochrzczony przez was "pop metalem" singiel tak bardzo mi przeszkadza? Myślę, że nie - bardziej pasuje mi on, niż pozostałe single.

 

Co do nowej płyty; jestem dość cierpliwy, ponieważ wiem, że w tym roku zobaczę Nightwish na żywo (czekam na koncert w Wielkiej Brytanii), a to rekompensuje mi wszystko. Doczekać się nie mogę, nie tyle na nowe utwory z pod ręki Tuomasa, co na możliwość zobaczenia ich (cały skład NW) na żywo. Zwiastuny mnie męczą (nie wiem dlaczego), podobnie jak nudzące wypowiedzi maestro (a może takie jest brzmienie języka fińskiego?).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudowne wieści z Facebooka Nightwish. :D

 

EXITING NEWS!!!

We are proud to announce the release of our first single called 'Élan', which will be out on February 13, 2015 via Nuclear Blast!

 

Tracklisting:

CD:

1. Élan (album version)

2. Élan (radio edit)

3. Élan (alternate version)

4. Sagan (non-album bonus track)

Vinyl:

Side A:

1. Élan (album version)

2. Élan (radio edit)

Side B

1. Élan (alternate version)

2. Sagan (non-album bonus track)

 

2zfu6qh.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.