Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Ode mnie, już po raz kolejny, System of a Down

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie smaczne, ale jakże kreatywne... ;)

 

[video=youtube]

Ale te z księdza są lepsze... :devil:

- Awful lot of fat!

- Only where it sat.

- Haven't you got poet or something like that?

- No, you see, the trouble with poets is how will you know it's deceased? Try the priest! :3

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kompletnej pustce i braku pomysłów... natchnęło mnie, gdy zagrało mi w głowie to:

[video=youtube]

Niezawodne oldies :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle słodyczy w tych waszych propozycjach; i gdyby nie to, że dość często ostatnio słuchałem "Sugar, sugar", Freyja miałaby kolejną wygraną na swoim forum'owym koncie. Dziękuję wszystkim, za wasze posty; moje uszy posmakowały jakże ciekawych piosenek; chciałbym wyróżnić "Najgorszy wypiek w Londynie", który pomimo swej odrażającej nazwy smakował wyśmienicie. Pałeczkę przekazuję Evi, za odważny tekst, smaczne powiązania kulinarne i miłą dla ucha melodię.

 

;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję :)

Już dawno nie miałam okazji o nic tu poprosić, więc proszę dziś o piosenkę, której tekst opowiada jakąś historię. Najlepiej taką, z którą łatwo jest się utożsamić, albo która z jakiegoś powodu jest ważna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to się da podciągnąć pod piosenkę... Ale spróbujemy :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

IMO Epica ma teksty o wielu ważnych sprawach ;) a o to jedna z nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapodałbym KoRna, ale tego nie zrobię. Zapodam zatem Mansona pamiętam jak tą piosenkę usłyszałem po raz pierwszy zrobiła na mnie ogromne wrażenie. :D

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tą historią raczej ciężko się utożsamić, ale historia jest zgrabnie opowiedziana.

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Historia prawdziwa o tragicznych losach polskiego bohatera, Witolda Pileckiego:

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko bardzo na plus.

Milla - świetna propozycja, bardzo lubię Pablopavo.

Sami - tego nie znałam, a bardzo ciekawe... Tekstowo nie do końca to, na co się nastawiałam, ale ogólnie bardzo fajne.

Wercia - Epica jakoś nigdy do mnie nie przemawiała. Akurat ten utwór całkiem przyjemny do słuchania, ale tekstowo jakoś chyba nie dla mnie...

Nightfall - super! Dawno tego nie słuchałam, chociaż stare, każdy zna, ale szanse na wygraną są, bo lubię. I tekst trafia tam gdzie trzeba. Ale zobaczmy co jest dalej.

Izzy - góry, wspinaczka... Nienawidzę xD Utwór fajny i fajnie się słucha, ale jak widzę gdzieś góry to mnie jakoś od razu odrzuca...

Prostreet - hahaha xDD pamiętam jak kiedyś wszyscy na wycieczce szkolnej to śpiewali :D Łzy ogólnie lubię, mają sporo bardzo dobrych kawałków, z lepszą historią. Chociaż... nie no, dobry wybór, ale niestety utwór nie może imo konkurować z niektórymi innymi tutaj zaproponowanymi. Ale i tak bardzo na plus ;)

Ares - Jeden z moich ulubionych utworów Mansona. Trafia tam gdzie trzeba.

Arrow - mimo tych wszystkich zachwytów nad Anneke na tym forum jakoś nie zapoznałam się wcześniej zbyt dokładnie z jej twórczością. Ten kawałek świadczy o tym, że chyba powinnam!

Taiteilija - o tak, historia tutaj jest opowiedziana bardzo zgrabnie ;) Utwór bardzo lubię, kiedyś słuchałam często ;)

Naevey - Piła Tango jak najbardziej na plus! Często wracam do tego kawałka.

Adrian - Historia jest. I to taka historia z Historią w tle :> dzięki za propozycję w ostatniej chwili, teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie :/

 

I teraz co wybrać? Chodziło mi o teksty opowiadające historię... Niby każdy z tych utworów opowiada historię, ale nie wszystkie w taki sam sposób. A ja oczekiwałam czegoś takiego jak propozycje od Milli, Izzy'ego, Prostreeta, Tai, Naeve'ego czy Adriana (chociaż wiele z pozostałych utworów podobają mi się baaardzo, ale trzeba sobie ułatwić wybór i jednak trzymać się wytycznych, nie?).

Milla, Tai, Naevey czy Adrian?

Po przesłuchaniu tych utworów raz jeszcze zostałam z wyborem między Millą i Adrianem. I nie mam pojęcia co wybrać, serio! Te dwa kawałki są tak bardzo różne i tekstowo i muzycznie, że ciężko wybrać lepszy :( Ale coś wybrać trzeba... Nie obrazicie się jak rzucę monetą?

 

Wypadł orzełek. ADRIAN wygrywa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wauw!

 

W takim razie poproszę o agresywny utwór, który słuchacie jak ktoś Was mocno wkurzy i który rozładowuje negatywne emocje. :)

Może być coś w tym stylu:

 

[spotify]spotify:track:0c2A6kurh1JuILsZ1uEnjb[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.