Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

Kolejny Airbus A-310 tym razem w malowaniu linii lotniczej S7 dawnej Sibir Airlines ,model w skali 1:300

15fq3vp.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezmordowany Pablito;) Ciekawa jestem czy jest taki model, którego byś nie wykonał?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm Beatko jeśli chodzi o modele lotnicze to jestem w stanie zrobić każdy ,nie zamieram się jedynie za czołgi i okręty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny A310 tym razem w malowaniu narodowych linii lotniczych Uzbekistanu skala oczywiście ta sama 1:300

izwy6e.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne A310 w mojej kolekcji (jeszcze poza tymi dwoma planuje następne A 310 w 3 malowaniach )

Pierwszym to A-310 w starym malowaniu linii lotniczej Aeroflot

iyg1v9.jpg

A drugi A310 też jest w malowaniu linii lotniczej Aeroflot

311klqa.jpg

Samolot którego model zrobiłem ,już nie istnieje ponieważ uległ niecodziennej katastrofie ,rozbił się na Syberii ,dlatego niecodzienna ponieważ jedną z przyczyn katastrofy były dzieci jednego z pilotów którym chciał pokazać kabinę ,więcej o tej katastrofie można przeczytać tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Aerof%C5%82ot_593

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy istnieje samolot z bardzo kolorowym malowaniem? ;> Albo z namalowaną tęczą? :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest sporo pięknych bardzo kolorowych malowań samolotów ,są no pomalowane w Pokemony i postacie z kreskówki Simpsonowie (oba modele czekają w kolejce do zrobienia),na stronce http://www.airliners.net/ możesz poszukać sobie niesamowitych malowań samolotów jest ich tam masa

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ,prezentuje pierwszy z trzech A-310 ,tym razem jest to Airbus A310-300 w barwach linii lotniczej z Zjednoczonych Emiratów Arabskich Emirates Airlines skala jak zwykle 1:300 i taka mała ciekawostka ten model robiłem słuchając Slayera może dlatego tak super mi wyszedł bo jestem z niego zadowolony

292451w.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy robisz modele starych samolotów, takich z początku XX w. jak np ten:

samolot_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze samolot na zdjęciu to samolot z czasów II wojny światowej tzn Polikarpow Po-2 a nie taki stary jak piszesz ,Po -2 został oblatany w 1935 roku a co do samolotów starych to jak cofniesz się parę stron wcześniej w mojej galerii to zobaczysz 3 modele samolotów myśliwskich z I wojny światowej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałam, że ten samolot jest starszy, ale z czasów II Wojny Światowej też są ok. Podobają mi się i chciałabym kiedyś takim samolotem polatać - jako pasażer. One są fajne bo nie mają kabiny, siedzisz w nim i czujesz wiatr we włosach i przestrzeń- to musi być super uczucie.

Faktycznie zapomniałam o tych modelach wojskowych; na pewno dużo pracy trzeba włożyć żeby zrobić taki model, ja nie mam tyle cierpliwości. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiesz po ponad 10 latach cierpliwość się wyrabia ,a co do samolotów z otwarta kabina to masz racje czuje się wiatr we włosach,a jeśli chodzi o Po-2 ,to w Muzeum lotnictwa polskiego stoi w hangarze ,jeden egzemplarz tam można sobie go oglądnąć na około

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś prezentuje drugi z trzech A310 tym razem jest to A310 w malowaniu linii lotniczej Royal Jordanian skala 1:300 ,model jest świeżutki ponieważ skończyłem go wczoraj pózną nocą

25jhawm.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz ostatni z trzech zapowiadanych Airbusów A310 tym razem jest to A310-300 w malowaniu linii lotniczej Qatar Air lines skala 1:300

2u89c0g.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I w końcu jest po długich miesiącach ,masie przekleństw ,zarwanych nocy w końcu w całości ,model tym razem nie lotniczy ,Karabinu snajperskiego SVD (Snajperskie Vintówka Dragunowa) w skali uwaga 1:1 model zrobiony jest z całym oprzyrządowaniem

24gvvbn.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz powrót do lotniczej rzeczywistości w postaci modelu Boeinga 787-8 w malowaniu linii lotniczej z Meksyku Aero Mexico w skali 1:300

9sqk51.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny Model tym razem z dalekiej Rosji tzn Airbus A320 w malowaniu linii lotniczej Aeroflot w skali 1:300

 

2yo5vu9.jpg

 

za kilka dni pojawi się coś większego w malowaniu Aeroflot

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią prezentuje coś większego w barwach linii lotniczej Aeroflot ,tym razem jest to samolot Iliuszyn Il-86 model jak zwykle w skali 1:300

eq1seo.jpg

Warto jest napisać parę słów o tym bardzo ciekawym samolocie ponieważ jest on jedyny w swojej klasie ponieważ jako jedyny jest wyposażony w wysuwane z kadłuba schodki pozwalające na wejście pasażerów na pokład przedziału pasażerskiego ,dzięki temu nie są potrzebne schodki w które wyposażone są wszystkie porty lotnicze na świecie

 

Il-86 to szerokokadłubowy (jedyny zaprojektowany w ZSRR) samolot pasażerski wypasażony w 4 silniki odrzutowe.Prototyp oblatano 22 Grudnia 1976 roku .Charakterystyczne jest także w nim umieszczenie półek na bagaż podręczny w garderobie ,pomieszczeniu towarowym pod kabiną pasażerską a nie jak w innych samolotach pod rzędem siedzeń.

Il-86 wykorzystywany jest przez wiele linii lotniczych ,poza rodzimym Aeroflotem Il-86 używają także między innymi takie linie lotnicze jak : Pulkowo Airlines , Kras Air ,Sibir Airlines,Vnukowo,Atlant oraz Uzbekistan Airlines

Powstała także wojskowa wersja Il-86 tzn Il-86WKP samolot ten wykorzystywany jest jako latające stanowisko dowodzenia i cechą która odróżnia go od wariantu pasażerskiego to opływowa owiewka na grzbiecie przodu kadłuba oraz las anten na spodniej części kadłuba

images?q=tbn:ANd9GcQLxlnjciO6YDKXTJLHsrSoU_9u_cxl2xYsHAZ22fWols9JE81J

Daleką modernizacją Il-86 jest Il-96-300 którego model prezentuje w pierwszym poście w mojej galerii

 

Dane Techniczne Il-86

Rozpiętość 48,30 m

Długość 58,40 m

Napęd 4 silniki Kezniecov NK-86 każdy o ciągu 127,5 kN

Maks Masa startowa 216 000 kg

Prędkość przelotowa 980 km/h

Zasięg 8900 km

Pułap 12 000 m

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny w mojej kolekcji Boeing 777-200 tym razem w malowaniu American Airlines Skala 1:300

2wggdpc.jpg

 

Następny za jakiś będzie Airbus ,na razie nie zdradzę jaki !!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne 2 modele pierwszy z nich to Airbus A330-200 w barwach linii lotniczej Emirates Airlines

rhr90k.jpg

 

Następny model zrobiony jest w wersji beta ,a jest nim Boeing 777-200 a malowaniu linii lotniczej z Włoch Alitalia

 

2zp1e2v.jpg

 

 

Oba modele są zrobione jak zwykle w skali 1:300

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydarzenia ostatnie zmieniły moje modelarskie plany ,musiałem nagle zmienić kolejność moich A330

A więc teraz przedstawiam wczoraj ukończony model Airbusa A330-200 w malowaniu Holenderskich linii lotniczych KLM

2chx3ww.jpg

 

Model ten poświęcony pamięci Holenderskich pasażerów którzy zginęli w Boeingu 777-200 MAS lot MH 17

 

 

niebawem ,model zestrzelonego nad Ukrainą Boeinga 777-200 MAS

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią ,następny model jaki zrobiłem to model Boeinga 777-200 Linii Malaysia airlines lot MH 17 który zakończył swój lot w tragicznych okolicznościach nad Ukrainą

1690pix.jpg

Model ten jest poświęcony pamięci pilotów personelu pokładowego i pasażerów lotu Mh17 BLue Sky

A następnym skończonym wczoraj jest Airbus A330-300 linii lotniczej Air Berlin

 

j0du9f.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model jaki zrobiłem to Boeing B777-300 w pięknym malowaniu jednej z moich ulubionych linii lotniczej z Abu Dabi Etihad model w skali 1:300

 

2rmqq6b.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.