Jump to content
beatag60

Podróże: małe i duże

Recommended Posts

Są takie miejsca na ziemi, które regenerują nasz umysł i ciało.

Niektóre już odwiedzone ale są i takie gdzie marzymy pojechać.

Czy odkryłaś/eś już taki "swój świat"?

 

Marzyć, marzę sobie o Finlandii, Norwegii- może kiedyś uda mi się wyruszyć w tamte strony?

Póki co, jak do tej pory kocham Chorwację z zaskakującymi krajobrazami. Pełną słońca i serdecznych ludzi. Kraj w którym myślę , że każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne góry graniczące z morzem, magiczne krajobrazem wysepki i cudowne wodospady. Polecam gorąco Plitvice- piękniejszy może? być tylko wodospad Wiktorii..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako fanka serii katastroficznych typu "Katastrofa w przestworzach" skutecznie wyleczyłam się z chęci jakiegokolwiek realnego podróżowania... No, chyba że jakimś cudem, byłyby to naziemne środki transportu.

Z wielkich marzeń... tak, również myślałam o Norwegii i Finlandii, ale poza tym ciągnie mnie do Szkocji i Irlandii. Nie mam fascynacji ciepłymi krajami. Niech sobie będą piękne i magiczne, ale jakoś tak bardziej potrzebuję tajemniczości, pewnej surowości i "mglistości" w moim przewrotnym rozumieniu, odnoszącym się również do literatury, filmu i szeroko rozumianej sztuki.

Niemniej mam świadomość, iż pozostaną to tylko marzenia. Może i dobrze...?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie daleko szukać: wspaniała dzika natura, ekstremalne szlaki o zróżnicowanym poziomie wysiłkowym- Słowacki Raj:)

Na zachętę:

slo13.jpg

10.jpg

Chodziłam, podziwiałam - polecam:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybieracie się gdzie w "długi weekend"?

Ja chyba zrobię wypad na jeden dzień do rezerwatu archeologicznego w Kaliszu. O ile pogoda dopisze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybieram się 2 maja do zoo w Chorzowie ze znajomymi. Może zahaczymy o wesołe miasteczko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak większość tutaj marzyłam o podróży na północ. Dzięki mojemu tacie, który swoją fascynacją (uzasadnioną zresztą, bo miał okazję tam być) krajami nordyckimi zaraził i mnie. Miałam przyjemność zjechać całą Szwecję, północną Norwegię i kawałek Finlandi (dokładnie Laponia).

 

Teraz mam nowe marzenie, osiedlić się tam na stałe : )

zainspirowana ekranizacją powieści Tolkiena 'Władca Pierścieni' chciałabym odwiedzić Nową Zelandię, poniżej teledysk nakręcany właśnie w tej bajecznej krainie. Czyż ten widok nie jest uroczy?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazdroszczę ci BlackSymphonia, strasznie chciałabym tam pojechać.

 

Btw. Ten utwór sprawia, że mam ciary ;), ta muzyka z władcy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BlackSymphonia, prosimy foteczki z Twoich wypraw?

 

Z przyjemnością bym wstawiła, ale nie porywają zbytnio jakością : ( Oczywiście jak znajdę jakieś warte uwagi to wrzucę. Prawie na każdym widać jakiegoś renifera : P


Zazdroszczę ci BlackSymphonia, strasznie chciałabym tam pojechać.

 

Btw. Ten utwór sprawia, że mam ciary ;), ma muzyka z władcy...

 

Też je mam : D za każdym razem jak oglądam i słucham. Na kompie mam samo mp3 i nie robi ono takiego wrażenia jak z teledyskiem ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że tu nikt nie interesuje się Francją, Hiszpanią, ewentualnie Monako, bo mogłabym być wreszcie użyteczna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

zainspirowana ekranizacją powieści Tolkiena 'Władca Pierścieni' chciałabym odwiedzić Nową Zelandię, poniżej teledysk nakręcany właśnie w tej bajecznej krainie. Czyż ten widok nie jest uroczy?

 

Znam to! Ta dziewczyna nagrała jeszcze swoją wersję Phantoma i Dovahkiin... ^^

 

Żeby było na temat: ja też, przez Władców Pierścieni właśnie, chciałabym zobaczyć Nową Zelandię. Widoki w trylogii są cudne. Poza tym od czasów początku Nightwishomanii interesuje mnie Skandynawia (to znaczy, i wcześniej nie miałabym nic przeciwko wycieczki w te rejony, ale teraz to... Cóż, ciągnie mnie tam :-D Ładne, tajemnicze krajobrazy. Poza tym moim starym marzeniem są Hawaje, chciałabym też zobaczyć Hiszpanię, Francję, Włochy... Ja uwielbiam morze, dlatego nadmorskie, ciepłe kraje to coś dla mnie. Ale jak na razie nigdy nie byłam za granicą, za to praktycznie co roku spędzam kilka wakacyjnych dni na Mazurach, taka rodzinna tradycja, i mamy w miarę blisko. Ja jestem wodolubna istota, jeziora i morza są super, poza tym taki wieczór, zachód słońca, refleksy światła na tafli jeziora i lasy na drugim brzegu... Nastrojowa atmosfera :3 Nad naszym morzem byłam dwa razy w życiu, raz bodajże po 3 klasie podstawówki wyjechałam na tydzień z rodzicami, siostrą oraz rodziną mojego przyjaciela "od zawsze" (podobno kiedy miałam pół roku, mama poszła ze mną obejrzeć dwutygodniowego synka jej koleżanki po fachu, także nasze pierwsze spotkanie było dosyć dawno :-D), drugi raz na dwudniowej (krótko) wycieczce szkolnej pod koniec 4 klasy, ale tam nie było nawet okazji się zanurzyć w wodzie. W 5 klasie byłam, również z wycieczką, tym razem trzydniową, nazywała się "Kraków-Zakopane-Wieliczka". Fajnie było.

 

A 22 maja, za darmo (projekt 'COMENIUS', partnerskie szkoły i takie tam), jadę do Finlandii w nagrodę za bycie laureatką woj. konkursu przedmiotowego z angielskiego. Na krótko, bo wracamy 25 maja, do tego z niezbyt lubianą koleżanką, ale i tak strasznie się cieszę :D Może spotkam Marco na ulicy w Helsinkach... :happy: Mam wziąć strój kąpielowy do sauny fińskiej XD

 

Ups, rozpisałam isę. Cóż, w końcu to ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow! Pozazdrościć Milla : ) Finlandia, a gdzie dokładnie?

Eee tam, morza to ja mam po same dziurki nosa ; p ale tak to jest kiedy ma się coś pod nosem to zaczyna się nudzić, pojawia sie tzw. rutyna. Mnie ciągnie w góry. W naszych Polskich nie byłam, ale bardzo bym chciała również pojechać. Zachwycam się cudzymi, a swoich własnych nie znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym od czasów początku Nightwishomanii interesuje mnie Skandynawia (to znaczy, i wcześniej nie miałabym nic przeciwko wycieczki w te rejony, ale teraz to... Cóż, ciągnie mnie tam :-D Ładne, tajemnicze krajobrazy.

 

W jednym z pierwszych postów w tym temacie znajdziesz linka, który powinien Cię zainteresować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że tu nikt nie interesuje się Francją, Hiszpanią, ewentualnie Monako, bo mogłabym być wreszcie użyteczna :P

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zainteresowała nas powyższymi?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow! Pozazdrościć Milla : ) Finlandia, a gdzie dokładnie?

Eee tam, morza to ja mam po same dziurki nosa ; p ale tak to jest kiedy ma się coś pod nosem to zaczyna się nudzić, pojawia sie tzw. rutyna.

 

Hotel mamy w Helsinkach, a gdzie ta szkoła partnerska, to nie wiem. Ale pewnie w pobliżu Helsinek :-D

 

A co do morza: ja mam do morza 6-7 godzin samochodem, autokarem szkolnym dłużej, także ciągnie do tego co daleko :) W morzu się świetnie pływa, i skacze na falach... ^^ Pamiętam jak szliśmy na plażę i pierwszy raz zobaczyłam wynurzające się zza horyzontu morze... Piękne.

Ale po górach też bym jeszcze połaziła, my na wycieczce przedreptaliśmy tylko kawałek Doliny Kościeliskiej, do schroniska i z powrotem (mój wspomniany kumpel, jak mieliśmy postój w tym schronisku, zamówił tam placki ze śmietaną, jego kolega też, a potem jak wracaliśmy to latali do toytoyów i opóźniali wycieczkę. Wspomnienia...). Swoją drogą, ładnie tam. Potoki były świetne, spienione, czyste, rwące... Wiem! Pokażę wam parę zdjęć!

 

obraz169lp.jpg

 

obraz181rp.jpg

 

obraz189td.jpg

 

Fajnych zdjęć jest więcej, ale nie chce mi się wrzucać na imgshacka. Może potem założę jakiś temat ze zdjęciami w fanarcie, chociaż fotograf ze mnie żaden... Mój aparat zresztą też jest taki sobie :P

 

@Piotrek: kliknęłam w linka, ogarnę sobie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uwielbiam wszelkie odludzia, gdzie czuje się bliskość natury i jedność z nią. Zwłaszcza kocham góry, niestety trzeba się obecnie trochę nakombinować, żeby nie natrafić tam na tłumy turystów... Od lat preferuję góry słowackie i czeskie - tam jest pięknie i pusto na szlakach.

W majowy długi weekend udało nam się zrobić aż dwa wypady w górki - 1. maja zaliczyliśmy Wisłę, konkretnie Soszów i Stożek w towarzystwie znajomych, którzy tak jak my mają psiaki tzw. "północniaki". Całym "wilczym" stadem zwracaliśmy na siebie uwagę :P

Była niesamowita mgła i niestety widoki to sobie mogliśmy najwyżej wyobrazić :P Ale i tak było fajnie, a przynajmniej klimatycznie :-D

wis1420a1_zps5d118af1.jpg

wis1420a2_zps180dec88.jpg

wis1420a5_zps0bbed95a.jpg

wis1420a6_zps36e61c9e.jpg

wis1420a7_zps45976aad.jpg

wis1420a9_zps920a9732.jpg

wis1420a10_zps27a56265.jpg

wis1420a16_zps0676e3c0.jpg

20130501_122958_zps453c34a6.jpg


Drugi wypad zrobiliśmy w niedzielę, tym razem okolice Milówki, Rycerki ze szczytem Wielka Rycerzowa.

Wszyscy gotowi do podróży :P

WP_000850_zpsa8f3b33f.jpg

20130505_090940_zps80d6a6d5.jpg

DSC00295_zps5b8891e2.jpg

DSC00297_zps05e37164.jpg

20130505_120709_zpsfda76358.jpg

Wszyscy oczekują z niecierpliwością na pierogi :D

WP_000860_zps334f5de4.jpg

DSC00314_zps00c9862d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arcana, widoki piękne i takie mroczne/klimatyczne:) Ale Twoje pieski są przecudne- głaski dla nich:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Arcana

Podobają mi się zdjęcia z lasem we mgle. Bardzo klimatyczne;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś nie wie co zrobić ze swoimi pieniędzmi, to wycieczka na księżyc mogłaby być ciekawą opcją :P Tylko chyba trochę tam nudno: wszędzie tylko skały... ale można Ziemię zobaczyć z daleka XD No i ten stan nieważkości ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

noo tam przynajmniej na razie jest spokój :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się chyba nie odważyła na taką podróż xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to na księżycu krajobrazy są raczej, hm, nieciekawe :P Jakbym miała za dużo pieniędzy to na weekend mogłabym sobie skoczyć, ale mieszkać... Nieee :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.