Jump to content
beatag60

Jadalnia

Recommended Posts

Po ciemnej i ponurej zimie mamy ochotę na nowalijki. Wyglądamy wiosennych smaczków: kapustki, szparagów, truskawek itd.

Na co czekacie najbardziej? Wasze ulubione wiosenne zestawy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiosna to dla mnie początek długich dni oczekiwania na stopniowo dojrzewające owoce. Posiadanie działki ma ten plus, że o wszystkich owocach wiem, iż są zdrowe, bez chemikaliów i, co ważniejsze, własne i za darmo! :D Czekam na truskawki, chyba najbardziej, żeby je sobie przyrządzić z bitą śmietaną, albo zwykłą, słodką i cukrem, może pokusić się o ciasto z truskawkami, albo lody? Oczekuję też malin i jeżyn (choć na te drugie przyjdzie jeszcze bardzo długo czekać), a nawet porzeczek, lub agrestu! Domowo robione kompoty i syropy to jest to. Nie wiem, jaki będzie ten rok, ale mam nadzieję, że nasze działkowe drzewko brzoskwiniowe też ładnie obrodzi... ale brzoskwinie... zjem bez żadnych dodatków. Kocham brzoskwinie! :-D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tai, ja mam, podobnie jak u ciebie. W okres wiosna - lato jem sporo owoców szczególnie truskawek, malin i owoców cytrusowych. Uwielbiam z owoców tworzyć sorbety koktajle i moje ukochane Corn Flakes nestle z truskawkami z zimnym mlekiem. I też jem tłusto i to bardzo tłusto jak jestem nad jeziorem, to jem, wtedy zapiekanki z ketchupem i majonezem, frytki, czy tez hamburgery. Nie zapominając o warzywach zawsze mam ich w dostatku dostaje od dziadka z jego ogrodu zawsze sporo jem sałaty, ogórków, rzodkiewek, szczypiorku. W ten okres pije tez dużo mleka, jogurtów pitnych. A po obżarstwie na rowerek albo siłownię sport, to zdrowie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Was zamorduję. Poszczę od słodyczy od paru dni, a Wy mi tu o jedzeniu. SŁODKICH truskawek z CUKREM i BITĄ ŚMIETANĄ. Nie pomagacie. No, ale jak na razie moja słaba silna wola jest silniejsza niż zwykle.

Owoców z działki wyczekuję i to bardzo. Zwłaszcza, że ostatnio sklepowe jabłka się jakoś skiepściły (albo trafiamy na wadliwe egzemplarze), to zdecydowanie nie ten sezon, i nie mam czym się objadać (taki koszyk jabłek stojący w kuchni bardzo się przydaje, kiedy człowieka bierze ochota na coś słodkiego - można ją zaspokoić owocem, zamiast pożerać czekoladę i cukierki). W tym roku może być sporo czereśni, przynajmniej jeśli ufać ilości kwiatów na drzewie. Oczywiście, jak zwykle połowę zjedzą nam ptaszory, ale i tak trochę zostanie. Poza tym jak zwykle porzeczki czarne i czerwone (tęsknię za naszym krzaczkiem z białymi, co go już od tak dawna nie ma ;-; ), maliny, kilka wiśni na krzyż, parę truskawek (zawsze jest ich dosyć mało, ale za to są sto razy pyszniejsze od tych kupnych), poziomki... Nie mogę się doczekać ♥ Uwielbiam owoce ♥


A, no i też bardzo lubię koktajle. W zeszłym roku parę razy robiłyśmy z mamą, były takie pyszne, owocowe, mniam *.* Tylko nie wiem, czy blender jest czynny... Chyba nie, bo pamiętam, jak w zeszłym roku zmiksowała nam się razem z koktajlem plastikowa pokrywka od tegoż blendera.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Truskawek to ja będę miał pod dostatkiem (ponieważ głównie polega na tym moja praca wakacyjna :) ). Zawsze wtedy jem ich naprawdę sporo. Na farmie w której pracuję (w sezonie) są one bardzo duże, czerwone i słodkie; tzw. "mutanty" (zniekształcone truskawki) muszę wyrzucać do kosza. Zawsze mi ich szkoda i przeważnie je pożeram (mają obłędny smak).

Zbieram też maliny. Je również zjadam w niebotycznych ilościach. Jednak, są one już gorszej jakości. Nie są wcale słodkie i mają mdły smak.

Nie mogę się już doczekać wyjazdu, bo przy okazji, zarobię sporą sumkę pieniędzy :)

 

Wracając do jedzenia, bardzo smakują mi młode ziemniaczki, z koperkiem, śmietaną i mizerią; koniecznie z kotletem schabowym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiosenna młoda kapustka w wersji "letni bigos", to pierwsze danko na które czekam na wiosną. Drugim smakusiem jest botwinka i wersja chłodnika po litewsku. Potem objadam się truskawkami czekając na resztę letnich skarbów:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę się doczekać truskawek , malin , jabłek , aronii no i domowych warzyw . Malutkie koktajlowe pomidorki ♥ , szczypiorek ♥ , rzodkiewka i sałata . W sumie wole bardziej późne lato gdy w lesie są jagody ♥ . Uwielbiam lato , można odejść od tych wszystkich zimowych potraw i nacieszyć się owocowym i lekkim jedzeniem .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazbierałem dzisiaj 2 pełne woreczki foliowe czereśni. Ku mojemu zdziwieniu, większość jest naprawdę słodka. Szpaki (na szczęście) wybrały inne drzewo, dlatego mogę rozkoszować się dobrą jakością - tego pysznego owocu. Poza tym, jadłem bardzo dobre pierogi ruskie w barze i tanie (kosztowały 5,50 zł).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłam wczoraj na pysznej kolacji i podano do stołu przepyszne danie o którym zapomniałam że istnieje, a znam je od dziecka. Schab smażony sauté i duszony w dużej ilości cebuli- polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem jakiś dziwoląg, bo pomidora zjem w postaci sosu, Ketchupu cz upieczonego, ale surowego nie wziąłbym do buzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Młode ziemniaczki z koperkiem, szyczypiorkiem + mloda kapusta, pyszności ♥

 

Z owoców to uwielbiam najbardziej maliny, borówki amerykańskie, soczyste nektarynki.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie cudeńka można wyczarować z arbuza. :)

 

10408059_834318506586107_1310709185846867496_n.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój znajomy robi takie rzeczy, całkiem nieźle się sprzedają na wesela/komunie i tego typu imprezy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

936053_742608679114091_5721124194089750998_n.jpg

 

Zrobiliśmy z Fikiem pizzę ^^

Warstwy:

• ciasto drożdżowe

• koncentrat pomidorowy

• starta mozarella

• posiekane pieczarki

• szynka i podsmażony boczek

Posypane żółtym serem z dziurami.

 

10525618_742608885780737_2941515823016791571_n.jpg

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pysznie !!! :D

aż zgłodniałam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda bardzo apetycznie ♥ Dacie kawałek na spróbowanie? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wygląda bardzo apetycznie ♥ Dacie kawałek na spróbowanie? :D

Emi już zjedliśmy wszystkie :c możesz zjeść ten ze zdjęcia :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuolema jakbyś tak przepisik zamieściła? jestem ciekawa składników, tym samym smaku?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że zamieszczę, co do smaku są bardzo dobre. Można powiedzieć że dużo lepiej smakują, niż wyglądają. :)

 

Przepis:

3 jajka

1/2 szklanki cukru

1 łyżeczka soli

2 szklanki mleka

1 i 1/4 szklanki mąki pszennej

 

Wszystko do siebie dodałam. I zmiksowałam. Oprócz masła, które służyło jak smarowidło do blachy. :) Piekarnik rozgrzałam do 230°C, w planach miałam żeby piec z 30 minut. Jednak mój piekarnik ma to do siebie że lubi przypalać boki. :) Więc piekło się 20 minut. Co do dodatków mamy banany i bitą śmietanę. Bita śmietana oczywiście też robiona samodzielnie, jakoś nie mogę się przekonać do kupnej. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuolema, zrobiłem to według twojego przepisu. :) Tylko mam jedno pytanie to musi być takie wilgotne w środku mi takie wyszło? :)

 

2vcuvz7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już się bałem, że mi zakalec wyszedł. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś zaliczyłam wpadkę z karjalanpiirakat. Jestem typem osoby która, aby pracować musi mieć tylko jeden hałas muzykę. Na pewno nie pomaga mi marudzenie nad głową. Szybciej, szybciej głodny jestem. Jak dobrze pamiętam spaliłam ryż, garnek i prawie się udusiłam dymem. xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.