Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

To ja w takim razie poproszę o jakiś kawałek folk-rockowy lub folk-metalowy. Zakres jest szeroki, od akustycznych folk-rockowych rzeczy po mocne folk-metalowe utwory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich w Nowym 2015 Roku ;)

Mam pytanie które jest offtopem,gdyż nie wiem gdzie móglbym,w jakim temacie to napisać.

Mam zapytanie odnośnie sprzętu,chciałbym kupić dobrej jakości słuchawki douszne a wiem,że ważne są odpowiednie parametry/czynniki takie jak choćby brzmienie. Wie ktoś może jakie kupić by nie były zbyt drogie a dobre? ;)


Ok,dzięki za pomoc ;) Skorzystam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]spotify:track:26g9Tgcw08U9AVbhlFBCQ0[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy dobrze trafiłem w gatunek, ale mam nadzieję że tak.

Pewnie znasz tę piosenkę, a jak nie to mam nadzieję, że się spodoba (:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]spotify:track:4sF4r4J2nneIeGdulRQxcb[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightfall - Dobry kawałek, takie rzeczy zawsze w cenie. Ma ludową rytmikę i ten basik koło 2:50 cudny.

 

Lucid - Hmm Papa Roach - nie słyszę tu niczego folkowego, to zwykły amerykański alternative/ nu metal.

 

Adrian - Ładne, rajskie. Ten edeniczny klimat przełamuje potem gitara elektryczna, ale całość ma bardzo przyjemny, baśniowy posmak.

 

Naevey - Wbrew pozorom The Hooters to nie jest taki wrzut od czapy, bo ten zespół faktycznie ma pewne naleciałości folk-rockowe (choć w ich przypadku to jest raczej roots rock, czyli sięganie do źródeł muzyki amerykańskiej, oczywiście mówimy tu o tradycji osadników, a nie indian, zatem country, blues, biały folk itp.). Za to słynne Johnny.B to po prostu rock, choć jakieś tam delikatne refleksy folkowe też się momentami pojawiają. Toteż mieści się w stylistyce, a tak poza tym zacny song.

 

Arrow – Uwielbiam Yarilo, zresztą całe "Goi Rode Goi" to nie tylko najlepsza płyta Arkony, ale jedno z najlepszych folk metalowych wydawnictw ever.

 

Wercia98 - Może być jak najbardziej. To bez dwóch zdań świetny folkmetalowy kawałek, ale umówmy się, że w tej zabawie jednak nie chciałbym premiować Nightwish.;)

 

Kuolema - Teraz polska xD Dobry pagan metal nie jest zły, jedna z lepszych rzeczy, trochę produkcja jest „leśno-piwniczna”, ale generalnie klawy numer.

 

Ares – Tyr to specyficzny zespół, bo nie używa ludowych instrumentów, przez co niektórzy odmawiają mu prawa do nazywania się folk-metalem, ale mimo wszystko to jest jednak obszar folk-metalu, w postaci viking metalu (i nie chodzi tu tylko o teksty), ale słychać to także w zagrywkach i melodiach, może niekoniecznie z Wysp Owczych skąd pochodzą, niemniej normalny heavy metal tak nie brzmi. Kawałek ma znakomity drive, zagrany jest z biglem, wzorcowo wyprodukowany, bas i gitara to jest po prostu mięcho, wkręciłem się.

 

Freyja - Skąd Ty takie rzeczy znasz :P, w sumie ten projekt Ihsahna (lider Emperora jakby ktoś nie wiedział) znam tylko z nazwy. Miło to brzmi, przypomina atmosferą Lumsk, no i norweski język.

 

 

Serio nie wiem, bo żaden utwór nie wyrasta zdecydowanie ponad inne, a prawie wszystkie są na równym poziomie. Jak to było u Fredry:

Osiołkowi w żłobie dano, w jednym owies, w drugim siano,

Uchem strzyże, głową kręci, i to pachnie, i to nęci.

:D

 

No dobrze, to powiedzmy, że odrzucę te co znam na pamięć itp, koniec końców w finale pozostali Ares i Adrian , a poważniej mówiąc, słuchałem niedawno messer Holopainena, więc o ile wczoraj większe szanse miałby Tyr, tak dziś soundtrackowy klimat bardziej mi odpowiada, zatem teraz kolej Adriana. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam zaskoczenia - cieszę się, że udało mi się trafić w Twój aktualny nastrój. :D

 

Ja poproszę od Was utwory w marszowym rytmie. :)

Przykłady:

 

[spotify]spotify:track:2dzjMRnnCNMWlFamsgpXmd[/spotify]

 

[spotify]spotify:track:03jhnLcIT8C4DhXnNecOZv[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]spotify:track:5GMcjoJCw0RcPR4E0u4JQS[/spotify]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]spotify:track:62HY7V5hRKtfIZ7uCYqYqu[/spotify]

Mało oryginalnie, ale to pierwsze, co przyszło mi do głowy :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[spotify]spotify:track:53gsexBsvuoLE5Y1YQQSex[/spotify]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to:

 

 

podobno lubisz Sabatona (:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

98wercia - utwór bardzo dobrze każdemu znany. Dzięki Ci za przypomnienie mi o nim bo naprawdę dawno go nie słuchałem! Od razu uruchomiły się we mnie wspomnienia z dzieciństwa. :)

 

Dave - również znałem wcześniej. Nawet zdaje się, że to Ty mi, Dave, go poleciłeś. :) Świetny, orkiestralny wstęp i to on w głównej mierze podoba mi się w tym utworze.

 

Ares - często słuchałem tej piosenki gdy miałem "fazę" na Rammstein. Rzeczywiście utwór ma w sobie marszowe elementy, ale zdecydowanie dominuje tutaj tzw. "patatajka".

 

Izzy - kolejny utwór, którego bardzo dawno nie słuchałem! Na uwagę zasługuje niesamowity wokal Panasewicza. Nie śledziłem występów live Lady Pank, ale muszę przyznać, że muzycy świetnie czują się na scenie. :)

 

Freyja - uwielbiam bębny i perkusje a tutaj w intro zostały dosyć ciekawie wyeksponowane. Utwór dość dramatyczny, co również bardzo lubię. Dobra propozycja. :)

 

Milla - mam na komórce (tak, jestem zagrożonym gatunkiem, który nie posiada smartfona) i znam na pamięć. Swego czasu Imperialny Marsz służył jako dzwonek, ale ostatecznie został wyparty przez Piratów z Karaibów... ;)

 

Maciek - marszowo-folkowy utwór z genialnymi wokalizami. Moje klimaty! Nie znam zespołu, ale z pewnością poszperam w ich dyskografii, bo może trafię na coś równie interesującego!

 

Naevey - faktycznie bardzo lubię Sabaton, a Twoja propozycja to jeden z moich ulubionych kawałków z "Heroes". Także utwór znany mi doskonale. :)

 

Sami - bardzo interesująca propozycja! Jest tu troszeczkę ciężkości i rytmiki Sabatona, chórków Holopainena i nawet melodyjności Burtona! Pierwszy raz słyszę o tym projekcie i jeśli inne jego twory są w podobnym klimacie to z pewnością się nim zainteresuję. :)

 

Dark - to coś w stylu "każdy zna, ale nie każdy wie skąd". :D Przyjemne do posłuchania przy herbacie, może być nawet malinowej...

 

Co prawda większość utworów tutaj znałem wcześniej. Niektóre z nich to była sentymentalna podróż w przeszłość, inne natomiast były całkowitym zaskoczeniem. Wybór nie jest łatwy, ale ostatecznie mój wybór pada na propozycję Sami!

 

Dzięki wszystkim za propozycje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milla - mam na komórce (tak, jestem zagrożonym gatunkiem, który nie posiada smartfona)

Moja stara nokia nie jest nawet dotykowa (ale za to przetrwała już niejeden upadek, a nawet pływała kiedyś w prawdziwej helsińskiej kałuży, i dalej żyje, a z tych nowych podobno ekrany potrafią wypłynąć, jak się je czymś za mocno przyciśnie w torbie, o!). I prawie z niej nie korzystam w sumie. Przy kompie siedzę dużo, ale to powszechne uzależnienie od komórek akurat mnie nie dotyczy. Także nie jesteś sam :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milla - mam na komórce (tak, jestem zagrożonym gatunkiem, który nie posiada smartfona)

Moja stara nokia nie jest nawet dotykowa (ale za to przetrwała już niejeden upadek, a nawet pływała kiedyś w prawdziwej helsińskiej kałuży, i dalej żyje, a z tych nowych podobno ekrany potrafią wypłynąć, jak się je czymś za mocno przyciśnie w torbie, o!). I prawie z niej nie korzystam w sumie. Przy kompie siedzę dużo, ale to powszechne uzależnienie od komórek akurat mnie nie dotyczy. Także nie jesteś sam :D

 

Ja też nie posiadam smartfona (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.