Jump to content
Maggie

Seriale

Recommended Posts

SPOILER ALERT !!!

 

 

 

Sean Bean tam ginie. Z resztą jak wszędzie :P A gra ponoć jedną z sympatyczniejszych postaci, więc to strata dla fanów xD

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie wiem chyba ja stare odcinki oglądałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gra o tron jest fajnym serialem, ale denerwuje mnie ilość negliżu... Chociaż podobno książka sto razy lepsza, dlatego zbieram się kilka miesięcy do jej kupna ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka jest tendecja obecnie w serialach kostiumowych zeby było dużo seksu, przemocy, krwi i realizmu, tak jest zrobiona Gra o Tron, Borgiowie, Dynastia Tudorów, Vikings itp., dlatego Grę o Tron lubię nazywać "adult fantasy" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka jest tendecja obecnie w serialach kostiumowych zeby było dużo seksu, przemocy, krwi i realizmu, tak jest zrobiona Gra o Tron, Borgiowie, Dynastia Tudorów, Vikings itp., dlatego Grę o Tron lubię nazywać "adult fantasy" ;)

 

Tylko narkotyków do kompletu brakuje! : D

 

Na razie nie mam czasu na nowy serial (tj. 'Gra o tron') :c

Słyszałam, że tam akcja toczy się bardzo wolno i 1 odc = 1 dzień w serialu ; d

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

To jest niemożliwe, ponieważ cała seria opowiadana jest przez kilka różnych osób, które praktycznie się nie znają i są w zupełnie różnych miejscach świata. Nie wiem jak zobrazowali to w serialu, w książce jest kilka mapek przedstawiających ich świat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tylko narkotyków do kompletu brakuje! : D

 

 

W grze o Tron jest mleko makowe więc można podciągnąć :P

 

Zresztą w powiesciach fantasy dziś się zdarza ze Czarni jeźdzcy palą haszysz a rycerze biorą opium więc i w serialach tez tak niedługo będzie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W lekturach szkolnych też jest mowa o haszyszach i opium i seksie i zdradach, przemocy, samobójstwach i ogólnie to o wszystkim.

Nigdy nie zrozumiem po co niektóre te lektury ... ale na szczęście to już za mną : o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądam American Horror Story :)

Jestem po pierwszym sezonie, zaczynam drugi. Sezony nie są ze sobą połączone fabułą. Polecam wielbicielom horrorów, opowieści o duchach ;) W sumie całkiem ciekawe i bardzo wciągające jak ktoś lubi takie klimaty :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie ostatnio wciągną serial Czysta Krew:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka jest tendecja obecnie w serialach kostiumowych zeby było dużo seksu, przemocy, krwi i realizmu, tak jest zrobiona Gra o Tron, Borgiowie, Dynastia Tudorów, Vikings itp., dlatego Grę o Tron lubię nazywać "adult fantasy" ;)

 

Tylko narkotyków do kompletu brakuje! : D

 

 

I Rock & rolla ;)

 

GoT bardzo polecam. Ze mną było tak, że obejrzałam pierwszy odcinek pierwszego sezonu, nie ogarnęłam i wyłączyłam. Potem przeczytałam ksiązki (wszystkie 5 :)) i serial wszedł bardzo łatwo.

 

Nie wiem czy ktoś już tu wspominał (może nawet ja... :>) o BBC Sherlocku. Serial świetny, duet SH i Watson epicki, dobrze przemyślana fabuła, trzymająca w napięciu, dokładnie jak ksiązki Doyle'a. A potem wszystko się wyjaśnia i zdajesz sobie sprawę jak bardzo to było proste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem żeto nie film tylko serial ale gorąco go polecam dla tych co lubie szpiegowskie filmy :)

Chuck:

 

Poranek w spokojnym miasteczku w stanie Kalifornia pachnie słońcem i napawa optymizmem. Dla Chucka Bartowskiego (Zachary Levi), wstając w Burbank, cuchnie on monotonią i napawa uczuciem skrajnego znudzenia.

Cóż, praca w dużym markecie z elektroniką, na stanowisku informatyka nie należy do najbardziej interesujących. Chuck nadzoruje drużyną pokręconych serwisantów o jakże wymownej nazwie - the Nerd Herd (ang. nerd- odludek, specjalizujący się w zagadnieniach technicznych; herd- stado, społeczność zwierzęca).

Pewnego dnia nudny żywot głównego bohatera ulega diametralnej przemianie - za pomocą wiadomości otrzymanej od dawnego przyjaciela ze studiów, drogą skomplikowanego systemu, opartego na przekazie podprogowym, Chuck budzi się z potężną ilością ściśle tajnych danych w mózgu - informacje te, misternie zbierane przez największe amerykańskie jednostki wywiadowcze dotychczas magazynowane były na dysku gigantycznego komputera o nazwie Intersect. Nieoczekiwany splot wydarzeń doprowadza jednak do unicestwienia maszyny, ustanawiając tym samym Chucka jedynym posiadaczem niezwykle ważnych danych. Fakt ten przykuwa uwagę wielu agencji rządowych, które nie marnując czasu, ruszają w pościg za Bartowskim.

Pościg ten nie potrwa jednak długo - już po kilkunastu godzinach Chuck zostaje pojmany przez dwójkę nietuzinkowych agentów specjalnych - potężnie zbudowanego Johna Casey (Adam Baldwin) z NSA i piękną Sarah Walker (Yvonne Strahovski) z CIA.

 

Leci co weekend w sobotę i niedziele na TVN7 :)

MV5BMjA4OTg5OTUyM15BMl5BanBnXkFtZTcwMjczNjY5Ng@@._V1_SY317_CR19,0,214,317_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zacząłem oglądać Under the Dome (Pod Kopułą) serial na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule, kończę I sezon :D i już wiem, że to był dobry wybór bo serial jest prima sort :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też się za niego zabieram, ale teraz tyle kolejnych sezonów na jesień wchodzi, ze nie wiem czy to ogarnę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 dni do premiery nowego sezonu TWD! ♥

 

A ja właśnie zaczęłam oglądać The walking dead, a tu nowy sezon. Kiedy ja to obejrzę?!

 

Pozatym zaczyna się tyle seriali: American Horror Story, Big Bang Theory, The Originals itd. :D A Gra o Tron dopiero w kwietniu... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oglądam obecnie na Tele5 (pon-czw) stary, dobry, polski serial "Wojna domowa" :D Pawełek i Anula :3

 

A oprócz tego mażę, żeby wróciła BrzudUla ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś byłem wielkim fanem serialu Charmed :D

Serial dobrze znany, opowiada o 3 siostrach: Prue. Piper i Phoebe, które zyskują magiczne zdolności po swoich przodkach, wykorzystując je do walki ze złem.

Pamiętam, że nawet płakałem na ostatnim odcinku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś byłem wielkim fanem serialu Charmed :D

Serial dobrze znany, opowiada o 3 siostrach: Prue. Piper i Phoebe, które zyskują magiczne zdolności po swoich przodkach, wykorzystując je do walki ze złem.

Pamiętam, że nawet płakałem na ostatnim odcinku :P

 

 

*Spoiler*

A później Prue umiera i pojawia się Paige : o

Pamiętam jak mi smutno było jak zmarła Prue :<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy jej nie lubiłam xD Za to Paige wręcz uwielbiam! :D

 

Ostatnio rozkminiałyśmy z kumpelami, że wszystkie dziewczyny kochały Leo dopóki się Cole nie pojawił XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, też to oglądałam, całe moje dzieciństwo :D.

 

Ja z kolei najbardziej lubiłam Piper, pamiętam jak była wkurzona na Leo, że nie uratował Prue ;p. I to jak Leo na początku był ich gościem od naprawiana xD. Cudowny serial ♥.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z racji tego, ze robię wszystko żeby tylko uniknąć uczenia sie z niemca (nie zdam i tak, wiem to xD), to stworzyłam listę seriali, które aktualnie oglądam XD Kolejność nie przypadkowa - zacznę od tych, którymi się najbardziej jaram i tak bardzo nie mogę się doczekac nowych odcinków, ze oglądam nawet po angielsku o.O

 

1. Castle: kocham ten serial za Natana Filliona, który masakrycznie zajebiście gra. Postać Ricka jest genialna, Natan robi świetne miny ♥ Napisałabym coś więcej, ale nie chcę spoilerować xD

2. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D: z wiadomych wszystkim powodów xD Co prawda nie ma tu Hawkeye ani Bruca Bannera, ale jest Coulson i fajna fabuła ^^

3. Once upon a time: nowa wersja starych baśni z mojego dzieciństwa. Wszystko połączone ze sobą genialnie, dużo się dzieje, no i jest mnóstwo magii!

4. Agenci NCIS: serial, który większość powinna kojarzyć z TV. Jest sezon 11, powoli robi się nudno, bo nie ma już najbarwniejszej postaci w całym serialu, ale sentyment do cudownego agenta Gibbsa nie pozwala mi czekać na tłumaczenie odcinka i wciąż oglądam po angielsku xD

5. Arrow : no serial o ŁUCZNIKU SUPERBOHATERZE na podstawie KOMIKSU ♥ Jak nie zwariować na punkcie takiego połączenia?!

6. Pod kopułą: serial na podstawie ksiażki Stephena Kinga. Książka cudowna, serial prawie tak samo cudowny :D

7. Komisariat drugi (The unusuals): Dwa słowa- JEREMY RENNER ♥ ♥ ♥ Obejrzałam trzy odcinki i płaczę, bo jest ich tylko 10 ;(

8. Supernatural: Jestem tak do tyłu, że aż mam wyrzuty sumienia... teraz nadrabiam.

9. Once upon a time in Wonderland: nieco inna opowieść o Alicji. Trochę mnie nudzi, ale wyszły dopiero trzy odcinki, więc nie skreślam jeszcze :D

10. Czekam na "Grę o tron", mojego cudownego bękarta i kochaną Dany ♥

 

Moja lista seriali "do obejrzenia" jest jeszcze dłuższa...

jestem serialoholikiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego wszyscy z całej Gry o Tron kochają tylko Jona i ewentualnie Dany? Może to i dobrze, bo Jaime będzie cały mój (Eghm, mam nadzieje, że Cersei zejdzie w którejś części, plz). To jest tak cudownie zmieniająca się postać... Na początku był po prostu księciem z bajki, który pieprzy własną siostrę. ok, spoko, nic specjalnego, jedziemy dalej. Ale potem, podczas podróży z Brienne tak się zmienia, że z kompletnie bezbarwnego bohatera robi się coś ciekawego :) Dalej jest złośliwą mendą, ale tym razem zaczyna widzieć rzeczy, których wcześniej nie zauważał. No. I tak nikt nie wie o co mi chodzi.

 

I jeszcze ostatnio wpadłam na fajny serial... "A Young doctor's notebook". Na podstawie opowiadań Bułhakowa (tego od Mistrza i Małgorzaty). Siedzę i oglądam, a miałam się uczyć. A oglądam dlatego, że to jest naprawdę dobre. Można by to samo pokazać w sposób obrzydliwy do granic możliwości, tak, że widz porzyga się w połowie odcinka. Ale można to zrobić własnie tak, jak to zrobili w tym przypadku. Można to porównać do hektolitrów krwi u Tarantino. Tu krew, tam krew, a widzowie się śmieją. Gdyby nie to rozładowanie napięcia, to nie dałoby się tego oglądać.

Ale polecam. I to bardzo.

Dodam, że gra tam Harry Potter i nawet nieźle gra. Pasuje mu granie nieporadnych życiowo osobników.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.