Jump to content
Izzy

Ulubione cytaty

Recommended Posts

'Jakie to dziwne

tak bolało

nie chciało się żyć

a teraz takie nieważne

niemądre

jak nic'' - ks.Jan Twardowski ,,Nic"

 

We are all visitors to this time, this place. We are just passing through. Our purpose here is to observe, to learn, to grow, to love... and then we return home. - Australian Aboriginal Proverb

 

-Mom, why do the best people die early?

-When you're in a garden, which flowers do you pick?

-The most beautiful ones.

 

I have loved the stars too fondly to be afraid of the dark. - Galileo

 

I najlepsze:

Frodo: I can't do this, Sam.

Sam: I know. It's all wrong. By rights we shouldn't even be here. But we are. It's like in the great stories, Mr. Frodo. The ones that really mattered. Full of darkness and danger, they were. And sometimes you didn't want to know the end. Because how could the end be happy? How could the world go back to the way it was when so much bad had happened? But in the end, it's only a passing thing, this shadow. Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines it will shine out the clearer. Those were the stories that stayed with you. That meant something, even if you were too small to understand why. But I think, Mr. Frodo, I do understand. I know now. Folk in those stories had lots of chances of turning back, only they didn't. They kept going. Because they were holding on to something.

Frodo: What are we holding onto, Sam?

Sam: That there's some good in this world, Mr. Frodo... and it's worth fighting for.

 

A na koniec: Never miss a good chance to shut up. ;)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

"I believe in the perfectibility of man. This perfectibility means that man can reach his goal, but it does not mean that he must reach it. If the individual will not choose life and does not grow, he will by necessity become destructive, a living corpse." - Credo Fromma ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Miłość nie jest ślepa, miłość jest niedorozwinięta." Charlie Harper z Dwóch i Pół. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba cytat z sygnatury Adrianna. :) "Żadna sprawa nie jest przegrana, dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.". :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy powinnam, bo płyta jeszcze nie wyszła i w ogóle, ale przekopując się przez Tumblra, znalazłam ten cytat.

I on jest... piękny. Trafia w dziesiątkę ;)

 

“We are going to die, and that makes us the lucky ones. Most people are never going to die because they’re never going to be born. The potential people who could’ve been here in my place, but will in fact never see the light of day, outnumber the sand grains of Sahara. Certainly, those unborn ghosts include greater poets than Keats, scientists greater than Newton; we know this because the set of possible people allowed by our DNA so massively exceeds the set of actual people. In the teeth of these stupefying odds, it is you and I, in our ordinariness, that are here. We privileged few who won the lottery of birth against all odds, how dare we whine at our inevitable return to that prior state from which the vast majority have never stared?”

 

 

— the greatest quote on Earth, from ‘The Greatest Show on Earth’ by Nightwish, spoken by Richard Dawkins

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
I on jest... piękny. Trafia w dziesiątkę ;)

 

Cytat pochodzi od samego Dawkinsa (piszę o tym, bo spotykam się z komentarzami, że to twór Tuomasa).

 

[video=youtube]

 

Może to video zainspirowało Holopainena? ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie tak. :)

Myślałam naprawdę,że to twór Tuomasa. To takie w jego stylu. Po raz pierwszy jak to przeczytałam, to pomyślałam - "Tuomas, ja nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć co siedzi w twoim mózgu, że wpadasz na takie rzeczy".

Ale to twór Dawkinsa. Dawkins jest dziwny. Jak to naukowiec ;) Więc cytat jak najbardziej pasuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I on jest... piękny. Trafia w dziesiątkę ;)

 

Może to video zainspirowało Holopainena? ;)

 

Też o nim pomyślałam. Jeszcze przed ujawnieniem listy utworów chciałam dowiedzieć się nieco o Dawkinsie i obejrzałam całe to wystąpienie. Jakie było moje zaskoczenie kiedy przeczytałam nazwę piosenki "Our Decades in the Sun" bo od razu mi się przypomniał ten cytat Dawkinsa. :D Cytat jest aktualnie jednym z moich ulubionych i czekam na piosenkę i książeczkę z tekstami przy płycie z niecierpliwością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuo mówił o tym w którymś z wywiadów: "Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere." - Carl Sagan

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłam dzisiaj coś takiego, co bardzo mi się podoba i pasuje do mojej ogólnej filozofii życiowej...

 

"Nieważne jest w moich oczach,

czy człowiek będzie mniej,

czy więcej posiadał.

Ważne jest, czy będzie mniej,

czy bardziej człowiekiem."

 

- Antoine de Saint- Exupery

 

I tak faktycznie jest...:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam tu wstawić i zapisałam sobie kiedyś, a teraz wygrzebałam ten cytat: "Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala." - Tadeusz Borowski "U nas w Auschwitzu...".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A kiedy cię pocałuję, Trzy dni w gębie cukier czuję."

 

"Nie porzucaj nadzieje, Jakoć się kolwiek dzieje"

 

"Biedna starości, wszyscy cię żądamy, a gdy przyjdziesz, to narzekamy."

 

-Jan Kochanowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem dzisiaj w bardzo melancholijnym nastroju...Chodzę jakaś rozmarzona, wspominam to i owo, tesknię...Przypomniałam sobie takie słowa naszego poety:

 

" Tęsknota, tęsknota...

Uczucie najbardziej niewypowiedziane,

stan próżny wszelakiej ulgi,

ucisk serca ciągły i jednostajny.."

 

Stefan Żeromski

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniał mi się dzisiaj tekst zasłyszany na zajęciach z literatury angielskiej. Wydawało mi się, że już gdzieś to słyszałam, i że to cytat jakiejś znanej osoby, ale wychodzi na to, że to po prostu słowa pana doktora:

 

"There's no fool like a fool in love."

 

Sama prawda ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z cyklu "Anonimowe złote myśli z Internetów":

eh.jpg

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post pod postem, ale przez tę tęczę na niebie nad domem sąsiadów przyszło mi do głowy to:

 

32498c10c70c907fe989cdc9e8616de4.jpg

 

C;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A od siebie powiem:

Będę żył jak będę chciał,

przynajmniej wiem, że coś z tego będę miał :)

82818c250a79ed096e909f7a90952a4c.jpg

621-spieszmy_sie_kochac_ludzi_tak_szybko_odchodza.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anc, wow, nie spodziewałam się, że zacytujesz księdza. :P

Ja ostatnio zakochałam się w filozoficzno-matematycznych tekstach Witkacego, jak tylko skończę Nienascenie, to wrzucę kilka kwiatków. ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paula odpowiem kolejnym ulubionym cytatem: "spodziewaj się niespodziewanego"

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja też rzucę feedem z mojego Pinteresta :D

 

c792387cc9fcf899043cb9c02badc64f.jpg

 

A ten cytat wygrawerowałam sobie kiedyś na bransoletce i noszę :D A co!

 

f5dce8df8211e2074310c3fd7e5af38b.jpg

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bardzo lubię to:

"Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy." - Marcus Tullius Cycero

Oraz:

"Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany." - Józef Czechowicz

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj"

 

"Spędzasz czas z rodziną? To dobrze. Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nigdy nie będzie prawdziwym mężczyzną."

 

"Są rzeczy, które trzeba zrobić, i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwić. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem o nich zapomina."

 

Wszystkie te cytaty pochodzą z książki "Ojciec Chrzestny".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pieśni trwają, żyją. Odpowiednia piosenka może uczynić z cesarza pośmiewisko i powalić całe dynastie. Pieśń może trwać długo po tym, jak wydarzenia i ludzie, którzy w niej występują, zamienią się w proch i sny, i odejdą. Oto potęga pieśni. - Neil Gaiman, fragment z "Chłopaków Anansiego"

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.